Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:54:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 15  (Прочетена 225261 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: септември 04, 2012, 10:26:49 »

Аз не правя никаква зимнина, просто ми се вижда безсмислено и трудоемко, но  и туршии не ям, а другите неща ги има по магазините. Единствено замразявам чушки за пълнене- за 4 готвения. Купувам си кисели краставички и печени чушки. Леля ми прави сладка от ягоди, боровинки, малини и смокини, но я издем 3-4 бурканчета, я не. Пак леля ми затваря доматен сок, който го ползвам за готвене в комбинация с доматено пюре.
 Капризче, люти чушки обичам, така че кажи рецептата, ако не е сложно, може да се пробвам.
 аз напоследък нищо не готвя, само по заведения ядем, такъм мързел ме е налегнал, че даже се опасявам, че съм забравила да готвя.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: септември 04, 2012, 14:02:47 »

Гучи, и ти не си направила малко неща. Аз до сега сладко не бях правила. Но никоя баба не прави от боровинки, а мъжа ми го обожава, за това направих няколко буркана. Другите сладка идват от бабите smile Кажи за грилованите зеленчуци, как се правят?

Руми, много лесно се правят чушките. Печеш ги на скара или на грила на фурната, ако има такъв. Правиш марината оцет, олио, сол, захар, чесън, копър, слагаш чушките в буркани и затваряш. Това е. Солта и захарта за килограм чушки са по една лъжичка, а другото в каквато пропорция ти хареса. Аз ги правя по-кисели, т.е. слагам повече оцет.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: септември 04, 2012, 16:00:20 »

Грилованите зеленчуци
2-3 патладжана
2-3 тиквички
5-6 чушки
чесън на филийки
Марината
1 ч.ч оцет
1 ч.ч захар
1/2 ч.ч сол
1 ч.ч сол
Патладжаните и тиквичките се нарязват на колелца.Посоляват се обилно.След като се отдели горчивото от патладжаните заедно с тиквичките се измиват.Гриловата се леко на скара.Чушките/ползвах червени/ се изпичат и обелват.Всяка тиквичка ,патладжан и чушка се топват в маринатата.Редят се в буркан няколко тиквички патладжани чушка чесън и така до запълване на буркана.Стерилизират се за 15 мин.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #48 -: септември 04, 2012, 16:25:34 »

Момичета, моля за съвет - откъде мога да си купя звездовиден анасон? Дали ще има в по-големите магазини или трябва в специален магазин за подправки?
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: септември 04, 2012, 16:52:17 »

Розовка, аз съм си купувала от Карфур - при подправките дето са близо до топлата витрина. smile Виждала съм и във Фантастико.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: септември 05, 2012, 09:20:34 »

И в Кауфланд и в Карфур има.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: септември 05, 2012, 11:04:40 »

Ха, виждам, че не само вкъщи е актуална темата Зимнина.  girl_wink
Аз правих сладка от череши, ягоди, вишнап, вишни, кайсии, малини и боровинки, също кисели краставички слагах и камби, доматен сок. Сега ще е ред на чушките.   blum
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: септември 05, 2012, 12:44:11 »

Габи дай рецепта на камбите.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: септември 07, 2012, 10:24:08 »

Герче, тази рецепта е за най-вкусните кабми  girl_wink - рецептата на баба.  Wink
Измиваш и почистваш камбите. Нареждаш ги в тавичка с "гърлата" нагоре и слагаш във всяка камба около по 1 ч.л. захар/фруктоза  girl_wink , олио, сол, оцет чесънче, може и магданоз. Слагаш във фурна тавата, запичаш и ги вадиш, "когато са си променили цвета" (така казва баба  blum ).
След това ги нареждаш в буркани , заедно с останалия сос от тавичката и стерилизираш.  Bravo  good
« Последна редакция: септември 07, 2012, 10:26:01 от lunno momiche » Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: септември 07, 2012, 13:26:52 »

Герче, тази рецепта е за най-вкусните кабми  girl_wink - рецептата на баба.  Wink
Измиваш и почистваш камбите. Нареждаш ги в тавичка с "гърлата" нагоре и слагаш във всяка камба около по 1 ч.л. захар/фруктоза  girl_wink , олио, сол, оцет чесънче, може и магданоз. Слагаш във фурна тавата, запичаш и ги вадиш, "когато са си променили цвета" (така казва баба  blum ).
След това ги нареждаш в буркани , заедно с останалия сос от тавичката и стерилизираш.  Bravo  good

Майка ми ги прави така и стават наистина много вкусни, но трябва да се внимава с печенето, защото ако се препекат после в буркана стават меки. Пак са вкусни, но не са хрупкави.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: септември 07, 2012, 14:37:55 »

Аз спретнах любимия ни сладкиш с кармелизирани сливи и ябълки.Ухае страхотно.По късно и снимки ще има.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: септември 07, 2012, 15:14:53 »

Гери, бързо споделяй рецептичката!  Torte Flower
Рецепта - за рецепта.  LAUGHTER hiphip
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: септември 07, 2012, 16:18:40 »

Сладкиш с ябълки и сини сливи
Необходими продукти:
4 яйца
1 и 1/2 ч.ч. брашно
1 ч.л. сода
1 ч.ч захар
какао
захар за кармелизиране-1/2 ч.ч захар
2 лъжици масло
1/4 ч.ч олио
3-4 сливи
2-3 ябълки
Начин на приготвяне:
Яйцата се разбиват хубаво със захарта на пухкав крем.Добавя се на струйка олито.Пресява се брашното и се смесва със содата.След това си прибавя на струйка.В тава се кармелизират маслото и захарта.Сливите се измиват разполовяват и почистват от костилката.Половинките се нареждат със дупката надолу в средата.Около тях се нареждат ябълките на филийки като се застъпват хубаво.Отгоре се изсипва кексовото тесто като част т него се оцветява с какаото.Пече са на 180-200 градуса докато се запече и при проба с клечка за зъби излезне суха като се боцне.Обръща се в поднос или друга тава докато е топъл.Отделно се захрява малко захар.Прибавя се масло и малко коняк или ликьор и малко топла вода.С карамеления сироп се понамазва сладкиша.Невероятно ароматен и вкусен .
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: септември 07, 2012, 18:26:09 »

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: септември 14, 2012, 14:13:59 »

Момичета, получих метални формички за сладки, плитки са като обем. danceg
 Сещате ли се някоя изпробвана от вас рецепта за сладки, която да не е твърде скъпа. Предпочитам да не е с масло вариант, ако е възможно. Мерсиии  give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines