Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 06, 2024, 18:08:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 7  (Прочетена 193474 пъти)
 
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #435 -: май 03, 2013, 15:08:49 »

намерихме, Тон се разваня из големите вериги и открихме на летището, отиваме да го купим сега
Благодаря принцес, мразя аптеките, как ни подведоха, защото казаха че не съществува за бебета, сега трябва да отида да им го навра в лицата
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: май 06, 2013, 16:51:52 »

Момичета, как стои въпроса с храненете с АМ в самолета? Колко мл течности е позволено да носим за бебе и колко пюрета мога да поръчам? Мога ли да си нося мои пюрета в ръчния багаж или пък кашички? Става дума за дълго пътуване -около 12 часа с престоите- до София.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: май 06, 2013, 17:19:14 »

Анита, аз скоро пътувах не презокеански полет,но 2 по-малки(5-6 часови).Носих си 2 бутилки от по 160 мл. с вода.Ние сме на кърма все още и не съм ползвала водата за АМ,но те в самолетите имат гореща вода,така че за него може те да ти дават,обикновенно хората така правят.За пюретата аз си носих за всички хранения по време на пътуването.Според мен на теб ниама да са ти необходими повече от 6 бр.,сложи средно по 2 хранения на полет.Аз си носих каша,но не цялата опаковка,а си бях взела само за 4 хранения.Това е моят опит,дано и други се вклютач и да сме ти от полза.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: май 07, 2013, 01:23:54 »

Благодаря, Мираварна

ЗНачи в крайна сметка може да изкара целия полет само с пюрета и примерно да кажем 1-2 цеденета примерно при престоя при прехвърлянето на летището. А за АМ - нашето е хипоалергично и  е само в течна форма, като най-малката кутия е 237мл и като с еотвори трябва да се сложи в хладиник иначе се разваля. На пудра ако позлвам не е хиполаергична и не ми се иска да я позлвам толкова много пъти че не знам каква реакция може да направи бебка. Преди и давах само 60мл и направи реакция, а ако трябва да и дам примерно 800-900мл тогава не знам колко серизоно може да стане. И за да не пиша и в другата тема- помпите ще си ги взема- имам една ръчна и една която става  и на батерии. Ще ги взема и двете, но не знам дали ще е удобно да ги полвам- айде ръчната ок, тя нито шуми нито нищо, но другата си е шумничка. Но да, това също е вариант.  А за тази чанта със замразената течност ще ми позволят ли да я взема в ръчния багаж след като ще има замразена течност в нея?
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: май 07, 2013, 03:34:15 »

Ами тази течност,е тип гел всъщност и като се замрази става като лед и е твърдо,но предполагам за толкова няма да има проблем,освен това грамажа не е чак толкова,че да не позволят.Имай в предвид,че на някой летища съм виждала да тестват всички бебешки течности!Не,че е проблем,просто малко се забавяш иначе пускат.Според мен си вземи,каквото сметнеш,че ще ти е неубходимо за бебка,а пък ако нещо решат,че е много ще ти го вземат,но не мислиа че ще се стигне до там.По принцип взлизат в положението на майките с деца.За цеденето даже и да пошумиш малко в самолета,не е чак такъв проблем,особедно ако е докато всички останали се хранят примерно.Никой няма да забележи даже   smile.За АМ 230мл. не е чак толкова,така че едва ли ще ти направят проблем,още повече че е спецялно.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #440 -: май 07, 2013, 19:13:29 »

Момичета, имам един малко деликатен въпрос към мъжките майки? blush Става въпрос за забелването на пишлето. Нашият педиатър ни каза, че ако до 18 месеца не успеем, ще трябва хирург. Аз доста четох и западната литература поддържа теорията, че не трябва да се пипа и то от само себе си щяло да стане, най-късно до 13-14 година, което на мен ми се струва абсурдно. И сега съм избрала някаква по-нежна версия, само във ваната, без напъване. Да, ама откакто свекито спря да се занимава с тази дейност shok към 3 месец на малчо аз нямам никакъв прогрес и взех да се тревожа, че няма да успеем до 18 месец. И срам не срам, тази вечер явно прекалих и му пуснах малко кръв и сега съм в паника. Сложих реванол, дано не се инфектира. Моля, мами споделете вашият опит. Как процедирате вие? Имате ли такива изживявания или аз прекалих. cray
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: май 07, 2013, 19:23:16 »

Рокси,спокойно.Не се притеснявай ,много добре си направила ,че си сложила реванол,просто си го дръпнала доста надолу и затова е прокървяло,може да плаче като пишка,защото ще го щипе-не се притеснявай за ден-два минава. А относно нашият опит-аз още от началото реших,че не мога да си пречупя душата това да го направя и заведох нашият татко да му покаже педиатърката какво се прави и от тогава той е трайно ангажиран с това. Хем знае как,хем аз не се мъча. Пробвай и ти,да примолиш таткото. Ние го правим във ваната под водата всяка вечер и горе-долу добре сме се справили(таткото де) досега.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #442 -: май 08, 2013, 10:20:45 »

Момичета, имам един малко деликатен въпрос към мъжките майки? blush Става въпрос за забелването на пишлето. Нашият педиатър ни каза, че ако до 18 месеца не успеем, ще трябва хирург. Аз доста четох и западната литература поддържа теорията, че не трябва да се пипа и то от само себе си щяло да стане, най-късно до 13-14 година, което на мен ми се струва абсурдно. И сега съм избрала някаква по-нежна версия, само във ваната, без напъване.
И нашият казва същото и вече сме 4г и 7м и аз не съм го пипала. Не е напълно забелено, но всеки път като го покажем на педиатъра казва, че всичко е ОК. Както във всяко нещо и тук има две версии, просто хващаш едната. А и аз имам изключително доверие на нашия педиатър, доказано с времето и съм убедена, че щом го казва, значи това е правилното (до сега никога не ме е подвеждал и дето се вика само с поглед от вратата го разбира). Аз избрах да не си докарвам момчето до кръв (защото и това съм чувала!), ако може по другия начин - да стане от самосебе си, дано съм избрала правилното smile

 Offtopic Винаги до сега вече над 4г буквално го е разбирал с поглед, просто за мен е уникален! И още съм му супер благодарна и винаги ще бъда за скарлатината, която незнайно как разбра още преди да я има. Думите му бяха, че е 90% сигурен, че ще избие, но има други 10. Според него е редно да почнем с антибиотик, но аз да реша (а антибиотик по принцип много трудно дава). И дори да е сгрешил и да са другите 10% и да си изпие напразно ще е по-добре от последствията, които може да има от скарлатина. Почнахме антибиотика и след 1 седмица избиха няколко пъпки, просто я минахме по възможно най-безобидния начин!
« Последна редакция: май 08, 2013, 10:33:01 от casky » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: май 08, 2013, 10:50:11 »

Рокси ,нашият педиатър беше агресивен и самият той свърши тази работа още докато Явката беше на 3 месеца.Направо се разревах,ама нямах възможност да си дръпна детето и да избягам.Въпреки ,че аз бавно и методично действах по въпроса.Не мисля,че имате проблем.Спокойно всичко ще стане лека ,полека от самосебе си .То само следи да не задържа урина и да не се получават бели нещица /признак на възпаление/.С реванола си подходила много добре и съм сигурна ,че Мишето вече не го боли.

Аз да попитам майките ,които не хранят /кърмят/ нощно време в колко заспиват децата ви и кога се събуждат.Питам,защото Явката доскоро заспиваше в 22 и ставаше в 7 сутринта ,но от няколко дни му се доспива по раничко - в 20 и пак спи до 6-7 .Предполагам,че това е така,защото е по активен ,върти се ,напъва се да сяда и се уморява повече.Мисля,да почна да го къпя по раничко вече,защото преди два дни заспа в 20 ,като си мислех ,че ще се събуди след 30 мин - 1 час ,а той се събуди директно в 6.Правилно ли съм се ориентирала?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: май 08, 2013, 11:20:17 »

Фийби и ние заспиваме към 10 и се будим към 7.но няколко пъти заспива към 8. и после не се буди.зависи кога сме се прибрали и кога сме се къпали.Доскоро го къпехме преди яденето в 7 за да не се разбужда ако поспи преди 10.Ние сега понякога се прибираме към 9 от разходка и тогаа се къпем. Ние се храним 6 пъти,според мен като минем на 5хранения по рано ще заспива ,още към 8.но ние сме още слабички и докторката каза още по 6 пъти да го храна.Но определено последното хранеее го изтеглям с половин час по рано,защото му се доспива.независимо кога заспива се буди по едно и също време сутрин.Ние обаче и сутрин като се нахраним пак засппиваме и спим до 9-10. Май аз му създадах този поспалански режим,още в началото като не спеше нощем и аз сутрин исках още да поспя,но той свикна и си спим.
Относно забелването,да ви кажа въобще не ми е ясно докога се прави и каква е крайната цел.който и да питам всеки избягва да говори на тази тема.Ние го правим по време на баня,но хич не е лесно.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #445 -: май 08, 2013, 11:29:58 »

Аз мисля, че ще разбера крайната цел след години, когато порасне и разбера със сигурност, че става от само себе си и съответно няма нужда от кървища. До тогава само мога да се надявам и да вярвам във втората теория smile Както казах не ме е подвеждал, дано и този път е така smile Относно замърсяване и възпаление винаги като го мия му дърпам пишока до колкото позволява да го измия и навътре, проблем съм нямала (да чукна).

За заспиването - нормално е като вече е по-активен да се измаря повече. Отделно и лятото-пролетта, децата повече се измарят. Сега по разходки, това онова, като порасне да тича smile Ние също първо се къпехме и после се хранехме. А и на пълен корем на мен лично никога не ми се е рискувало да го "търкалям" във ваната blum Руми и моят син като по-малък заспиваше след закуска blum
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: май 08, 2013, 11:32:57 »

Руми ,ние сме вече на пет хранения отдавна.Иначе задължително първо го къпя,после пие мляко и често така заспива,рабира се след последната капка:)
За манипулацията според мен или естествено да се остави или много бавно и методично като по този начин лекичко му помагаш.Няма смисъл от остри и резки интервенции,но при нас просто така се получи.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #447 -: май 08, 2013, 11:44:33 »

Фиби, след като вече са ви го направили, я сподели дали с времето си остава така. Че аз лично съм чувала, че може пак да се върне в почти същото положение. Т.е. като се забели по този начин сигурно ли е, че е завинаги.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: май 08, 2013, 12:27:05 »

Аз също съм оставила природата да си свърши работата с пишлето. Моята свекърва също не е забелвала на синовете си. Питах мъжа ми , каза че не помни кога е станало, но не е имал проблеми.
И аз като casky, мия до където се отвори, без да прилагам никакъв натиск.
Имам приятелки, които водиха децата на хирург за тази манипулация. Ако не е наложително, аз не бих причинила това на детето си.
А и не е гаранция, че няма да "залепне" и да се наложи пак да се прави  sad
Та, на въпроса ти casky , не е завинаги
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #449 -: май 08, 2013, 12:34:38 »


Та, на въпроса ти casky , не е завинаги
В такъв случаи съвсем пък не бих го причинила. Просто исках да знам хипотетично, ако недай Боже се наложи....
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines