Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 06, 2024, 16:10:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 7  (Прочетена 193471 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: май 27, 2013, 11:32:33 »

Анита ситуацията с пушенето въобще не е така,както я описваш.Има забрана за пушене на обществениместа и вътре не се пуши никъде.Навън се пуши,но това не е чак толкова зле. Не виждам и защо се притесняваш да кажеш на твоите близки да не пушат,първо не познавам хора, които биха си помислили да пушат в затворено помещение с бебе,още повече твои близки. Няма нищо лошо и да кажеш,че не искаш да се пуши при детето,ако някой не се е сетил. аз лично не давам да се пуши в къщи и преди да имам деттте,просто казвам на гостите,че не се пуши,съвсем нормално е,не се притеснявай.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: май 27, 2013, 11:52:39 »

Здравейте, имам два въпроса. Надявам се някой да може да отговори.  smile
1. С какво мажете одрани коленца? В момента мажа с крем Здраве, но ако знаете някой по-ефикасен крем моля пишете.  smile
2. Вероника обича да си чеше венците с много твърди или железни предмети. Обаче с такава сила понякога ги дъвче, че имам чувството, че може да си счупи зъбче. Мислите ли, че има такава опасност и по-добре да не й давам толкова твърди неща?

1.Лансинох(ланолин)
2.Желязо не бих дала.Давала ли си играчки за дъвчене от плат?
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #482 -: май 27, 2013, 11:54:10 »

Принцес, уви на теб не мога да отговоря.
Анита, доста странно ми звучи това, което си написала. Все пак това е БГ, не е Пакистан. В моето семейство пушат майка ми, баща ми и мъжа ми, никога не са пушили пред детето. Никога не ми се е случвало някой да седне от приятели и познати до него и да запали. На закрито не се пуши, както и по детските площадки. На открито има вероятност от съседната маса да идва, но ти си тази, която ще прецени къде ще си заведе детето. В пълното право си да бдиш за здравето на бебето си и никой няма право да се сърди.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: май 27, 2013, 12:42:34 »

Анита ситуацията с пушенето въобще не е така,както я описваш.Има забрана за пушене на обществениместа и вътре не се пуши никъде.Навън се пуши,но това не е чак толкова зле. Не виждам и защо се притесняваш да кажеш на твоите близки да не пушат,първо не познавам хора, които биха си помислили да пушат в затворено помещение с бебе,още повече твои близки. Няма нищо лошо и да кажеш,че не искаш да се пуши при детето,ако някой не се е сетил. аз лично не давам да се пуши в къщи и преди да имам деттте,просто казвам на гостите,че не се пуши,съвсем нормално е,не се притеснявай.

Абсолютно подкрепям! good
Вкъщи НЕ се пуши, а пушачи са всички освен мен и Ели. А в спалните помещения никога не се е и пушило. Пуши се на терасата, дори и като имаме гости. Въобще не ми пука да кажа.
А в заведенията не се пуши. Макар че в топлото време с Ели не влизам на закрито.
На детска площадка се е случвало броени пъти да видя пушещ родител/ баба или дядо, и или съм правила забележка, или сме отивали по-надалече.

Принцеска, при нас дъвкането не продължи дълго като период, но железни/метални предмети не бих дала също.
« Последна редакция: май 27, 2013, 12:45:38 от sunray » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: май 27, 2013, 16:22:01 »

Надявам се наистина да се съобразят хората, но като знам че баща ми не е от най-съобразителните хора, ще трябва аз да му направя забележка. Относно гостите и познатите ни- всички си пушат вътре по домовете т.е. никой от тях не пуши на терасите им и  следователно и на тях ще трябва да правя забележка ако не се сетят сами. Малко неуместно е аз да правя забележки понеже това не е моят дом, това е домът на родителите ми и е редно те да си определят къде да се пуши, ноако не се съобразят ще трябва да правя забележка пък ако искат да се сърдят.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: май 27, 2013, 18:25:35 »

Краси, и аз мажа с крем здраве,не съм открила за сега нещо по-ефикасно.Ще се радвам,ако някой сподели и друг опит.
Относно гризането на метални неща..и Виктория има такова влечение,явно най-се успокоява от метала.т.к е по студен.Но не мисля,че е удачен варянт.т.к наистина при вече появили се зъби,вероятността да се отчупи някой е голяма.Ние вчера например имахме инцидент и хубавото е че още сме без зъби...дъвчеше нещо метално и то в изправено положение,при което залитна падна на дупе и си рани,що кръв тече...сега има рана.Така че определено не съм за метални неща!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: май 27, 2013, 20:25:33 »

Anita81, никога не съм се срамувала да кажа на роднини да не пушат, но рядко ми се случва. На приятелите казвам ако са вкъщи, а на вън ако не се съобразят, сядам далеч от пушачите, там проблемът си е мой.
Princess_of_the_Dawn, мажа с домашен крем от някакви пропорции пчелен клей и зехтин. Минава за ден ,но и охлузеното не  е като от каране на колело. Още са драскотинки. Ако кажеш ще питам как се прави.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #487 -: май 27, 2013, 20:28:37 »

За чесането на венците имахме един релефен гумен пръстен пълен с вода
Слагах го в хладилника и после го давах на децата
Моят беше от дрогерията можеби в ДиЕм ще има нещо такова
И обелен морков от хладилника върши работа
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #488 -: май 27, 2013, 20:38:40 »

За охлузено ,и не само,ползам Джинджира Алба, страхотен продукт. Ако е синка само,без открита/охлузена рана Арника гел.
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #489 -: май 27, 2013, 20:51:09 »

Anita81 ние с мъжа ми сме не пушачи и не обичам цигарен дим в къщи.Когато имаме гости тактично не слагам пепелници на масата, макар, че на мен не ми пречи и аз още от вратата мога да си им кажа че не ми е приятно да се пуши, още по-малко като имаме бебе.Така, че давай смело и не им позволявай.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: май 27, 2013, 23:41:20 »

Благодаря ви момичета за отговорите, златни сте.  give_rose Ще пробвам и кремовете, за които сте писали. При нас не е толкова зле положението още: само одрасквания, ожулване, ранички и синини, но й е толкова нежна кожата и си мислех за нещо по-ефикасно за мазане ако има. За зъбките, имам всякакви чесалки: гумени, от плат, от тези с вода, за хладилника, но всичко й омръзва и предпочита твърди, метални неща и докато бяха съвсем малки зъбките не се и бях замислила, че може да стане беля, но ще внимавам вече и определено няма да й давам.
А за пушенето днес четох, че новото правителство вече обмисля премахване или облекчаване на забраната за тютюнопушене на обществени места. Дано не стане.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #491 -: май 28, 2013, 04:02:03 »

Благодаря, момичета
Принцес, много се надявам това да не стане, но като знам как стои въпроса със законите в БГ никак няма да се учудя ако го отменят. ПОмня как преди няколко години се опиатха да наложат забраната и уж бяха разделили помещенията на пушачи и непушачи, ама то беше едно разделяне, нямам думи. Твърдо съм ЗА тази забрана и дано остане.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #492 -: май 28, 2013, 10:18:04 »

Принцес, мога да ти предложа за по-тежки случаи (ожулване и/ли кървене) сулфатиацол. Вълшебното прахче, както го наричам blum Най-хубавото е, че бързо образува коричка и не щипе.

Относно пушенето то и сега си е забранено, ама тъкмо бяхме разбрали, че съм бременна и отидохме с приятели на кръчма. Искахме просто една вечеря навън от вкъщи. До 11 часа всичко беше наред. След това раздадоха чашки с вода и в началото пушачите се дебнеха като котараци кой първи ще се престраши. Няма да ви казвам, че ме отровиха за малкото прекарано време до края на вечерта  angry Не съм длъжна да дишам ароматите на всички пушачи, независимо дали съм бременна или не, а за деца да не говорим!
В нас още с нанасянето ни в апартамента показахме терасата, подготвихме един пепелник там и дресирахме всички от самото начало. Наскоро пък бяхме на бал и въпреки че беше на открито, хората се съобразяваха да не пушат около мен, което не мога да не оценя.  smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: май 29, 2013, 05:10:48 »

И вкъщи се пуши само на терасата, но ние като сме в Канада където никъде не се пуши вътре    хората си знаят и даже не се налага да питат или да им казваш къде да пушат. Не знам на какво се дължи, но тук пушенето не е така изявено. Напротив, малко хора пушат и се съобразяват с останалите. Дотолкова съм отвикнала от цигарения дим, че веднага усещам кога някой е пушил само като си отвори устата.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #494 -: май 29, 2013, 06:46:54 »

Аз си живея в България, но пак от метри надушвам пушил човек Wink То си е до нюх и чувствителност.
Анита, просто е - категорично заявяваш, че докато си в БГ не искаш да се пуши около вас, на закрито. Дълбоко се съмнявам, че въпреки това някой от близките ти ще го направи...
А за заведенията - времето поне сега е топло, та едва ли ще стоите в закрити такива. И това ти опасение в общи линии отпада, споко good
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines