Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 17:22:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В БУРГАС - 12 част  (Прочетена 143186 пъти)
 
iuinka
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #165 -: януари 22, 2013, 10:01:53 »

Здравейте госпожици и госпожи.  girl_wink
Пиша за пръв път във форума, след като попрочетох доста. Реших да споделя до къде сме и ние с подготовката.
Като начало не мисля да ползвам услугите на агенция, всичко ще правим, с майка ми и една приятелка, ползвайки отчасти услугите в ресторанта, а именно този в х-л Приморец, Бургас. Много настоявах цялата сватба да премине в самия Бургас, тъй като доста голяма част от гостите не са от града. Прецених, че повечето ще пътуват в самия ден и ако тръгнат раничко (от Пловдив и София) и пристигнат и аз започна да ги разхождам, всички ще припаднат в 21:00... А аз имам по-сериозни амбиции. Та запазихме ресторанта, (за мое голямо съжаление залата, която най-много харесвам там - първи етаж, в бяло и светло синьо, не се дава за сватби, тъй като се ползва от гостите на хотела, за закуска, вечеря и т.н. освен нея има две, едната е залата за празненества (златни тапети и тъмно син мокет), другата - конферентна зала (бяла с червен мокет и само с два прозореца, гледащи към улицата).).
Първоначалното ми желание беше темата да е морска, ноо за съжаление, с тези цветове не съм съвсем сигурна как да го организирам. Няма златни морски дарове  nea И сега съм малко в паника, не мога да си представя нито темата, нито пък цветове различни от златно и тъмно синьо, за сватбата...
Не съм избрала фото, видео, гримьор, фризьор... Но пък проверявах хотелите в близост до морската градина, за настаняването на гостите - Форс ми допадна най-много като съотношение цена - качество.

Обиколките по Софийските сватбени бутици, все повече ме навеждат на мисълта да си поръчам роклята по интернет или да открия шивач.

Отказахме се от църковен ритуал, тъй като ситуацията с кумувете е леко сложна, а именно - ще са двама мъже,  blush единият от които е католик, (не, не са двойка). Канонът не позволявал, подобни своеволия, трябвало да има жена, католикът да се кръсти и не може да е извън църква. И реших че след като ме губят по три от три въпроса и вместо да правя циркове за пред църквата, просто ще отложа църковния ритуал. Харесала съм си и шаферки, тази седмица ми предстои да си поканя официалните лица и доколкото е възможно да се включат и те в подготовката.... Горе долу съм до никъде, а крайният ми срок е 18.05.

Имам приблизителна идея за поканите и текста, но ми е мааалко раничко за тях все още. Общото взето :  girl_impossible
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: януари 22, 2013, 10:16:32 »

Здравей,
Не знам дали съм права, но звучиш доста паникьосана. Трябва да се успокоиш, да разгледаш доста снимки и да решиш най- вече темата и цветовете на сватбата. Не разбрах кога е вашата дата, но няма ли да ти е малко трудно да организираш всичко от София сама ? Убедена съм, че след като избистриш идеята и какво искаш, всичко ще се нареди бързо и лесно. Имаш време и да шиеш и за нова рокля. Ако сватбата е май месец побързай с избора на фото, видео и ДЖ, фризьор и гримьор, защото тогава е пик на сватбите.
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: януари 22, 2013, 11:00:34 »

Явно всяка църква си тълкува каноните различно!
Принципно или трябва да са семейна двойка или в ритуали участва само кума. Вие като сте с два кума, спокойно може да участва само този, който е православен християнин.
При нас например - кумовете не са нито семейство , нито двойка - наш приятел и сестра ми. И в църквата само кума ще участва в ритуала.

Относно темата и цветовете, не се притеснявай. Аз си бях харесала лилаво и като видях оранжевите стени на ресторанта и изпаднах в същата паника...какъв цвят да сложа...но след консултация (ние ще използваме агенция, защото не живеем в града , в който ще е сватбата и защото няма да слагам панделки на столовете 2 часа преди самата сватба или пък да лиша някой познат от присъствието на ритуалите..) видяхме, че лилавото не е загубено. А на втория оглед на ресторанта видях, че само две стени за оранжеви, другите са стъклени и няма да има никакъв проблем smile Ходихме и с панделки в различни цветове,да видим как ще изглежда..така че има варианти. Според мен бялата с червен мокет ще ви пасне на синия цвят Wink повече отколкото другата..

И не на последно място - забрави паниката, всичко ще е идеално!
Активен
swan
Любопитен
*
Публикации: 38



« Отговор #168 -: януари 22, 2013, 11:06:28 »

iuinka, напълно те разбирам как се чустваш, защото и ние си резервирахме залата в Приморец и аз също не мога да измисля тема и украса. Ще използвам услугите на консултант, така реших, и съм сигурна че ще намерим добър вариант. Мое лично мнение е че дори и да няма пищна окраса, само едни цветя са достатъчни за тази зала, тя самата е много силно украсена. Хайде успех с подготовката и не се шашкай, всичко ще се нареди както го искаш!
Активен
iuinka
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #169 -: януари 22, 2013, 23:50:19 »

Здравей,
Не знам дали съм права, но звучиш доста паникьосана.

Съм доста паникьосана наистина! Въпреки че помощта на майка ми никак не е за подценяване, мисля че няма да е много лесно. Но пък целия сценарий на сватбата стартира към 15:00, така че сутринта е отчасти свободна за разни подготовки. Има обаче светлина в тунела - днес реших (или поне така си мисля) каква ще е темата на сватбата и основния цвят - Корали. Цветът е известен още като сьомга и праскова и т.н. Мисля че ако не е твърде розово, нито твърде оранжево, може би няма да се бие със златната облицовка на всички стени в ресторанта и ще излгежда добре. Вече разгледах и доста цветя в подобни цветове, а аз проверявам и символиката на всяко цвете и се спрях на някои, така че може да се каже че днешният ден отпуши стихията наречена същинска подготовка.
И все пак коралите са морско създание, реших че да си купя истински корали за декорация е немислимо, но затова пък идеи подобни на тази са много ефектни и доста лесни, когато имаш цвета: http://www.completely-coastal.com/2011/07/diy-faux-red-coral-branch-decor.html

Swan, вие ще имате ли изнесен ритуал в градината? Видяхте ли конферентната зала? Тя бидейки бяла, с червен мокет е много по-подходяща наистина, нооо е някак схлупена, и като че ли другата е доста по-представителна, за същата цена... А и конферентната зала няма тераса, лошите пушачи...
Права си за това, че украсата, трябва да е много премерена, тъй като залата е много богата. Мисля за по едно малко букетче на всяка маза, от цветя подобни на тези в моя букет и макс две свещи, облечени в дантела... нещо такова.  Много ми харесва декоративния елемент с дървото от линка горе, така че някак мисля да позлвам и него.

Цари у мен едно спокойствие относно, гримьори, фризьори, видео и фото, и все си мисля, че ако не си намеря, в Бургас, ще си примъкна от София... Имам познати в бранша, така че може и да имам къмсет. Което не значи че това отпада като ангажимент.
Активен
swan
Любопитен
*
Публикации: 38



« Отговор #170 -: януари 23, 2013, 10:37:56 »

iuinka, много ми хареса това с корала, само не разбрах последна на коя зала сте се спрели - на ресторанта или конферентната. Ние изобщо не сме гледали конферентната, отидохме направо и ни хареса ресторанта, затова решихме да запазим него. Мислим да си направим изнесен ритуал в градината на хотела, така ще бъде по-удобно за гостите, а и за нас. Относно цвета, аз много харесвам зеленото, но там май няма да стане. Ще отидем тия дни със сватбената агентка на място с разни цветова покривки и ще гледаме кое става и кое - не. Кога е твоята сватба?

Ако имаш нужда от помощ за фото, видео и т.н - пиши на лични, ще споделяма каквото знам.
Активен
iuinka
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #171 -: януари 27, 2013, 00:49:38 »

swan, в ресторанта сме. предимствата са много.
относно цвета - гледах декорации на точно тази зала в различни цветове, има един цвят зелено, който мисля че би отивал, но той като че ли не е много пролетен, не мога да кажа със сигурност. допадна ми една декорация в така наречения royal red - кралско червено. струва ми се, че би стояло добре до златното и синьото от пода. това е ако искаш да стои добре в залата, поне според мен. аз исках да избягам малко от целия този разкош pardon

датата ни е 18.Май.

благодаря за предложението, ако имам нужда ще ти пиша  Wink
Активен
milena_hexe
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #172 -: януари 27, 2013, 18:39:50 »

Момичета, предстои ми избор на ди джей и видео за сватбата. Ще ми препоръчате ли добър екип, или хора от, които имате лични впечатления?
Активен
swan
Любопитен
*
Публикации: 38



« Отговор #173 -: януари 28, 2013, 11:00:39 »

Момичета, колко време отнема смяната на документите след сватбата? Нашата е на 22 юни, въпреки, че официалното подписване ще е няколко дни преди това. Ще ми се да съм с нови документи за да мога да гласувам на изборите на 7-ми юли.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: януари 28, 2013, 11:21:53 »

Срока да си смениш личните документи е 30 дни. Можеш да ги смениш след изборите. На мен ми издадоха новата карта за 15 дни, за толкова ми вадят и м/ународният паспорт, но може да отнеме и повече, защото е обявено, че срока е 30 дни.
Активен
swan
Любопитен
*
Публикации: 38



« Отговор #175 -: януари 28, 2013, 11:30:01 »

Аз искам да ги сменя преди изборите, защото сега адресната ми регистрация е на другия край на България. Тоест ако не успея да ги сменя, няма как да гласувам. Има ли възможност за някаква бърза поръчка например?
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: януари 28, 2013, 11:45:50 »

Има бързи поръчки, няма да имаш проблем с това.
Активен
desi_nikolcheva
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #177 -: януари 30, 2013, 11:41:39 »

Здравей те ,  момичета аз съм нова тук . Аз ще се женя началото на септември и имам хиляди  shok . Първо изкам да кажа , че се уточнили бройката на сватбата , гостите ще са около 160 човека . Но тук идва проблема с ресторанта защото сме от Несебър а началото на септемви е активен сезон , после аз искам сватбата да е градинска ... ужасссссссс много ме страх , че няма да мога да намеря такъв ресторант . Някой да може да ми помогне с предложения   Speech
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: януари 30, 2013, 11:47:09 »

Предложение Рубаят ди Маре, голям е ще ви побере...може да се направи изнесен ритуал на поляната долу smile
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: януари 30, 2013, 11:56:49 »

Още един глас за Рубаят ди Маре  good Там би станала страхотна сватба! Но има един проблем - когато ходихме да говорим за нашата сватба, управителят каза, че няма да стане, защото тогава им е още активен сезон (28.09.) и ресторанта се пълни на макс - около 350 човека! Каза, че не може да го затворят заради 100 човека sad Но за 160 може и да направят компромис Wink Ако ти харесва идеята по-добре отиди на място да се разбереш с управителя  Wink
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines