Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 15:22:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмичка на слънце, дъжд и други промени 22-28.10.  (Прочетена 39387 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #45 -: октомври 25, 2012, 07:38:14 »

Здравейте дами,
Чудя се аз защо толкова ме сърбяха вчера ушите, а то вие сте говорели за свекърви  Wink.
Върнах се, вече съм Хаджи Свекърва  smile. Впечатленията ми са толкова много, че ще трябва време да забравя някои, за да останат други за по- дълго. Като добро утро и защото все пак това е сватбен форум, ви показвам делвата от сватбата в Кана Галилейска, където Христос превръща водата във вино. Тяхното вино е сладко, почти ликьорно и може да бъде отпита глъдка, вместо кафе. Прекрасен ден, изпълнен с мир шалом!


* delvata.jpg (41.39 KB, 480x360 - видяно 323 пъти.)
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: октомври 25, 2012, 07:47:10 »

Добро утро, дами!
Свекърва, добре си ни дошла след-екскурзионно! Когато впечатленията са много, значи че пътуването е било истински пълноценно, защото човек отива, за да разшири мирогледа си, да избяга от скучното ежедневие, да напълни очите и душата с непознати гледки... Пак се разфилософствах blush И все пак очакваме още фото-впечатления от твоето пътуване smile
Аз вчера си починах качествено, а днес ще ходя да помагам в сервиза на милото, че нали съм още безработна, а те имат прекалено много работа pardon
Пожелавам ви спорен и усмихнат ден! give_rose
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: октомври 25, 2012, 08:00:42 »

ДобрЮтро!
Свекърва, сигурна съм че много интересни неща си видяла. Направи едно по-дълго разказче. Мисля, че за всички ще е интересно.
Иве, и помощта на мъжа си е много важна работа. smile

Пък моята свекърва пристига вечерта...
На въпросите от вчера да отговоря. Да, виждаме се рядко. тя живее в силистренския край. За съжаление животът и е бил тежък и се е принудила да отиде на село да  гледа родителите си. На мъжо баща му пък е починал много млад (на 30 години) и тя е останала сама. Съдба...
И понеже и децата рано са си взели живота в ръце, някак не е изградила семейство с истински семейни ценности. Нещо, което има в нашето семейство. Отвикнала е да готви, да посреща гости. Не създава уют просто, ако ме разбирате...
Та така. Иначе се разбираме. Тя ме обича и се държи много добре с мен. Аз пък преглъщам (с много усилия) дразненията, но ми се струва, че няма смисъл да създавам дразнения в редките ни срещи...
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: октомври 25, 2012, 09:08:50 »

Привет!
Свекърва, добре си дошла на родна земя give_rose И на мен ми е интересно да разкажеш по-подробно впечатления и кои са тези неща, които искаш да забравиш? Лоши преживявания ли имахте?
Пънки, много ме развълнува с тази снимка!!! heart Какво е чувството да видиш собствената си неродена рожба? А какво ще кажат другите бъдещи мами? Сноу? Емето?
Да се изкажа по темата за свекървите. Моята .. не мога да я опиша с една дума biggrin Не, няма да кажа нищо лошо за нея - не съм и видяла лошо, просто техният живот се е стекъл по по-различен начин - млада е останала вдовица и е трябвало да се грижи за две деца в трудна възраст. С това си обяснявам понякога властното й поведение - свикнала е тежката дума да е нейната и понякога забравя, че децата й вече са големи и всеки е поел по своя път. Тежко е да си сам родител и я разбирам донякъде, но просто понякога се опитва да дава 'съвети' без да са поискани... Уж да ни помага, но то по-сложно става pardon Иначе знам, че ме обича - понякога споделя повече неща с мен, отколкото с децата си, аз също я уважавам, но честно казано се радвам, че не се налага да живеем заедно, защото като се съберат 3 силни характера на едно място става страшно biggrin Относно моите родители - никога за нищо не са ни се месили или напрапвали мнение, приеха мъжа ми като свой син и цялата ми фамилия(ние сме многолюдни blum) много го обичат непрекъснато питат за него, майка ми като разбере, че ще им ходим на гости и ми декламира по телефона колко манджи му е наготвила(мойто си пада малко капризче по отношение на яденето) tease Общо взето не мога да се оплача, но просто е малко своенравна и като си науми нещо... иска да се случи. Един пример - знае, че аз не си падам по саксийни цветя изобщо. Е, имам вече две и все са от нея! Последния път като минаха през вкъщи ми обърна внимание, че пръстта им била суха, но така с онзи тон на свекърва biggrin И после си взе едното цвете, защото било време да му се смени саксията - щяла да го пресади и да ми го върне... В момента съм много щастлива, че трябва да поливам само едно цвете biggrin biggrin biggrin (ама и аз не съм лесна снаха, а? Wink )
Оххх исках само с две изречения да се изкажа по въпроса със свекървите, а то какво стана girl_impossible Както казах, не мога да я опиша с една дума girl_wink
Хайде сладурки, пожелавам ви много приятен и лежерен четвъртък! Дръжте се, петък се задава yahoo
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: октомври 25, 2012, 09:24:25 »

Добро утро  give_rose
Свекърва добре си ни дошла. Когато се осифериш, всички ще се порадваме на разказчето ти  Bravo
Моята свекърва е особена - в никакъв случай не е лоша, но ми се струва че полага огромни усилия да бъде тактична спрямо мен, и постига обратен ефект  pardon Към мен имаше резерви първите 2 години някъде, което е нормално имайки в предвид, че милото се беше развел 3 месеца преди да се срещнем. Моите родители го приемат като син. Да не говорим, че с баща ми си приличат все едно са баща и син  crazy А майкаа...просто Господ си знае работата, когато се раждат деца, майка щеше да е кошмарна свекърва  beating
Днес отново ще изкарам денят вкъщи. Да минава тоя грип, че тотално ме изтощи.
Пожелавам прекрасен и слънчев ден!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #50 -: октомври 25, 2012, 09:37:47 »

Хехе, Свекърва, "горят" ли ти ушите още smile Добре дошла!

Та като сме почнали със свекървите - аз си нямам. На последната форумска среща, като го споделих една съфорумка каза - Щастливка!

Сигурно от нейната позиция е хубаво, но според мен е тъжно.  Мъжът ми е загубил майка си, когато е бил малък, това си е травма за възрастните, представям си, какво му е било на него. За заместник свекърва на сватбата назначихме леля му, която е сестра на неговата майка. Тя е супер готина тъща, майка е на 2 дъщери, но и като зам. свеки се справя страхотно! До голяма степен интелигентността (емоционалната и не само) на човека, определя дали една жена ще е добра свекърва или тъща. Половинката на детето ти е част от живота му, много важна част, ако една майка иска детето и да се чувства добре ще създаде комфорт и на половинката му (снаха/зет), същото в другата посока важи и за снахите и зетьовете (никога не съм я ползвала тази дума в мн число, така ли се пише?).

Какво печелим ако се нервираме за преполяти или неполяти китки?


« Последна редакция: октомври 25, 2012, 09:40:34 от kiwi » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: октомври 25, 2012, 09:56:19 »

Здравейте и от мен!
Качвам още една снимчица....тук бебо е с една седмица по-малък. Пък надявам се да имам последователи! Наистина чувството да видиш бебчо е неописуемо...просто трябва да се усети. Още по странно е когато нямаш видими белези на бременност, освен гадене, капризничене за храна и т.н., но като идеш на доктор и видиш колко бързо е порастнало!
Свекърва ще се радвам да споделиш повече за пътуването. Аз много обичам да пътувам, жалко че тия пусти пари все не стигат...иначе света да съм обиколила!
А за моята свекърва....тя е много готин човек. Разбираме се доста преди да има някаква сигнатура да се сродяваме. Ние се запознахме една две седмици след като се запознах с мъжа ми! А и при нея го има това, че тя е майка на дъщеря и на син и все пак се поставя и в двете положения и за това е супар точна и с мен и със мъжа на сестрата на муцкото.


* T20121016172145.jpg (24.27 KB, 448x336 - видяно 310 пъти.)
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: октомври 25, 2012, 10:25:23 »


Какво печелим ако се нервираме за преполяти или неполяти китки?


Може би въпреки моята многословност не се изразих точно smile Много е сложно да тръгвам да ви обяснявам цялата ситуация ... Знам, че повечето пъти го прави несъзнателно, освен това в момента навлиза в критическа възраст и понякога изпада в депресивни състояния и тези нейни 'забележки' аз ги разчитам като вик за помощ и сигнал, че се чувства самотна. Може и аз да греша, монетата има две страни
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #53 -: октомври 25, 2012, 10:36:14 »

Муун, хванах се за твоя пост, заради хубавия пример. Обикновено се с някакви дреболии се захващаме, пък те после стават слон, че понякога и слон с наднормено тегло Wink

Та в крайна сметка дреболиите ли са ни важни или мира и спокойствието?
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: октомври 25, 2012, 10:42:19 »

Ей ме и мен тук. Отдавна не съм се разписвала, ама това не значи че не ви чета.  smile

Хаджи Свекърва, добре си се завърнала! Ще чакам да прочета разказче за пътуването, да споделиш своите впечатления.

Пънки, много е готино да гледаш снимки на бебчето в коремчето. По мое време нямаше видеозон или по точно имаше, но се правеше само при проблемни случаи. Така че аз до последно не знаех дори и пола на бебето, ама някак си вътрешно усещах, че е мъж.

Инловче, пожелавам ти да оздравяваш бързичко. И стискам палчета съвсем скоро да сте новодомци!

Аз да споделя, че през миналата седмица със сина ми подадохме документи за обучение по програмата Аз мога повече. Сега вече чакаме да видим дали ще ни одобрят.

По темата за свекървите, аз не мога да се оплача. Както с бившата си свекърва, така и с настоящата (неофициална все още) поддържаме нормални взаимоотношения. Няма препирни, няма спорове. Ако има нещо, то си го казваме право в очите и така...Може за момент някоя да се разсърди, но наистина е само за момент, после всичко си е нормално.

Аз също ще ставам свекърва, въпрос на време е, все пак имам син. Много харесвам приятелката на сина ми, заедно са от 3г и се разбират добре. Надявам се връзката им да продължи във времето, да създадат семейство и т.н, защото наистина, ама наистина съм много привързана към това дете. Даже с ръка на сърцето мога да кажа, че я обичам като свое - приемам я като дъщерята, която нямам. Мисля, че същото се усеща и от нейна страна. Приятно е като сме заедно.


На всички споменати и неспоменати момичета, пожелавам един хубав, спокоен и слънчев ден!  Sunshine
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: октомври 25, 2012, 12:21:04 »

Киви, разбрах те Wink Именно затова казах още в първия си пост, че се радвам да си поливам цветето с добавка пък макар и останало едно blum
Роси, радвам се да те видя отново тук give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #56 -: октомври 25, 2012, 13:08:38 »

Пак здравейте,
Хихихи, как пък съм написала "глъдка", вместо глътка nea. Моля да бъда извинена, но вече не мога да го поправя. Още се чудя къде да разказвам, тук или в съответната тема за пътешествия. Пускам ви един линк, който ми беше от полза преди пътуването. Има хубав снимков материал, както и кратко описание.
http://mit777.blog.bg/turizam/2011/01/30/spomeni-ot-edno-pytuvane-do-izrael.676481
Още ми е много рано да разказвам, това е съвсем друг свят. Както и на други места, казвам, че моята вяра е по- различна от общоприетото ходене в църква и палене на свещи, както и ползването на посредник, в лицето на църквата, при общуване с Господ. Мислех, че поне по тези свети места нещата стоят по различен начин. Уви, същото е. Все има някой, който да те "насочва", да те пришпорва да бързаш и да се съобразяваш, че след теб идват още стотици хиляди. Търговията процъфтява, благодарение на братския китайски народ, изработил божигробските сувенири и на арабските продавачи, които те нападат в рейсове, пред тоалетни и на всички възможни места на всички възможни езици. Цените се калкулират на всички възможни валути /дори левове/, за качество - няма да говорим. От друга страна, неща, за които съм си казвала "да, да, как пък ще е станало това", като видиш местата, за които се говори в Стария и Новия Завет, ти става едно по- особено гузно, че подлагаш всичко на съмнение. От трета страна, лично аз, дето съм чела Библията няколко пъти, виждам какви огромни пропуски имам в знанията си, как съм изтрила всички уроци по история за онези времена и как трябва да си седна на д.....то да попрочета още за другите религии. Нашето пътуване не беше само поклонническо, ходихме и на много красиви места, видяхме, как хората от пустиня са направили място за живот. Та така....
За свекървите и снахите не бих могла да говоря, защото и едната, и другата са били до днес далече от мен. Ние сме съвсем различни със снаха ми по отношение на разбиране за род и семейство, както и за взаимоотношенията между нас. Полагам усилия да приемам различията ни, без да се опитвам да я променям, предполагам, че и тя прави същото. Гледам да търся общите неща, но като сме далече, просто нямам възможност да сме повече време заедно. И аз като Росита си мисля за нея като за мое дете и ми е много тежко в определени ситуации, но.......това е.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #57 -: октомври 25, 2012, 15:09:33 »

Момичета, не може ли да си говорим за мъже, а? Може и за плетки  biggrin
Тая тема със свекървите е необятна.....и всеки си е прав за него си  pardon
В този ред на мисли, свекърва, добре си ни дошла  give_rose Потвърждаваш мнението на съпруга ми за това свято място smile
За да ми се посмеете ще ви споделя как сънувах, че раждам бебето вкъщи (явно хормоните вече са ми много в повече)  pardon родих го, то изплака и после като се ухили - седим с мъжа ми я гушкаме, а тя се хили  Xixixi И по едно време викам на таткото: "Сега какво ще кажем на доктора?" GROAN Ох, още ми е смешно като се сетя.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #58 -: октомври 25, 2012, 15:25:58 »

Последния път като си говорихме за мъже, ми се карахте заради приложения снимков материал smile Аз няма да участвам и да влизам до понеделник!
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #59 -: октомври 25, 2012, 15:31:21 »

хахах, аз такова,  blush, нали се сещате - гладна кокошка....
Тогава да си говорим за плетки  randma или манджи smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines