Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 22:13:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 17  (Прочетена 176874 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: ноември 04, 2012, 00:44:58 »

Така е sunray. И на мен ми казаха, че пробване му е майката, докато се види кое е най-ефикасно. На нас ни трябва по-мазничък крем, заради лигавенето, което допълнително изсушава кожата. Дано й подейства добре. А сега видях, че Weleda имат и просто хидратиращ крем за лице, който може би не е толкова мазен.
Иначе сега се сетих, че някой ми беше препоръчал за лице Nivea baby и Sudokrem.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #31 -: ноември 04, 2012, 12:00:52 »

За Колд крема-на Веледа и на мен ми беше много мазен, използвах Уриаж. Изобщо за марката съм с две ръце.
Чувалчето-онзи ден ги гледах за една позната, имай на предвид че си е съвсем обикновено хасе. Леко твърдо стои. Аз питах за ранфорс за чувалче, жената каза че може да ушие, беше заета да сметне цена,но може да попиташ. Шие всичко по индивидуален размер,чувалчета има С и БЕЗ ръкав,не са много дебели.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 04, 2012, 14:57:13 »

*mwpo, много ти благодаря че се включваш за чувалчетата! Ти за тези на Дзета конкертно ви говориш? Хубаво е че е средно дебело и определено не ми трябва с ръкави - тогава пък ще е все подгизнала от жега girl_impossible Предполагах си, че ще стоят твърдички, но ще помисля.
Аз дадох нашите за удължаване в едно шивашко ателие, с по 20-на см и сигурно ще изкараме с тях, ама нещо не съм очарована от работата им. Уф, ще го мисля още малко. Миро вече ме бъзика, че вкъщи ни трябва гардероб само за видовете чувалчета, ама като съм им голям фен, какво да направя blum

А за крема, щом и Uriage имат за студ - ще ги погледна, че от теб помня, че марката е хубава и съм решила да ги пробвам good
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #33 -: ноември 04, 2012, 15:51:32 »

Да,конкретно тези на Дзета. Радвай се, че е свикнала с чувалче, при нас не вирее и мама става по 8878 пъти да завива.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #34 -: ноември 07, 2012, 12:03:03 »

sunray, на Angel Baby са много хубави чувалчетата. Пиши им и ще ти ушият нужния размер. http://angel-baby.eu/babyshop/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=131&Itemid=64 - това е електронния им магазин.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 09, 2012, 18:08:45 »

И понеже никой не е отговорил на Miri, ще се включа, макар да нямам много какво да кажа.
По-скоро питай Albenchik, защото тя е на твоя хал и е ползвала слинг.
 Слингът ми е шал,не знам ти за какъв питаш. Хубаво е в началото да е еластичен,  готино е да усещаш бебето толкова плътно до себе си, аз понякога предпочитам да изляза с него на разходка, така съм сигурна че и е топличко и от никъде не и духа.
Не знам как е времето при вас през лятото, ние с мъника се сварявахме, въпреки че бях с най-тънкия възможен вариант.
Слагането на вън не е чак невъзможно, просто докато се увиваш трябва да придържаш краищата да не се влачат по земята. На мен поза люлка ми беше много трудна и не винаги се справях, не винаги малката стоеше така, но седмица преди да навърши 2 месеца я сложих в поза жабка и ми е много лесно и удобно, на малката също. Тази поза пише че е за новородени, но не се престраших да сложа бебето вертикално толкова малко.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 09, 2012, 20:27:10 »

За слинга - аз лично се пробвах с него няколко пъти, но за мен се оказа доста трудно - особено навън. И май не се справях особено добре с увиването - отпускаше ми се и се налагаше да я придържам... И се отказах от него.

После си взех кенгуру, ама то според мен е за след като бебето навърши поне 3-4 месеца и освен това се ползва сравнително малко време - до около 9-10 кг на бебето - после вече доста тежи smile  pardon Аз го ползвах по-дълго - до около годинката, ама моята още е около 10-те кг smile По-дребничка върви - а знам, че има бебета на по 6-7 месеца, които тежат колкото нея.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: ноември 09, 2012, 20:30:32 »

Аз го ползвах по-дълго - до около годинката, ама моята още е около 10-те кг smile По-дребничка върви - а знам, че има бебета на по 6-7 месеца, които тежат колкото нея.

Споко smile Ели е 3 месеца по-голяма и е 11 и нещо smile, за сметка на това е височка.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 09, 2012, 20:52:18 »

sunray, Сиана е и дребна - в момента още май няма 80см, а и както наддава по 200-300г, като нищо няма да ви стигнем и след 5 месеца!  girl_wink

Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 09, 2012, 21:49:17 »

Ние имаме Maya Wrap Sling, както и Ergo Baby

В слинга не се научих да я слагам за съжаление. Трябва да се тренира без бебе - с възглавница. Този вид слинг с халките уж трябваше да ми е удобен, но на мен лично не ми беше.


За разлика от мен, ellie_bellie, както и Rapunzel си поносиха децата там.
Друг вариант слинг е като на Ангелче - шал.
Ето Moby Wrap:


Ергото за мен е номер едно! За съжаление поставката за новородено според мен не е удобна. Слага се бебето в ергото, когато то може да си хваща краченцата (4-5 месец):


Аз съм 1.63, 55кг, Леа е около 10+ кг. Без проблем я нося там. Отпред ми е по-удобно да я нося. Отзад не толкова. Виждала съм други варианти за носене тип раница, но не съм ги пробвала.
Поставянето на детето в ергото е невероятно лесно, както и изваждането - буквално 2 закопчавания/откопчавания.
Много удобно при полет. Стюардесите не ме караха да вадя Леа от него при излитане/кацане и да я връзвам с тяхния колан за моя колан...
Без проблем Леа суче и заспива в него без дори някой да види какво се случва.
« Последна редакция: ноември 09, 2012, 21:54:15 от Anichka » Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #40 -: ноември 13, 2012, 11:48:46 »

Момичета какво кошче за кола  ще ми препоръчате за новородено (е вече сме на 2 месеца почти).
На тези на които пише от 0 до 13 кг  ( или от 0 кг до еди си колко кг - различни модели ) стават ли за нас??
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 13, 2012, 15:21:36 »

Бибс ни купихме на конкорд от0 до 4 годинки.Много сме доволни но само си е за колата.
и аз да попитам ,някоя от вас има ли това столче за хранене? ако ст го ползвали интересува ме мнението за използваемостта му.Благодаря.


* trona_fresco_bloom.jpg (54.03 KB, 320x256 - видяно 2942 пъти.)
« Последна редакция: ноември 13, 2012, 15:26:38 от carol » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 13, 2012, 15:31:40 »

Ако имаш възможност, финансова имам предвид, вземи хубава марка кошче за кола, което да не е за твърде голям период от време. Имай предвид че в големите столчета бебчето ще се губи и няма да се чувства така закътано и обгърнато.
В този ред на мисли, аз предпочитам тези кошчета, които са 0-13 кг, а после вече да се вземе за до към 20 кг - столче. Извивките на кошчето за малко бебе са различни от тези на столче за по-голямо.
Марките, за които изчетохме с мъжа ми най-много положителни отзиви и знам, че са се доказали по разните краш тестове са Maxi Cosi, Britax Romer и Be Safe.

Разбира се, това не означава, че само тези вършат работа, но тези наистина са друг клас...

Успех good
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #43 -: ноември 14, 2012, 11:11:41 »

Благодаря момичета.Така или инъче сме се спряли на тези от 0-13 кг .Утре с мъжо ще видим какво ще вземем.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 14, 2012, 12:20:57 »

Момичета искам да ви попитам ползвали ли сте люлки за бебетата и горе-долу до каква възраст са седяли децата в тях? И те ли са като столчетата за кола - да не може да седи повече часове? crazy Аз искам да купя на Ади и съм харесала ето този модел: http://www.igra359.bg/detska-elektri4eska-liulka-s-adaptor-liulka-me4o/368
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines