Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 13:21:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Седмичка на слънце, дъжд и други промени 22-28.10.  (Прочетена 39370 пъти)
 
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« -: октомври 22, 2012, 09:19:40 »

Привет сладуранки!
Заповядайте в новата седмична темичка give_rose Как сте в понеделник? Черпя с кафе - всеки да избира от каквото има нужда (аз си взимам последното):


Как изкарахте уикенда? На нас с мъжа ми ни беше полуработен, в неделя кулинарен (най-после направих любомата ми картофена крем супа yahoo) Вечерта се видяхме с кумовете разказаха ни как им е минала почивката - бяха много въодушевени, малкия сладур и той с такова нетърпение ни чакаше и като отидохме голяма веселба падна! Радост, подскоци, широки усмивки biggrin Голям бонбон е heart
Хайде, милички, чакам ви тук да си побъбрим и ви пожелавам много успешна седмичка, изпълнена с промени към по-добро Clover
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 22, 2012, 09:48:29 »

Айде и аз да се наместя удобно в новата темичка  blum
В събота бях на държавен изпит, вече официално съм висшистка yahoo
Сега проучвам нещата за студентски кредит за магистратура. Обмислям и да се запиша в бюрото по труда  по програмата "Първа работа" blush

Започнахме да обмисляме нещата за сватбата, дали дневна, вечерна, междинна biggrin , за да можем ноември да си запазим час в гражданското.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 22, 2012, 10:10:57 »

Здравейте. Намествам се и аз тук.
Муунче, мерси за темичката и кафето.
И ние вчера ядохме картофена крем-супа.  blum
Мариелка, честито! Дано да реализираш успешно наученото. smile
Аз днес чакам едни изследвания. Стиснете по едно палче за мен, моля.
Хубава седмица на всички!
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 22, 2012, 10:34:51 »

Добро утро и от мен сладурки...аз днес се чуствам много изморена след като в неделя бях 12 часа на крак на едно изложение представяйки фирмата с в която работя и беше наистина изморително  angry
Няма с какво да се похваля иначе..в събота нещо се опита да ме свие бъбрека...ама слава богу с хапчета болката отмина и за сега съм се закрепила  Wink Айде и аз като една стара баба ви се наоплаквах  tease

Муунче мерси за кафенцето  give_rose

Мариелка честита миличка....пожелавам ти многооо успех занапред  give_rose
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: октомври 22, 2012, 11:07:41 »

здравейте и от мен
благодаря за хубавата тема, сутринта не направих защ. не можах да измисля заглавие  pardon pardon муунче, взимам си от първото кафенце  smile днес обърках и отидох на едни лекции, а се оказа че ние тази седмица ги нямаме, имаме ги през седмица сменяме се с групата  Girl_hide изобщо голям съм заплес, ама се върнах и си пих кафето у нас  blum добре, че съм наблизо.

мариелка, честито! приятно приготвяне на сватбата  heart

аз също се `разготвих` неделята  pardon правих една рецепта за филийки на фурна , рецептата е на баба  smile

веси , стискам мн палци  smile
« Последна редакция: октомври 22, 2012, 11:46:01 от _Ezra_ » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 22, 2012, 11:14:28 »

Мариелка, хайде честито, със здраве да си ползваш дипломата и по предназначение Wink
Веси, не едно, всичките палчета ти стискам всичко да е наред Clover
Цвете, и аз съм като пребита днес, всичко ми е като в унес, а толкова съм схваната, че чак свят ми се вие ... Иде ми да се прибера, да си взема един горещ душ, да си легна и да спя, да спя ... цял ден sleeping
Езра, добре си дошла в новата тема give_rose
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #6 -: октомври 22, 2012, 11:37:58 »

Здравейте, кокошчици - сладичкиии smile
Как сте? Май всички сме имали динамичен уикенд?!

Муунче, ще се разтреперим от толкова много кафе  blum

Мариелка
, честито дипломиране - много успехи оттук нататък  give_rose

Веси, стиснала съм палчета и на ръцете и  на краката.....а, и Бубето е инструктирана smile

Цвети, направо си искай още един почивен ден....иначе се пази, че с това странно есенно време лесно може да закъсаш със здравето.

Езра, и аз ги правех често тия номера с обърканите лекции  girl_impossible

Ох, и аз днес имам доста задачки да отмятам, да видим докъде ще я докарам. Ще уговарям педиатър за Бубето, стискайте палци да ни приеме smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 22, 2012, 12:25:51 »

Здравейте и от мен!
Мариелка честито дипломиране!
Цвети съчувствам ти! То след цяла седмица работа, работа в неделя и после пак на работа, как да не му е зле на човек?
Веси дано всичко да е наред с изследванията!
Муунче с Весето само ме разядохте с тази картофена супа! Аз толкова обичам, че сама мога тенджера да пресуша! Довечера може и аз да си направя!
Сега и аз да дам отчет на действията!
Миналия вторник след като ми беше зле реших да си взема малко почивка....та така до неделя! Във вторника бяхме на доктор и тати за първи път видя наследника! Така исках да му снимам физиономията! Но няма такова чувство да видиш как един малък човек расте в теб и да чуеш сърчицето му! За сега дребния заслужи работното има Сократчо, понеже като го гледахме беше със свити колена/все едно и седнал/ и с една ръчичка подпираше глава - точно както статуята на мислителя! Днес пак сме на лекар, за първия скрининг - дано поне сега да се разшава, че предния път много го мързеше.
А на работа ме ядоса шефката....вика ми "Ти защо ме лъжеш, че не си добре? И си пускаш отпуска?" И по този повод съм решила днес да си взема две седмици болничен от доки, че в къщи ми е с пъти по добре, а като гледам на никой не му пука, че дори и да ми лошо се мъча да работя!
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 22, 2012, 12:47:20 »

Еййй, пънки, страхотни новини!!! yahoo Радвам се, че се появи тук, че се чудихме къде зачезна blum Точно така, вземи си болничен и си почивай вкъщи good Наистина на хората не им пука в какво състояние си nea На колежката като й беше зле, но не можеше да отсъства поради много работа, направо се изтормози супер много. Накрая й увря главата, че няма смисъл да се тормози и каза "толкова от мен, излизам в болничен". А за супичката и аз съм същата - обожавам супа и мога сама да изям цяла тенджера (затова и направих една голяма тенджера) blush Я по-добре кажи на мама да ти направи - хем ти да си почиваш, хем на мама гозбите са най-вкусни Wink
Сноуче, за мен по-добре кафето да е конска доза, че иначе докато се събудя и ще свърши работния ден blum Стискам и на теб палци да го уговориш тоя педиатър Good luck
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: октомври 22, 2012, 16:08:12 »

Хайде по едно следобедно кафе и от мен
Чета ви редовно, но напоследък нямам много сили да пиша  blush
Мариелка ,Честито! Пожелавам ти да работиш по специалността си и да си много щастлива с това, което правиш!
Веси, стискам ти всички палчета, пожелавам изследванията да са изрядни!
Цвети, много лошо, че бъбреците се обаждат, сигурно промяната във времето ти се отразява.
Муун, радвам се , че сте имали такъв зареждащ уикенд  give_rose Чак завидях за картофената супичка  girl_wink
Пънк, страхотни новини, дано всичко е наред до финала  give_rose
Ние също имахме страшно динамичен уикенд, но честно казано сега имам нужда единствено от вашата положителна енергия /понеже знам че страшно помага/. Надявам се в скоро време да мога да споделя положителни новини. Целувки и хубава седмица!
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 22, 2012, 16:14:28 »

Ех, момичета, благодаря ви!!!

А тази прословута супа, свекърва ми я прави и още утре ще си я поръчам, че мога и да взема да я направя  blum

Пънк, отдай се на релакс, защото освен физическото здраве, трябва да си пазиш и психиката. То с такива коментари, аз бих се изнервила много.

InLove_Girl, нямаше нужда да слагаш сладки към кафето, сега откъде да ги търся реални girl_impossible biggrin
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #11 -: октомври 22, 2012, 16:37:13 »

12 стиснати палеца за Веси smile

Хоп, ето ме и мен. Динамична седмица ми се очертава, тъй че минавам само да кажа здрасти! До сладките на Ин Лав не знам дали ще се докопам, но мисля да импровизирам над ей тази рецепта

http://yoli-www.blogspot.com/2011/02/blog-post_19.html

Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 22, 2012, 17:26:18 »

Ей здравейте и от мен, малко в късен час, но....все пак тук smile
Муунче за мен от чайчето благодаря smile,
Мариелка, честито и от мен от тук насетне само напред и само нагоре smile
Весето , стиснали сме всички палци, само от нас със Сноу получаваш мнозинство smile, чакаме да кажеш, че всичко е наред Wink
Цветенце да се пазиш за това преработване никой няма да дойде и да ти каже браво, гледай първо себе си, да си добре и да си здрава е най-важното нещо! smile
Пънк браво за новинките- аз миналата седмица ходих на скрийнинг и го видяхме бобчето как мърда, само дето аз все още не усещам, взехме резултатите от Майчин дом , всичко е наред smile Ти коя седмица си сега?
Сноу ти как си, успя ли със задачките, а Бубка как е , добре ли се държи smile give_rose
Киви мисля, че ще имаш гости...с тези изскусителни лакомства... smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 22, 2012, 18:36:53 »

ЗДравейте пак!
emotem в 11 седмица съм! Днес беше ранния скрининг. Но на мен ми беше толкова интресно! Докторката ми показа толкова неща, като мозъчето, очните ябълки, челюстите, нослето, костите на ръцете и краката. Никога не съм предполагала, че човече с ръст 6см има всичко това. Даже днес за моя радост се разшава и беше толкова смешно! А най-хубавото е,че са се махнали гъбичките и сега всичко е 6!
От тук нататък 2 седмици почивка! Или поне без нерви в къщи!
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #14 -: октомври 22, 2012, 19:17:30 »

Ей, Пънк, радвам се да те видя отново тук. Още повече се радвам, че си стигнала до заключението, че не е нужно да правиш чудеса от храброст и да си на работа на всяка цена  Bravo Почивай си и се наслаждавай на бременността, защото, повярвай ми, минава много бързо smile

Емето, радвам се, че и ти се включи  give_rose Поздравления за хубавите резултати  Bravo А ти как се чувстваш?

Ние с Буба сме добре...пошетахме днес, посвършихме туй-онуй, но не се престарахме, че много бързо се уморявам вече smile

Ах, kiwi, как ще ме вкараш в беля с този сладкиииш  girl_impossible

InLove стискам палци за хубави новини smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #15 -: октомври 22, 2012, 19:25:20 »

За всички облизващи се - споко не ми се получи съвсем като на снимката, защото danceg ползвах квадратна тавичка smile

Иначе е най-интересното на вкус и вид нещо, което съм готвила от много време насам. Бързо е и е лесно smile
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: октомври 22, 2012, 20:40:45 »

Сноу, аз съм добре само дето днеска цял ден ме боли нещо шкембото, не знам тия органи колко ще се наместват и какво ще правят, но ми беше супер некомфортно, цял ден на работа и не съм станала от стола. Сега вечерта излязохме малко и походихме много малко, но изморявам се, задъхвам се, мисля че е рано за това, но...не знам.

Киви то това, че не е станало на вид, не значи , че не е било вкусно. Имам супер рецепта (ама е с доста захар), за ябълков сладкиш, супер вкусен smile, мога да споделя, ако изпитваш интерес smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 22, 2012, 20:47:35 »

мн ви се радвам за малките бубки  heart представям си за емоциите ви  heart heart на всички пращам поздрави, аз изморена след лекции и работа мисля да полягам да гледам филмче  smile тая вечер врътнах едни пълнени чушки, ммм  smile
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: октомври 23, 2012, 08:12:52 »

Добро утро милички мой..напоследък да ви кажа имам чуството, че съм в пустинята..сутрине е**си кучия студ..през деня е**си жегата..ненормалон време  crazy ...опитвам се да се пазя..ма явно на моят бъбрек пустинното време не му харесва  pleasantry

Еми миличка гледай да не се преуморявате с бебока..аз не съм те потала знаете ли пола  give_rose

Муунче вашите супички са заразителни...как е компютъра тази седмица  tease

Кивчо добре или не..на мен пак ми се яде  blum /п.п. ще приемаш гости  tease/

Сноуче вие с бубка какво си правите...още малко остана...използвате ли хубавото време  give_rose

Езра сега като ги спомена тези чушки и ми се приядоха   blum

Инлов миличка малко остана до вашият най-щастлив ден - празника на вашата любов и не позволявай на никой и нищо да те натъжава или разваля настроението  give_rose

Пънк радвам се за хубавите новини за бебока..а от преработване няма смисъл..както казват мойте предишни колеги - тиквените медали вече са ги раздали   girl_wink


Гушкам ви всичкиииии и ви черпя с едно кафенце  tease

п.п. нашата Свекърва ми се губи нещо  Girl_hide



* kafe risunki-05.jpg (27.6 KB, 480x359 - видяно 348 пъти.)
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 23, 2012, 08:27:27 »

И аз от два дни съм се присетила за свекърва. Нещо изчезна,ама тя ще си каже като се появи. Тамън обмислям магистратура "Човешки ресурси" да си каже мнението Wink
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 23, 2012, 08:39:05 »

Ммм , Цвети , прекрасно слънчево кафе в тозии мрачен /поне при нас/ ден  pardon
Аз днес вече съм в много добро настроение...вчера малко ми бяха потънали гимиите. Вечерта с милото решихме, че ще ходим да хапнем във Фенси, но аз толкова бях крива, че думи нямам. Той реши да пробва шопинг терапията и отидохме до Техномаркет ат хоум и таааммм....Най - накрая видях в БГ сервизите и приборите за хранене на Villeroy & Boch, в които съм влюбена. Купихме си чашите за шампанско от тяхна серия  yahoo От там, настроението се вдигна и решихме да купим и шампанското, там милото ме изненада с избора и цената  crazy, но така или инъче аз избрах чашите, на него се падна честта с виното  pardon Накрая минахме през Тенденз и се сдобих с 3 чифта обувки, а днес ще ходя да купя и сватбените от там  danceg И така, в момента, в който влязохме във Фенси, бях друг човек  blush
Май стиснатите палчета са помогнали, защото може би нещата ще се случат и до средата на ноември ще сме в ново жилище, проявете търпение и стискайте палчета и утре...много ни е важно  give_rose
Цвети, пази се...аз с това време си лепнах гадна, суха кашлица и болки в ушенце, но не ми пукаа - днес отиваме да поръчваме халки  Yes
Глееедайте какъв ферман, ужасТТТ  Girl_hide girl_impossible Пожелавам ви усмихнат ден и приятни емоции! give_rose
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 23, 2012, 08:49:36 »

Ехеее само като четох за вашия шопинг и моето настроение се преповдигна danceg
Стискам палци, ама многоо, че темата за собствено жилище ми е много на сърцето и пожелавам на всеки да си има свое местенце give_rose
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 23, 2012, 09:43:11 »

Добро утро!
Тая умора ме поваля много жестоко и до обяд направо не знам къде съм, а сутрин не мога да стана от леглото ... затова за по-лесно се изтъркулвам Xixixi
За протокола да се отчета - не случайно съм включила и думичката 'промени' в заглавието на седмичната темичка, защото си ги пожелавам, както и на вас естествено към добро и все по-добро и така като ви слушам, а и от личен опит смея да твърдя, че май има ефект... вие как мислите? Girl_hide
Свекърва е на мисия - да пъха пликове с желания в стената на плача коооолкото се може по-надълбоко blum Очакваме я утре да пристигне (ако правилно съм разбрала), така че не се притеснявайте за нея Wink
Киви, този десерт изглежда много изкушаващо, обаче сега май съм на вълна карфиол blum Затова ще вляза в темичката от миналата седмица и ще ви 'задигна' вкусните рецепти докато не ми е повехнал карфиола да ме чака blum
Инлов, продължаваме да стискаме палци, докато не се случат нещата Clover Clover Clover Ох тази шопинг терапия и на мен би ми се отразила супер, а то вашето си е било направо шопинг щастие - цели 3 чифта обувки! yahoo Успех с поръчката на халките и внимавайте с размера, че в студеното пръстите отесняват, а в топлото обратното
Емето, пънки, сноуче, радвам се, че ни разказвате бебешки историйки и ни радвате yea
Цветенце, аз нямам твоя проблем - на мен си ми е студено през целия ден biggrin Аз нали съм си зиморничава и падне ли термометъра под 20 градуса на мен вече ми е студено. А като се сетя, че по-студено ще става и направо настръхвам! Хич не обичам да се навличам и да зъзна nea А ти се пази, вземи си някакви витаминчета за подсилване на имунитета (и аз все се каня да си купя), че това неустойчиво време влияе зле give_rose
Гушки от мен на всички споменати и неспоменати yea yea yea
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #23 -: октомври 23, 2012, 13:53:36 »

Много е хубаво заглавието на темичката  good Аз понеделнишки съм я пропуснала, обаче много ми се спеше и ми беше едно особено вчера. Снощи имах и малко температура, но съпругът ми направи един фреш и днес съм добре  blum
Цял ден гледам един сайт  Girl_hide
http://www.bokacha.com/

Толкова неща си харесах, обаче нещо ме съмнява да са толкова ниски цените...  Tc И по този повод искам да попитам дали сте си купували нещо от там  blush
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 23, 2012, 16:57:32 »

Зайче, ако не се лъжа на Сноу гледаше обеци от там питай нея smile
m0onlight наистина заглавието на темичката и позитивните мисли могат да ни докарат хубави промени, дано при всички тази седмица се случи нещо хубаво.... give_rose
InLove_Girl стискаме палци и пращаме много положителна енергия smile
cveta_d86  за съжаление не знаем още пола, не иска да се покаже, но на 13.11 съм на ултразвук, та до тогава дано реши да просветли smile
Езра с тия чушкиии направо ми се напълни устата ....smile толкова много обичам, а ако кажеш, че са и постни....smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 24, 2012, 05:33:16 »


добро утро

еметоем, дам постни са   pardon
ох, тая седмица съм всеки ден от рано на лекции ( и ставам в 6ч), после на работа и вечерта съм разбита, едва се къпя , ям и лягам, днес станах да пиша по латински, не ми се мисли че и утре имаме лекции  от 9 до 17ч ...  girl_impossible заради почивката три дни си взех часовете на работа през седицата и ми идва доста изморително, нямам търпение да е петък, а багаж още нямаме  pardon идилия...

хубав ден ви желая  give_rose give_rose Wink
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 24, 2012, 07:45:48 »

мммммммм  котешко  кафенце....lol

П.С.Момичета,много  бързо  пишете тука,почти не успявам да  ви  хвана,но пък ви  чета с  голямо удоволствие give_rose

не  може ли  да има  чат  на  този  сайт? blush
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 24, 2012, 08:10:41 »

Хоп, и аз влизам в тази хубава темичка в средата на работната седмичка blum!
Добро утро и успешен ден от мен!
Езра, кафенцето е много сладурско, веднага си взимам от него! Изчетох ви преди малко и искам да поздравя Мариелка за завършването и да се присъединя към стискащите палчета за Веси
Пънк, Емето, много ви се радвам на бебоците и с нетърпение чакам бебешка снимка от видеозон (ако не сте суеверни). И на двете пожелавам лека, уютна и спокойна зимна бременност!
Инлов, направо ти завидях благородно за този шопинг - 3 чифта обувки + сватбени нещица си е направо балсам за женската душа!  butterfly
А времето и на мен ми се отразява много зле - тук си е студено по цял ден, само миналата седмица беше топличко. А аз каквато съм зиморничева го усещам като 0 градуса. Като излизам се навличам с блуза, поне две жилетки и яке tease

Аз да ви се похваля - днес ни е първата сутрин с милото в новата квартира yahoo Много ни е хубаво и уютно! След ремонтчето се освежи апартамента и няма нищо общо с миналата седмица, след като хвърлих толкова усилия в чистене! Вчера сложих и перденцата и картините - подарък за сватбата и стана мнооого хубавооо heart

Днес, след 9 дни чистене и ремонти без почивка, ще си дам малко време за релакс, че всичко ме боли вече  angry

Слъчев ден от мен! give_rose

П.П: Бамсе, много добра идея за чата good Дано да може да се осъществи!

 
« Последна редакция: октомври 24, 2012, 08:13:07 от ivelka » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 24, 2012, 08:26:15 »

Добро утрооо!
Минавам да ви пожелая хубав ден. И се връщам да ви чета.
Ние вкъщи се подготвяме за посещение на високо равнище - свекървата ще идва в четвъртък да види новия ни дом!  pardon
Стискайте ми палци!  tease
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: октомври 24, 2012, 08:44:23 »

Доборо утро сладурки....днес ми е едно такова убито...и изморено...но до заветният почивен ден Неделя остава още малко  blum

Веси вади тежката артилерия  tease

Езра мерси за мяу мяу кафенцето   Girl_hide

Инлов мила да пуснеш по някоя снимчеца на красотиите  give_rose

Еми ще се покаже я..няма къде да ходи за сега от корема на мама  give_rose

Иве така е..на чистичко и топло си е най-хубаво..и то с любимия човек  danceg

bamce така е..много се пише..въпреки, че тази седмица не сме много активни blum

Айде това е от мен..целувки и слънчев ден на всички  give_rose
« Последна редакция: октомври 24, 2012, 09:13:16 от cveta_d86 » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 24, 2012, 09:08:18 »

Добро утро и честит ви малък петък! blum danceg
Тази сутрин се засилих да ставам раничко да успея да се приготвя като хората(а не както винаги набързо) и мъжът ми ме усети и вика "защо ставаш, рано е още, поспи още малко" и на мен само толкова ми трябваше и се върнах обратно в прегръдките му и... естествено се успах и хайде пак приготви се на бързо biggrin biggrin biggrin Честно казано се радвам, че се успах, защото сега се чувствам малко по-свежа Sunshine
Бамс, и аз съм твърдо ЗА чат good
Езра, много сладичко кафенце, с удоволствие ще си пийна от него Coffe Наистина е трудно да съчетаваш учене и работа доста е изтощително, но поне се задава почивка за вас, насочи мислите си към нея give_rose
Ивелка, много е хубаво чувството да си на ново местенце и да си го направите уютно и красиво heart Така като разказваш за перденцата и картините по стените и аз пак се замечтах за нашия дом ... да видим кога ще се появи и той ..
Весииии girl_impossible Хюстън Хюстън help Няма страшно, ще се справиш Wink
Цвете, май ще отброяваме заедно оставащите дни до неделя ... Аз лично няма да съм на работа в събота, но мъжът ми да, така че все едно съм, защото не мога да се отпусна и да си почина nea
Хайде, сладурки, бъдете по-разговорливи, чакам ви тук heart heart heart
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 24, 2012, 09:25:37 »

дам и мойто мъж  ще  работи в  събота и неделя,а аз  се  чувствам като полин  човек huhhuh.gif
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 24, 2012, 09:51:25 »

Добро утро момичета, аз ви черпя с чайче , защото съм много болна
Днес сме на тръни, защото очакваме важни отговори от банките, иии съвсем не съм на себе си  crazy
Ивелка, след като вчера поръчахме и халкитее, вече съм почти спокойна   good А за обувкитее...моят мъж е истинско съкровище  blush
Веси, стискаме палчета за свеки, убедена съм, че ще я впечатлиш и очароваш  good
Цвети, обещавам всичко да снимам  give_rose
Муун и мен днес не ми се ставаше, съжалявам че трябва да ставате за работа  nea Не остана до петък, така че стискайте зъбки.
Моят мъж ще е на работа в неделя huhhuh.gif  Надявам се до тогава да съм оздравяла, за да мога поне да отида при дизайнерката и за обеци.
Днес сигурно ще съм пред компютъра, така че ще ви следя. Хубав и успешен ден! give_rose
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 24, 2012, 10:18:03 »

Зравейте и от мен!
Веси що толкова те притеснява посещението на свекървата? Рядко ли се виждате? Понеже с моята сме комшии и за мен е все едно приятелка да доиде на кафенце или нещо такова!
Инлов късмет с банките! Но не ги мисли толкова....те сега на всички дават пари, само да поискаш! Гледай да оздравееш!
За ивето качвам една снимчица на бебчо! Аз много търсих такива снимки из нета, но много рядко се намират! Като цяло клипчата са по интересни защото се вижда движение!


* I20121022171741.jpg (24.85 KB, 448x336 - видяно 362 пъти.)
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 24, 2012, 11:07:32 »

Пънк give_rose
Аз обожавам такива снимки, понеже се знае, че бебчето е все още толкова малко, а в същото време вече е оформено - има си носле, ръчички, крачета и въобще можеш да си представиш как изглежда едно такова малко човече, растящо в теб heart
Много благодаря за снимката, направи деня ми по-топъл! give_rose
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 24, 2012, 19:55:18 »

весе, дано мине добре гостито, при нас пък свекито има ключ (той е техен апартамент) и даже работи мн мн наблизо, ама аз с нея се разбирам чудно и мн ми помага, даже ни оставя готвено всеки път  smile (т.е ни носи, не че нещо прави у нас, като гост си идва иначе  smile )

пънк, толкова ми е мило от тази снимка, още малко ако пускаш ще ме накараш да почваме бебето  pardon
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: октомври 24, 2012, 20:16:02 »

Езра, аз пък мислех, че сте под наем, защото все казваше "квартирата". Да не би да плащате наем на госпожата Oh my ...?
Пънк, най-хубавата снимка е това Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #37 -: октомври 24, 2012, 20:16:46 »

.....
Ние вкъщи се подготвяме за посещение на високо равнище - свекървата ще идва в четвъртък да види новия ни дом!  pardon
Стискайте ми палци!  tease

Весе, по тебе само палци стискам.

Свекървите били голямо чудо като ви слуша човек. А нашата Свекърва къде се загуби?
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: октомври 24, 2012, 20:25:52 »

Езра, ако тези снимки мотивират появата на още мъничета, ще качваме през 5 мин smile Иначе не се преуморявай и аз ходех така като теб постоянно на лекции и на работа и и изкарах така 2 години, първите два курса, и то без почивен ден, без събота, без неделя, постоянно бях нанякъде, а на всичкото отгоре карах и шофьорски курсове тогава...ама то лудото си е лудо нали знаете.

Весе успех с гостито, сигурна съм, че ще мине много добре smile
Цвети разбира се , че няма на къде да ходи (въпреки, че племенникът ми , който е на 2 и половина вече предвещава, че трябва да излиза и иска да го види и ми вика да си отварям корема , за да го види  smile

Пънк много добре излгежда бебче на снимката, моите не са толкова ясни smile
ИВелка ще гледам да кача тези дни и наша снимка smile хайде сега наслаждавай се на чистия и уютен дом, заедно с мъжлето smile

Inlove съчувствам ти, и аз от снощи съм болничка, боли ме гърло и жестока хрема имам, а точно сега не мога да пия нищо...след консултация разполагам с Виброцил за нос и прополки за смучене sad

« Последна редакция: октомври 24, 2012, 20:29:41 от emetoem » Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: октомври 24, 2012, 20:35:28 »

мариелка, не мисля че съм писала квартирата, разбира се че не плащаме, нашите отношения са в коренно различна насока от тези които все викат че свекървите са много лоши, моите свекъри са много свестни хора и по всякакъв начин са ни помагали, финансово, духовно, като родители са ми; и двамата имаме късмет с мн хубави семейства  heart
еметоем, хихи ами наистина много ме трогват тези снимки, желая ви от все сърце здрави хубави пухкави бебченца  heart

аз утре ще ставам рано да уча  girl_impossible сега готвя и пера, ама не ми се учи... писна ми  pardon
« Последна редакция: октомври 24, 2012, 20:37:25 от _Ezra_ » Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: октомври 24, 2012, 20:50:34 »

Ох, извини ме, нещо съм се объркала Girl_hide
Момичета, какви са ви взаимоотношенията със свекървите? Аз се разбирам добре с бъдещата свекърва, но свекърът ми причинява доста дразнения angry. А ще се наложи да живеем при тях (поне на отделен етаж) и направо не знам как ще се владея.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: октомври 24, 2012, 21:00:34 »

 аз лично нямам свекърва, имам свекър и доведената му дъщеря и жена, както и роднини на мъжа ми които са го доотгледали. Радвам се на редките случаи на момичета случили на роднини на съпруга си. При мен случаят е търпим, но не мога да кажа доволна или недоволна. По-скоро стоя надалеч и ми е все едно, както и на мъжа ми... Преди съм имала страшни случаи със "бъдеща свекърва", така че разбирам момичетата които се оплакват по другите теми, има ужасно месещи се свекърви. nea
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #42 -: октомври 24, 2012, 21:28:14 »

цоп и аз тук по темата със свекървитеее  biggrin
Моята не смее да се меси, но пък и нямат толкова силна връзка със съпруга ми. Обаче, много говори (разбирайте мърмори) тая жена...и то едно и също. Да е жива и здрава, ще видим как ще се спогодим след месец, че иска да идва да помага за бебето  crazy.

По повод бебешките снимки - като показахме 4D филмчето на Бубето от 21 седмица на нашите, те не спали цяла нощ от шок  werewolf RUN - толкова страшно и необичайно им се видяло ...чак след 2 дни майка ми се обади и да каже колко било красиво бебето и на кой приличало   insane Аз умрях от смях, но хората не бяха подготвени за подобни визуализации  Oh my ...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: октомври 24, 2012, 21:31:54 »

цоп и аз тук по темата със свекървитеее  biggrin
Моята не смее да се меси, но пък и нямат толкова силна връзка със съпруга ми. Обаче, много говори (разбирайте мърмори) тая жена...и то едно и също. Да е жива и здрава, ще видим как ще се спогодим след месец, че иска да идва да помага за бебето  crazy.

По повод бебешките снимки - като показахме 4D филмчето на Бубето от 21 седмица на нашите, те не спали цяла нощ от шок  werewolf RUN - толкова страшно и необичайно им се видяло ...чак след 2 дни майка ми се обади и да каже колко било красиво бебето и на кой приличало   insane Аз умрях от смях, но хората не бяха подготвени за подобни визуализации  Oh my ...
мила, то за мен бе странно да видя новородено( като извънземно ми се видя  ), пък камо ли неродено бебче. После така се влюбих в това дете че съм го гледала с повече любов, отколкото бих гледала свое даже..
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #44 -: октомври 24, 2012, 21:39:07 »

Да ви пусна една бременна торта, хем по темата - хем имаме да черпим със Сноу 5 месеца семеен живот днес отбелязваме ....


Аз пък бях истински учудена колко прилича 4Д образа на истинското бебе, но това чак като видях бебето.

Като глеадх филмчето репликата беше - и това ли е само? Леко недоволна останах от качеството на картинката .... все пак аз съм свикнала на качествени анимации като Аватар например smile
« Последна редакция: октомври 24, 2012, 21:54:32 от kiwi » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #45 -: октомври 25, 2012, 07:38:14 »

Здравейте дами,
Чудя се аз защо толкова ме сърбяха вчера ушите, а то вие сте говорели за свекърви  Wink.
Върнах се, вече съм Хаджи Свекърва  smile. Впечатленията ми са толкова много, че ще трябва време да забравя някои, за да останат други за по- дълго. Като добро утро и защото все пак това е сватбен форум, ви показвам делвата от сватбата в Кана Галилейска, където Христос превръща водата във вино. Тяхното вино е сладко, почти ликьорно и може да бъде отпита глъдка, вместо кафе. Прекрасен ден, изпълнен с мир шалом!


* delvata.jpg (41.39 KB, 480x360 - видяно 323 пъти.)
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: октомври 25, 2012, 07:47:10 »

Добро утро, дами!
Свекърва, добре си ни дошла след-екскурзионно! Когато впечатленията са много, значи че пътуването е било истински пълноценно, защото човек отива, за да разшири мирогледа си, да избяга от скучното ежедневие, да напълни очите и душата с непознати гледки... Пак се разфилософствах blush И все пак очакваме още фото-впечатления от твоето пътуване smile
Аз вчера си починах качествено, а днес ще ходя да помагам в сервиза на милото, че нали съм още безработна, а те имат прекалено много работа pardon
Пожелавам ви спорен и усмихнат ден! give_rose
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: октомври 25, 2012, 08:00:42 »

ДобрЮтро!
Свекърва, сигурна съм че много интересни неща си видяла. Направи едно по-дълго разказче. Мисля, че за всички ще е интересно.
Иве, и помощта на мъжа си е много важна работа. smile

Пък моята свекърва пристига вечерта...
На въпросите от вчера да отговоря. Да, виждаме се рядко. тя живее в силистренския край. За съжаление животът и е бил тежък и се е принудила да отиде на село да  гледа родителите си. На мъжо баща му пък е починал много млад (на 30 години) и тя е останала сама. Съдба...
И понеже и децата рано са си взели живота в ръце, някак не е изградила семейство с истински семейни ценности. Нещо, което има в нашето семейство. Отвикнала е да готви, да посреща гости. Не създава уют просто, ако ме разбирате...
Та така. Иначе се разбираме. Тя ме обича и се държи много добре с мен. Аз пък преглъщам (с много усилия) дразненията, но ми се струва, че няма смисъл да създавам дразнения в редките ни срещи...
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: октомври 25, 2012, 09:08:50 »

Привет!
Свекърва, добре си дошла на родна земя give_rose И на мен ми е интересно да разкажеш по-подробно впечатления и кои са тези неща, които искаш да забравиш? Лоши преживявания ли имахте?
Пънки, много ме развълнува с тази снимка!!! heart Какво е чувството да видиш собствената си неродена рожба? А какво ще кажат другите бъдещи мами? Сноу? Емето?
Да се изкажа по темата за свекървите. Моята .. не мога да я опиша с една дума biggrin Не, няма да кажа нищо лошо за нея - не съм и видяла лошо, просто техният живот се е стекъл по по-различен начин - млада е останала вдовица и е трябвало да се грижи за две деца в трудна възраст. С това си обяснявам понякога властното й поведение - свикнала е тежката дума да е нейната и понякога забравя, че децата й вече са големи и всеки е поел по своя път. Тежко е да си сам родител и я разбирам донякъде, но просто понякога се опитва да дава 'съвети' без да са поискани... Уж да ни помага, но то по-сложно става pardon Иначе знам, че ме обича - понякога споделя повече неща с мен, отколкото с децата си, аз също я уважавам, но честно казано се радвам, че не се налага да живеем заедно, защото като се съберат 3 силни характера на едно място става страшно biggrin Относно моите родители - никога за нищо не са ни се месили или напрапвали мнение, приеха мъжа ми като свой син и цялата ми фамилия(ние сме многолюдни blum) много го обичат непрекъснато питат за него, майка ми като разбере, че ще им ходим на гости и ми декламира по телефона колко манджи му е наготвила(мойто си пада малко капризче по отношение на яденето) tease Общо взето не мога да се оплача, но просто е малко своенравна и като си науми нещо... иска да се случи. Един пример - знае, че аз не си падам по саксийни цветя изобщо. Е, имам вече две и все са от нея! Последния път като минаха през вкъщи ми обърна внимание, че пръстта им била суха, но така с онзи тон на свекърва biggrin И после си взе едното цвете, защото било време да му се смени саксията - щяла да го пресади и да ми го върне... В момента съм много щастлива, че трябва да поливам само едно цвете biggrin biggrin biggrin (ама и аз не съм лесна снаха, а? Wink )
Оххх исках само с две изречения да се изкажа по въпроса със свекървите, а то какво стана girl_impossible Както казах, не мога да я опиша с една дума girl_wink
Хайде сладурки, пожелавам ви много приятен и лежерен четвъртък! Дръжте се, петък се задава yahoo
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: октомври 25, 2012, 09:24:25 »

Добро утро  give_rose
Свекърва добре си ни дошла. Когато се осифериш, всички ще се порадваме на разказчето ти  Bravo
Моята свекърва е особена - в никакъв случай не е лоша, но ми се струва че полага огромни усилия да бъде тактична спрямо мен, и постига обратен ефект  pardon Към мен имаше резерви първите 2 години някъде, което е нормално имайки в предвид, че милото се беше развел 3 месеца преди да се срещнем. Моите родители го приемат като син. Да не говорим, че с баща ми си приличат все едно са баща и син  crazy А майкаа...просто Господ си знае работата, когато се раждат деца, майка щеше да е кошмарна свекърва  beating
Днес отново ще изкарам денят вкъщи. Да минава тоя грип, че тотално ме изтощи.
Пожелавам прекрасен и слънчев ден!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #50 -: октомври 25, 2012, 09:37:47 »

Хехе, Свекърва, "горят" ли ти ушите още smile Добре дошла!

Та като сме почнали със свекървите - аз си нямам. На последната форумска среща, като го споделих една съфорумка каза - Щастливка!

Сигурно от нейната позиция е хубаво, но според мен е тъжно.  Мъжът ми е загубил майка си, когато е бил малък, това си е травма за възрастните, представям си, какво му е било на него. За заместник свекърва на сватбата назначихме леля му, която е сестра на неговата майка. Тя е супер готина тъща, майка е на 2 дъщери, но и като зам. свеки се справя страхотно! До голяма степен интелигентността (емоционалната и не само) на човека, определя дали една жена ще е добра свекърва или тъща. Половинката на детето ти е част от живота му, много важна част, ако една майка иска детето и да се чувства добре ще създаде комфорт и на половинката му (снаха/зет), същото в другата посока важи и за снахите и зетьовете (никога не съм я ползвала тази дума в мн число, така ли се пише?).

Какво печелим ако се нервираме за преполяти или неполяти китки?


« Последна редакция: октомври 25, 2012, 09:40:34 от kiwi » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: октомври 25, 2012, 09:56:19 »

Здравейте и от мен!
Качвам още една снимчица....тук бебо е с една седмица по-малък. Пък надявам се да имам последователи! Наистина чувството да видиш бебчо е неописуемо...просто трябва да се усети. Още по странно е когато нямаш видими белези на бременност, освен гадене, капризничене за храна и т.н., но като идеш на доктор и видиш колко бързо е порастнало!
Свекърва ще се радвам да споделиш повече за пътуването. Аз много обичам да пътувам, жалко че тия пусти пари все не стигат...иначе света да съм обиколила!
А за моята свекърва....тя е много готин човек. Разбираме се доста преди да има някаква сигнатура да се сродяваме. Ние се запознахме една две седмици след като се запознах с мъжа ми! А и при нея го има това, че тя е майка на дъщеря и на син и все пак се поставя и в двете положения и за това е супар точна и с мен и със мъжа на сестрата на муцкото.


* T20121016172145.jpg (24.27 KB, 448x336 - видяно 310 пъти.)
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: октомври 25, 2012, 10:25:23 »


Какво печелим ако се нервираме за преполяти или неполяти китки?


Може би въпреки моята многословност не се изразих точно smile Много е сложно да тръгвам да ви обяснявам цялата ситуация ... Знам, че повечето пъти го прави несъзнателно, освен това в момента навлиза в критическа възраст и понякога изпада в депресивни състояния и тези нейни 'забележки' аз ги разчитам като вик за помощ и сигнал, че се чувства самотна. Може и аз да греша, монетата има две страни
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #53 -: октомври 25, 2012, 10:36:14 »

Муун, хванах се за твоя пост, заради хубавия пример. Обикновено се с някакви дреболии се захващаме, пък те после стават слон, че понякога и слон с наднормено тегло Wink

Та в крайна сметка дреболиите ли са ни важни или мира и спокойствието?
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: октомври 25, 2012, 10:42:19 »

Ей ме и мен тук. Отдавна не съм се разписвала, ама това не значи че не ви чета.  smile

Хаджи Свекърва, добре си се завърнала! Ще чакам да прочета разказче за пътуването, да споделиш своите впечатления.

Пънки, много е готино да гледаш снимки на бебчето в коремчето. По мое време нямаше видеозон или по точно имаше, но се правеше само при проблемни случаи. Така че аз до последно не знаех дори и пола на бебето, ама някак си вътрешно усещах, че е мъж.

Инловче, пожелавам ти да оздравяваш бързичко. И стискам палчета съвсем скоро да сте новодомци!

Аз да споделя, че през миналата седмица със сина ми подадохме документи за обучение по програмата Аз мога повече. Сега вече чакаме да видим дали ще ни одобрят.

По темата за свекървите, аз не мога да се оплача. Както с бившата си свекърва, така и с настоящата (неофициална все още) поддържаме нормални взаимоотношения. Няма препирни, няма спорове. Ако има нещо, то си го казваме право в очите и така...Може за момент някоя да се разсърди, но наистина е само за момент, после всичко си е нормално.

Аз също ще ставам свекърва, въпрос на време е, все пак имам син. Много харесвам приятелката на сина ми, заедно са от 3г и се разбират добре. Надявам се връзката им да продължи във времето, да създадат семейство и т.н, защото наистина, ама наистина съм много привързана към това дете. Даже с ръка на сърцето мога да кажа, че я обичам като свое - приемам я като дъщерята, която нямам. Мисля, че същото се усеща и от нейна страна. Приятно е като сме заедно.


На всички споменати и неспоменати момичета, пожелавам един хубав, спокоен и слънчев ден!  Sunshine
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: октомври 25, 2012, 12:21:04 »

Киви, разбрах те Wink Именно затова казах още в първия си пост, че се радвам да си поливам цветето с добавка пък макар и останало едно blum
Роси, радвам се да те видя отново тук give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #56 -: октомври 25, 2012, 13:08:38 »

Пак здравейте,
Хихихи, как пък съм написала "глъдка", вместо глътка nea. Моля да бъда извинена, но вече не мога да го поправя. Още се чудя къде да разказвам, тук или в съответната тема за пътешествия. Пускам ви един линк, който ми беше от полза преди пътуването. Има хубав снимков материал, както и кратко описание.
http://mit777.blog.bg/turizam/2011/01/30/spomeni-ot-edno-pytuvane-do-izrael.676481
Още ми е много рано да разказвам, това е съвсем друг свят. Както и на други места, казвам, че моята вяра е по- различна от общоприетото ходене в църква и палене на свещи, както и ползването на посредник, в лицето на църквата, при общуване с Господ. Мислех, че поне по тези свети места нещата стоят по различен начин. Уви, същото е. Все има някой, който да те "насочва", да те пришпорва да бързаш и да се съобразяваш, че след теб идват още стотици хиляди. Търговията процъфтява, благодарение на братския китайски народ, изработил божигробските сувенири и на арабските продавачи, които те нападат в рейсове, пред тоалетни и на всички възможни места на всички възможни езици. Цените се калкулират на всички възможни валути /дори левове/, за качество - няма да говорим. От друга страна, неща, за които съм си казвала "да, да, как пък ще е станало това", като видиш местата, за които се говори в Стария и Новия Завет, ти става едно по- особено гузно, че подлагаш всичко на съмнение. От трета страна, лично аз, дето съм чела Библията няколко пъти, виждам какви огромни пропуски имам в знанията си, как съм изтрила всички уроци по история за онези времена и как трябва да си седна на д.....то да попрочета още за другите религии. Нашето пътуване не беше само поклонническо, ходихме и на много красиви места, видяхме, как хората от пустиня са направили място за живот. Та така....
За свекървите и снахите не бих могла да говоря, защото и едната, и другата са били до днес далече от мен. Ние сме съвсем различни със снаха ми по отношение на разбиране за род и семейство, както и за взаимоотношенията между нас. Полагам усилия да приемам различията ни, без да се опитвам да я променям, предполагам, че и тя прави същото. Гледам да търся общите неща, но като сме далече, просто нямам възможност да сме повече време заедно. И аз като Росита си мисля за нея като за мое дете и ми е много тежко в определени ситуации, но.......това е.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #57 -: октомври 25, 2012, 15:09:33 »

Момичета, не може ли да си говорим за мъже, а? Може и за плетки  biggrin
Тая тема със свекървите е необятна.....и всеки си е прав за него си  pardon
В този ред на мисли, свекърва, добре си ни дошла  give_rose Потвърждаваш мнението на съпруга ми за това свято място smile
За да ми се посмеете ще ви споделя как сънувах, че раждам бебето вкъщи (явно хормоните вече са ми много в повече)  pardon родих го, то изплака и после като се ухили - седим с мъжа ми я гушкаме, а тя се хили  Xixixi И по едно време викам на таткото: "Сега какво ще кажем на доктора?" GROAN Ох, още ми е смешно като се сетя.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #58 -: октомври 25, 2012, 15:25:58 »

Последния път като си говорихме за мъже, ми се карахте заради приложения снимков материал smile Аз няма да участвам и да влизам до понеделник!
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #59 -: октомври 25, 2012, 15:31:21 »

хахах, аз такова,  blush, нали се сещате - гладна кокошка....
Тогава да си говорим за плетки  randma или манджи smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #60 -: октомври 25, 2012, 16:39:36 »

Ако искате, да си говорим за обичаи, като се надявам никой да не се засегне и забегне до понеделник  Wink, дори и на шега.
Бяхме две вечери в един хотел в Йерусалим, където правеха и сватби на онези евреи с навитите на масури кичури. Екскурзоводката ни беше българска еврейка - баба и и дядо и са се изселили по събитията.
Ще продължа след малко, отваря ми се работа.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #61 -: октомври 25, 2012, 16:53:55 »

Ауу, нее.... аз се притеснявам за бебето, че после Сноу не може да спи след моите охлаждащи страстите снимки smile

Аз бях на почивка в Турция предната година... там имат много интересен обичай за подаряване на цветята. Към обяд в хотела почнаха да пристигат едни цветя, но като венците, които се поднасят на паметниците .... обаче не такива нисички ами на едни двуметрови пръти и бяха подпряни на беседката в зоната за сватбарите. Аз първо много им се зачудих, но вечерта нещата си дойдоха по местата.

Хареса ми колко са практични (като изключим цветята) турските сватбари. Бяха си дошли с обикновена кола хората smile ... на младоженската маса си седяха младоженците.... а гостите бяха на кръгли маси украсени с фенер по средата и малко цветя... Всичко много красиво, стилно и романтично - вечеря на морския бряг по залез слънце smile

Явно им е стандартната украса, защото на сайта им има снимки:







« Последна редакция: октомври 25, 2012, 17:00:00 от kiwi » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #62 -: октомври 25, 2012, 17:06:27 »

Ето за такива цветя ви говоря...





Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #63 -: октомври 25, 2012, 17:51:05 »

ох, права си, тези венци са ми в повече, но пък при тях сигурно си е традиция....
Аз съм виждала част от сръбска сватба - малко като в "Черна котка, бял котарак" беше накичено всичко, но пък имам и много приятели сърби, чиито снимки от сватби са почти като нашите  pardon
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: октомври 25, 2012, 18:58:23 »

приемам я като дъщерята, която нямам. Мисля, че същото се усеща и от нейна страна. Приятно е като сме заедно.
това е както при нас;
днес беше последния ден лекции за тази седмица (т.е моят петък), направо бях капнала следобеда и се буфнах с дрехите направо на леглото и спах 1ч, сега ще ходя към нашите (изкарала съм една снимка а4 в рамка, да подаря на тати, двамата сме там и е мн яка), да видя нашите за малко, да видя дали имам да си взема нещо от там и утре тръгваме рано с милото - нямам търпение, така го чаках това, само двамата, където искаме ще се разхождаме  heart без да бързаме и да се ядосваме с нещо от всекидневието, далеч от шума и мръсния въздух в града

Днес правихме мн интересни опити с комплексни съединения по химия, които са мн разноцветни  smile и ги представяхме пред колегите ни, после по биология имахме да правим кариограма
http://www.referati.org/nasledstveni-bolesti-pri-choveka-3-/38072/ref/p7

на мъж, беше яко  smile good

пънк, сладурчето мн е порастнало, че стимулираш идеята за бебето си е факт  blum
сноуи, мн смешен сън, всичко ще е наред, ти си така позитивна, как няма се смее малката бубка  heart

на всички прегръдки  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #65 -: октомври 25, 2012, 23:21:29 »

Да продължа с нашата сватба. Не беше удобно да правим снимки, но ще се постарая да го опиша подробно. Залата не може да се каже, че беше украсена. Само на масата на младоженците имаше скромна ваза с цветя, нищо друго. Булката и младоженецът дойдоха един след друг, в две различни коли. Момичето беше с много плътно було, нищо не виждаше и две жени направо я мъкнеха по стълбите, за да стигне до нещо като трибуна. Там отиде и младоженецът. Гостите още от идването се разделиха на мъже и жени и образуваха две групи. Жените водеха по няколко деца или бебенца, макар да беше вечерно време. Не се чуха ревове, нямаше препускащи или беснеещи деца, все едно бяха залепени за местата си. Равинът се качи в беседката и започна да чете нещо с микрофон. После изпратиха младоженците в една стая от хотела за първа брачна нощ. Попитахме дали това е само привидно, но екскурзоводката каза, че всичко е съвсем сериозно и последствията за момиче, което не е девствено, са много сериозни както за нея самата, така и за семейството и. След около час, мъжете се раздвижиха и застанаха около асансьора да чакат слизането на двойката. Момичето беше без було и според мен гледаше доста изплашено и едва ходеше. Мъжете почнаха да пляскат и да се радват и качиха на рамене младоженеца. Една по- възрастна жена пое под ръка момичето и го прекара три пъти през украсени с бял тюл 3 обръча. После още две жени направиха същото и я оставиха на масата. Започнаха да танцуват хора, но само мъжете. Жените седяха мирно и кротко по масите. Поднесоха им соленки и сладки и май това беше всичко. Не съм вярвала, че с очите си ще видя такива неща в наше време. Но в тази общност това е съвсем нормално и се е запазило с векове и не вярвам да се промени. После ни казаха, че младите даже не са се целували преди това. Само са се хващали за ръце, но в присъствието на равина. Той ги напътствал какво да правят в стаята и после преглеждал лично спалното бельо. Пък ние се притесняваме за разни дреболии на сватбата.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #66 -: октомври 26, 2012, 07:44:19 »

Svekarva и останалите мацки, след този разказ си спомних - колко съм щастлива, че съм се родила в Европа и съм имала възможност да си раста, избуявам и да правя експерименти с учебна цел без риск да ме убият с камъни. Буквално е това с камъните на някои места! Абсолютно съм убедена, че жените навсякъде по света са му намерили края (все пак са жени) и си имат своите удоволствия, но не навсякъде имат свободата, която имаме тук.

Зачудих се каква ли ще е реакцията на представител от мъжки пол от някоя от гореспоменатите култури, ако е в ролята на мой съпруг и чуе любимия ми въпрос - миялната ли искаш да пуснеш или да простреш прането? Нали съм много либерална... давам избор smile

Вашите мъже помагат ли вкъщи и вие ли ги "вдъхновявате" или само когато музата сама ги навести?

Понеже подхванахме темата smile кафето днес е с камъни
« Последна редакция: октомври 26, 2012, 07:46:33 от kiwi » Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: октомври 26, 2012, 07:46:25 »

Добро утро и честит празник на всички именници днес! give_rose Нека от здраве и късмет да не се отървават!

Свекърва, тази сватба направо ме втрещи  shok Не че не съм чувала за подобни обичаи, но не и с такива подробности, а и разказано от свидетел на сватбата звучи много по-реално и...плашещо huhhuh.gif
Трудно мога да си представя какво й е на булката... В същото време не мога да кажа, че уважавам тези традиции, защото най-малкото равинът се меси дори в най-интимната част от сватбата - първата брачна нощ?! shok Не мога да си представя как им казва какво да правят angry Направо се почувствах щастливка, че не съм се родила в нация с подобни сурови обичаи и че сватбата ми беше толкова емоционално и щастливо за мен събитие  smile

Аз днес отново съм ранобудна, защото пак ще ходя да помагам на милото в сервиза. Вече се ошлайфах в работата, направо да ми пуска един трудов договор и осигуровки tease Ако имаше повече комуникация с хора в тази работа, нямаше да се замисля, но за съжаление няма sad
Езра, пожелавам ти прекрасна, романтична и пълноценна почивка! Къде точно край Търново отивате? blum

На всички други - слънчев и усмихнат ден!
Ето кафето от мен
« Последна редакция: октомври 26, 2012, 07:48:44 от ivelka » Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: октомври 26, 2012, 08:02:48 »

Добро утро сладурки...вие сте много бъбриви и ще се пробвам да ви изчета  tease

Сега по темата за свекървите с моята се разбираме много добре..не мога да кажа, че е обич ...можеби се приемаме, но и не прекарвахме много време заедно доскоро..сега се виждаме доста по често, по наложили се обстоятелства. Може би се дължи на факта, че тя има и син ии дъщеря..та и се пада да е и тъща и свесърва и сигурно разбира как се чуствам...все пак и тя е била снаха  blum

По темата с плетивата и гозбите хич ме няма..та няма и да се включвам  Wink

п.п. Свекърва била си на уникално място..със сигурност мисля един ден също да го посетя  give_rose

Гушкав ви всичките и да не забравяте петъчният танц  danceg
« Последна редакция: октомври 26, 2012, 08:23:14 от cveta_d86 » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #69 -: октомври 26, 2012, 08:41:25 »

Добро утро,
Както е тръгнало и аз да пусна едно кафе с цветя.
Връщам се на описаната сватба за да изясня, че не става въпрос за нация, а за затворено общество - онези традиционалисти, където мъжете ходят само с черни дрехи, имат широкополи шапки и повечето са с масурчета и бради. Те все още живеят по нравствените норми от Стария Завет, не гледат телевизия и интернетът им се състои в разлепване на огромни обяви по стените на кварталите им. Благодарение на тях обаче виждаме, че много от традициите не са празни приказки, а наистина са съществували. И за да се включа към днешната тема за помощта на мъжете, ще кажа, че точно тези мъже помагат изключително много за отглеждането на децата. Те ги водят на училище, на разходка, купуват им дрехи и ги обгрижват. Естествено жените през това време готвят и чистят, но пък и доста често ядат вън. Ако ви е интересно ще ви разкажа и за спазването на шабат, така, както ни го разясни нашата екскурзоводка. Само да добавя, че толкова красиви жени не съм виждала - огромни черни и изразителни очи, фини носове, слаби и стройни и само устите им не са месести и големи, какъвто е идеалът ни сега. Имат хубава кожа, а веждите им са естествено оформени като пиявици. Неженените момичета имат прекрасни коси - черни, гъсти, леко къдрави и много, ама много лъскави. Момченцата също са много красиви. Режат им косите след 3-годишна възраст, като оставят точно тези косички около ушите. Големите мъже имат бради /по- точно всички косми по лицето им си растат/ и на тези, които ги запазват по- дълги, лицата не се виждат. Има и само с набола брада /не видях гладко обръснати/. Очите им са огън.... heart, но не бива да ги заглеждаме, а и те избягват да се доближават и да ни гледат /нас, грешните и разгулните/. Аз упорито запецнах пред сватбената зала и успях да ги разгледам, уж без да се натрапвам. Жените, веднага след сватбата си режат косите до "0", за да не съблазняват мъжете си в дните, когато не се прави секс. По улиците ходат с перуки или с кърпи, плътно завите около главите. Макар перуките им да са хубави, фантастичните коси на неженените просто ги превъзхождат.
Стига за днес, отивам да работя. Още не мога да се настроя към студа тук, не мога да забравя яркото слънце и синьото небе. Абе, който иска да отиде там, дано има възможност!


* kafe+cvetja_n.jpg (68.3 KB, 960x562 - видяно 314 пъти.)
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: октомври 26, 2012, 09:24:15 »

Добро утро  Wink
За болничките като мен ...
Свекърва, бях чувала за повечето от тези обичаи, но това с рязането на косата не го бях  и... искрено се потресох. И в България преди години често не са се познавали младоженците, нито някой ги е учил какво да правят през първата брачна нощ, но за първи път от много време насам се почувствах като живееща в "бяла" държава. Това че мъжете помагат по някакъв начин или че извеждат семейството на вечеря, по никакъв начин, за мен, не компенсира целият начин на живот на жените в това общество. Ще ми бъде интересно да науча и повече за шабат  give_rose
Аз съм благодарна за моят мъж, който изключително много ми помага. Даже като се замисля не помня от кога не съм мила чини и не съм простирала  blush
Днес ще ходя до банката, надявам се вече да е дошла оценката на имота, за да знаем какво ще се случва, че май нервите ми не издържат и затова не мога да оздравея  girl_impossible
Роси, само да ти кажа, че си ни на късмет  girl_wink
Ще се опитам да ви следя днес. Целувки, успешен и усмихнат ден.....и чакам да видя и петъчните танции.... yahoo danceg chee insane Eeager Dance2
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: октомври 26, 2012, 09:48:49 »

Добро утро и честит петък!
Свекърва, разкажи ни още за този изключително различен свят. Представям си колко е трудно да живееш по този начин в 21-ви век в свят коренно различен, пълен с изкушения и грях. Потресена съм от разказа ти за сватбата и то заради отношението към жената ... Много потискащо ми звучи. Специално тази част от остарелите традиции не я приемам nea Разкажи ми за хубавото време, колко градуса беше? Я кажи, изпълни ли мисията - пъхна ли плика надълбоко? blum
Киви, и на мен тия венци ми идват малко в повече angry но за тях сигурно са необходим елемент от сватбата. Иначе моят мъж захваща всякакви домакински задължения вкъщи - общо взето си ги разпределяме и много се радвам, че никога не е казал "това е твое задължение, не е за мъже" Защото познавам двойки, при които мъжете го заявяват... чудя се на жените им... crazy
Езра, приятно пътешествие!
Инлов, стискам палци да са ви дали висока оценка!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: октомври 26, 2012, 10:47:16 »

Добро утро и то мен!
Сверърва чувала съм за тези места и обичаи и винаги съм се радвала че не съм родена там. Но от друга страна за момичетата, йивели така сигуно нашият начин на живот е гаден и те се радват, че не са като нас.
инлов вие на коя банка се спряхте ако не е тайна. Питам защото на нас оценката ни беше недопустимо ниска и не ни достигна за крадита, но от банката ни отпуснаха овърдрафт със сумата която не достигна и пак си взехме жилището без проблем. Това ти го казвам за да не се притесняваш толкова. Банките в момента дават пари на всеки!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #73 -: октомври 26, 2012, 11:15:24 »

Верно, забравих да се отчета за мисията. Всичко е изпълнено! good. Длъжна съм да ви кажа, че на аерогарата в София на две жени ни разказаха играта при проверка на ръчния багаж. Не се оплаквам, защото на 10-тина им разфасоваха куфарите. Проверката е засилена след събитията в Бургас и се състои в лично интервю с всеки. "Сам ли опакова багажа? Даде ли ти някой нещо за освещаване? Имаш ли пликове с писма и желания и др. Как си плати за екскурзията? От кого научи?......" Все неща, за които имат пълното право да разпитват, защото се касае за нашата сигурност. Мен ме помолиха да покажа желанията. Всички прегънати и защипани с телбод бяха внимателно разщипани, а ако бяха в пликове - извадени от там. Вероятно се притесняваха да не пренасяме нещо без да знаем какво е. После пак ги нагънаха и ми ги върнаха в един найлонов плик. Не съм ги чела, макар да ми се искаше да видя желанието на една моя колежка страшно много. Приех го като изкушение, на което трябва да устоя, отивайки на това свято място. Wink Листчетата напъхах в най- високите дупки /поне един път съм доволна от ръста си/. Преживяването пред стената е потресаващо. За това ще разказвам после. Температурите в зоната около Мъртво Море, Галилея и в пустинята бяха над 36, но заради влагата се чувстват много по- високи. Започнах разказа първо за хората, защото те са направили природата и историята си. Буквално са преобразили пустинята, засяли са където каквото могат и все още се борят упорито за всяка капка вода и зелено листо.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: октомври 26, 2012, 11:47:33 »

Свекърва разказваш много увлекателнооо...дай още..даже и снимков материал може  tease
Активен
petqnikolova82
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #75 -: октомври 26, 2012, 15:27:17 »

И аз съм с две ръце за снимков материал smile
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: октомври 26, 2012, 15:54:37 »

Свекърва, прекрасно разказваш!  smile

Инловче, радвам се, че нещата се развиват в положителна насока.  good

Мойто мъж, когато си е у нас ми помага, не се оплаквам. Няма нещо, което да не може да направи, друг е въпроса доколко му е приятно. Но и аз като една либерална дама давам право на избор да реши кое ще свърши първо - дали да изглади или да сготви.  Blush
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: октомври 26, 2012, 16:06:01 »

Здравейте момичета как сте smile
Честит имен ден на всички именници, да сте живи и здрави и само хубави неща да ви спохождат smile
По темата за свекървите, моята като цяло е добра, ама от време на време прави разни детски неща, които вбесяват и мъжа ми и сестрите му,но...недоизживяна младост има, сигурно заради това. Иначе като има някакъв проблем или нещо да пита, първо на мен звъни smile, а сега като чака внуче е като памук, не съм видяла лошата и страна все още , но...може пък и да не стигнем до там.
 Свекърва наистина такива неща разказваш, че човек да се чуди наистина ли съществуват такива хора, традиции и места smile Наиситна ще се радваме на снимки, ако може smile
Муун По повод твоят върпос от вчера- как да отговоря не знам, аз за сега карам доста лека бременност, чувствам се добре и освен, че ми расте коремче други признаци нямам smile, за което съм много доволна smile Все още не мога да свикна с мисълта, че в мен расте човече, много ни е драго като го видим на видеозона и е много интересно, как с всяко следващо ходене, то става все по- голямо и все повече заприличва на бебче smile Чувството е много хубаво, не може да се опише или сравни с нещо или поне аз не мога. Последният път го видяхме и как мърда с крака и ръце , беше много смешно, но за съжаление има явно много място в коремчето ми и аз все още не усещам движенията на "бобчето"
    За помагането с домакинството, моят мъж е просто перфектен, никога не се налага да го подканван или да го карам на сила, винаги ми помага. Мие чинии, простира, пуска прахосмукачка...всичко, само прах не бърше, но този кусур да му е . Може и да готви и то вкусно, много се радвам , че нещата които аз не мога да готвя, той може и се допълваме чудесно smile
  Сноу по-полека със сънищата...Как сте с Бубка, посвърши ли със задачките вече smile
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: октомври 26, 2012, 23:21:37 »

Аз да почерпя малко късно за моя именик (спорно е как се пише, по последни сведения и справки е с едно Н)


Утре ще ви чета, че гледам нашата свекърва доста е писала Bravo
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: октомври 27, 2012, 09:04:36 »

Добро утро!  give_rose
Мариелка, честит именник! (макар и на патерички)
Нека бъде здрав и да те прави много, много щастлива! Взимам си от вкусотиите, които си показала! blush
За днес съм планувала да направя царска трушийка, от тази рецепта с аспирина smile С милото много я морим - миналата година си бяхме направили такава и стана много вкусна и хрупкава. Но ще видим дали ще ми остане време, че преди това имам да свърша една друга важна работа smile
Прекрасен ден на всички!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #80 -: октомври 27, 2012, 11:39:37 »

Здравейте момичета,
Снощи изобщо не можах да спя, днес съм като парцал. По тази причина - двойно кафе в две дози Wink.
Радвам се, че мога да споделя с вас преживяванията си в Израел. Съпругът ми е ходил и видял всичко това, но чуждата култура не го вълнува много, пък и не е имал пряк контакт с хората там. Аз съм изключително благодарна на нашата екскурзоводка, която ми даде възможност да видя Обетованата Земя със сърцето и очите си. Верно, групата ни беше предимно женска и задавахме въпроси от всякакво естество. Понеже днес е събота, а това е шабат ще ви кажа няколко думи. Ето енциклопедичната справка: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D1%82
Моята първа среща с шабат беше свързана с ползването на асансьор. Бяхме в стая на 8-мия етаж и когато тръгнахме за закуска, сервирана на първия етаж, видяхме, че не можем да извикаме асансьора. Чуваме го, че се движи, но не можем да натиснем бутона. Мъчихме се, някои тръгнаха пеша. Ама аз, нали съм радетел на хорското благополучие, пък и не ми се ходи по стълби, се обадих да кажа на регистрацията, че има повреда. Много любезно ме разпитаха в какво се изразява и после също толкова любезно ми разясниха, че заради шабат асансьорът спира сам на всеки етаж. Естествено нищо не разбрах, но го отдадох на английския си език. Все пак успях да слеза с асансьор, само трябваше да го дебна по- дълго. Хихихи, една от забраните, ако сте ги прочели, е че не бива да се натискат копчета.  Wink
Сега положителната страна - това е ден на семейството. Всички са заедно, могат да си говорят и да са си близки. При нас такова нещо няма. Едва издържаме едно общо ядене в неделя и всеки хуква по задачи. Пък при тях нищо не може да се прави, не бива да се извървяват пеша повече от 500 крачки /по тази причина и Христос е дошъл върху магаре до храма/. Седят си, говорят си и ходят най- много до синагогата. Сега и пикантерийките  blum. Само в петък, преди шабат може да се прави секс за удоволствие. В събота - задължително се правят деца. Освен да спазват шабат, имат задължение да умножават рода си поне с 10 деца, да ги отгледат, изучат и задомят. Ако жената е в цикъл, тя е недостъпна 2 седмици за мъжа. Той може тайно да отиде много далеч да задоволи нуждите си с чужда жена, но никой не бива да разбере. Съседите имат право да го издадат на равина, ако го видят, защото по този начин излага жена си, че е "нечиста". Жените режат косите си не за да не съблазняват чужди мъже, а за да не въвеждат в грях своите си мъже да правят секс в другите дни от седмицата. Май и на мъжете не им е много лесно, кой ти гледа в такъв момент има ли коса или не. Утре ще пиша още малко за старите и новите евреи и почвам за самата екскурзия. Ще покажа снимки, но трябва доста да ги обработя, защото бяхме голяма група и все някого съм хванала, дори и да не искам, в кадър. В нета има на по- важните места и ще комбинирам.


* dvojno kafe.jpg (37.17 KB, 500x375 - видяно 323 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #81 -: октомври 27, 2012, 11:46:32 »

Ето как изглеждат мъжете


* rabbi.jpg (25.12 KB, 361x377 - видяно 3559 пъти.)
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #82 -: октомври 27, 2012, 11:56:03 »

 Хаджи свекърва,
добре дошла smile

Изглежда наистина си имала интересни преживявания! Пожелавам ти да посетиш още много желани от теб места smile

Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: октомври 27, 2012, 12:23:17 »

Звучи много интересно Bravo
А за снимките, най-лесно е да ги редактираш с "Paint" като просто закриеш лицата на хората.
Ще чакаме с нетърпение.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #84 -: октомври 27, 2012, 19:02:10 »

Хехе, свекърва, сблъскала си се с всичко, което съм чувала от съпруга ми за онези географски ширини. И това, че на летището са ви провели индивидуално интервю съвсем не е новост след атентата - от години е така. Последно съпругът ми беше в командировка в Израел през 2009 и тогава половин час го чаках да се чекира и да го разпитат...разказвал ми е, че и в багажа са му ровили неведнъж. За шабат асансьора и аз съм чувала, но знам, че освен него има и нормален асансьор за туристи...явно във вашия хотел е бил друг случая. Един ден, живот и здраве, ако имаме късмет да се срещнем може да обмените опит с мъжлето (неговия е доста сериозен - бая време е прекарал там в командировки). Той като цяло хич не ги харесва евреите, а тези от снимката са т.нар. ортодокси - те не работят, държавата ги издържа, защото били религиозни. От тях се искало само да правят деца и да четат свещените книги - абе, луда работа. И аз като другите момичета съм щастлива, че съм не съм се родила в близкия (а и далечен) изток.

Мариелка
, честит ти именик на патерици  give_rose

Ивелка, ти ме разби с тая туршийка - аз не съм фен, а баба ми само ми праща и така си стои  pardon

Емето, радвам се, че се чувствате добре с бебчето  Bravo Ние с Бубето също сме добре, както съм писала в бебешката тема, вече сме в стартова позиция и може всеки момент да реши да се появи малката палавница. Аз, разбира се, от много хайманосване не съм успяла да свърша всички запланувани задачи, но пък имаме строен план този уикенд и се надявам да отметнем основните точки smile
Помолила съм Бубето да си кротува до 1 ноември поне, дано ме послуша smile

За помощта на съпружеското тяло - мога само да хваля моя мъж - не ме е оставил да правя сама почти нищо....много ми помага и никога не ми е отказал или измърморил....дори смея да твърдя, че е по-подреден от мен  pardon Това е направо шокиращо за баща ми, който с 4 жени около него е свикнал само да капризничи  nea
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: октомври 27, 2012, 21:48:53 »

Явно всеки днес си е имал "забавни" задачки закачи. Ние днес упяхме да сглобим и последния гардероб, та вече сме собственици на 8-крилен гардероб smile, сега само трябва да го подредим като хората и сме готови с новата ни стая smile
  Ивелка дано ви е станала туршията, и аз като Сноу не обичам, ама миналата зима кумувете бяха правили такава и бяха прекралили с чесънчето и ми хареса smile

Лека вечер на всички, утре неделно ми сигурно ще има по- активни smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #86 -: октомври 27, 2012, 21:53:36 »

Лелеее Еме, направо ти завидях... 8 крилен гардероб smile Предлагам бартер за сладкиши smile

Просто си представих колко нещица, можеш да наслагаш там smile ВОВ ( да се чете WOW) Аз днес си направих мини трип извън София... шофирането по магистралата в събота е много релаксиращо...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #87 -: октомври 28, 2012, 08:39:43 »

Хайде, добро утро!
Колко е хубаво да имаш още един час сън!
Мариелка, какво искаше да питаш за магистратурата ЧР?
emetoem, това с 8 - крила винаги ми е било мечта. Най- мразя да сменям зимни и летни дрехи. При вас няма да се налага, нали?


* 4isto.jpg (7.75 KB, 276x183 - видяно 3421 пъти.)
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: октомври 28, 2012, 09:30:08 »

Добро утро  give_rose
Свекърва, благодаря за кафенцето, днес за първи път от седмица ще пия кафе. Обожавам тази смяна на времето. danceg
 Моят мъж и вчера и днес работи и аз съм сама. Честно казано болен и сам е ужасна комбинация. По цял ден гледам снимки с различни интериорни решения, после минавам на сватбени неща...такива работи.
Киви, разсмя ме с бартера  blum
Ем, обожавам такива гардероби. Когато купим жилище съм решила да си направя тоалетка в гардероба, с огромно огледало цялото обградено с лампички  yea Размечтах се пак  blush
Пънк, за сега сме се спрели на МКБ Юнионбанк, ако там не се случат нещата ми се иска да пробваме в Райфайзен.
Пожелавам прекрасен уикенд на всички + give_rose
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: октомври 28, 2012, 10:34:14 »

Здравейте и от мен!
Свекърва, за съжаление няма да мога да запиша магистратура тази година, иначе исках да знам като цяло какво мислиш за тази професия, дали в днешно време има перспектива, дали ти омръзва с времето...

Снощи бяхме на гости с моите родители у родителите на бъдещия ми мъж (да види майка къде живея отвреме навреме и къде ще живея, дано не завинаги blum). Мисля, че се получи добре. Сега ще обсъдим с майка biggrin
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: октомври 28, 2012, 11:00:46 »

Привет и от мен!

Свекърва, мерси за кафето! Аз съм на работа днес, но е спокойно (пу-пу-пу) така че мога да си го пийвам бавно и на малки глътки.  smile

Инловче, да ти кажа между двете банки, сякаш за предпочитане е МКБ Юнион. За Райфайзен съм чувала предимно негативни отзиви, но пък вие си преценете.

Еметоем, честито ви огромно гардеробище. smile И аз искам, ама нямам грам място. Даже напоследък седя и се чудя какво да изхвърля, че да си освободя още място у дома. Имам една холова гарнитура-плюшена и огромна, пък как тежи няма да казвам... Отдавна се замислям да я махна, а от друга страна е здрава и ми е жал да я натиря.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #91 -: октомври 28, 2012, 11:20:24 »

Добро утро от мен момичета!

Включвам се и аз неделно, защото тази седмица ми беше натоварена и едва сега успях да ви изчета smile

Еме, завиждам ти благородно и аз за гардероба. При нас в спалнята има място за един миниатурен гардероб и легло. Като цяло жилищата тук не са ги домислили много-много.
Мариелка, това дали ще ти омръзне работата според мен зависи дали ти е по сърце, а и в какъв колектив работиш. Така или иначе малко хора са благословени с това да работят хобито си, така че много не си го слагам сърцето и гледам да си правя работния ден по-приятен.

Аз мисля днешния ден да го прекарам предимно в мързелуване - навън е страшен студ, очакваше се да вали сняг уж, но е слънчево и страшно студено. Следобеда ще поприготвя разни неща, че утре ни идва една приятелка на гости и нямам търпение вече smile


Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: октомври 28, 2012, 11:25:50 »

Добро утро и от мен, ако можем да кажем, че е утро smile
Наистина с този 8-крилен гардером имаме доста място, ама за сега, може би защото все още не е подреден като хората,а и живот и здраве трябва да оставим място и за дрешки на "бобчето", докато ще бъде в нашата стая.
Киви аз пък ти завидях на пътуването, така ми се ходи някъде........за няколко денааа.....ама, няма..sad
Свекърва няма да сменяме сезонните дрехи и до сега не сме, имаше място, но сега гардероба е малко по-модерен smile
Инлов, недей така с мечтите, че и ние покрай тебе се размечтахме smile, аз размених мечтата си за голяма тоалетка с огледало, с детско креватче за сега smile
Росита и аз съм така, малко плюшкин, жал ми е за това, жал ми за онова, ама сега с новите неща знаеш ли колко ми е хубаво. Трябва от време на време да взимаме малко крайни решения , за да може да се отървем от много боклуци по къщите си smile
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: октомври 28, 2012, 15:37:29 »

Здравейте и от мен в неделния ден! Ние снощи бяхме на гости на вилата на едни приятели заедно с кумовете и си прекарахме много хубаво, гледахме видеото от сватбата и си припомнихме страхотни моменти heart За пореден път приятелите ни казаха, че не са ходили на по-хубава и весела сватба от нашата, което изключително много ни ласкае blush
Преди малко се прибрахме и сега милото прави някои довършителни ремонти дейности в квартирата, а аз домакинствам! Трушийката стана много хубава, мисля, не че съм я опитвала, но миналата година я правихме по същата рецепта. Направих 35 буркана, от които 2 трилитрови и съм много доволна smile
Алексия, стана ми любопитно в кой град живееш, защото в моя край (Габрово) климатът е коренната противоположност, на времето,  което ти описваш - топло е, но пък облачно с лек ветрец и се очаква да вали по-скоро дъжд smile
Май заглавието на тазседмичната тема се оказа супер подходящо  pardon
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: октомври 28, 2012, 18:29:16 »

иве, браво за трушията  smile
ние се завърнахме, беше супер хубава почивка, българска, сред природата, разпускаща и зареждаща, ходихме на затънтени красиви места  heart иве, минахме през Габрово за малко, но после заваля един як дъжд, ще пиша къде сме били и ще ви покажа снимки  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #95 -: октомври 29, 2012, 09:45:16 »

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,33898.msg561969.html#msg561969
Ето я новата тема!
Активен
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines