Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 11:41:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 150429 пъти)
 
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #375 -: март 13, 2013, 13:13:25 »

Благодаря и на двете за отговорите! Значи може би Септември 2013та ще е добре за Май/Юни 2014та.

П.С. adi4ko, твоята разбивка от преди няколко поста за ресторанти и впечатления съм си я запаметила в графа полезна информация good

П.С. 2 adi4ko, а в каква последователност си избрала да са събитията щом всичко ти е в 1 ден (и на мен ми се струва, че така би било най-удачно, но това е мнението на човек, който не се е сблъскал още с никаква реална подготовка!)
Активен
videoto
Ентусиаст
**
Публикации: 56


« Отговор #376 -: март 13, 2013, 13:13:37 »

едва ли е имало значение кои къде работи -просто отчете ,че това все пак е организация  част от Столична община  респективно се  води отчетност и се създават счетоводни документи съгласно българското законодателство .Едва ли някои трябва да си мисли ,че платените суми могат да се укрият /тоест да се говори за черно счетоводство /.Тарифите /таксите/и цените все пак ги има  оповестени -те се определят заедно с бюджета на съответната община  за всяка една година .
Виж за църковен брак, видеозаснемане,фотозаснемане, диджей мога да очаквам както си е обичайно  никои нищо да не издаде и да се погазят законите тотално .....
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #377 -: март 13, 2013, 13:15:00 »

ani_ogbg, е какво излиза - първо си много рано, после си закъснял diablo
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: март 13, 2013, 13:42:19 »

Да... Беше много неприятно, защото накрая резервирахме ресторант просто, за да имаме и не ни харесваше, но за щастие след това го сменихме smile Всяко зло за добро, както се казва.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: март 13, 2013, 14:11:30 »

Videoto, не беше точно така - първоначално ми издадоха общ касов бон на стойност 158 лв. без разбивка какво се включва в цената, в бележката просто пишеше "обща стойност 158 лв.". Аз започнах да питам какво се включва и защо е токлова много, лелката започна да мрънка насреща ми и почти ме беше пратила да си ходя. След като казах къде работя и че желая подробно да пише точно какво се включва в цената, ми издадоха фактура с всичко подробно описано (а и видимо се притесни). Ако не си бях искала, нямаше да ми дадат. Далеч съм от мисълта, че са искали да укриват данъци, просто ги мързеше да си свършат работата.

Radiant, радвам се, че съм полезна, поне за тези няколко ресторанта biggrin Аз точно така си избрах в кои ресторанти да питам и да ходя, след като изчетох темите от към 7-ма част до тази. Ами ние сме си ги нагласили така, че да стигне времето за всичко. Решихме чисто като местоположения църквата да е първа - Св. Неделя, в 16.00 ч. Тъй като от сватбата на брат ми знам, че те бяха по същия начин и закъсняха за ритуалната, понеже ритуалът е по-дълъг от гражданския, около 1 час е ( а и включвам снимки и пускане на бели гълъби girl_wink), направихме ритуалната Красно село в 17.20 ч. Там ритуалът е около 20-30 мин (така казаха от обредния дом). Със снимки и поздравления до 18-18.15 ч. Ресторантът е в кв. Витоша. Там имаме уелкъм дринк от 18.30-19.00 ч. в градината и от 19.00ч. е същинската част в ресторанта.
Надявам се да не съм много  Offtopic и сори за многословието, ама съм си бърборива blush
« Последна редакция: март 13, 2013, 14:34:43 от adi4ko » Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #380 -: март 13, 2013, 20:12:47 »

Съгласна съм с adi4ko, защото нашият случай бе точно същият. Ние тръгнахме по ресторантите от септември 2012 и ни казаха да отидем в началото на януари за новите куверти. Когато го направихме се оказа, че тези ресторанти, които са ни харесвали вече са заети за нашата дата и беше голям тормоз, докато си намерим ресторант... Така че го имай предвид smile

Ето този проблем ме беше изкарал извън равновесие и до ден днешен се ядосвам като се сетя на какви глупости се наслушахме. Ние се сгодихме на 27 май 2012, когато вече бяхме планирали отпуските си за август в България. Решихме, че ще е идеално и тъкмо ще се спрем на място къде да се проведе сватбата ни през юни 2013. Е, да, но се оказа че над 90% от уж сериозните заведения в страната работят на принципа "ОООООО, ние не знаем дали ще сме в бизнеса след една година." Дори на едно от тях имаха наглостта да ми заявят, че не могат да се ангажират с дата след 10 месеца, тъй като може годеникът ми да ме зареже дотогава?? Да не говорим пък какви погледи и коментари отнесохме на тема подписване на договор и т.н. Лично аз отчитам, че в този аспект трябва да има промяна на бизнес културата и дано да е скоро!

В крайна сметка, всичко се нареди с помощта на много добра сватбена организаторка, която успя да постигне нашите изисквания за ранна резервация и договор дори в една система, в която това се приема още за нечувано едва ли не. Моят съвет е дори без организатор, да отстоявате интересите си като клиенти. Ако определен ресторант "не може нищо да ви гарантира" за един период от време който е под година, значи може да съдите до каква степен изобщо може да се разчита. Уточнявам, не става дума за конкретни цени (макар че и те могат да се заковат на някакви параметри), а за най елементарнот - да, правим сватби; да, това и това са ни опциите в момента; да, ще ви запазим тази дата и такива ще бъдат основните условия.
« Последна редакция: март 13, 2013, 20:17:35 от helena31 » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #381 -: март 13, 2013, 23:57:59 »

 :offtopic:Ти пък, откри минералната вода. При 90% от ресторантьорите и хотелиерит в БГ най важната дума е далавера. Как да ти дадат нормален отговор за нещо след година, като :
1. Не се знае дали ще има далавера тогава
2.Не се знае дали тях ще ги има изобщо тогава.

Аз от Януали 2013 организирам семинар в хотел на морето и им осигурявам 200 човека за 3 дни ( което не е малко) и те до средата на март не могат да ми отговорят дали ще отворят в края на Април ( при положение , че отварят и без мен на 1 май), пък ти smile .Така, че  уважаваите останалите 10% ( защото и тук монетата има 2 странии както ресторантите, така и много от вас са също толкова несериозни), а тези просто подминете.
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: март 14, 2013, 01:18:52 »

Radiant, и ние планираме сватбата ни да е юни 2014. Решили сме да започнем да разглеждаме октомври-ноември, но сега се замислих, че може да е късно. А всички казват, че било много рано. Току-що започнахме с организацията, а вече всякакви знайни и незнайни роднини се включват с тъпи съвети  beating 
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: март 14, 2013, 02:09:27 »

абе хора,на  никой няма да позволявате да ви се меси! "старците" както казва моя мъж са си изживели своите моменти.никой няма право да ви  дава акъл.
ето нещо за което в последствие се сетих-ние както вече за хиляден път казвам ще сме 15 човека.обясних на всеки какво ще е менюто и слава богу нямаше забележки.мисля че е редно да се допитате единствено за това до гостите ви-евентуални алергии към храни,вегетарианци,вегани и гевезета като мен които ядат само риба и свинско.според мен е редно ако някой ви каже че не яде пилешко да се съобразите,това все пак е равностойно на това да дадете месо на вегетарианец.друг е въпроса с алергиите-там е особено опасно,трябва много да се внимава. smile
дано съм била полезна. smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #384 -: март 14, 2013, 02:43:06 »

Да, на запад менюто се обявява заедно с поканите за сватбата, точно за да няма такива недоразумения.
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #385 -: март 14, 2013, 04:04:48 »

Ние сме дали форма на нашия сайт за потвърждение на която има въпрос дали са вегетарианци и цяло поле бележки за хранителни алергии или други важни неща.
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: март 14, 2013, 09:38:39 »

ние освен, че не сме се спряли на ресторант все още, ни заливат непрекъснато с въпроса а датата кога ще е? коетомен лично почва да ме изнервя. не стига че им съобщаваш, че края на юни или началото на юли ще е събитието ти задават един и същи въпрос милион пъти. отделно любимия сутинта ми сервира, че май според него било по-добре хем съботна хем дневна сватба, като все още симисли, че дневна означава, че влизаш в ресторант в 14 часа! лекинко почвам да се изнервям!
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: март 14, 2013, 09:47:54 »

ние освен, че не сме се спряли на ресторант все още, ни заливат непрекъснато с въпроса а датата кога ще е? коетомен лично почва да ме изнервя. не стига че им съобщаваш, че края на юни или началото на юли ще е събитието ти задават един и същи въпрос милион пъти. отделно любимия сутинта ми сервира, че май според него било по-добре хем съботна хем дневна сватба, като все още симисли, че дневна означава, че влизаш в ресторант в 14 часа! лекинко почвам да се изнервям!

Лятото посред обяд направо ще се сварите, ако е дневна сватбата  pardon
Ние по-тази причина направихме ритуала в 18:30ч, да няма много потене.  Wink
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: март 14, 2013, 09:50:57 »

и аз това се опитвам да обясня, както се гласиме за юли месец има огромна верочтност да е жега
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: март 14, 2013, 11:04:18 »

нашата е дневна и  е юли и прогнозите са за около 40 градуса. smile
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines