Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 18:08:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката - 3 част  (Прочетена 169916 пъти)
 
Po3u
Ентусиаст
**
Публикации: 82


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: септември 12, 2013, 16:44:24 »

РоЗи, не ми е много ясно, дали ще тръгваш от вас или имате стаи в комплекс извън София, или там ще ползвате само ресторанта? Ако сте заели стаи в този комплекс, младоженеца би могъл да тръгне от собственото ви жилище и да те вземе от стая в комлекса

Имаме стаи в комплекса и аз там ще се облека и понаправя, преди церемонията.
Само още се чудя как ще стане всичко - ще отидем там по-рано с майка ми, кумата и шаферките, пък после милия и неговите мъже ще дойдат после... Или да си се оправяме двамата там? Той сигурно ще иска да се облече там, а не да се оправи от вкъщи и после да дойдат всички. Макар че на мен ще ми е яко аз да съм през деня с женичките, а той с мъжете и да се срещнем направо в комплекса.
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #181 -: септември 12, 2013, 18:57:08 »

Lorena, при нас нямаше оркестър при взимането на булката, защото не искахме да правим дандания и сеир, че да ни видят всички. Никой от гостите не ни е питал защо няма оркестър или да иска непременно да играе хоро. После се наиграха до насита в ресторанта. Вкъщи бяхме пуснали народна музика, по-малко тържествено е, но в никакъв случай по-малко весело, защото  интерсното е самия ритуал по взимането, та имаше голям смях и беше доста весело. Ако непременно искаш хоро навън може би наистина можеш да опиташ с уредба от кола, но трябва да е достатъчно силна, но според мен с оркестър е друго. Защо все пак не провериш цените на музикантите, за 1/2 час едва ли ще е толкова скъпо.

Благодаря  give_rose Ще се поразровя, за да видя какви цени предлагат точно. То аз не искам оркестър не само заради финансовата част (въпреки че тя е сериозен фактор), ами и заради данданията, обаче гостите като казаха, че ще им е забавно да играят такова хоро, реших да намеря някакъв начин да им угодя  pardon Ако не е много скъпо, все пак май ще наема някакъв оркестър, колкото да им мине мерака, пък за данданията...знам ли, ще си запуша ушите  funnytooth Ама ако оркестрите са скъпи, ще играят хора в ресторанта, както си казала  good
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: септември 13, 2013, 10:12:15 »

На нас оркестъра ни взе 150лв. за да свири от младоженеца, през кума и при мен, докато не тръгнахме за ресторанта. Обикновено те не работят на час, а си казват една цена. Зависи и колко човека искаш да е оркестъра. При нас бяха двама, но може да са 3ма, 4ма и т.н.
На фона на цялата сватба не е скъпо
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #183 -: септември 13, 2013, 10:33:19 »

Lorenna, когато се жених и аз имах същото отношение към оркестрите и вземането на булка с " дандания", но сега честно казано съжалявам...smile В момента има оркестри от прекрасни, професионални музиканти, които могат да ти  предложат мелодии, които да ти харесат и  традицията да се спази без  да се вдига излишен шум. Аз  бих препоръчала " Зевзеци" - чувала съм, че цените им не са от най-ниските, но според мен си заслужава.
Активен
aninini
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #184 -: септември 13, 2013, 13:39:51 »

може ли да ми дадете идея какво да напишем на табелката на входната врата - идеята ми е - племенника ми е на 4 месеца и мисля да напишем нещо закачливо от рода "Чичо не сме готови "леля ми сменя памперса", "чичо с леля сме на разходка", "чичо обещай ми че ще обичаш леля вечно", "чичо срещу сто целувки ще ти дам леля", или нещо от този род. Какво ще кажете?
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: септември 13, 2013, 13:55:12 »

страхотна идея!!!супер сладко няма какво да се чудиш
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #186 -: септември 13, 2013, 13:55:36 »

Може нещо от типа на "Чичо, смени ми памперса и те пускам при леля"  blum
Активен
aninini
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #187 -: септември 13, 2013, 14:23:12 »

да нещо от този род или "Чичо ако ме смениш памперса ще ти дам леля"
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #188 -: септември 13, 2013, 15:09:28 »

Дойде ми на ум и "Чичо, почерпи едно сватбено мляко". Може отдолу на табелата да очертаете ръчичката на племенника ти вместо подпис  Wink
 Offtopic Сега се замислих - ако ти си му леля, мъжът ти няма как да е чичо. Ама то по всеки край си е различно, та уточни си и обръщението Wink
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #189 -: септември 13, 2013, 16:03:32 »

На нас оркестъра ни взе 150лв. за да свири от младоженеца, през кума и при мен, докато не тръгнахме за ресторанта. Обикновено те не работят на час, а си казват една цена. Зависи и колко човека искаш да е оркестъра. При нас бяха двама, но може да са 3ма, 4ма и т.н.
На фона на цялата сватба не е скъпо

А, значи не е много скъпо, това е добре. Аз си представях по-големи суми (понеже оферта все още не съм имала време да поискам, не съм толкова напред с подготовката, сега ровя за рокли, ресторанти и украса и вече съм ей в това състояние crazy crazy ).

Lorenna, когато се жених и аз имах същото отношение към оркестрите и вземането на булка с " дандания", но сега честно казано съжалявам...smile В момента има оркестри от прекрасни, професионални музиканти, които могат да ти  предложат мелодии, които да ти харесат и  традицията да се спази без  да се вдига излишен шум. Аз  бих препоръчала " Зевзеци" - чувала съм, че цените им не са от най-ниските, но според мен си заслужава.

Значи ето откъде ще започна със запитванията за оферти, да видим Зевзеците колко пари ще ми искат.

Благодаря и на двете ви за информацията give_rose

може ли да ми дадете идея какво да напишем на табелката на входната врата - идеята ми е - племенника ми е на 4 месеца и мисля да напишем нещо закачливо от рода "Чичо не сме готови "леля ми сменя памперса", "чичо с леля сме на разходка", "чичо обещай ми че ще обичаш леля вечно", "чичо срещу сто целувки ще ти дам леля", или нещо от този род. Какво ще кажете?

Всички предложени нагоре са много сладки, може и: "Чичо, искам те за бавачка за един ден, ако се съгласиш-пускам те да влезеш!"
« Последна редакция: септември 13, 2013, 16:07:01 от Lorenna » Активен
aninini
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #190 -: септември 13, 2013, 16:24:20 »

Lorenna, много е готино твоето предложение.
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #191 -: септември 14, 2013, 13:36:49 »

Lorenna, много е готино твоето предложение.

Радвам се, че ти е харесало smile
Активен
Pulsatorkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: октомври 29, 2013, 11:29:30 »

За мен така наречената дъндания беше важна все пак трябва да се разбере,че се взема булка.Пприсъствала съм на сватби където го няма това вземане и честно казано не ми харесва.При нас бяхме гооворили за гайда и акордеон ,но впоследствие дойде и тъпан и се получи страшно хубаво-но това си влизаше в цената на самият оркестър :)Но всеки преценява сам за себе си smile
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: октомври 29, 2013, 17:08:04 »

Аз няма да имам оркестър, хора и тн. пред входа, просто ми идват в повече такива неща, но да питам друго: може ли някой да ми обясни за какво служи бъклицата в деня на сватбата? Питам тук, защото съм я виждала по снимки от взимането на булката, в ръцете на кума.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: октомври 30, 2013, 10:00:12 »

Мисля, че с нея се взима кума. Младоженеца я носи, за да вземе кума Wink Ние го пропуснахме това, но когато се интересувах това разбрах.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines