Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 02:19:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 203446 пъти)
 
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #195 -: април 25, 2014, 17:28:00 »

Харесвам и четирите имена, които си си набелязала  good

А като вариант бих предложила Александър Фил Хес.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: април 25, 2014, 20:50:58 »

Други имена международни Адриан, Даниел, Габриел, .... и Константин ми харесва, но съм малко пристрастна за това име. smile

Vivi20, доста добри попадения :-). Не ми беше хрумвало, но понякога е така - такива имена могат да избодат очите, докато се напъваме да измислим какво ли не :-)
Благодаря ти!

Tonina, fiibi_bg, благодаря, момичета, но на мен ми се струва, че Филип + Александър сами по себе си са си доста "твърди" имена, не се преливат едно в друго и затова такава комбинация ми се струва..неубедителна...

Имам време още да мисля :-)

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: април 28, 2014, 07:54:37 »

Ами ще предложа една "по-меко" второ име - Александър Майлс Хес или Филип Даниел Хес.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: април 28, 2014, 15:18:31 »

Даниел  good

Ние сме се спряли или на Даниел (с ударение на а )или на Раян.

На мен много ми харесват и в комбинация, но в БГ не е много прието и май ще си изберем едно от двете.

Даниел Александър Хес ми харесва много
както и предложението на Панди - Александър Майлс Хес
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: април 28, 2014, 15:25:28 »

Много сте идейни, момичета! Благодаря!  yahoo
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #200 -: април 28, 2014, 15:30:16 »

М, чувала съм, че в България вече може както си искаш да си кръстиш детето, т.е. може да е с 2 първи имена и фамилия. Аз лично бащините имена не ги харесвам много, много и искам да го избегна, независимо къде ще раждам. Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: април 28, 2014, 15:36:13 »

М, чувала съм, че в България вече може както си искаш да си кръстиш детето, т.е. може да е с 2 първи имена и фамилия. Аз лично бащините имена не ги харесвам много, много и искам да го избегна, независимо къде ще раждам. Wink

Много интересно.Трябва да го проверя. Ние така или иначе мислим бащиното да не е с -ов, защото Боянов някакси не ни звучи...
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #202 -: април 28, 2014, 15:44:46 »

Аз още навремето имах съученичка, на която презимето беше Тони, не знам щом тогава е можело, защо и сега да не може.  pardon Моят мъж е Константин, ако детето има бащино име, докато го напише, ще го забрави милото. Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #203 -: април 28, 2014, 15:44:54 »

М можеш, аз имах един колега се казваше Виден–Дамян. Гласувам за Даниел, ( ососбено че е с ударение на а, по македонско ми е  danceg, аз примерно съм Мария с ударение на първото А,но тук съм с друго ударение) а и ние здраве и живот някой като имаме деца няма да е презимето на -ов или ова, че нали знаете как се казва мъжа ми
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #204 -: април 28, 2014, 16:14:39 »

И аз не харесвам бащиното име, защото при много смесени бракове създава проблеми и са доста объркващи за детето и за родителите, а за властите да не говорим. В България няколко пъти обмисляха да променят това положение, но досега няма промяна. Да не говорим, че дори тук това име, произведено по всевъзможни начини от собственото име на бащата, няма никакви важни незаменими функции и не се използва често. Аз съм омъжена за чужденец и моето бащино име винаги ми е създавало проблеми, защото в много държави не разбират какво е бащиното име, те просто нямат такова и когато се наложи да се попълват документи, ме карат да го пиша като второ собствено, защото няма никакви административни функции и удължава цялото ми име, а никъде не са предвидени по повече от 30 символа за някакво конкретно име. Освен него вписвам своето фамилно и фамилното по съпруг, не дай Боже да имам двойно лично име. За имената на дъщеря ми ще трябва да водя дело, за да може да бъде с една фамилия и да се избегнат подигравките с дългите й и доста странни бащини имена, защото бащата е с двойно лично име, което допълнително й удължава цялото име и сега е с две лични женски имена, две лични мъжки имена от бащиното и една странна фамилиая в множествено число от името на прадядо й, цялото име звучи доста абсурдно, но въпреки че подадох всички документи, за да я кръстя, както трябва като дете с две гражданства и предвид сложното име доказах, че в други общини в България тези абсурдни ситуации се избягват, в София ми отказаха да й издадат акт за раждане, докато не се съглася да й напишат имената според българския закон, защото била родена в България. Ами явно за едни бг граждани може, за други не може да се вписват имената на детето по преценка на родителите, въпреки че са спазени законовите норми по международно право. В Италия например хората имат само едно фамилно име и едно или две лични. По света в много държави традицията е била да има двойно лично име и една фамилия по баща, някъде добавят и фамилията на майката отзад, но това име също няма административни функции. С всичко това искам да кажа, че колкото по-кратко е фамилното име, толкова по-добре звучи с двойно лично и ако няма т.нар. бащино име, се получава най-добрият вариант, защото името не се удължава допълнително и не може да звучи грозно. С кратка фамилия, каквато е Хес, много добре ще вървят едно кратко и едно по-дълго име за двойно лично като може би е по-добре да се търси благозвучие при комбинацията им. Не знам дали държите да е едно от филтрираните  имена, които прочетох, но дори и така да е ми харесват съчетания като Йоан Даниел Хес, Алберт Мартин Хес или Филип Майлс Хес. Харесвам и името Джим или Джеймс, но станаха прекалено много варианти и мисля, че не помагам много с това в случая. Името Александър не ми допада изобщо, а и ми се струва, че напоследък всички момчета ги кръщават така, някакъв странен бум на Александровци има, доста дълго и грубо ми звучи. Извинете ме за дългия пост!
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #205 -: април 29, 2014, 02:25:20 »

Ако родиш в БГ винаги има бащино име. Просто може да е без наставка "ов". Моите деца са с презиме Павел. Това не значе, че са с 2 имена. Закона за гражданската регистрация позволява и 2 имена. Пр. Ана-Мария и т.н. Ако дете е родено в чужбина и няма бащино име, тогава се записва както си е в оригиналния акт да раждане, без презиме.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: април 29, 2014, 08:25:11 »

моята госпожица е с 4 имена, понеже не исках името й да се изписва с тире .. в интерес на истината и аз обмислях презимето да е без -ова, ама таткото настоя и така ..
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #207 -: април 29, 2014, 16:41:52 »

Много странно, че не са искали да запишат детето както трябва  crazy

Марта има само две имена (без бащино) и й издадоха акт за раждане без никакьв проблем. Нали и тя е бьлгарска гражданка, какво като е родена в чужбина. Излиза, че е точно както както казваш: за едни може, за други: не.  huhhuh.gif
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #208 -: април 29, 2014, 16:49:35 »

в България може да си с две имена, аз съм също с две имена. Друг е въпроса че във всичките институции лелките изпадат в ужас като кажа че имам две имена, и слагат "." -точка вместо бащинно, понеже в Македония имаме само Име и Фамилия, и като взех БГ гражданство трябваше да запаза този стандарт иначе ставам двама различни човека smile
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: април 29, 2014, 16:54:50 »

mariestrellas,

усещам, че с теб ще си говорим на лични :-)
А относно тези бащински имена - не знам, две ръце и два крака няма да ми стигнат да викам и да стискам палци за това да не се тормозим така с тези имена. Имах късмета, че бащиното и фамилното по баща ми съвпадаха, та когато стана време да сменя фамилията си с тази на съпруга ми, не загубих от цялата работа, но си страшно права, че не служи за нищо...
При мен когато вадих документи нови за регистрация по местоживеене с новата фамилия, хората се видяха в чудо с мен, защото не знаеха защо имам нов паспорт с две фамилии, а на всичкото отгоре диванетата в МВР са ме записали по международен паспорт като малко име в същата графа и с презимето ми, все едно бащиното ми име е второ мое малко, под тях се мъдри бившето ми фамилно, а над "малките ми имена" - понеже излиза, че съм с две, - новата фамилия, ами за каква манджа с грозде става въпрос?
Страшно се дразня, защото където и да ида, трябва да се легитимирам с трите имена (лично, бащино и ново фамилно), защото така съм записана по паспорт, и така са ми издадени и новите документи по местоживеене и новата ми регистрационна карта. А много ми се иска да мога да се представям само с малкото си име и новата фамилия!  
Българска му работа!
А за регистрация на детето не знам къде ще е все още. Ние засега живеем и работим временно в Чехия, но съпругът е германец, с жителство оттам, и ми казаха, че детето ще получи и трите националности....А струва ли си въобще главоболията да го регистрирам в България? mariestrellas, ще ми пишеш ли на лични каква е хамалогията?
« Последна редакция: април 29, 2014, 17:26:23 от devisil » Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines