Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 03:54:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Всичко около кърменето - 3 "  (Прочетена 176714 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: май 08, 2011, 18:11:24 »

Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 08, 2011, 18:16:34 »

да се запиша в новата тема с питане. какво правите през нощта когато бебето спи и не яде, цедите ли или оставяте така?
Вики до скоро си цокаше през 3 часа нема ден няма нощ, но от скоро почна да разрежда нощните хранения и аз я чаках да си поиска въпреки че гърдите доста се "наливаха" или "препълваха", незнам как да го кажа. но снощи изобщо не се събуди през цялата нощ, съответно и аз спах непробудно а на сутринта гърдите ми бяха бомби, имах чувството че ще експлоадират. и незнам какво да правя ако почне така да спи и да не иска да яде.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 08, 2011, 19:27:38 »

echy_, аз лично в началото се цедях, защото направо ставах на буци, но малко по малко всичко се нормализира и сега ставам така само когато спи непробудно и пропуска 2 хранения ( но това се е случвало само 2 пъти ). Не мога да ти дам никакъв съвет, защото ти сама трябва да си решиш. Единствекото, което мога да ти кажа е че може и да изцеждаш само малко, колкото да ти се успокоят гърдите. Но да знаеш, че с течение на времето всичко ще се нареди!  good
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 08, 2011, 19:43:40 »

Както коментирахме в предишната тема,си позволих малко зелена салата.
Резултата беше слуз в акото в 2 поредни памперса.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 08, 2011, 19:50:27 »

Ечи, още е рано да махнете нощните кърмения (ще се отрази на лактацията). Вариант е да цедиш или да дебнеш (повечето бебчета леко се разбуждат, още спейки, в просъница можеш да сложиш на гърда да посуче, без изобщо тя да се събужда). Това в случай, че лактаията ти още не е регулирана.
А иначе, в рамките на няколко дни гърдите ще се нагодят и ще спрат да се препълват, но толкова рано....не знам дали ще се отрази добре на лактацията ти.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 08, 2011, 20:10:22 »

Яна, и на мен ми се вижда рано, макар че всички около мен ми натякват че трябва да спра дя кърмя нощем за да и почива коремчето. и като че ли детето тях слуша и почна да търси по-малко храна през нощта. аз като я усетя че дава признаци без да я събуждам я слагам на гърдата, тя поцоква малко и продължава да спи. но нощес изобщо не даде признак че е гладна. знам ли и аз от 2 дни яде много по-малко от преди, цокаше си между 120-160 мл на хранене а сега 90-110мл(мерим се преди и след ядене). кърма имам но като се опитам да я дохраня с шише отказва да яде. дано да е временно и да почне да си папка пак повечко че да не ги мисля и  нея и гърдите какво да ги правя.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 08, 2011, 20:56:36 »

Ечи, тя няма да намалее веднага, но ако още няколко дни не се кърмите нощем е много вероятно да намалее. Аз затова ги будех нощем, пак си ги мерех преди и след хранене и така доста дълго време. След установяване на лактацията вече няма нужда от нощно кърмене.
Аз винаги проверявах на ръка дали има още в гърдата след като детето се е нахранило, олигвах и връщах пак, ако иска да си дояде (не винаги, но преобладаващо си дояждат).
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 08, 2011, 21:36:37 »

A gostenka_82  ти как успя да махнеш нощното хранене?Питам,защото твойте дъщерички са на възрастта на Вики.И на  мен преди все ми казваха да ги махна храненията през нощта,но аз не -заради лактацията,а сега все още се кърмим през деня и 2 пъти през ноща.До кога е нормално да имаме нощем хранения?
« Последна редакция: май 08, 2011, 22:51:32 от matsinka » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 08, 2011, 22:31:13 »

Ели сама се отказа от нощното хранене преди седмица-две може би. Само преди няколко дни се разбуждаше нощем (2 нощи подред) и я хранех, но по-скоро беше нещо неспокойна, не гладна...
Рано или не, не мога да я будя, за да суче (пробвах една-две нощи, ама сърцето ми се късаше като я гледах как дълбоко си спи... nea ). Това може би е и заради факта, че не спи в моето легло. Съответно не мога да я кърмя спейки smile Първите няколко нощи и моите гърди се препълваха. Подпуши ми се каналче и разни други гадости. Консултантът по кърмене ми каза, че за да избегна подпушване отново при положение, че беба не се буди вече, трябва да цедя по малко. Например, първите 1-2 нощи по 40-50 мл от гърда, после още 1-2 нощи 30-40 мл и т.н., докато в един момент спра. Просто да стане постепенно. Така и направих. Сега гърдите ми сутрин също са пълни, но не до болка или дискомфорт.
Да не чува дявола, но кърмата ми не е намаляла, а напротив. Може би през деня е започнала да "дърпа" доста по-голямо количество и затова, не зная, но е факт. Дори и лявата, която пускаше доста по-малко, вече явно я засища, колкото и другата, защото я чувам как шумно гълта, пъхти и стои спокойна на нея, а не нервничи както преди.
Мисълта ми е, че е напълно възможно да не ти намалее кърмата. Така или иначе, ако бебето е достатъчно силно, за да не суче през нощта и да издържа, просто няколко нощи се изцеждай (примерно към 3) и прогресивно намалявай изцеденото количество. Може и да вземаш превантивно по 1 таблетка Лецитин (това пак консултантката ми го препоръча), който помага за разграждането на големите мастни молекули (тоест ще те предпази от евентуални подпушвания).
Късмет! good
« Последна редакция: май 08, 2011, 22:34:09 от sunray » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 10, 2011, 19:40:03 »

Додо не се притеснявай за тази слуз. И при нас се получава от време на време. Щом няма кръв в акото значи всичко е ок. Аз постоянно ям салати, броколи, особено суров карфиол.
Мамчета влизам да споделя с вас, може от да е от полза на някого. Знам,че няма нехранителна кърма, но от една седмица минах на безглутенов режим като консумирам киноа, просо, елда и кафяв ориз, в резултат на което забелязах ,че кърмата е станала по-гъста и маслена. Незнам, дали се дължи на промяна в храненето, но незнам как да си го обясня. И исках да попитам още нещо... вие започнали ли сте със спорта и какъв???? Влияе ли той на кърменето. Аз имам огромното желание, но ме е страх кърмата да не намалее и единственото , което правя е разходки.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 10, 2011, 19:49:29 »

Мири,по каква логика очакваш да намалее кърмата,ако спортуваш?
Щом се храниш правилно,не би трябвало да има проблем! good
Аз лично съм скарана със спорта,но мисля да започна да правя коремни преси,че имам нужда.

По каква причина си на безглутеинова диета?
Аз забелязвам,че моята кърма е много мазна-помпата се омазва,сякаш е текло масло през нея.Отделя се много дебел и жълт каймак,но като цяло е бяла.
Днес се изумих от количеството,което бях произвела-изцедих 80мл,беба изсука 50мл и имаше още-това само в едната гърда  crazy
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: май 10, 2011, 20:13:39 »

Ами нали се изгарят калории. Аз преди да забременея бях много активна (малко забавих темпото по време на бременността) и от спорт само изгарях около 1000ккл, та мисълта ми е , ако дневното ми меню се състои от 2000ккл и аз започна да изгарям около 1000 през ден , няма ли това да окаже някакво влияние на кърмата.
 Offtopic За безглутеновата диета бях писала във темата за "бебеправенето". Опитите да забременея продължиха малко повече от две години с един спонтанен аборт. Накрая реших да премина на такава диета и след месец бях вече бременна. Като цяло имам непоносимост, защото всеки път , когато консумирам се издувам и имам силни стомашни болки.
Но мисълта ми едали зърнените култури оказват влияние по някакъв начин на кърмата.
Днес се изумих от количеството,което бях произвела-изцедих 80мл,беба изсука 50мл и имаше още-това само в едната гърда  crazy
good good good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 11, 2011, 07:39:31 »

Диде, хубаво е че ти се е увеличила кърмата, радвам се Bravo Само гледай да не изцеждаш толкова много всеки път (предполагам си изцедила сега толкова за проверка просто). Не за друго, ами в един момент да не се получи хиперлактация... huhhuh.gif Гледай около 40мл да изцеждаш обикновено от гърда.
Спортът, ако е умерен, не вреди, напротив. Но трябва да се внимава с натоварванията. Така знам аз.

Ето една интересна статия good:

http://www.bb-team.org/articles/1324_sport-po-vreme-na-karmene-za-ili-protiv#axzz1M1Fi8jyf

Аз мисля тези дни да започна полека лека да въртя крос тренажора. Въведох в менюто си кисело мляко с овесени ядки и канела за закуска и малко намалих сладкото. Толкова засега.
Мири, ще взема да употребя вече тази елда, че половинката е купил, откакто кърмя и така си стои blush Знаеш ли някакви рецепти за нейното приготвяне (вкусни по възможност laugh )
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 11, 2011, 15:44:26 »

аз съм чула че ако си иъморена тогава ти намалява кърмата. а относно зърнените храни не мисля че ще навредят, даже напротив.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 14, 2011, 19:23:48 »

 Offtopic Дани , аз елдата си я правя на салата. Сварявам я (гледай обаче да не я превариш, защото става една лепкава). В тиган със заехтин задушавам зеленчуци като лук, чушка, тиквичка, гъби (всички зеленчуци с изключение на гъбите са нарязани на ситно). След като поомекнат прибавям сварената елда , прибавям подправки по желание (аз обичам мащерка, черен пипер и сол) , разбъркавам и е готово за консумация.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines