Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 01:07:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 7  (Прочетена 191020 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #570 -: юли 16, 2013, 22:50:08 »

И поредното допълнение към гореказаното - доста от дечицата не искат да се разделят с ак*то си, защото за тях това е вид раздяла с нещо тяхно. Чувство за собственост.
Опитай да му го обясниш като игра. Аз от страх да не изпаднем в тази често срещана ситуация се застраховах като при всяко сядане по голяма нужда й обяснявах как ще кажем "Чао" на ак*то. Че така правят и мама, и тате....Просто да е като игра, или вид ритуал. Тържествено, колкото и странно да е pardon
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #571 -: юли 30, 2013, 16:15:36 »

мамчета, имам едно питане, майче е глупаво, ама ме притеснява.

Дъщеря ми цъка с езиче, сякаш го засмуква, мляска. Започна от вчера (даже май миналият ден), не го прави редовно, не е за ядене защото преди малко яде и не мога да си го обясня.
Дали не иска нещо, давам и вода ама не иска, пробвала съм с любима бисквитка и я раздробява вместо да яде.....

Някой знае ли нещо?
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #572 -: юли 30, 2013, 16:36:11 »

Фиби, упражняват звуци и като научат нещо ново, то е актуалното. pleasantry Поне според мен е това. Друго, което се сещам е, че може да и расте зъбче и тя да си слага езичето на болезненото място и да се получава този звук. Михаил сега му проби четвърти, долу, вляво и беше почнал да трака за около 2-3 дни със зъби.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #573 -: юли 30, 2013, 16:54:45 »

При нас скърцане на зъби имаше вече
всичките 4-ри горни и 4-ри долни са излезли, сега ни пробива горен кътник, едно връхче е излязло, но от дни не съм поглеждала, момата е страшно кисела, особено до обяд е страшно. После след следобедният сън е малко по спокойна и вечерта се почва пак. Та това с езичето е в кроткото време, няма да се учудя да е зъбът, ама май ми харесва вариянта с звуците
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #574 -: юли 30, 2013, 17:49:23 »

m_eleva ние сме в същото положение - нашия човек никога не е харесвал биберони и ги плюеше с отвращение - без значение дали само залъгалка или за шише, почти нищо не е пил от шише - директно от чаша, с лъжичка или от обикновена бутилка, и ползва мен за успокояване и заспиване. Но вече е почти на 1г 10м и искам да го отбивам вече, защото страшно много ми тежи да спи залепен за мен през нощта... Това с горчиво-лютивия лак направо ми звучи като ярка светлина в тунела, непременно ще го опитам. Въпроса ми е как реши проблема с спирането на кърмата? Не ми се иска да пия някакви химии - познавам мами, които си спряха така кърмата след лекарско предписание на някакви хапове - еми и трите бяха много зле повече от седмица, едната даже я караха в бърза помощ...  girl_impossible Има ли някакъв безопасен бабешки трик за целта?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #575 -: юли 30, 2013, 18:47:11 »

Ако отбиваш постепенно, кьрмата ще намалее и ще спре. Начукан зелев лист в сутиена сьщо намалява лактацията, но ако той си цока, ще имаш.

Сега по колко пьти пие?
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #576 -: юли 30, 2013, 20:02:37 »

Амиии... доста честичко - сутрин за събуждане, следобед за приспиване и събуждане, вечер за приспиване, през нощта или по-скоро сутрин рано към 4-5 си поцоква пак като се стресне и се разбуди, и ако е крив нещо (като му никнеха зъбките) още няколко пъти през деня - не че имам толкова кърма вече, не пускат по повече от десетина гълтока всяка, но колкото да се успокои, да си ме посмуче вместо биба и така... Сърце не ми дава да му откажа, но вече е много голям. Не го прави толкова от глад, а за успокоение и близост си мисля... Но вече става доста неприятно, защото много щипе и дърпа "свободната" гърда, докато похапва от другата, през нощта буквално спи върху мен залепен за гърдата като вендузка - като го отлепя и се сърди много. Ако ме няма в леглото, се гушка до баща си и заспива без проблем, но ако се събуди и ме усети, директно се намества отгоре ми - събуждала съм се защото се задушавам от тежестта му или от лакът/коляно в гръкляна...
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #577 -: юли 31, 2013, 05:55:49 »

Мамчета, а кога започнахте да отучвате бебоците от памперсите и кога бебоците преминаха изцяло на твърда храна? Ние сега заместваме 2 хранения, опитвам се да заместя и трето като давам да гризка банан или пък давам авокадо или да дъвче залъчета хляб - или само хляб или потопено в нашата манджичка, или давам намачкани картофчета или ориз, макарони и т.н. от нашите, но пак си изпива около 650-700мл мляко на 24 часа, освен двете пюрета и междинните хранения с плодове. И още нещо се сещам. Беба е на 8 месеца и 1/2 мога ли да и давам да си гризка праскова, кайсия, круша и други меки плодове, така както си гризка банана, без да ги правя на пюре, просто тя да си ги гризка пресни? Или пък доматче, краставица?
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #578 -: юли 31, 2013, 12:51:29 »

Anita81, краставиците са по-твърди и е възможно да й е по-трудно да ги дъвче - поне моята не се справяше в началото и ги плюеше. Но каквото и да й даваш, е по-добре да й го даваш в мрежичка - така няма да има опасност да се задави с някое по-голямо парченце.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #579 -: юли 31, 2013, 20:34:58 »

Анита, и аз си мисля, че е малка за твърди плодове и зеленчуци. Но в мрежичка е добър вариант smile А това че пие и мляко, въпреки твърдата храна - какво по-хубаво. До годинка поне не трябва да има безмлечно хранене, важно е.
За памперсите - махнахме го миналата година, началото на юли месец, тоест Ели е била на 1г и 4 месеца good
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #580 -: август 01, 2013, 10:36:00 »

Според мен не е малка , Anita81 . Слагаш я хубаво седнала, и й даваш да си гризка. Избягвай твърдите плодове/зеленчуци като краставица, морков, ябълка ... Сега им е сезона, давай плодове  good Аз захранвах по ЗВБ , така процедирах . Никола много ядеше и хляб smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #581 -: август 03, 2013, 08:48:31 »

Денито, ако пробваш да му заместиш едно от кьрменията с прясно мляко в чашка, дали ще приеме? Може да му обясниш, че сега няма в гьрдата и ще му я дадеш по-кьсно. Дори и да поплаче малко дрьж на твойто и му дай заместителя, пьк на следващия пьт пак му даваш гьрда и така махаш постепенно едно след друго.

Разбира се, не ти познавам детето и не знам дали е приложимо при вас и дали той ще приеме "сделката", която му предлагаш.
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #582 -: август 04, 2013, 02:06:49 »

Ина, да ти кажа и аз не знам дали ще приеме "сделката" smile Мислила съм да започна пак да се цедя и вместо от гърдата, да му давам млякото от чашка или бутилка някаква (биберони както казах отхвърляме всякакви:) ) Не знам доколко би могло да сработи, защото тепърва започва да разбира идеята на сделките и "if" условностите smile Но от друга страна не ми се ще да му давам все още прясно мляко в чиста форма (давам го само като състав в кремчета, сладкиши и т.н., но не и за пиене и в по-големи количества). Може би киселото мляко също е вариант в този случай... Не знам... Ще го помисля още малко, да видим какво ще измисля  huhhuh.gif
Благодаря ти за съвета и мнението, оценявам го високо! give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #583 -: август 05, 2013, 08:05:09 »

Дени, имах предвид без да му обясняваш, че това е сделка, но като му дойде момента да предложиш чаша (или биберон както си казала).

За кравето мляко сьм сьгласна, мьничьк е още, но предложи това, с което си решила да заместиш кьрмата  good

За нищо иначе, за сьжаление няма универсален подход и това, което действа при едни не помага при други, но това беше моя метод  good
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #584 -: август 08, 2013, 20:09:35 »

Здравейте момичета  smile
Искам да попитам какви грижи полагате за първите зъбки на бебоците?Ние си имаме едно и днес ни проби второто danceg yahoo
Благодаря предварително  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines