Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:15:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 15  (Прочетена 225263 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: март 05, 2015, 09:02:21 »

Капризче от супите аз готвя-пилешка,топчета,крем супи от различни зеленчуци.Яденета-пиле с ориз,зелен боб с пиле и картофи,грах,гювеч,сърми,пълнени чушки,зеле,картофена яхния,кюфтета с бял сос,кюфтета с доматен сос,мусака,пиле с картофи на фурна,разни запеканки,пилешки рулца с картофено пюре и т.н.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #136 -: март 05, 2015, 09:11:44 »

Гучи, сподели за запеканките. Много ги обичам - бързи, лесни, винаги стават вкусни, а и могат да са супер разнообразни. Стават и за основно, и за гарнитури. Дори чушките бюрек предпочитам печени като запеканка, вместо пържени. Като цяло аз супер рядко пържа.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #137 -: март 05, 2015, 09:16:06 »

Аз вчера правих яйца в/у домати.Как го написах, малко кромид ,гъби ,чесън,доматен сос и малко сирене,като поизври,чукваш яйце отгоре и запичаш във фурна.Иначе и на мен нещо ми изчезна музата за готвене,идеите и те......и малко ми поумръзна всеки ден да готвя
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: март 05, 2015, 09:20:49 »

Запеканките ги правя на основата на картофи-от нататък използвам различни неща-пушено пиле или останало варено пиле,шунка,бекон,слагам много често печена чушка,спанак и сирена,чушка,морков,сирена-топено синьо.Като заливка ползвам заквасена сметана и малко майонеза а за отгоре кашкавал.Като цяло при мен почти всички продукти са готови-картофите сварени а месото обработено,зеленч,ците пресни.
Ето ти последните ми варианти на запеканки
картофи+пушено пиле+пресен пипер+топено сирене
картофи+броколи+сирена
картофи+спанак+сирене+шунка
картофи+морков+бекон+синьо сирене
картофи+пиле+топено сирене
комбинации много може да се направят.
Друг прекрасен вариант ми е сиренето по шопски в гювече и други видове гювечета.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #139 -: март 05, 2015, 09:25:57 »

И ние много обичаме у нас да готвим картофи с топено сирене и сметана. Пробвахме и с пилешко, и със свинско. И двете бяха много вкусни.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #140 -: март 05, 2015, 09:29:17 »

Картофи със спанак и сирене ми е любимо,също и със шунка.Наскоро правих пилешко в сладко кисел сос ,стана страхотно,явно на точната рецепта съм попаднала.И другото което ни е любимо е пиле пармиджано,много лесна и бърза ,вкусна рецепта.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #141 -: март 05, 2015, 09:37:00 »

Наскоро правих пилешко в сладко кисел сос ,стана страхотно,явно на точната рецепта съм попаднала.И другото което ни е любимо е пиле пармиджано,много лесна и бърза ,вкусна рецепта.

Ами дай ги де, дай ги blum ММ не обича сухо пилешко. Винаги гледам да мисля някакъв сос, че иначе сама трябва да си го ям pardon
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #142 -: март 05, 2015, 09:41:55 »

Alichka,става много крехко и въобще разкош.Даже мъжа ми вика ,че станало по добре от това в китайския
Ще ти напиша ,но довечара,че ми е в папка Готвене на другия компютър.
Аз ще ви дам и рецептата на пиле пармиджано,вкусно,сочно и лесно.
Аз го направих с друг вид паста ,но и без паста става -http://zornitsapizza.blogspot.com/search?q=%22%D0%9F%D0%B8%D0%BB%D0%B5+%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B8%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BE
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #143 -: март 06, 2015, 14:29:31 »

Това пиле на Жужи много ме впечатли. Ще го пробвам, ама без пастата. Нещо не ми се връзва със спагети, не е моя тип ястие.

Вече като живея отделно и си имам собствена кухня ще започна да си снимам манджите и да показвам. Имахме и такава тема и тя е замряла някъде, ще я намеря и ще я подновя и нея.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: март 06, 2015, 14:36:43 »

Супер изглежда , та дори и с пастата. Ние вкъщи задължително, поне веднъж в седмицата ядем паста.. Създадена съм за италианка, ама и мъж си намерих, че има мноого български мъже, които недолюбват пастата  crazy Въпрос на вкус, де pardon Ще се включвам и в тази, и в темата със снимките.. Обожавам да си снимам храната, ММ много ми се смее, аз я приготвям за снимка и снимам повече време, отколкото я ям  girl_haha Curtsey
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: март 06, 2015, 14:58:16 »

Да се цопна в тази тема, че напоследък все повече се затруднявам какво да сготвя.
Тази вечер ще сме на пилешка супа и мисля да направя яйца по панагюрски, че милото много обича.  blum
Давайте идеи, че вече се изчерпвам.  blum  pardon
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #146 -: март 06, 2015, 15:03:46 »

nadelina88,пробвай много е вкусно.
alexandrova_90,права си ,че пастата не само я недолюбват ,но и го нямамт за храна  funnytooth
Ние заради живота ни в Италия сме свикнали с пастата ,Мартин е захранен с паста и пармезан,и до ден днешен си поръчваме от Италия пастата и пармезана.
Много обичаме паста с риба тон ,грах и сметана ,на повечето мъже това няма да им хареса nea
Забравих рецептата за пилето в сладко кисел сос ,ама хайде одвечара ще я пусна
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #147 -: март 06, 2015, 22:05:19 »

 ооо това си е точно за с паста ядене. в САЩ го сервираха навсякъде, точно по същия начин. Аз не съм готвила от толкова време а такава хубава кухня имам, надявам се скоро да мога, ще ви следя Wink
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #148 -: март 07, 2015, 10:59:55 »

Ето рецептата за пила в сладко-кисел сос.
На пръв поглед изглежда трудоемко ,но не  е така- http://www.vkusi.me/osnovni/pile-v-sladko-kisel-sos/
Аз много обичам италианската кухня,проста и вкусна-От 2-3 съставки се получава най разкошното и вкусно ядене.Единствения недостатък за пастатат с риба тон ,че не ставя за ядене по късно,трябва да се яде на момента
Докато живеехме  в Италия следях всичките и кулинарни предавания,научих се да готвя като тях,мъжа ми малко я побългаряваше и аз леко полеко успях да изкореня този недостатък smile
Имам си разкошна книга с рецепти за предястия и ястия с паста.....Вегетариански ,с месо и зеленчукови
« Последна редакция: март 07, 2015, 11:01:29 от juji » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: март 07, 2015, 13:16:26 »

Жужи, значи поне веднъж в месеца трябва да споделяш по една рецепта с паста! smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines