Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 11:30:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Взимане на булката - 2 част  (Прочетена 182491 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« -: март 11, 2008, 16:28:50 »

СТАРА ТЕМА!
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 11, 2008, 17:33:33 »

Добре. Пак стигнахме до въпроса къде е традицията в това да ме вземе от чужда къща?
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #2 -: март 26, 2008, 11:33:47 »

аз също много харесвам тази традиция с взимането на булката,хубав Български фолклор,ако живееш в къща извиват се няколко хора,придобива се по-голяммо настроение,супер good danceg,но ако си в блок,някак си не ми се връзва,на етажната ли площатка да се случва всичко ужас губи се всичко crazy Oh my ... и за съжеление аз ще прописна тази наистина хубава традиция cray
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 26, 2008, 13:51:26 »

Аз също искам да ме вземеот моята си бащина къща,ние живеем в къща и с народна музика мисля че ще стане много красиво,а както са се заканили моите приятелки да спират милото още от улицата и у нас да се пребори с 4 врати tease tease та може и да се откаже pardon ххиии шегувам се ще бъде интересно и забавно give_rose
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 20, 2008, 11:08:52 »

Здравейте:)

Интересуваме колко време сте предвидили за взимане на булката? При нас няма да има жива музика и купуване на булката и си мислех, че половин час е достатъчен. Вчера майка ми каза, че не си представя да е по-малко от час, защото само докато влязат хората и се здрависат щели да минат 15 минути... И се чудя как да си направя графика huhhuh.gif

А тези от вас, които вече са се омъжили, колко време приблизително продължи взимането на булката?
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 20, 2008, 11:17:54 »

 Arlina, ние отделихме половин час, като имаш преедвид, че ме откупваха и имаше музика. Но при нас хората, който дойдоха да ме вземат не бяха много. Всичко да бяха около 15-20 човека (без музикантите и водеото).
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: април 20, 2008, 14:17:49 »

ние бяхме 15 души с видеото и фотото!музиканти не сме имали!Дойдоха в 9 и 5 сутринта почакаха ме до и 15 защото не бях готова и към и 30 тръгнахме!докато ме наснимат да си гушна младоженеца и да се чукнем за наздраве!това беше!и тръгнахме!зависи вече дали ще се прави някакъв ритуал пред вас/у вас/дали ще имате музиканти дали ще играете хоро!Но мисля че повече от 30-40мин в къщата на булката няма смисъл!все пак вие няма да се жените у вас blum
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 20, 2008, 16:03:35 »

Благодаря ви за мненията! give_rose И аз мисля, че ще е доста кратко, но понеже се получи разминаване с очакванията на майка ми и реших да попитам pardon Искам да съм сигурна, че ще имам време за снимки с милото, а ако някъде закъснеем, точно от времето за снимки ще намалим.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: април 29, 2008, 13:40:52 »

Дааа и аз обмислям колко време ще отнеме вземането на булката?
Ние няма да имаме оркестър, нито откупуване, нито обувки и др. такива, аз даже си мислих и възможно най малко хора да има. мисля си че около половин 4ас някъде да е е ОК
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: април 29, 2008, 15:34:13 »

roumyana подкрепям решението ти!Така беше при нас и беше много хубаво!Бяхме и малко хора и тгова беше беше най-добре защото аз още не бях готова те трябваше да се съберат в една стая и да чакат и ако бяха повече щеше да е страшно неудобно!За това някои от най-близките даже роднини чакаха долу в колите/ако идват до вас/или направо идваха пред ритуалната!Ак апартамента не е голям е много по-удобно да са малко гостите!половин час ви е идеален и за снимки и всичко щом няма да има обувки оркестър и откупване!И при нас беше така и по-малко време стигна good
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 29, 2008, 15:54:50 »

Дори и да ви остане време от взимането на булката, после ще имате повече за снимки навън! good
Активен
miminka
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: май 08, 2008, 21:40:06 »

здравейте,аз на 17.05 се омъжвам,при мен всичко ще има,аз обожавам традицията.Моята сватба е дневна,планът е следния-7.30 милото ще вземе кумувете,8.30 идват при мен,до 9.30 ще има разбиване на врати,обувка ще се търси,после бурно хоро(обожавам да играя хоро)и в 10.00 е подписването.Най-интересното е, че моя мъж е от Стара загора,сватбата е в пловдив и сутринта  ще идват роднините му от стара загора,представете си кога ще станат,за да дойдат навреме.И всичко е планувано до минутата,но сме предвидили време за всичко.
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #12 -: юни 11, 2008, 13:48:42 »

при нас също ще си има всички традиции за взимането на булката,сватбата ни ще е вечерна,и като разпределение на времето си мисля,милото да вземе кумовете към 12:30ч.,към 13:30 да дойдат да вземът мен pardon blush yahoo,и 14:30 да се отправим към ритуалната като часът ни там е 15:20
Активен
buba_katinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 11, 2008, 14:43:31 »

Тази традиция е много хубава, поне според мен. Мен ме звемаха от вкъщи. Моите родители живеят в къща. Пазеха ме на 4 врати, нощи, че аз бях казала да са само 2. На първата мъжа ми прескочи през оградата. На втората плаща Третата я разбиха и 4 аз казах да отворят, защото много се забавиха. А после като гледах видеото, се оказа, че моя мъж решил да си почине и да пийне преди да се мъчи с тази врата. Но сигурно мина окло час, че и повече докато свършим с всички ритуали - да търси обувка, да я пълни с пари, после да пийнем за здраве, после забулване и накрая прощаване с най-близките. След това ритах менчето, хвърлях жито, яйце, бонбони и парички и накрая чиния чупих. И едно хоро накрая изиграхме. Абе около 2 часа минаха докат отръгнем.
Активен
beb4o_bu
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 12, 2008, 11:30:45 »

В началото имахме с проблем с това от каде ще ме вземат,защото аз съм от Добрич,а сватбата е във Варна,но после решихме да ме вземат от Варна от едни наши роднини.Все още не знаем колко човека ще дойдат да ме вземат ама то май ще реши на деня така като гледам.При нас ще има всички ритуали по вземането и решихме че 45 мин. долу-горе ще стигнат.Вие какво мислите?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines