Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:52:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 15  (Прочетена 225220 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: януари 25, 2016, 23:05:40 »

Понеже не обичам много, много шоколад в сладки и сладкиши. За това залях само няколко сладки с разреден разтопен шоколад. И после ги поръсих с парчета орехи..
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: февруари 10, 2016, 11:33:02 »

Снощи спретнах много вкусно нещо, което видях в Tasty-то smile

Пускам клипа директно, както и крайния резултат, който аз постигнах.. Нямах рикота, затова замених рикотата с моцарела.. Голяма вкусотия..  Torte  Аз не успях да хапна цялото и ми остана за обяд днес.. Ще го гарнирам със салатка, че зеленчуците ги ометох  Girl_hide

https://www.facebook.com/buzzfeedtasty/timeline

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #302 -: февруари 10, 2016, 12:04:01 »

Жалко, че не виждам рецептата. Изглежда много добре good
Аз съм се настроила за такава гарнитура - мога да я ям и за основно girl_haha Много обичам! Обаче мъжо ще е разочарован, ако не е придружено от нещо по-солидно за задоволяване на глада.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: февруари 10, 2016, 13:28:15 »

Значи.. Пилешките гърди се нацепват, почти на резени, но да си остане едно цяло.. Не знам, как да обясня точно, ама нещо като джобджета.. Реже се през 3-4 см по цялата дължина. В тиган се слага спанак, като омекне се слага и рикота, но аз нямах и сложих моцарела.. Става на кашичка и се вкарва в "джобчетата" / между резените на пилето.. Настъргва се кашкавал (аз сложих много малко, защото моцарелата се припокрива малко или много с него.. но с рикота ще е още по-добре) и се пече за 20 минути на 250 градуса.. става страшно вкусно.. Подправките са сол, пипер на вкус  good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #304 -: февруари 10, 2016, 13:34:14 »

Мерси, Тони, разбрах рецептата. Това нарязване по-често съм го срещала при направа на свинско.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: февруари 10, 2016, 13:44:16 »

Ами.. не знам.. Не е като шпиковането на свинското, ако това имаш превид, а са си все едно ще режеш на "филийки" гърдите, но спираш преди да си отрязала парченцето.  Girl_hide
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #306 -: февруари 10, 2016, 13:58:20 »

Да, да и то става като ветрило, по-скоро като отворена книга може би.
За свинското съм го виждала да се маже с марината по тези "странички" или да се пълни със зеленчуци на шайби.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #307 -: февруари 10, 2016, 16:28:39 »

 Offtopic Хихи, Тони, мини орхидеята и в хранителните теми я показваш Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: февруари 10, 2016, 16:29:44 »

Али, да, правилно ме разбра Wink  Добре, че си схватлива, че хич не мога да обяснявам добре  blush

Свекс, ама многооо си наблюдателнааа kiss2 kiss2
Активен
seli76
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #309 -: февруари 28, 2016, 12:52:52 »

Здравейте! Някой може ли да ми даде изпитана рецепта за пататник?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: февруари 29, 2016, 15:10:12 »

В тава или в тиган-тоест с кори или без.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #311 -: март 10, 2016, 16:55:55 »

Някой може ли да ми каже вкусна и изпитана рецепта за доматена крем супа (без фиде или ориз), че съм ѝ хвърлила око smile

Благодаря!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #312 -: март 10, 2016, 19:38:26 »

Продукти по американска рецепта: 2 моркова, 2 стъбла селари, 2 скилидки чесън, 2 глави кромид, 1,5л. зеленчуков бульон, 8 белени домати, пресен босилек, сол черен пипер, 4с.л. зехтин и масло.
Приготовление: Чесъна, морковите, селарито и кромида /ситно нарязани/ се задушават в мазнината, добавя се сол и черен пипер. Като поомекнат, към тях се добавят доматите, всичко се залива с бульона /или вода/ и ври до готовност. Пасира се и се ръси с босилек.
Става доста кисела и аз добавям в началото към зеленчуците 1 голям картоф. 8-те домата ги минавам за буркан тип Омния, консервирани или същото количество доматен сок. За разкош при сервирането на всяка купа слагам лъжица заквасена сметана и врътвам два- три артистични кръга.
Допълвам: Не задушавам, а пъхам всичко в херметическа тенджера. Понеже там почти не се изпарява, водата е около литър. Варя 15 минути след изсвирване /завиране/. Има разлика във вкуса, но не дремя да бъркам.
« Последна редакция: март 10, 2016, 19:45:43 от svekarva » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #313 -: март 11, 2016, 10:28:52 »

Благодаря Свекс, зачудих се какво е това селари, то било целина, ама ще я пропусна, че не ми е на сърце Wink А за да се убие киселото не слагаш ли и малко захар  huhhuh.gif
Страх ме е от тенджерите под налягане, така че ще си дремя над обикновената тенджера  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #314 -: март 11, 2016, 10:45:59 »

Не, захар не слагам, защото има доста кромид. Обаче, ако околните не държат на цвета, слагам куркума и къри. Аз я правя винаги с нещо за сгъстяване - амарант, киноа или просо, които добавям сварени в края, преди пасирането. Не е лошо ако има и лъжица червен пипер - хем за цвят, хем за сладост.
Имам един потребител, дето следи за точните продукти, та затова ти дадох изходна рецепта. Можеш да експериментираш, дето се вика, ако си нямаш проверяващ.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines