Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 05:26:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Lady_sunflower 22.09.2012  (Прочетена 52337 пъти)
 
irishka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: август 29, 2012, 13:06:05 »

ето една интересна идейка и от мен blum
Ау това наистина е много свежо!  Bravo
Иrishka, освен да си направя такава рокля- слънчогледче
Ама ти по принцип друга идея ли имаше?  blum
Активен
irishka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: септември 02, 2012, 12:43:25 »

Слънчогледче, как върви подготовката?
Ето едни слънчогледени чашки от мен:
http://www.youtube.com/watch?v=cFmkNyx098s&feature=player_detailpage#t=135s
Активен
Lady_sunflower
Професор
****
Публикации: 308



« Отговор #62 -: септември 03, 2012, 14:44:10 »

Здравейте, аз малко се бях поизгубила, но сега съм тук в целия си блясък smilesmilesmile
irishka, благодаря за поздравчето  give_rose. Има много свежарски чаши в това клипче.

Момичета, аз дълго време се притеснявах за фризьор и гримьор. Намерих  pardon. Нали досега не ми се е налагало да ходя на официални прически и ми беше трудно. Повечето от хвалените и известни се оказаха заети. Ходих на една пробна при колега на един от известните - не се харесах (по- скоро не ми сложиха лак и косата не беше добре прибрана, бързо падна). В петък ходих на пробна  в един салон на бул. България. Да си призная видях техен ваучер в grabo. Направиха ми 2 пробни, едната доста ми допадна - беше по- небрежна и естествена. Аз това искам. И така реших да съм при тях и даже ще мина с ваучер за отстъпка.Представяте ли си  tease tease - ваучер 50 % намаление за булчинска прическа и грим Wink Wink Wink

Следва "драма" с обувките smilesmile. Взех едни  изчистени много светлобежови с лека платформа отпред (за да компенсира тока). Имат само камъни по тока (не е много в мои стил, но ми харесаха). и сега идва проблема: като ги сложа до роклята и  стоят като мръзни  angry angry angry angry
Сега съм в ново търсене. Изключително трудно ми е : имат цветни панделки, черни звездички или са с прекалено висок и тънък ток. Аз искам да имат лека платформа отпред, но не 5 см. и да стоят грубо. Да ви кажа замислям се за цветни обувки. Цвят, който ще се върже с букета ми smile girl_wink girl_wink. От друга страна се чудя дали да отделям толкова време, защото с тези "официалните" обувки, ще бъда само в гражданското, църквата и началото на ресторанта. За после съм взема едни пантофки

Взехме и част от алкохола, но още нямаме шишенца, в които да го сложим. Да не говорим, че шишетата трява да се украсяват. Утре отиваме да оправяме и медицинските.

та това е около мен - не съм напреднала много smile
Активен
irishka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: септември 03, 2012, 15:17:54 »

Слънчогледче, ей на това се вика да запретнеш ръкави и да отмяташ задачки.  good
Поздравления за прическата и грима, още повече, че са "на промоция"  Wink И аз всяка сутрин тръпна за офертите на тези сайтове, та дано извадя късмет за маникюрче или някоя медена почивчица.
Жалко за обувките  sad Не че е болка за умиране - пак е въпрос на лично мнение. Ако на теб не ти пречи, че изпъкват (предполагам роклята е бяла), значи няма проблем. Можеш да предупредиш фотографа, за да не прави снимки, на които да изпъкват и си решаваш проблема. В темата за обувки споменават тези: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.328561463898001.79886.236776746409807&type=3 за обувки, ако ти трябва конкретен цвят или пък бели. Но пак си зависи от вкуса. Помня, че на едно момиче обувките й й се струваха "постни" и си ги беше украсявала с камъчета. Резултатът ми хареса (не мога да се сетя коя беше  scratch one-s head)
Нашите шишета пристигат на порции от едно заведение  blush На Пещерската ракия има в матов вариант и покрай етикета има едни изпъкнали орнаменти на бутилката - на мен ми харесват. Не е като онези стилни шишета Елада или от сорта, но пък са бюджетощадяш вариант  Wink
Олеееее! Добре, че ми напомни за тези медицински  angry  girl_impossible Трябва да попрочета какво се прави и да ходим да си ги извадим. Голямо съм шмате!
Какво стана с флористката?
Активен
Lady_sunflower
Професор
****
Публикации: 308



« Отговор #64 -: септември 03, 2012, 16:43:22 »

С медицинските  нещата зависят изцяло от личния ти лекар. Ние ще ги правим при личния на половинката ми, който каза, че ще ни спести  психото. Ще трябва да отидем само на васерман. Не знам дали има и друг специалист, през който трябва да се минава. Личния каза, че ще ни излезне по около 25 на човек smile. Моята лична лекарка каза освен варианта да обиколиш всички доктори има и др. - 55 лв., давам данните и след 2-3 дни ги взимам готови.

Момичета днес съм преслушала всички братовчед, чичовци, вуйчовци, някои приятели и има 2-3 човека, които няма да идват, но не са звъннали. Чакат сиурно не  да ги преслушаме smilesmilesmilesmilesmile. Позната картинка за вас smile. А флористката - мацката е много яка, но още не ми е пратила оферта. Чакам си аз smilesmilesmile
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #65 -: септември 03, 2012, 16:59:33 »

Момичета, на Пиротска 10, един етаж по-долу от мястото, където се записва и плаща за ритуала, взимат кръв за васерман и ти издават свидетелството след 30 минути. Издаден от там документът, в гражданското изобщо не го гледат... Иначе хамалогията е ужасна...взимате документ от личния лекар и след това се обикалят 3-4 специалиста, едното е психодиспансер, другото коремен или ехограф...другите не ги помня. На нас ни излезна по 15 лева на човек. Което на практика излиза и по-евтино, защото, ако тръгнеш от лекар на лекар, пак толкова ще ви излезне... За времето, което се пести, да не говорим, така че и по-скъпо ще е сигурно.... Това е.

В случай, че не сте от София или сватбата ви не е в София, но имате път насам, не съм сигурна, но предполагам пак можете да ползвате тези доктори, защото нас изрично ни питаха от къде сме, къде ще ни е ритуала и датата. Последното предполагам, защото тези изследвания се правят месец по-рано.

Надявам се да съм ви била полезна! :-))
Активен
irishka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: септември 03, 2012, 20:05:51 »

Мерси за инфото за медицинските  give_rose
Да се похвалиш за цветята, когато се обади.
Активен
Lady_sunflower
Професор
****
Публикации: 308



« Отговор #67 -: септември 04, 2012, 11:49:59 »

Готови сме с медицинските  danceg danceg danceg
личния лекар на половинката ми ни прати само на васерман. Всичко друго  той оправи. Даже взеха кръв само на единия - ако има единия, има и другия smilesmilesmilesmilesmile. (Съществувала и възможност някой някога да е имал, да се е лекувал, но и това трябва и партьора да го знае.) Ние решихме само единия.

Сега отиваме към ресторанта за мнооого уточнения
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #68 -: септември 04, 2012, 12:29:37 »

Браво на вас! Кой се престраши да го боднат?  Girl_hide
Ех, защо не го знаех това по-рано  diablo
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #69 -: септември 04, 2012, 13:35:29 »

За колко време ви излезна васермана? След като писах, че нашия е станал за 30 минути макс се появиха съмнения, че излизал за повече време... Та, почнах да се чудя да не е и това излседване фиктивно, както бяха другите?! crazy Въпреки че не би следвало, все пак е със закон. nea
Активен
Lady_sunflower
Професор
****
Публикации: 308



« Отговор #70 -: септември 04, 2012, 16:23:58 »

zai4e_mia, мъжът ми се престраши smilesmilesmile blum blum. Ако бях бременна (питаха ме), щяха на мен да ми правят, защото на бременните се прави задължително такова изследване. При нас да се боцка само единия е по - скоро  компромис, тъй като както казах одеве: ако някой някога е имал сифилис,  лекувал се е и сега не заразява,  но и това трябва партьорът ти  да го знае преди да сключи брак с теб. Та така просто личния лекар на приятеля ми  ни има много голямо доверие явно smile. Точно поради тази причина още днес ни даде и готови медицински (с всички подписи).
Иначе, Kanna, мисля, че резултатите ще излезнат утре , но личния каза, че ще си ги вземе сам (защото лабораторията е съседния кабинет)

Момичета , иначе ние днес освен медицинските отхвърлихме още задачки, а  именно:
1. Купихме шишиета за ракия от Златната бъчва -  ходиме на място на бул. Рожен 18. Сега им предстои украсяване
2. Срещнахме се с  управителката на залата - мога засега само положителни неща да кажа за нея - изключително разбрана, ясна и точна. Казва "това става; това не става; тоав струва пари; това е комплимент от нас". Определено с лекота се общува. Става въпрос за Мария Даова от х-л Принцес Дедеман. Обаче да не подранявам със заключения, докато не мине сватбата   stop scratch one-s head
Активен
Lady_sunflower
Професор
****
Публикации: 308



« Отговор #71 -: септември 10, 2012, 23:53:18 »

Да си побутна малко темичката  Wink Wink Wink Wink
 Готови сме с шишетата, в сряда ще пробваме менюто, кумовете са облечени, намерихме хотел, уредихме кой къде ще спи, кой как ще пътува (за гостите от др. градове) и това е. Нищо друго няма свършено. Всеки ден съм затрупана с ангажименти,  много телефонни разговори, но ..... нищо реално. Ходим по лекари, зъболекари, сервизи за колата ... лудница.
 В петък ще се събираме с момичетата - моминско ми подготвят, но по-скоро   ще е " една вечер с приятелките ми". Разбрали сме се без танцьори и подобни други . Ергенското ще е в събота  - там кума е много ентусиазиран smilesmilesmilesmile
Това е около мен. Тези дни ще мъча тейбълките + тюлените късметчетата. Трябва да измисля нещо и за момичетата за моминското smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: септември 11, 2012, 09:46:58 »

С малко закъснение честита темичка, мила Lady_sunflower!!!
Имала си невероятно предложение - цялата настръхнах, докато четях разказа ти! Имаш страхотен бъдещ съпруг и невероятни истински приятели - ти си истинска щастливка! give_rose
Очертава се страхотно весела и забавна и много музикална сватба yahoo
Активен
irishka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: септември 11, 2012, 13:47:09 »

Слънчогледче, толкова задачки си отметнала!  Bravo
Апък наистина, уж все търчим на някъде, а накрая като погледнеш - нищо готово няма.  crazy
Супер е, че ще имате моминско и ергенско  girl_wink
Етикетите на бутилките готови ли са? Още какво остава при вас?
 Offtopic Аз по принцип още я карам на седмици по дати сякаш са някъде далеч в бъдещето, но вчера като обсъждахме отпуските и колежката като спомена "другата седмица", така се шашнах Oh my ...!
Другата събота, мила!!!  tease
Активен
Lady_sunflower
Професор
****
Публикации: 308



« Отговор #74 -: септември 11, 2012, 16:22:53 »

 m0onlight, много ти благодаря. Моята половинка е прекрасен мъж! катомине сватбата ще ви покажа и снимка на мястото на предложението.

irishka , Ние решихме да не правим етикети на бутилките - сложихме по една панделка. Довечера ще покажа снимка. Съседката ми помогна в събота с шишетата smilesmilesmile Много й благодаря.
Да ти кажа и аз като се замисля днес е вторник, другата събота е толкова близо, как ще се оправя не знам. Утре си пускам отпуска за следващата седмица. Май няма да имам мнгоо украса нито у нас, нито в ресторанта, но  най - много исам да е весело и всичко да мине добре. Иначе мога да ви се похваля, че от ресторанта ще ни направят 2 погачи  (за посрещане и за чупене) и ще бъдат комплимент от тях. А 3-тата погача, която е за църквата ще мия  направи майката или бабата на една приятелка. Тя много ми помага, дори и само с разговорите  Wink Wink Wink Wink. Пилето за кумовете ще ми го направят от фолклорната формация  и там също ми отпада ангажиемнта да го мисля, кой ще го  достави в ресторанта.  Остава да помисля за тортата за кумовете. Чудя се дали да не е кошница с цветя - нали тортата е за кумата ?
irishka, ти в твоята тема си написала, че май се очаква да вали на 22,09,2012  cray shok.  Ще се купуват яко чадъри в различни цветове - поне снимките да са шарени. МОмичета изчезвам да се видя с кумата  - ще се учим на хОра и ръченица  danceg danceg danceg
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines