Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:15:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 203444 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: декември 13, 2016, 16:44:38 »

Ауууууууууу Рада много ми харесва  Bravo good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #331 -: декември 13, 2016, 16:45:34 »

Хич не е някаква песенр а на братя Аргирови и много се пееше smile
https://www.youtube.com/watch?v=0zmoCWPO5oE
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #332 -: декември 13, 2016, 17:02:10 »

Даже са наборки с песента, явно е била голям хит lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #333 -: декември 13, 2016, 17:58:47 »

Нашите пък са обмисляли вариант Ралица или Милица, заради Тоника СВ. Та в горната връзка - добре, че са ме кръстили на по-голям храст. Да се знае!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #334 -: декември 13, 2016, 17:59:56 »

абе аз такива научно недоказани теории за вибрации на името хич не им се връзвам. Естествено че ще наследи характера и нрава на баби и дядовци, нали са рода smile  blush. Само като им видиш физиономиите как се радват и друго няма значение. Едно дете носи много радост в семейството, и баби и дядовци се променят коренно, празниците добиват друг смисъл с децата около тях. отплеснах се, ама знам че много се кефят ако им се продължи името, за съжаление не винаги е сполучливо и подходящо.

svekarva имам колежка Ралица, едра е обаче е много мила smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: декември 13, 2016, 18:08:38 »

Роня, някак ми звучи странно като броня и не ми допада. Аз все такива асоциации си правя с имената, на мен много са ми се подигравали на името и явно съм се изкривила.
Моя Ники е кръстен на баща ми, като до преди това бях решила да Не кръщаваме на никого. Нашите никога не са ме натискали за име, 1-2пъти питаха дали сме избрали ч, но не им казвахме нищо. Мм искаше на тате, аз се дърпах милко, но пък Мариола пак ми отвори очите и сега се радвам, че избрахме да го кръстим на тате. А и цяло лято, то и цял живот де той ме носи на ръце, та не е като да не е заслужил. Сега като го чуя как говори по телефона и се хвали, чак ми става смешно колко е доволен, че има внук Николай.
За имена с Р, които да ми харесват не се сещам, но сещам.за едно което изобщо не ми харесва- моето!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #336 -: декември 13, 2016, 18:21:43 »

Роня мен са ме наричали някога ама не помн кой точно, та е възможно да е съкращение, звучи ми малко руско. С Р ми харесва Рая, но и то се изтърка. Радина също е хубаво.
Аз искам да се кръсти на дядовците някой ден, ама ММ отказва. Да дойде това време, че ги е измислил едни, че даже вече и си ги нарича така като стане дума за деца. Как ще му ги избия от главата не знам  crazy
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: декември 13, 2016, 18:24:48 »

С Р - Радослав и Ралица, Росица

Със С - Светослав и Стефания, Силвия


Много ми хареса какво ми каза една жена живяла в Кореа и САЩ - все някъде по всетя няма да могат да ти произнесат името и че в САЩ все по изкилифинчени имена се харесват, а не Джесика и Дейвид.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #338 -: декември 13, 2016, 18:42:28 »

Рат, как си знаех, че пак ще се оплачеш от твоето име с Р lol  Offtopic Интересна ми е предисторията му  smile

Рада е супер, ако искате по-дълго - Радостина smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: декември 13, 2016, 18:57:13 »

Фери, то вече се изтърках с "мразя си името!", а уж съм 28годишна магарица, пък още като лапе си го повтарям тва, ама  pardon
Историята е абсолютно клише-кръстена съм на баба ми. Родила съм се на 15.08, но тате казал че не иска да съм Мария, като ме викнел на улицата да се обръщат 5жени. Решили да ме кръстят на майката на мама и ето на!
А ако питаш за подигравките, бяха от прости рими до " ама ти верно ли така се казваш?", "майка ти как можа да те кръсти на салата?" и тн.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #340 -: декември 13, 2016, 19:12:06 »

Булче, и аз имам много мила колежка Ралица, има момиченце Райна и сега чака второ момиченце и си е харесала Рада lol Говорим си с нея и тя вика: "И ако това го кръстя с Р, ще ме имат за много себична lol "

Не знам защо, но ми харесват и къси като Лора, Дара, Лина, Леа, Ава и още няколко. Но като цяло харесвам женски имена с К - Калина, Катрин, Карина, Катерина (от Железния светилник). И някак са ми звучни женски имена, които имат буквата Л вътре  pardon За мъжки не съм го мислила толкова, даже въобще  blush Ама си имам претенции за пола, така че... lol Симеон и Самуил  heart heart са много силни имена, звучат ми царски и ги свързвам само с исторически личности.

Рататуй, не знам защо не си харесваш името, предполагам не си Росина lol Това ми е било най-странното с Р, което съм чувала  blush

Али, дано сме обогатили списъка или разсели съмненията.

ЕДИТ: Мари, на Симеон не му ли казват Саймън при вас  Girl_hide
« Последна редакция: декември 13, 2016, 19:15:35 от marry_me » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: декември 13, 2016, 20:21:01 »



 все някъде по всетя няма да могат да ти произнесат името

По принцип е така, но гледаме да се настроим към една част от света, където се предполага, че бихме отишли да живеем. За останалата ще се прекръстваме, няма начин(в Китай например).
Въпреки, че аз мога да бъда само благодарна на моите родители(колкото и да не си харесвах името като малка), че са ме кръстили Мария. С това име, поне в християнската и еврейската част на света, нямам проблеми biggrin

Половинката е Георги и тук никой не може да му каже името, затова се задоволява с Георг и така се представя, както и аз представям децата, по начин, по който биха могли да бъдат възприети. Разликата е само в ударението, но за хората е огромна.

Катерина, много любимо мое име(при това подходящо за моят случай, има много германки с такива имена), се казва сестра ми и да, точно от "Железният светилник".
Навремето аз бях харесала Ния оттам и Ирина от "Тютюн".

Миленка, не, никой не се е и опитвал така да му казва, лесно произнасят Симион(не е грешка) с ударение на първото "и".

Леа и Дара ми харесват, но аз съм по дългите имена.

Ако имаме момче и живеем в България с удоволствие бих го кръстила Тервел, като за трето, мисля много добре ще се допълни тройката smile

Между другото майка ми е Славка, но не се е трогнала особено(или поне аз не съм забелязала) от двете "С".
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: декември 13, 2016, 23:11:41 »

Ей , никой нищо не казва за Румяна.  blum
Познавам 2 освен мен за целия ми живот, а наскоро 2 бебета на познати ги кръщават така. Странно. А пък едната от двете Румяни,които познавам стана баба на скоро и кръстиха внучето Рая. Тя беше потресена и възмутена,както и мъжа и. И най-важното на всеки срещнат се оплакваше. Такива хора не мога да ги разбера.
Аз преди съм споделяла,че на никой не искам да кръщавам, пък като родих и се разнежих и кръстих на свекър ми, второто пък вече реших,че ще е на майка ми ,за да е честно. Но и двете имена са хубави (според мен).
Четах едно изследване в Германия правено, кои прослойки от обществото с какви имена кръщават децата си. В общи линии ксто гледам и тук е същото. Най-бедните  и по-ниско образовани кръщават с модерни изкилифещени странни имена. По-високо образованите залагат на традиционни . Имало даже и професия съветник по имена, който ти казва какво име е добре , ако искаш детето ти да е добре прието и да си намери добра работа.
Името дава енергия на човека според мен .
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #343 -: декември 14, 2016, 07:34:35 »

О, то и тук по- възможните се съветват с психолози, нумеролози, пиари, врачки и баячки Wink Според мен, в пълна сила е правилото "роди ме, майко, с късмет, пък ме хвърли на смет" smile И в бизнес средите, и в политиката, и в изкуството има хора с най- различни имена, чак да им се чудиш.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #344 -: декември 14, 2016, 09:27:33 »

Роня никога не съм чувала. Нито галено, нито като цяло име. Галено на Вероника съм чувала РонИ, не с Я. Което ми харесва. Не сте споменали Рени с Р или Радослава....Радостина ми харесва много, издващо от Радост, което също много ми харесва, онази журналистка е много яка, с нея само го свързвам.
Ако това за вибрациите е вярно, аз кръстена на баба Надежда, началните вибрации съм й взела, ама по-нататък нещата съвсем са се объркали. Това ми стана интересно и ще потърся да прочета повече.
« Последна редакция: декември 14, 2016, 09:50:49 от nadelina88 » Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines