Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 21:31:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 7  (Прочетена 191057 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: август 17, 2012, 22:06:08 »

Аз вече точно масаж не правя, а втривам с леко притискане лосиона. Но правех до към годинката и Ели се размазваше от кеф.
Принципа е да се започва от ходилцата към главата, за подобряване на кръвообращението. Масажират се надлъжно самите стъпала, с лек натиск. После крачетата и нагоре. При ръцете също от върха на пръстчетата към раменцата. Гърдичките не се натискат и масажират - там само втриваш. Не съм се учила целенасочено, просто спазвах основни правила.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 17, 2012, 23:04:59 »

Ели, аз правя подобно масажче, което е описала sunray. След баня като я мажа с олио втривам и масажирам леко крачетата, ръчичките, гръбчето.

За упражненията аз реших след навършен втори месец да започна, въпреки че казват че и преди това може, но аз не посмях сякаш. Започнах с това да я държа по коремче за малко време, упражнения с ръчичките, упражнение колоездач и тупаница с крачетата. Гледах упражнения от този линк: http://www.letsgym.com/2007/03/05/bebe-1-6/
Но малката е много активна и през деня непрекъснато рита с крачета и маха с ръчичките и педиатъра ми каза, че нямаме нужда от допълнителни упражнения, защото е доста силна и мускулите развити за възрастта й, но аз пак от време на време продължавам да ги правя. Купила съм един диск с бебешки мелодийки, пускам ги и става време за игра с упражненията, забавно е.  danceg
Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #32 -: август 18, 2012, 14:43:32 »

Roxanne_ , благодаря за отговора! give_rose А погачата/питата може би ще я занесем в църквата.
« Последна редакция: август 18, 2012, 14:49:11 от melusina » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 18, 2012, 16:51:26 »

Здравейте на всички мами, аз се вмъквам в темата с 1 въпрос, извинете, ако вече са били обсъждани в някоя темичка. Бихте ли ми дали (тези, които са наясно) малко информация относно обичая с питата и т.нар. чиста молитва, които се правят, съответно четат, за новородено на 40-я ден след раждането. Благодаря предварително!
Виж тази тема,подробно е обяснен обичаят с погачата:
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,9798.0.html
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #34 -: август 18, 2012, 17:14:12 »

Този ритуал не е задължителен нали ?????Аз лично едва ли ще държа мъника 40 дена в къщи ... стига да е хубаво времето ще сме навън преди 40-ят ден определено ...
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 18, 2012, 18:05:14 »

Не е задължителен,Бибси!
Аз го спазих,без да съм държала малката вкъщи.Просто тогава събрах всички близки приятелки да видят малката и да се почерпим.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #36 -: август 20, 2012, 11:46:03 »

Момичета, моля споделете мнението си за пюретата и памперсите "Babylove"  във веригите DM! Ползвали ли сте ги или ваши близки, положителни или отрицателни отзиви, недостатъци, предварително благодаря и се надявам да не повтарям нечие питане по същата тема! smile
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #37 -: август 20, 2012, 14:41:54 »

La_Fleur, ние сме купували техни пюрета. Влади ги ядеше, а аз се надявах, че давам нещо по-качествено на прилична цена. Памперси не сме купували, защото ми идваха по-скъпи от на Памперс и от Хъджис. Купувахме и 3ката АМ на Babylove good
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #38 -: август 21, 2012, 22:27:04 »

malinkata, благодаря ти! Информацията за тази марка в нет-а е доста оскъдна, но смятам и аз да я пробвам в бъдеще време.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #39 -: август 22, 2012, 14:28:45 »

La_Fleur, инфо за тези пюрета можеш да намериш в магазина. Имат книжка за всички детски продукти с марката и за пюретата има доста подробна информация.. Аз така събрах инфо за няколко марки и после купувахме, защото в повечето магазини предлагат от само 2-3 марки(най-често Хип и Ганчев, а те далеч не са единствените) give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #40 -: август 28, 2012, 12:46:18 »

Пускам ви тук статия от един блог (за сьжаление е на англ.), която ми се стори много важна и реших да я споделя:

http://www.modernparentsmessykids.com/2011/03/why-you-really-do-need-to-squish-your.html
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: август 28, 2012, 19:27:07 »

Ина, статията е полезна и много важна. Ние от раждането сме със седалка , която е поставена в обратно на посоката на движение. Освен това , законът в Колорадо гласи ,че детето до две годишна възраст трябва да бъде в седалка , която да гледа назад. Но по-важното е, че това наистина е най-безопасния начин за превозване на деца.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: август 28, 2012, 19:34:50 »

Ина, статията е полезна и много важна. Ние от раждането сме със седалка , която е поставена в обратно на посоката на движение. Освен това , законът в Колорадо гласи ,че детето до две годишна възраст трябва да бъде в седалка , която да гледа назад. Но по-важното е, че това наистина е най-безопасния начин за превозване на деца.

 good
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #43 -: септември 11, 2012, 12:20:28 »

Аз влезнах с мисълта да задам въпрос, а намирам питанки и за мен, май ще започна с отговорите първо.

Дорина аз не правя точно масаж, първия месец слагах в коритцето малко олио като я къпех, обаче после хареса да се къпе под душа, а там нямаше начин да и сложим олио, та взех после да я мажа.  Не хареса обаче олиото в този вариант и пищеше, та купих боди лосион, него вече разрешава

Сега обаче ме е срам да си призная  blush, но изобщо не съм се замислила как я мажа, започвах с личицето (позволено е специално за това го купих, нали имахме пъпчици), после раменцата - започвах от горе до дланта, нея не я мажех нали е постоянно в устата, коремчето и крачетата, обръщах я по коремче и мажех гръбчето и дупето.
Тук препоръчват да се обръща по коремче за 1-2 мин, за да тренира мускулчетата на вратлето

Аз и правех това за крачетата (колелото) заради коликите, помагаше ни.
също имаме и бебешки фитнес, където лежи и играчките висят над нея, пише че е позволено от раждането, тя е на него от 2 седмици някъде и се скъсва от игра. Шезлонга вече не и е толкова забавен
Някой път и тя си криви очичките, но за малко. Чела съм че отшумява и за това не съм се притеснявала

нещо да не забравя,  аххааа, за лапането
нашата също започна да го прави от известно време и доста се плюнче
някой път така натиска, че имам чувството че иска цялото юмруче да си вкара в нея
ако някой я види ще си каже че гладна я държа

сега за моя проблем,
 
Изабел има трудности като ака, сухо е.
Четох някъде за накиснати сини сливи и че после се дава лъжичка от водата, но нямам представа къде го четох
някой ако го знае този вариант или нещо по добро, моля споделете
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #44 -: септември 11, 2012, 13:49:04 »

искам да допълня че не е запек, ака всеки ден, но е сухо, не е станало на барабонки, но и сега и е трудно да го изкара
вчера и днес е така
прочетох пак на места и водата от сини сливи се препоръчва при отраснали деца и с запек от дни

имало ли е бебенца с моите симптоми, справяхте ли се по някакъв начин или просто трябва да го израсте

някъде също четох че трябва да давам повече вода, но така тя ще спре да яде
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines