Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:05:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 200727 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: ноември 21, 2012, 09:36:25 »

Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 22, 2012, 11:40:26 »

Момичета май си докарах запушен канал.  sad Сега писах и на sunray, тя ми беше пуснала съвети какво да правя в този случай. Предните пъти когато се допитвах за това беше по-различно: чувствах само бодеж и твърдост на гърдите, а сега сутринта едната (лявата) ме боли доста и при сучене и усетих като топче, зачервяване няма. Малката я кърмя на поискване, през деня е редовно, дори по час се храни през 3-4 часа, но вечер за последните 2 седмици е различно, ту се буди през 3-4 часа да я кърмя, ту прави разлика от 9-10 часа. Сигурно заради това се стигна до това, може би трябваше да я будя през големите разлики или да цедя, но тогава не чувствах кой знае каква твърдост на сутринта. Сега ще й давам през деня по често да суче от тази гърда и ако няма подобрение, ще отида и до болницата. Sunray ми беше писала за лецитин, тук поне в онлайн аптеките не намирам.
« Последна редакция: ноември 22, 2012, 11:45:14 от Princess_of_the_Dawn » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 22, 2012, 11:45:27 »

Слагай топъл компрес преди да кърмиш и студен след това. Аз поне само така успявах да отпуша канала. Може и с помпа да се пробваш да цедиш, пак така след топъл компрес, но бебето се справя по-ефикасно. Можеш и под душа да пробваш, като позатоплиш гърдата.
Относно дългите паузи - аз за това шест месеца се цедях всяка нощ. Бебето си спеше, но моите канали и гърди ме притесняваха и ставах около 3-4 часа да цедя.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 22, 2012, 11:57:26 »

Благодаря svetli за отговора, сега ще направя компреси задължително.  good Също мислех освен да й давам да суче по-често, дали след сучене да се изцеждам, но пък да не предизвикам свръхлактация?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 22, 2012, 12:08:18 »

По колко време се държи компреса горе долу?
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 22, 2012, 13:24:44 »

Аз ползвах ето такива компреси Слагах го в гореща вода да се загрее колкото е възможно. Понякога го правех доста горещ всъщност. След това на гърдата, да загрее и тя. Като се затопли гърдата даваш на бебето да суче. Ако можеш не махаш компреса, а направо с него даваш, макар че при мен не винаги се получаваше и май че по-често го махах.
Като свърши да суче бебето слагаш нещо студено. Аз директно от хладилника взимах нещо подходящо (без значение какво).
За цеденето - и това съм правила, след хранене мятам пак компреса и помпата и понякога по цял час съм се мъчила, обаче не винаги даваше някакъв ефект. Май в повечето случаи даже не успявах да постигна нищо. Хиперлактация също не успях да си докарам по този начин, ако това е някакво успокоение.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #6 -: ноември 22, 2012, 15:22:44 »

Принцес, аз явно съм предразположена към такива запушвания и съм ги правила 5 пъти. Двата от тях вдигнах над 38,5 температура, което се води вече мастит или възпаление. Моят съвет е мери температурата, аз винаги почвам да вдигам, дори и ниска, но става над 37. Тогава вече става притеснително. Иначе при мен помага "фанатично" изцеждане. Давай първо болната гърда, ако усетиш, че се е понапълнила, пак цеди. При мен винаги после има намаляване на лактацията след такова нещо, даже последният път се бях шашнала, че ми спира млякото, но до 2-3 дни всичко се оправи. Успех, дано да ти мине бързо.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 22, 2012, 20:16:18 »

Благодаря ви много svetli i Roxannegood
Не бях виждала тези компреси, но изглеждат много удобни. Може да си поръчам един да имам подръка, ако пак така ми се случи, а и при следваща бременност живот и здраве.  smile
Положението засега е овладяно. Май сутринта бях по-стресната, но направих компрес и давах на малката да суче по-често. Болката почти намаля, има я още, но е търпима, топчето изчезна, температура нямам. Опитах се и да изцедя, но тъй като малката изсуква почти всичко, успях само 30 мл. Сложих ги във фризера, ще ги използвам за захранването. Някой има ли идея колко време може да стоят във фризера, като имам предвид фризер към хладилник?
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #8 -: ноември 22, 2012, 21:45:31 »

...Опитах се и да изцедя, но тъй като малката изсуква почти всичко, успях само 30 мл. Сложих ги във фризера, ще ги използвам за захранването. Някой има ли идея колко време може да стоят във фризера, като имам предвид фризер към хладилник?
Princess браво, справяш се страхотно good
във фризер могат да се съхраняват от 3-6 месеца, също слагай ги отвътре на фризера(не на врата примерно)
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 23, 2012, 09:37:42 »

Princess радвам се, че си по-добре. Напълно възможно е тези състояния да се повтарят и да ти се случват от време на време. Важното е да не им се шашкаш. Щом твърдата част от гърдата е изчезнала, значи са се раздвижили нещата. Забелязах, че на мен ми се случва и когато съм понастинала малко или ме е пипнал вирус. Така че, ако имаш някога температура може и да са комбинирани нещата и самата температура да е от другото, а да доведе до запушване.
За съхранение на кърма ти препоръчвам да си вземеш от торбичките. На мен ми бяха много удобни. Заемат по-малко място и няма значение какво количество ще сложиш. В смисъл, ако е контейнерче от 180мл и сложиш само 30 си е чиста загуба на пространство във фризера. А и след това при употребата е по-удобно с пликчетата.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: ноември 23, 2012, 12:36:06 »

svetli накара ме да се замисля, защото предния ден преди да ми стане това доста се понамокрих от дъжда, а и духаше много силен вятър. Като нищо да ме е хванала някаква настинка. Учудих се вчера сутрин защо ми е станало това, при условие, че я кърмих нормално, даже често и през нощта. Толкова месеци кърмя и е имало много случаи на големи паузи, смяна на режима на хранене, вярно чувствала съм бодеж и препълнени гърди, но до там си е било. А сега така изведнъж. Наистина ме навеждаш на мисълта, че може да е от настинка.

А за торбичките съм абсолютно съгласна, че са най-удобни, а и не заемат много място във фризера. Такива ползвам, бях си купила още в началото, но тогава реших да не замразявам изцедена кърма, но сега ще ми свършат работа.  good
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: ноември 25, 2012, 00:08:12 »

Момичета, пак съм аз.  blush

От този ден, в който усетих топчето, зърното на лявата гърда ми е доста разранено и ме боли силно при сучене, на дясната по-малко, почти незабележимо. Всъщност вечерта преди да усетя това топче, Вероника ме захапа много силно на същата гърда и ми излезе синина, може това топче и от това да е сега си мисля. И оттогава тя няколко вечери беше много неспокойна, трудно заспиваше, лапа ръцете, засмуква ме много силно, лилаво чак става мястото, днес ми смучеше пръстта, костта ме заболя. А днес сутринта като писах на sunray, всъщнсот установих, че е от зъбките сигурно и май е пробило зъбче вече, пипнах и наистина усещам малко остричко на горния венец: първото вдясно. Явно разраняването идва от това и хапането. Не съм имала разранявания от първата седмица на кърмене и сега така изведнъж, даже се чудех и маех тези дни как така. Интересно, че повече ме боли лявата, може би в тази поза тя захапва повече от долната страна и затова така не знам. Сега се чудя дали зърната ще свикнат, дали да сменя поза, как да я оттуча да не хапе. Angel4e ми пусна линк в предната тема, където повечето мами сте обсъждали този проблем, но като че ли при вас децата са били по-големки и може по някакъв начин да им покажете, че мама я боли, но при нас няма как да й обясня. Някакви идеи какво да правя?  blush
« Последна редакция: ноември 25, 2012, 00:38:33 от Princess_of_the_Dawn » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: ноември 25, 2012, 00:24:49 »

Принцеска, при нас казуса "хапене" го нямаше, просто защото Ели я "натиснаха" сериозно зъбките към 8-мия месец, тоест си я болеше вече и тогава изби първото зъбче. А тогава се и отбихме.
За разранено зърно най-важното е да се проветрява. Оставяй на въздух колкото се може по-дълго. Като изсъхне хубаво, мажи с Лансинох, че нали е без отмиване good (по-назад съм чела и за използване на нишесте, май Додо беше писала...). И така карай занапред.
По-малко запарване, по-бързо зарастване. Пък то е ясно, че щом е от зъбче, ще е само на периоди.

Все пак, макар да не са за предпочитане и аз лично да не съм им фен, има и краен вариант - силиконови зърна.

Може да й говориш и обясняваш с думи, мимики, жестове какво ти причинява. Но не зная дали би дало резултат. Не пречи обаче да го правиш и да взимаш паралелно с това мерки за предпазване и зарастване.

Успех! good
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: ноември 26, 2012, 00:45:36 »

Благодаря ти за съветите, sunraygive_rose Определено положението днес е по-добре и много по-малко ме боли - мазах с лансиноха, държа на въздух и давах по-често другата гърда да суче, за да почине тази. Явно със зъбките и хапането ще сме на периоди. Поне следващия път ще съм по-подготвена.  smile
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 26, 2012, 12:02:40 »

Имам въпрос към бившите кърмачки. Много често ми се случва да получа онова чувство на напълване на гърдите . Не кърмя от края на март месец, което си е 8 месеца. Случвало ли се е и на друг, нормално ли е ?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines