Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 06:18:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 11 част  (Прочетена 207596 пъти)
 
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: януари 21, 2013, 09:42:17 »

http://blackcatbg.com/други,%20Others/аксесоари-за-сватба,%20Accessories-for-weddings/ШИШЕНЦА,%20%20РАКИЯ,%20ХОБИ,%20МАТЕРИАЛИ,%20BOTTLES,%20BRANDY,
аз пак  с  тоя  сайт, ама  на прима  виста  това ми идва на  акъл,заедно с  феерия,там имат  юзчета,Наскоро  гледах в  един магазин  на  Пиротска,но шишенцето  беше  4лв,направо ме  заболя  сърцето

Относно  кърпичките,можеш  и  ти  сама д а  си направиш  кърпички или да  дадеш  в  ателие  да  ти  ги поръбят .За продерия  ще  ти  вземат  маса  пари,сигурна  съм в  това.Пробвай  варианта  щампа
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: януари 21, 2013, 22:55:57 »

[quote author bamce link=topic=33966.msg572826#msg572826 date=1358754137]

Относно  кърпичките,можеш  и  ти  сама д а  си направиш  кърпички или да  дадеш  в  ателие  да  ти  ги поръбят .За продерия  ще  ти  вземат  маса  пари,сигурна  съм в  това.Пробвай  варианта  щампа
[/quote]

Ами, това го оставях като краен вариант.. По-скоро търсех готов продукт, но явно няма да намеря.. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: януари 27, 2013, 15:16:58 »

идея за подаръци за гостите: дървени табелки ключодържателис имената на всеки един от гостите.
според мен, с малко мъжка помощ/или дърводелец, може да се направят и от самите младоженци. danceg
http://www.etsy.com/listing/120467163/make-memento-bride-groom-keyring-set?
http://www.etsy.com/listing/120467007/make-memento-personalised-keyrings?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #63 -: януари 27, 2013, 15:45:01 »

Това е супер идея good
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #64 -: януари 28, 2013, 18:07:41 »

От друга страна на мен ми се иска моите подаръчета да бъдат като от едното време - кърпички, на които да пише нашите имена и датата на сватбата. Видях на едно място в темата много идеини кърпички, но те не бяха от БГ. Проверихме и в Асеновград, където впоследствие разбрахме, че някога е имало завод за кърпички  Oh my ..., но вече предлагат в повечето случаи статуетки. Попаднах на един сайт на някаква копринена кърпичка, но тя беше към 3-4 лв едната и това ме отказа. ..
Много ще ви бъда благодарна за предложения..

В моето детство имахме една кошница, пълна със сватбарски кърпички от гостуванията на моите родители по сватби. Дали и твоите родители не са подарявали нещо подобно и не могат да си спомнят как и от къде са се снабдили с тях?

Имахме клиентка, чиято майка избродира кърпички за подаръци. В този ред на мисли е възможно някъде из интернет пространството, надомно работещи жени да се занимават с подобна дейност и може да са пуснали обява в някой сайт за обяви.

Във варненската морска градина съм виждала баби през лятото да разпъват едни простори с плетени на една кука покривки. Доколкото ми е известно на една кука могат да се поръбват кърпички. Да, луксозно е да са копринени, но памучни кърпички биха били по-евтини щом 3-4 лв. са много за бюджета.

Не на последно място провери в магазините за български сувенири. Наред с розовите мускали мисля се предлагат и бродирани кърпички.
Активен
eldjy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



« Отговор #65 -: януари 28, 2013, 21:46:19 »

Привет, мили дами smile. След като прочетох темата, реших и аз да споделя на какви подаръчета се спряхме ние. След много четене на идеи и ровене из разни сайтове за сувенири, най-накрая съвсем случайно попаднах на едни ароматизирани сърчица от восък в едно много симпатично магазинче за ръчно изработени свещи в София. За всеки гост имаше по 2 ароматизирани сърчица, изработени в два цвята восък, завързани със сатенен ширит, които исках да символизират нашите сърца smile. После с мъжа ми изработихме кутийки, върху капака на които имаше картичка с нашите инициали и в цветове, съобразени с темата на сватбата.
Ето как изглеждаха завършените кутийки:
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: януари 28, 2013, 22:00:39 »

Много са красиви, браво  Bravo
Активен
borka3
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #67 -: януари 29, 2013, 13:51:41 »

Здравейте! И аз също ще се включа в темата с моята идея за подаръци за гостите. Тъй като ние с моя човек не обичаме баналните неща, аз съм се погрижила елементите на свтбата ни да са далеч от клишето. И двамата много обичаме шоколад. Затова решихме подаръците за гостите да са шоколади с опаковки, чийто дизайн аз лично ще направя. Обичам да влагам от себе си в тези неща, защото те са за моите най-близки хора. Имам няколко идеи за темплейта на опаковката, ще стане много лесно, бързо и евтино. Когато ги направя, ще пусна снимки да ги видите.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: януари 29, 2013, 14:03:03 »

В моето детство имахме една кошница, пълна със сватбарски кърпички от гостуванията на моите родители по сватби. Дали и твоите родители не са подарявали нещо подобно и не могат да си спомнят как и от къде са се снабдили с тях?

Имахме клиентка, чиято майка избродира кърпички за подаръци. В този ред на мисли е възможно някъде из интернет пространството, надомно работещи жени да се занимават с подобна дейност и може да са пуснали обява в някой сайт за обяви.

Във варненската морска градина съм виждала баби през лятото да разпъват едни простори с плетени на една кука покривки. Доколкото ми е известно на една кука могат да се поръбват кърпички. Да, луксозно е да са копринени, но памучни кърпички биха били по-евтини щом 3-4 лв. са много за бюджета.

Не на последно място провери в магазините за български сувенири. Наред с розовите мускали мисля се предлагат и бродирани кърпички.
Имаме от едното време и дори преди 10-тина години бяхме на сватба, на която получихме много красиви кърпички, навити като розичка. Уви, вече този магазин го няма, както и другите, за които съм знаела преди. Продължавам търсенето smile
Активен
eldjy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



« Отговор #69 -: януари 29, 2013, 14:46:08 »

Попаднах на една статия със снимки на сватбени кърпички от нашите детски години: http://detstvoto.net/index.php?newsid=1850. Прави ми впечатление, че са два вида - за дамите и за мъжете. Но не видях бродирани, повечето са щамповани. Което ме навежда на мисълта, че можеш да си направиш собствено дигитално изображение, от което да ти изработят обикновен печат и с боя за текстил да пробваш да си го отпечаташ сам върху кърпичките. Не е необходимо ръбът да е с бродерия, може да се използва някаква ефектна готова дантела. Нещо като на снимката, която беше пусната в началото на темата:

Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: януари 29, 2013, 16:25:35 »

Здравейте, сестра ми вчера гледала някакъв филм, в който когато влизали младоженците в ресторанта всички гости взимали малки камбанки и започвали да звънят, а пък на мен ми хрумна, че камбанките мигат да останат и като подарък за гостите. Много ми хареса идеята, само притеснява какво ще стане, когато 50 души в хор започнат да дрънчат с камбанки   shok
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: януари 29, 2013, 16:42:00 »

Здравейте, сестра ми вчера гледала някакъв филм, в който когато влизали младоженците в ресторанта всички гости взимали малки камбанки и започвали да звънят, а пък на мен ми хрумна, че камбанките мигат да останат и като подарък за гостите. Много ми хареса идеята, само притеснява какво ще стане, когато 50 души в хор започнат да дрънчат с камбанки   shok
хубава идея, те ако камбанките са съвсем малки, не мисля че ще е проблем за 1-2 мин звънене.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: януари 29, 2013, 16:48:30 »

хубава идея, те ако камбанките са съвсем малки, не мисля че ще е проблем за 1-2 мин звънене.
И на мен ми допада като идея.Те и като са малки камбанките звъна им ще е приятно празничен.
Активен
iskrichkavn
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: януари 29, 2013, 16:53:25 »

В китайските сайтове има такива камбанки - като поставки за тейбъл картички или в самите тях. Водят се Kissing bell smile Много са сладурски smile


* untitled.JPG (25.2 KB, 604x253 - видяно 2518 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #74 -: януари 29, 2013, 17:26:03 »

Мой колега жени дъщеря си преди 10 години и на гостите подаряваха камбанки. Той е живял 25 години в Америка и каза, че там, когато някой искал да държи реч, звънял с камбанката. Бяха измислили и написали към подаръчетата, че младоженците ще се радват да отговорят с целувка на всяко звънене - нещо като друг вид "горчиво". Тогава бях много впечатлена, защото това беше първата по- различна /и с много пари/ сватба, за която бях съпричастна в подготовката. Трябва да кажа също, че имаха много гости от чужбина.
« Последна редакция: януари 29, 2013, 17:31:46 от svekarva » Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines