Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:39:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 203456 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: юли 23, 2014, 06:57:00 »

Димана, Доника, Не(а)делина - но в чужбина третото ще е по-трудно за научаване, предполагам, де!
Сещам се и за Детелина.
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #256 -: юли 23, 2014, 07:25:00 »

Май държим на нещо по кратичко. Моите предложения бяха Аделина и Андреа, но мъжо нещо не ми ги удобри  nea сега ми се върти на кратко Натали (от Наталия), нооо все още се обмисля май  huhhuh.gif
Иначе името на майка ми започва с "Н" а на баща ми с "Д" и за това държа на тези буквички, а и някак си ми се иска на маминка буквата да е начална, но да не принебрегвам тати разбира се  smile
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: юли 23, 2014, 07:41:54 »

А какво ще кажете за "Надя"? Съдържа и двете букви, а името е познато навън, лесно е за произнасяне. Миже също и Надин, или Дана...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #258 -: юли 23, 2014, 07:47:18 »

Не зная в коя чужбина живеете /в смисъл в коя държава/ Wink, но може и НадИ или НадИн, малко пофренчено, с ударение на крайната сричка. Ако е Натали, ще си има и песен heart, която много харесвам. Но пък винаги ще има въпроси дали е с руски произход. Единият ми син е Николай, живее в чужбина и много се ядосва, като го попитат.
devisil ме изпревари с Надин преди секунди,няма да трия.
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #259 -: юли 23, 2014, 08:29:31 »

Аз се сетих за Даная, Дина, Нидиа, Даниела, Дионисия, Неделина, Дамяна, Димана, Денислава, Данимира, Девина, Ди/е/ляна, Радина, Дарина или едно двойно като например: Ния-Диана. smile
« Последна редакция: юли 23, 2014, 08:49:07 от mariestrellas » Активен
Stefani1
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #260 -: юли 23, 2014, 11:06:24 »

 Аз имам приятелка Дания,също може и Диана,Донна,Деана,Диляна,Дориана
Надежда,Никол..само за това се сещам smile
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: юли 23, 2014, 11:14:26 »

Никой не спомена още и името "Даяна" :-) (на бг би звучало "Диана"), на латиница си го изписвате както ви харесва.
Активен
Stefani1
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #262 -: юли 23, 2014, 11:31:17 »

Има и вариант,в който можеш да потърсиш в именника на държавата в която живеете,пак с двете буквички.Ние например,2 години преди да забременея живеехме във Франция,от там бях харесала Christophe и разбирасе нашето име Christian.За момиченце Céline,Madeleine,Éléonore..ох овлякох се  smile
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #263 -: юли 23, 2014, 19:11:58 »

Ние сме в САЩ. Обмисляла съм повечето от дадените и от вас предложения, но някъде нещо все неможем да се разберем  crazy Даяна съм го предлагала, но както бях споменала исках май повече с "Н" да започва и от там споменах Наталия, а таткото каза: "Е като ще е Наталия, да е Натали, че тук как ще го произнесат цялото?", въпреки, че според мен ако си я напишем Наталия тя да си се представя с времето както си иска  girl_wink Но отново до крайно решение не сме стигнали  cray А така се бях настроила за Андреа  danceg но любимия каза НЕ!  sad
Колкото до моите родители естествено, че казват, че нямат претенции...

А смятате ли, че детето носи съдбата на човека на когото е кръстено???   mda
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #264 -: юли 23, 2014, 23:16:59 »

Sweet Dream, в момента чета книги на точно такава тематика и има цяла глава как да избираме правилното име на новородено бебе или когато решим да сменим някое от имената ни, как да изберем най-подходящото. Няма еднакви съдби, защото всеки човек се ражда с различно минало, кармични уроци, някои научени, други не, с различен опит и по различно време, което оказва голямо влияние върху живота му занапред. Единственият добър съвет, който се дава и в книгата, а и по принцип от други майки съм слушала много подобни истории, разказани от първо лице, е да се вслушаш във вътрешния си глас, както си представяш детето, с каквото име ти се струва, че реагира най-адекватно и ти се чувстваш най-комфортно, когато го наречеш така, това е неговото име. Има различни типове майки, някои предпочитат да продължат традициите на семейството или рода и да го кръстят на някого от семейството, други избират име на светец, особено ако се е родило на някой светъл божи празник, трети предпочитат да измислят варианти, които да включват по някоя буква от имената на различни роднини, които искат да бъдат уважени или биха се радвали на такова уважение и т.н.  Едно нещо се повтаря непрекъснато при всички майки, а именно, че имената си идват сами и се внушават на майката чрез различни знаци на съдбата ако щеш, ако например често ти се набива на очи едно определено име и не можеш да избягаш от него, непрекъснато ти е в главата и макар да не ти харесва особено, постепенно свикваш с мисълта за детето или бъдещата личност еди коя си, просто го изричаш на глас и бебето само реагира. Друг вариант на внушение е да търсиш различни имена в именници и справочници, да четеш за значението на имената в интернет, по форуми и дори да си направиш нумерологичен хороскоп на името, ако детето е родено на еди коя си дата или предстои да се роди в еди кой си период как би му повлияло името еди кое си според вибрациите му. Други директно предпочитат да отидат на разни азстролози или да потърсят съвет от подобни надарени люде, но няма човек, който да познава по-добре от теб твоето дете, защото ти си го носила в себе си 9 месеца, познаваш характера му, нищо че може да ти се струва абсурдно да се говори за характер на неродено или новородено, според мен всяка душичка си идва с определени заложби и тип характер, който само майката на такъв ранен етап може да прецени. Ако сънуваш някаква буква или цяло име, ако мислиш, че искаш или се налага да дадеш две лични имена на детето и други подобни решения, те са изцяло твои и зависят само от теб и таткото. Разбира се, че едно и също име се среща при много хора, но това не означава, че те са с еднакви съдби, еднакъв жизнен опит и т.н. Така че според мен разни хора, разни идеали, разни съдби, разни имена. не на последно място ще използвам една поговорка като метафора и ще кажа, че не само едно магаре се казва Марко на тоя свят, но всички магарета са различни по порода, следователно и по характер, по бит и потекло, по навици и по нрави, така че избирай спокойно, помисли кое име ти подсказва сърцето за твоето най-свидно съкровище и без да искаш дори ще усетиш облекчение, когато знаеш, че си направила най-добрият и най-правилният избор за детето ти. Ако не можеш да избереш сама в определен момент, просто остани сама със себе си или с любимия и си поговорете за хубави неща, представете си детето и се оставете на емоциите, те също могат да решат проблема и да ви подскажат едно подходящо и специално име за вашето малко слънчице.  Ако непрекъснато мислиш за разни имена и не спираш да харесваш още и още, накрая ще се загубиш в необятното море от имена и ще ти писне, така никога няма да можеш да избереш име, а при избора на име не трябва да има ограничения и табута, нито идеи, които да те спират за едно или друго име като карма, предишни грехове, съдби или ненаучени уроци. Помисли какво искаш да носи това име, какво зна
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #265 -: юли 23, 2014, 23:28:55 »

какво значение или някаква специална символика искаш да вложиш в него и бъди спокойна, името понякога само си идва дори без да очакваш, когато се роди детето, просто знаеш как ще го наречеш и без да е необходимо да се питаш как стават тези неща, не бъди подвластна на разни фактори, които те спъват. Бъди себе си и просто обичай малкото човече, то само ще си избере име, понякога и такива неща стават, колкото и невероятно да звучи. Няма имена, които да са само с положителни вибрации и да не са обременени с разни анализи и карми или съдби на хора, които са се наричали така. Както няма и идеални и непорочни хора от началото до края на дните си. Това е и моят съвет, всяка душа си избира името и когато детето се появи на бял свят обикновено няма проблеми с даването на име, дори и да не си го измислила до раждането, няма хора без имена, просто не му давай едно име, а след това да се налага да го сменяш, защото тогава влияеш на естествения ход на събитията в неговия живот и това да, може да му повлияе отрицателно или дори фатално, има всякакви случаи, така че помисли кое е твоето дете, как си го представяш и как го наричаш, помисли за съчетанието между собствено и фамилно/и име/на, за мелодията на цялото име, за естетиката на името и за това какво предпочиташ ти, дълго или кратко, няколко лични или само едно, да е кръстено на някого или да си дойде с името и сама ще разбереш. Няма по-добър съветник от майчината интуиция и майчиното сърце умее да подсказва тези неща, макар да няма установена методика, по която го прави, вярвай ми, така е. smile
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #266 -: юли 24, 2014, 00:36:11 »

Няма по-добър съветник от майчината интуиция и майчиното сърце умее да подсказва тези неща, макар да няма установена методика, по която го прави, вярвай ми, така е. smile

Първо искам да ти благодаря за изчерпателния отговор  smile и да ти кажа, че напълно съм съгласна с теб.
Точно заради инатуицията ми на бъдеща майка много добре ми пасна Андреа, направо си го чувствах като вече избрано име. Разбира се не казвам, че не съм имала някакви резервни варианти, но те не бяха много точно с цел да не се обърквам... Проблема е в това, че с бъдещия татко неможем нещо да стигнем до консенсус  cray имаше един период в който ги говорихме, мислихме, четохме, но.... явно се оказва труден избор!? А най- лошото в момента е че той напоследък е много зает и почти не ни остава време да говорим за нашите неща,  angry които всъщност трябва да бъдат на преден план  cray Но в най-скоро време ще трябва да го сгащвам и да решаваме  strong поне да се спрем на 2-3 варианта па макар и в деня на раждането да се спрем на 1...
« Последна редакция: юли 24, 2014, 00:40:13 от SweetDream » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #267 -: юли 24, 2014, 06:21:00 »

Ами май са ясни нещата - върви към Андреа Wink. Мъжете гледат по- отвисоко на нашите тревоги и вълнения и ги смятат за незначителни и не искат да им отделят специално внимание blush. Има ли точни мотиви против това име таткото? Вероятно само те дразни, ей така, на шега...
Наистина няма хора без име, няма и лоши имена.  heart
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #268 -: юли 24, 2014, 07:21:32 »

А преди да започнете да водите сериозно тези разговори за името, имало ли е име, което да е паснало на бащата така, както на теб Андреа?
Според мен спри да го мислиш за известно време, не насилвай нещата, за да не превърнеш този прекрасен момент избирането на име в нещо, от което да се страхуваш, да бягаш и да не ти носи особено приятни емоции. Името ще дойде, ти просто му вярвай.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: юли 24, 2014, 08:31:14 »

SweetDream, аз да разведря малко атмосферата и да ти разкажа моят личен опит, може малко да те успокои. По принцип ние бяхме сигурни, че ще е момче и почти варианти на за име на момиче не сме обмисляли сериозно, така че веднъж седнахме и за 5 минути избрахме име за момче. Съпругът ми предложи името Симеон, никога не бях мислила за това име, но като ми го каза и веднага ми допадна. Това разбира се е идеален случай и двамата бъдещи родители веднага да харесат името. Та този разговор беше около 7-мия месец и нито веднъж повече не сме обсъждали темата. След раждането аз му се обадих да му съобщя новината, говорим си разни неща и пак името не сме обсъждали. Исках да се обадя и на майка ми, на сестра ми да съобщя новината, но се сещам, че името все пак не сме го говорили, дали това ще бъде окончателно и му се обаждам отново, питам "За името, Симеон ли си остава, както говорихме?", а той ми отговаря:"Ти реши, както искаш, така ще се казва", толкова беше щастлив.
С този разказ искам да кажа, че в момента след раждането ще бъде съгласен и на Андреа таткото, колкото и да не го иска сега. Ти си го познаваш най-добре разбира се и като цяло не е хубаво да се стига до този краен момент за решаване, но пък и съдбата може да си каже думата. smile
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines