Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:36:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 15  (Прочетена 225239 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #90 -: март 01, 2013, 21:42:46 »

А рецептата за сладкиша с майонеза аз нещо не я намерих blush Може ли само да ми кажете дали е назад, за да я търся give_rose
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #91 -: март 01, 2013, 22:22:57 »

А рецептата за сладкиша с майонеза аз нещо не я намерих blush Може ли само да ми кажете дали е назад, за да я търся give_rose

casky,
Има я назад рецептата, но за да не се ровиш, я публикувам пак. В този вариант сме я пробвали аз и няколко момичета тук, по рецепта на bubka, наша съфорумка.  give_rose Винаги става супер. За мен това е най-сочният и лесен шоколадов сладкиш.

Сладкиш с майонеза

2 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
1 ч.ч. захар
1 п.какао (50гр.)
1 оп. майонеза (200гр.)
1 ч.ч. вода

Съставките се слагат в този ред, няма нужда от миксер, разбъркват се лесно с лъжица.
Могат да се направят и като мъфини, пак се получават добре.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: март 01, 2013, 23:16:53 »

Киви, става с всякакво месо, ние днес си правихме по тази рецепта пилешки крилца - невероятно се получават. Даже с пил.филе, като по-сухо месо, ще се получи супер сочно и с коричка  good
КаСки / blum/ , радвам се че ти е харесала  give_rose
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #93 -: март 01, 2013, 23:29:39 »

Благодаря ти много Деничка give_rose Със сигурност ще я пробвам! Може би като мъфини smile

Инлов вече е записана blum Страшна е и тази сега слагам Girl_hide
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #94 -: март 08, 2013, 16:55:07 »

Спешно

Днес купих шкембе, някой знае ли колко време се вари и как

нямам тенджера под налягане
тъй като няма да го правя веднага на супа, а смятам като е сварено да го нарежа и замразя, ще може ли бульона от варенето да го сложа в бурканчета и да ги стерилизирам
някой има ли напредстава.

Благодаря
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: март 08, 2013, 17:01:05 »

фиби,аз мисля че течността може да я замразиш,не и да я стерилизираш.за варенето,не мога дакажа време,освен да пробваш.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #96 -: март 08, 2013, 17:08:36 »

а как да разбера дали е готово
трябва ли да слагам сол, дафинов лист във водата
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #97 -: март 08, 2013, 19:56:08 »

Фиби,ако ти харесва вкуса на бульона защо не си го разпределиш в буркани и ги извари.Свекърва ми така прави пуешки бульони.
Ако се чудиш как да го свариш мога да ти кажа аз как го правя.Ако ти хареса идеята я пробвай.....
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: март 09, 2013, 18:34:48 »

Може ли някой да ми даде рецептата за тирамису,но оригинална италианска.Правила съм много пъти,но от интернет намерени един сайт на Вероника и се получава супер.Но са със сметана-течна.А в момента нямам.Само с яйца и маскарпоне дали ще стане?Купила съм много хубаво и скъпо маскарпоне,но забравих за сметаната.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #99 -: март 09, 2013, 18:51:59 »

Мила ,ми то в оригиналната рецепта е с яйца и се слага вино Марсала.Аз мога да ти дам
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: март 09, 2013, 19:02:10 »

Може ли някой да ми даде рецептата за тирамису,но оригинална италианска.Правила съм много пъти,но от интернет намерени един сайт на Вероника и се получава супер.Но са със сметана-течна.А в момента нямам.Само с яйца и маскарпоне дали ще стане?Купила съм много хубаво и скъпо маскарпоне,но забравих за сметаната.
Ще стане. Аз го правя по тази рецепта http://www.kulinarno-joana.com/2009/02/tiramisu/
Но вместо Марсала слагам ром  pleasantry
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #101 -: март 09, 2013, 19:09:45 »

Мис,и аз слагам ром,то къде ще му излезнне края с тези специални вина blum blum
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: март 09, 2013, 20:52:36 »

Мис,и аз слагам ром,то къде ще му излезнне края с тези специални вина blum blum
Аз правих с ром,Бейлис и Моцарт.И Марсала съм решила да купя ,но ще видим кога ще ме огрее.
juji дай оригинална рецепта наистина ,ако е различна от тази на  Mrs.™.
Иначе ето моето тирамису как стана по рецептата,която е споделила  Mrs.™
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: март 09, 2013, 22:48:34 »

Мила ,ми то в оригиналната рецепта е с яйца и се слага вино Марсала.Аз мога да ти дам
Juji, aко имаш малко време моля те да я напишеш.Чудно ми е как само с яйца и маскарпоне,не излиза ли много малко крема?
Иначе аз имам рецепта,изпитана,но както ви казах е и със сметана ,а нямам.Та затова търся без.
Фиби,снимката ти е просто супер.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #104 -: март 10, 2013, 09:52:44 »

Благодаря ти  matsinka,  michelle
Тя супата хич не е фотогинична, ама на вкус е разбивач (поне за моя вкус и на 40-те човека от празника ми)

Всъщност идеята ми дойде от съседа, той все правеше дом супа ама с всичко което намери в хладилника, бял и зелен фасул, грах, морков, тиквички абе всичко в тенджерата. Картофите му бяха чубански нарязани и вечно недоврели т.е. хрупкави. Самата мисъл за тази супичка ме накара да започна с опити и с продукти които аз обичам.
Тъй като не е тайна че Холандските домати не са като Бълг. и много рядко взимам, та определено липсва като витаминна част, еее тази супа определено допринася за здравето.

Запръжката от зел. лук и чесън, допринася доста за вкуса. с нея правя зеленият фасул и като гарнитура също. Мнооого вкусно

Ако искате да накарате децата да проядът фасул, то това е начина, просто пропуснете лютивото и сложете лъжичка дом. сос. Идеята е да се оцвети и да не е сухо
Фасула се готви както при супата, само се нарязва на по едро, слагате във вряща вода за 3 мин, измивате и в чиста вода досварявате, трябва само да омекне, но не прекалено, аз барам едно фасулче, влезне ли ми нокътя свободно значи е готов, после се запържва заедно с лука и чесъна за няколко минути.

Жужи, бих искала да ми пишаш как го правиш
Аз го сварих още тогава, нарязах и замразих бульона както Руми е писала. Ако знаете как намирисваше, ако не бях на диета щях веднага да го нападна.
Сега вече мога да си взимам редовно, та ако някой знае вкусни рецепти с шкембе да пише
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines