Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:13:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката - 3 част  (Прочетена 166593 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: ноември 21, 2012, 09:26:37 »

Активен
DVKZ
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #1 -: ноември 28, 2012, 00:16:09 »

Да отговоря на Николета в новата тема lol

Тръгването на булка/младоженец от хотел не е нищо странно, нито ще се възприеме кофти от гостите. Има супер много сватби, при които младоженците например се женят в курорт, а не в родния си град, и нямат друг вариант. Има и много други сватби, при които двойката е от различни градове и така или иначе сватбата е само в един от тях. За мен лично е неразумно да се пътува на разстояние повече от 50 км, независимо дали е лято или зима. Това означава бързане, нерви, изпотен младоженец, ако е лятото, или закъсала някъде кола, ако е зима с нашите прекрасно почистени пътища.

И само да кажа- ние сме от един град, но кумовете ни бяха от друг. В крайна сметка младоженецът ги взе от апартамент на приятел, но по принцип имаше опция в няколко малки хотела да се вземат от там като може да ти организират и скорем кетъринг във фоайе или в ресторант/ лятна градина за посрещането на хората. То реално ти трябва нещо супер малко, защото се стои малко- няколко безалкохолни, бутилка алкохол и някакви дребни хапки, сладки, солети... у нас, където се стои най- много, бяхме взели 4-5 бутилки безалкохолни, имаше мезета, забучени на клечици,за да не вадим вилици, и дребни хапки, и някакви сладки. Основно си наляха по глътка уиски и просто взеха нещо за мезе, половината неща бяха останали... така че наистина нещо дребно вземете
« Последна редакция: ноември 28, 2012, 00:17:56 от DVKZ » Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: декември 11, 2012, 12:10:16 »

Ох чудя се кой да поканя при мен при взимането - аз в такива дни много не обичам да ми скачат разни хора по главата - мислех си за две приятелки и майка ми, но нали пък някой трябва да затиска вратата и да ме купуват и се чудех колко души да поканя - има вариант да поканя три двойки близки приятели или пък да им кажа да дойдат непосредствено преди младоженеца,за да не си образувам допълнителни нерви.
Ох знам че има време, но аз съм от типа хора, които обичат да предвиждат нещата - че те при мен и без това са сложнички - защото нашите са разведени и не си говорят и на сватбата ще има цирк ама такъв е живота :-(
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #3 -: декември 11, 2012, 13:43:49 »

Елчо, аз мога да ти подскажа, че от гледна точка на снимките е добре да съобразиш  колко хора ще викаш, с големината на жилището, от където ще те взимат!  smile На мен тези снимки са ми едни от любимите ( в булката, преди вземането), много добре се получават! Ако има обаче много навалица - по-трудно! pardon Ако така или иначе преценяваш , че не искаш да става голяма търапана у вас, ще осигуриш по-голямо спокойствие на снимачния екип и резултата ще е по-добър!Въпрос на приоритети! good
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 11, 2012, 14:06:56 »

Елчо, аз мога да ти подскажа, че от гледна точка на снимките е добре да съобразиш  колко хора ще викаш, с големината на жилището, от където ще те взимат!  smile На мен тези снимки са ми едни от любимите ( в булката, преди вземането), много добре се получават! Ако има обаче много навалица - по-трудно! pardon Ако така или иначе преценяваш , че не искаш да става голяма търапана у вас, ще осигуриш по-голямо спокойствие на снимачния екип и резултата ще е по-добър!Въпрос на приоритети! good
Той апартамента ни не е малък, но аз не обичам в напрегнати моменти много хора да се щуркат напред назад, но се чудя ако кажа 10:00 да дойдат и в 10:15- младоженеца да няма изненади той да дойде преди тях  tease, но си мисля най -много 10 -15 души общо  и от тях 7-8 да дойдат малко преди младоженеца че иначе ще има снимки на изтрещяла булка :-)) че малкия ми калпазан е за 5 -ма danceg
Активен
illane
Ентусиаст
**
Публикации: 89



« Отговор #5 -: декември 11, 2012, 15:35:23 »

И аз се чудя как точно да го направим това с взимането... Сватбата ще е в Стара Загора, младоженецът е от Стара Загора, но аз не съм... Малко ми се струва неудобно да се ангажират приятели и дори роднини със вземане на булка от жилището им. Все пак това са много хора, шумотевици, музики, хора с обувки навсякъде из стаите... Бъдещата свекърва предложи и двамата с младоженецът да сме у тях, като те с него в една стая, ние с моите хора - в друга. Той младоженецът тъй или иначе ще излезе да вземе кумовете и после просто да се върнат. Но нещо май не ми харесва тая идея да сме на едно място. Пък и нали ще трябва да излизам на фризьор, на гримьор, ще трябва постоянно да се крием. Сега ми хрумна идеята да наемем за една вечер някоя къща в етно стил и от нея да ме вземат, само че хич не мога да намеря нещо подобно в Стара Загора или в съвсем близките околности. Някой да знае нещо подобно?
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 11, 2012, 19:41:37 »

И аз съм с подобен проблем, но всички са категорични, че даже трябва предната вечер да спим в различни къщи... и така аз и родителите ми ще сме в наета къща, тип малко семейно хотелче, от което ще ме вземат.
Кумовете и младоженеца живеят на една улица  yahoo.
Но аз мисля да съм в друг квартал tease
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #7 -: декември 11, 2012, 22:04:05 »

Елчо, ако помолиш хората си да бъдат точни, предполагам ще се съобразят! Покани тези, които ще се съобразяват с теб и ще са ти от помощ, а няма да ти пречат на подготовката или да те изнервят!  smile
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: декември 11, 2012, 22:33:05 »

Елчо, ако помолиш хората си да бъдат точни, предполагам ще се съобразят! Покани тези, които ще се съобразяват с теб и ще са ти от помощ, а няма да ти пречат на подготовката или да те изнервят!  smile

Права си - все пак това не е какъв да е повод,че да се закъснее - аз все се тревожа нещо да не се обърка - но то колкото и да се безпокоя каквото стане такова - ще поканя най - близките за да съм спокойна аз пък другите ще дойдат колкото да ме пазарят с младоженеца :-)))
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #9 -: декември 11, 2012, 22:49:42 »

Елчо, напълно нормално! На моята сватба ( която беше в тесен кръг общо взето) аз изрично не исках никой да идва вкъщи, защото също се изнервям от много хора! Църквата е точно срещу блока ни и бяхме казали на гостите да дойдат направо там. Обаче въпреки всичко пак се намери кой да се изтърси вкъщи! tease И докато се приготвяхме с мъжа ми ( защото ние тръгнахме заедно от нас), една братовчедка на майка ми, ме задърпа да ми показва снимките на дъщеря си от дипломирането й в Щатите. Хората малко полудяват по сватбите и започват да се държат странно!  girl_impossible
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 12, 2012, 08:21:08 »

Айде и аз тук! Нашият апартамент е малък, дори и да поканя само най-близките при взимането пак ще е тясно,да не говорим,че младоженецът ще дойде с 20 човека сигурно (пак най-близките) и просто няма да има място за дишане. Дори и да им кажа да чакат долу и да се качи само той с родителите и кумовете, съм убедена, че в самия ден всички ще се юрнат нагоре...
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: декември 12, 2012, 11:21:41 »

Елчо, напълно нормално! На моята сватба ( която беше в тесен кръг общо взето) аз изрично не исках никой да идва вкъщи, защото също се изнервям от много хора! Църквата е точно срещу блока ни и бяхме казали на гостите да дойдат направо там. Обаче въпреки всичко пак се намери кой да се изтърси вкъщи! tease И докато се приготвяхме с мъжа ми ( защото ние тръгнахме заедно от нас), една братовчедка на майка ми, ме задърпа да ми показва снимките на дъщеря си от дипломирането й в Щатите. Хората малко полудяват по сватбите и започват да се държат странно!  girl_impossible

Ха- ха е това със снимките ме довърши olele Надявам се на някой да не му хрумне подобно нещо на моята че аз като се изнервя ставам невъзможна и ще взема да скарам по-рязко и ще има сърдити.
И друго се замислих- той фотографа ще е при мен - а видеото сме решили да е с мъжа ми - че нали кумове ще взима и т.н. дали е добре.А и се чудя какво да взема за почерпка на гостите- знам че се взима уиски и друг алкохол , но в 9-10 кой ли ще пие, може би трябва да наблегна на сокове и кола, фанта и още мислех разни сладки и соленки - дали е достатъчно,че не ми се занимава и с правене на храна. Дали 30 минути ще са достатъчни за цялата лудница по взимането у нас - да дойде младоженеца, да ме купи, да закичим гостите и айде по колите - то май-друго няма.А и още един въпрос- свекърва ми трябва ли да идва у нас - май да - то май- някаква наздравица се вдигаше- проблема е че свекър и свекърва ми са много възрастни и не са в много добро здраве и не искам много да ги мъчим че и те горките как се шашкат. Но то май имаше някакъв обичай с размяна на чаши - ей чак сега се сетих ще взема да питам кумата че те го правиха.
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #12 -: декември 12, 2012, 11:50:05 »

Ритуал с размяна на чаши не съм виждала....Това, което знам, е, че по традиция родата на младоженеца отива заедно с него да взима булката. Но, всичко според случая! За алкохола- да ти кажа, почва се от сутринта...Сега то не е много за разказване, но е имало сватби, на които булките накрая са най-пияни от всички Girl_hide Така че ти си прецени! Иначе обикновено се сервират хапки, дребни сладки, бонбони...Има кетърингови фирми, които предлагат подходящи неща - може да потърсиш! 30 минути може и да не са достатъчни обаче! Ако имаш възможност остави си малко повече време, защото става голяма лудница - да  вземеш малко въздух преди гражданското!
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: декември 12, 2012, 11:56:33 »

Аз съм чувала, че не е задължително свекъра и свекървата да идват за вземането на булката... crazy На сватбата на брат ми, майка ни не присъства на вземането на булката. Каза, че такъв бил обичая,но дали само това беше причината не знам  sad  С баща ми са разведени и не са в много добри отношения, та си мисля че просто избягваше всякакви контакти с него.
Та, ELCHOOOOO, мисля, че щом така стоят нещата със здравословното състояние на свекърва ти и свекъра ти, няма смисъл да ги измъчвате хората  Wink

А и се чудя какво да взема за почерпка на гостите- знам че се взима уиски и друг алкохол , но в 9-10 кой ли ще пие, може би трябва да наблегна на сокове и кола, фанта и още мислех разни сладки и соленки - дали е достатъчно,че не ми се занимава и с правене на храна.

Според мен няма смисъл да се занимаваш да готвиш Wink Сладки, соленки и алкохол да има....друго не ти трябва smile Толкова бързо се тръгва от булката, че  човек дори няма време да опита от вкусотиите по масите smile
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #14 -: декември 12, 2012, 12:57:51 »

Аз съм чувала, че не е задължително свекъра и свекървата да идват за вземането на булката... crazy

Може и така да е !  huhhuh.gif Обикновено обаче, идват, заедно с младоженеца, кумувете и т.н и се включват в джамбурето! Даже понякога баби и дядовци идват, сестри, братя и т.н. Винаги съм си мислила, че такава е традицията, но може и в последствие да се е наложило!  Girl_hide Ще проверя тук - там да видим каква е работата!  smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines