Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 10:52:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 15  (Прочетена 226040 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: април 06, 2015, 11:18:59 »

Али, това за отварянето на фурната май не го знаех. Благодаря за съвета.  give_rose

Нат
, благодаря отново за рецептата. Този път не си забравила яйцето.  Torte

Дано при втория опит да си имам по пухкав сладкиш.  tease
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #166 -: април 07, 2015, 10:16:25 »

За тестени изделия първите 20 мин фурната не се отваря
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #167 -: април 22, 2015, 14:59:56 »

Да споделя една рецепта:  Гирос а ла моята мама:)

Свинско месо се реже на шайби и се маринова час два във бяло вино и малко лимон
След това се запържва леко месото ( изчаква се виното да се изпари)  и се добавя две глави нарязан лук. Съвсем малко се запържва и лука и се добавя щипка червен пипер, една супена лъжица горчица, риган, сол и черен пипер на вкус. Залива се с вода и се оставя да се задувшава на тих огън. За гарнитура картофи ( печени, пържени, пюре)  мега вкусно е.  Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: април 22, 2015, 15:41:26 »

Мариолка, това сигурно наистина е вкусно. Благодаря ти за рецептата. blum Трябва да го пробвам.
Предполагам може да не слагам горчица, защото много мразя.  smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #169 -: април 22, 2015, 15:46:07 »

Пробвала ли си горчица при готвенето? Няма нищо общо с това да е прясна. ММ също не обича, но опита при кумовете ястие, мариновано с горчица. Хареса му. Аз много харесвам варианти с горчица или мед - ей, така - за вкус и аромат. Wink
Днес правих филе от бяла риба с домати, гъби и кашкавал. Сега търсих - не виждам да съм качвала рецептата huhhuh.gif
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: април 22, 2015, 15:53:07 »

Честно казано, не си спомням дали съм пробвала "готвена" горчица.
Може и да си права, но само като се сетя за гадния вкус на това нещо и ми става зле.  bad

Аз днес правих пилешка супа и тиквички с мляко, копър и чесън.  pardon
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: април 22, 2015, 17:04:30 »

Това, което казва Али е абсолютно вярно. Аз ненавиждам горчица, дори като я помириша ми става гадно, но не спирам да мариновам с нея и да я слагам на разни месца. Вземам даже от тази с най-силно усещащ се хрян.. Няма нищо общо, тя ми е най-добрия приятел при мариноването  yahoo
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #172 -: април 22, 2015, 17:40:58 »

Аз пък си умирам по горчица... Ама наистина няма нищо общо с така готова горчица, а на това ядене чара му е горчицата и ригана.  Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: април 22, 2015, 21:24:43 »

Хайде, добре - предумахте ме, значиии. pleasantry
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #174 -: април 23, 2015, 06:25:13 »

Моя мъж прави една смес с горчица, с която се намазва агнешко бутче и така се пече. Става чудесно
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: април 23, 2015, 06:45:50 »

Аз пък обичам горчица в суров вид, но пък готвена въобще не ми харесва. Особено с месо.според мен му разваля вкуса.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #176 -: май 05, 2015, 19:29:34 »

И аз съм голям фен на горчицата, но не на всяка горчица. А маринатата с горчица и соев сос винаги ми ставааааа.... мммммммм... или горчица мед и лимон...

Бях обещала на Тони рецептата за моята салата Кус Кус (става с всякакъв вид макарони или паста)
Няма да пиша грамажи, само някакви такива ориентировъчни пропорции.

Трябват ви:
кус кус
краставица
домат
пресен копър
репички
лимон

подправки: сол, черен пипер, джоджен, кимион, чубрица, олио, оцет

Общо взето си сварявате кус куса до почти разварено ниво (да не е тъй модерното ауденте или както там му викат на твърдо сварената паста) Като се свари оцеждате и заливате със студена вода и ако искате може да му сложите малко масло. И да не му сложите не е зор, номера при кус куса най вече е да не ви се слепне. Добавяте ситно нарязани краставичка, доматче, репички и копър. Съотношението е горе долу на половин кг кус кус, половин краставица, половин домат (ако е голям, ако е малък един), 4-5 репички и половин до 1 връзка копър - зависи как го обичате на вкус - аз обичам повечко. Цаката е всичко да е нарязано наистина много наситно - да кажем малко по големи парченца от кус куса. След това добавяте подправките - без значение в какъв ред сол и черен пипер на вкус, щипка до две кимион, много малка щипка джоджен (наистина мъничко) и чубрица. Разбърквате всичко да се омеси и се ориентирате по цветовете - трябва да стане равномерно шарено хахах. След това овкусявате със сока на един лимон (ако искате да е по-свежо може да нарежете ситни парченца от лимона и да добавите към салатата) олио и оцет на вкус.
Пъхате в хладилника за поне час и преди да сервирате опитайте - кус куса абсорбира много , така че може да се наложи да добавите сол и оцет... ИИИии Воала - това е.

Прави се много бързчко, хранително и засищащо е и е едно приятно разнообразие... Това е smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: май 08, 2015, 10:14:43 »

Благодаря ти, Миленка  Bravo Утре ще я опитам тази рецепта, точно по мой вкус е, а отиваме при нашите във Враца. Те вечерят само салата и винаги ме питат за някакви нови, интересни салати и дресинги. Супер kiss2
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: май 11, 2015, 08:34:22 »

Потвърждавам рецептата на Миленка е страхотна.. На всички много ни хареса, като аз пропуснах джоджена, понеже майка ми не обича  good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: май 11, 2015, 09:09:34 »

Когато чета рецептата ми звучи много вкусно. Не се сещам да съм яла кус кус още от детската градина и си спомням, че не го харесвах. Май ще трябва да се пробвам, пък да видим дали ще ми хареса.
Миленка, благодаря ти за рецептата.
Тези дни ще се включа с една рецепта на една испанска манджичка с телешко месо. Майка ми я прави онзи ден и много ни хареса.


Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines