Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 08:55:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 15  (Прочетена 224998 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: февруари 23, 2018, 15:58:35 »

Солени бонбони 1:

- синьо сирене около 200 гр
- една круша
- някакво меко сирене
- орехи настъргани или много наситнени

Всичко се реже на много ситно без мекото сирене и орехите, крушата се слага за малко в домакинска хартия или кърпа да се поизсуши. Мекото сирене, аз взимам тип Дунавия го рендосах в купата с другите съставки, а орехите ги наситних в чопъра.Смесих всичко без орехите, те са за овалване.Правя бонбон и овалвам и така докато свърши пълнежа.Много са хубави с розе Wink

Бонбони 2:

- един голям картоф
- две шепи печени, белени слънчогледови семки
- сирене тип Дунавия
- връзка магданоз

Картофа се сварява и настъргва на едро ренде, в същата купа при картофа се настъргва сиренето.Не упоменавам количество, защото всеки харесва различно количество сирене.Семките се наситняват с но и се слагат при картофа и сиренето.Магданоза се наситнява и се поставя в една чиния.Правят се топчета и се овалват в магданоз.Стават за вино, предястие и т.н.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #331 -: февруари 23, 2018, 16:08:21 »

ММмммм... непременно ще ги пробвам ! Точно са ми в крьвната група. За меко сирене, ще сложа Филаделфия, че тук това има.

Фабио сигурно няма да хареса оваляни в магданоз, но може за него да овалям в семки  good

Мерси  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: февруари 23, 2018, 16:51:35 »

A да в картофените сложих и крема сирене.
Оваляй ги в сусам, сестра ми така прави smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: април 02, 2018, 09:43:32 »

Козунак:

Рецептата е следната ще пусна и линк към сайта от който съм я взаимствала, но съм я модифицирала леко Wink

Необходими продукти:

4 яйца, леко разбити
300 г захар(ако не ви е сладък сложете още 50 гр)
300 мл прясно мляко, леко затоплено(оригиналната е с кокосово но ако нямате става и с прясно)
1 ванилия
1 кг. брашно, пресято - в зависимост от големината на яйцата количеството на брашното може да варира ± 100-ина грама
11 г суха мая ( или 3/4 кубче свежа )
50 г масло, разтопено
50 мл олио
1-2 лъжици кокосово масло

В контейнера на хлебопекарната, на отворен капак и активирана програма "Тесто" добавяме яйцата(предварително разбъркани), захарта, затопленото прясно мляко с разтворена прясна мая в него мляко, ванилията и оставяме да се разбият за около 3-4 минути.
Ако работите със суха мая я прибавете към част от пресятото брашно.Започнете да добавяте брашното по малко в контейнера.
Добавяме постепенно и останалата част от брашното, докато получим стегнато гладко тесто.
Смесваме разтопеното масло и олиото и започваме на части да добавяме към тестото, като след всяко добавяне изчакваме мазнината да се поеме напълно от тестото - ако се получи лепкаво тесто, добавяме още малко брашно - до гладко тесто, което се отделя само от стените на контейнера и не се маже под бъркалките.Аз накрая слагам и малко кокосово масло.
Като приключи програмата месене т.е. около 20 минути след стартиране на програмата преди да започне втасването, изключваме хлебопекарната и стартираме наново.Сега е момента да добавите стафиди, ситно нарязан локум и подобни дребни екстри.Пак изчакваме да измеси и изключваме и стартираме за трети и последен път програмата като я оставяме да си я завърши.Накрая трябва да е втасало тестото т.е. да се е удвоило.Става бавно и може да се наложи да се почака допълнително, защото това е захарно тесто и втасва по-бавно от това за пита!

Като втаса се вади на намазнен плот и се разделя на топки, стават 2 големи или 3 малки козунака!Аз правя в продълговата тава за кекс и в кръгла за торта с диаметър 27-28 см.Плета на плитки, намазнявам тавите, оставям да втаса в загрята фурна.Пека 15 минути на 100 градуса с вентилатор и после на 160 пак с вентилатор до готовност.Вчера малко ги изгорих де, ама се бях заплеснала smile

http://angellovescooking.blogspot.bg/2015/04/sweet-easter-coconut-milk-bread.html
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #334 -: юни 07, 2018, 08:33:52 »

Рататуй /лесен/

Продукти:
- голям патладжан - 2бр.
- тиквичка среден размер - 4бр.
- червен домат, добре узрял - 4бр.
- червена или жълта чушка - 1бр.
- зелена чушка - 3бр.
- голяма глава кромид - 1бр.
- чесън - 3 скилидки
- босилек, черен пипер, сол
- зехтин
- винен оцет - 1с.л.
- захар - 1ч.л.
Патладжаните се белят и се нарязват на шайби с дебелина 0.5см, после на кубчета. Посоляват се за около половин час и се изстискват за да се махне горчивото. Останалите зеленчуци се режат на приблизително същия размер. Добре е доматите да се обелят, като предварително се топнат във вряла вода за минута.
В сгорещен зехтин, под похлупак, се задушават в следната последователност: кромид, чушки, тиквички, патладжани, домати, чесън. В оригиналната рецепта задушените до почти готовност зеленчуци се обработват самостоятелно и се смесват да поврат заедно за 5-6 минути накрая. Така се запазва вкусът им, но аз ги добавям един след друг за наше ползване Wink. Преди сваляне от огъня се добавят подправките /босилек, черен пипер, оцет и захар/. Препоръчва се да се яде студено, след няколко часа.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines