Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 08:08:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 204239 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #240 -: юни 25, 2014, 08:25:16 »

Millie, по повод спелуването на София се сетих нещо. Моето име също завършва на "ия". В старата ми лична карта името ми се изписваше на латиница накрая с "iya", което беше леко безумно да се прочете от всеки чужденец. Преди близо две години смених личната карта и се оказа, че има нова транслитерация. Сега името ми се изписва накрая с "ia". Няма да имаш никакъв проблем за това София да се изпише с "я", а не с "а". Същото важи за Мария, Лилия, Наталия...
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #241 -: юни 25, 2014, 08:47:45 »

Можеш да си напишеш името на латиница както ти прецениш, е сега поне да е близо до това което е твоето име smile

Аз съм Мария но в Македония се изписва на латиница Marija и много исках и в тукашните документи да съм така и се записах така smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #242 -: юни 26, 2014, 14:15:51 »

Мариолка, то и преди можеше да си изпишеш името, както пожелаеш. Въпросът е, че е променено основното правило, по което се работи, в случай, че нямаш претенции. Така например преди "дж" се изписваше "dzh", а сега е променено на "dj".
Активен
Stefani1
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #243 -: юли 16, 2014, 23:02:10 »

Момичета,имам една дилема за името.С таткото одавна сме избрали две имена: Самуил или Кристиан.Обаче мъжа ми е Даниел,а това Самуил/Кристиан Даниелов Георгиев не ми допада.Какво ще кажете за Самуил/Кристиан Даниел Георгиев?Звучи ми някак си по добре.Мъжа ми каза че няма нищо против за което и да е,но аз сама не мога да реша.Бих се радвала на съветите ви  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #244 -: юли 17, 2014, 05:51:22 »

Даниелов звучи добре и покрай Ст. Данаилов не е необичайно. Пък и кой и кога наричат детето с трите му имена? Все още име без "ов" е по- необичайно, при четене или изричане може да се приеме като негово второ лично, особено ако е Кристиян първото.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: юли 17, 2014, 06:45:50 »

Ние сме без -ова на второто име. Това го бях решила много преди да родя.Много зависи наистина как звучи името и дали на вас ви харесва.
Активен
Stefani1
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #246 -: юли 17, 2014, 08:56:25 »

На мен втория начин ми харесва повече.Вярно че може да се обърка за второ име,но не мисля че това е някакъв проблем.Обаче снощи сънувах,как поглеждам в кошарката и на нея пише К,така че май ще е Кристиан.За второто име явно  в болницата ще го реша.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #247 -: юли 17, 2014, 09:18:56 »

Да, случва се детето да си избере името само  smile. За второто няма никакво значение, рядко ще му се налага да го ползва. Пък може и това да си избере само, има време Wink
Активен
Stefani1
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #248 -: юли 17, 2014, 09:36:45 »

Ако си го избере и второто ще ме улесни biggrin Говорих с приятелки и те са на мнение че Даниелов е по-хубаво,но не ми звучи някак..
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #249 -: юли 17, 2014, 11:18:35 »

Здравей, Stefani1!
Според мен бащиното му име ще е по-благозвучно, ако е Даниел и се възприема като второ лично име в чужбина, така няма да имаш проблеми никъде по света с изписване и произношение? Хем е по-кратко, хем е по-лично и открояващо се.
Иначе за избора между Кристиан и Самуил като че ли предпочитам Самуил, звучи ми по-добре с Даниел, а и не е толкова често срещано като Кристиан. От друга страна знам, че имената, които съдържат или започват с буквата К носят късмет, вибрациите на "к" дават числото 11, което е господарско число и не се редуцира винаги до 2 според нумерологията, защото значението на 11 е по-различно и е кармично предопределено заради комбинацията на 1-ци, това в лидерско число.
Хубаво е, че си сънувала буквата, защото смятам, че по време на бременността на жената й се внушава името на бъдещото дете посредством различни знаци, а тя само трябва да е с отворени сетива и да възприема подадената информация интуитивно, защото името също влияе върху съдбата на човека, то е за цял живот и предопределя жизнения му път.
Ако си имала разни знаци или сънища, съвети от приятели, колебания между различни имена и накрая избереш не това име, което е предопределено за детето ти, без да искаш можеш да промениш целия му жизнен път в негативна посока. Вярвам в това, макар че не е задължително и другите да вярват в подобни теории, хубаво е да се вслушате в тях, а когато детето се роди, някак си отвътре ти се подсказва името, като се обърнеш към него с едно определено име, детето само реагира и ти усещаш кое е неговото име, как ще го наричаш и се чувстваш комфортно и спокойна от решението си, така че може би най-добре е да изчакаш да се роди малкото съкровище и тогава е по-лесно да разбереш кое от двете имена е точно неговото. Не искам да давам примери, защото са много и няма да имам време и място да пиша толкова, а и ще стана противна с моите романи. Желая ти хубав ден и леко раждане в понеделник, желая ти да гушнеш едно здраво и прекрасно бебче, което много да те радва!
Активен
Stefani1
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #250 -: юли 18, 2014, 12:30:53 »

Благодаря!
И на мен преди повече ми харесваше Самуил,но мъжа ми искаше да го кръстим на някой от бабите и дядовците,баща ми е Красимир свекъра ми е Костадин и решихме първата буквичка само да вземем,пък на него Кристиан си му харесваше и преди.Иначе той много искаше момиченце даже име беше избрал преди да разберем пола и само повтаряше Ема ще се казва,малката Емичка,ще е на тати принцесата,ама като му казаха момче замръзна, и всякаш беше малко разочарован ама бързо свикна.Надяваме се второто,живот и здраве да е момиченце. smile
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #251 -: юли 23, 2014, 03:37:31 »

Здравейте момичета! Пиша ви за да дадете иде за има за момиченце.. crazy С мъжа ми все умуваме и неможем да се спрем на нищо,а лично аз искам в името на детето да има буквичките "Н" и "Д"  pardon Също така името трябва да е оптимално за България и Чужбина понеже ние не живеем в България  crazy Гледах много из интернет и намерих такива които започват с "Д" и имат "Н" повече отколкото започващите с "Н" и имащи "Д"... Иначе аз предлагах варианти с неутрална буквичка и имащи тези двете в името , но нещо неможем да направим избор....
Благодаря Ви предварително!  girl_wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #252 -: юли 23, 2014, 06:02:31 »

Познавам две момиченца с името Неда на 12 години. На мен ми харесва, децата са много красиви и умни, едното живее в чужбина.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #253 -: юли 23, 2014, 06:22:04 »

Дивна, Дана, Дарина  smile А ако ще започва с "н", предложението на свекърва е прекрасно  give_rose
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: юли 23, 2014, 06:46:14 »

Даниела, Надежда, Дениса  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines