Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:13:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 203466 пъти)
 
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: май 26, 2013, 08:26:08 »

Решила съм детето ми да не го кръщавам на родители или на нас...Като цяло за момиче харесвам Емилия, Виктория, Анелия, Габриела, Никол/Николета...За момчета Александър, Георги, Виктор....Но , ако детето ми се роди с името си (например на Иванов ден -ще я кръстя примерно Ирина/Ирена/Ивайло)
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: май 27, 2013, 23:46:26 »

И аз да се разпиша в темата.
Нашата втора принцеса изглежда ще бъде с две собствени имена Сара АнабелаGirl_hide
Съпругът ми и аз още първият път искахме дъщеря ни да се казва Сара, но понеже едната ми сестра се казва Сара, ми беше неудобно да я кръстя на нея, а другите две да се сърдят, макар, че ние двамата често й казвахме Сара по навик. После сестрите ми казаха да не се излагам, че нямат нищо против да се казва Сара, но ние вече си я бяхме кръстили Ребека, а освен това си взе буквичката на баба си, но си обещахме, че ако имаме пак момиченце ще се казва Сара.

Обаче Ребека още първият път, когато й казахме, че ще съм бременна тя заяви, че ще има сестра и, че сестра й ще се казва Анабела (харесала си го е по някакво филмче за някаква кравичка Анабела). Когато й казахме, че не може да бъде сигурна докато не дойде 17-18 седмица, тя ни "заплаши", че ако е момче нямала дори да го погледне.   pardon Ние само се смяхме на тези нейни изказвания, като си мислехме, че ще й преотмине и ще забрави с месеците. Но след като дойде 20 седмица и докторът потвърди на ултразвука, че е момиченце, тя твърдо заяви, че е знаела през цялото време и сестра й ще се казва Анабела, а на мен ми каза: "Мамо, знам, че много искаше момче, но ще трябва да си родиш друго бебе, защото това е моята сестра". Докторът много се смя с нас.  tease

Както напредваха месеците, тя все по-упорито заявяваше, че сестра й ще се казва Анабела, ние й обясняваме, че не ни харесва това име, но без резултат. Накрая съпругът ми реши да направим компромис и малката принцеса да получи две имена, а тя като порасне да си избере едното.
За щастие в Сърбия имат само две имена - собствено и фамилно, така, че принцесата ще се казва Сара Анабела Шили, макар, че и това вече си е достатъчно странна комбинация, но важното е, че винаги ще знае, ча сестра й дейно е участвала в нейното изчакване и, че много я обича.  heart
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: май 28, 2013, 10:39:50 »

Решила съм детето ми да не го кръщавам на родители или на нас...Като цяло за момиче харесвам Емилия, Виктория, Анелия, Габриела, Никол/Николета...За момчета Александър, Георги, Виктор....Но , ако детето ми се роди с името си (например на Иванов ден -ще я кръстя примерно Ирина/Ирена/Ивайло)

Ако се роди на Иванов ден и кръстиш Ирина или Ирена нищо не правиш - Ирина и Ирена празнуват на 5.5. Първата буква няма нищо общо с цялото име. Моето дете има имен ден на Иванов ден, а се казва Калоян.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: май 28, 2013, 10:58:29 »

Здравейте,
очакваме нашето второ бебече през август и срещаме огромни трудности с избора на име -бебето е момче. С каката не сме имали този проблем, още преди да забременея знаех,че ще имам момиченце с името Дара. Но с юнака сега не можем да решим, отпаднаха няколко имена и за момента са останали Андрей и Симеон. Таткото е оставил на мен да реша. Очаквам вашето мнение

Аз съм за Андрей smile

А ако питаш за други варианти с А и С: Анатоли, Атанас, Антон, Свилен, Стефан, Сава. На мен поне тези ми харесва, а и не се бълват постоянно в последните години като някои други Wink

Аз към списъка за имена на момиченца, освен твърдо харесваните и от двама ни: Яна, Калина, Ралица, Вяра, добавих и още едно, на което засега половинката гледа колебливо: Анастасия. Та, един ден ще видим кое ще е от тези, но всичките ми харесват smile
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #139 -: май 28, 2013, 16:02:49 »

Петра, много сладка история. Опасна кака си има бебето. Много е хубаво, когато бебето сякаш си идва с името, а при вас е точно така.  good
Активен
elly_l
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #140 -: юни 10, 2013, 23:35:55 »

За момиче много харесвам кратки, звучни имена - Ема, Ева, Яна, Мая, Рая, Сияна, Стела. Аз се казвам Елица и навсякъде, където ходя, все ми казват - а, ето я Елица, с хубавото име! smile
Харесват ми имена, които се пишат и изговарят лесно на повечето езици. За мъжки обаче съм в много голяма чуденка и нищо не ми харесва или, ако ми харесва, познавам вече доста дечица на мои приятелки с това име или пък имам приятели, които се казват така.
На нас още не са ни казали пола, макар че днес докторът за малко да каже, но не искал да ни подвежда... Аз обаче миналата седмица сънувах, че имам син на 2-3 години, който се казва Боян и сега съм почти убедена, че ще имаме момче, макар че много искам момиче smile (тук няколко страници по-напред прочетох тази легенда, че детето прошепвало на майка си името си - та ето ни и нас)...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: юни 11, 2013, 13:12:36 »

(тук няколко страници по-напред прочетох тази легенда, че детето прошепвало на майка си името си - та ето ни и нас)...

Може би наистина има нещо вярно в това, защото макар и да не съм сънувала, че ще имам точно дъщеричка, именно името за момиченце ни беше едно единствено и категорично - адашка ти е smile

Боян е хубаво мъжко име. Ние също сме го обсъждали за в бъдеще, но аз имам предразсъдък заради един много противен наш колега nea И не мога да избягам от това.
Активен
Leq_80
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #142 -: юни 11, 2013, 14:00:11 »

krisi1812 , и двете имена са хубави, но аз клоня към Андрей good
Активен
elly_l
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #143 -: юни 11, 2013, 16:27:45 »

Други мъжки имена, които обсъждаме в момента са Александър (естествено), Константин, Камен, Явор, Симеон.
Забелязвам, че има много красиви имена, които, за съжаление, звучат добре или имат вариант само за единия пол. Например фаворитите ми Ема и Яна не ми допадат като мъжки - Емил, Яни/Янко.
Друг аспект при мъжките имена е, че освен красиво и лесно да се съкрати, името на момчето трябва да може да формира и презиме или фамилия някой ден, което прави една част от модерните преди няколко години имена Дейвид, Патрик, Раян) неприложими и може би затова няма такова голямо разнообразие от нови мъжки имена.
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: юни 11, 2013, 18:20:25 »

Здравейте и от мен smile Ние бяхме готови с име за момиче, но бебо ни изненада е мъж smile и сега си няма име smile Много харесвам Адриан и Георги smile Но и същевременно искаме да носи буквата на баща ми С и е много трудно smile
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: януари 02, 2014, 07:50:11 »

За много години, момичета!  Sunshine
Желая здраве, щастие, любов и благоденствие на всики!  give_rose
Имам нужда от малко помощ от вас - от повече мнения. smile
За име за момиченце бяхме решили Карина  heart . Но засега това име остава за в бъдеще, тъй като очакваме момче и аз лично съм в чуденка. Имената, на които сме се спрели са Даниел и Александър.
Кое ви харесва повече? smile
Благодаря предварително за помощта!  give_rose
« Последна редакция: януари 02, 2014, 07:57:57 от lunno momiche » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #146 -: януари 02, 2014, 08:30:11 »

lunno momiche, и двете имена са хубави, и двете са доста разпространени в последно време. Ако ще зарадваш някой роднина с буквичката му, избери това име. Ако буквите за без значение, попитайте бебето. Примерно си кажете, че ще го помолите да ритне на името, което харесва Wink.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: януари 02, 2014, 09:21:36 »

svekarva, благодаря за съвета!  give_rose
Съзнателно избягваме буквичките на родителите, за да няма разочаровани.  pardon
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: януари 02, 2014, 11:29:25 »

lunno momiche моя син е Александър и съм пристрастна smile Винаги съм искала да кръстя така детето си,ако имам син!А и свекър ми се казва така и така всички сме доволни smile Аз не гледам колко е популярно името!Мисля,че е много силно име и носи голям заряд!Даниел също много ми допада  good и двете имат хубави умалителни!Успех,на което и да се спрете ще е добър избор  give_rose
« Последна редакция: януари 02, 2014, 11:32:28 от miauka » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #149 -: януари 02, 2014, 11:35:30 »

 Лунна светлинка, и двете имена са чудесни  smile
 Присъединявам се към препоръката да дадеш на мъничето само да си избере името  Wink
 Ние, например, имаме голяма дилема за името. На мен ми се иска да уважим единия дядо или бабите, обаче ни едно име не мога да харесам. Та след разгорещен спор с бъдещия татко, той ми каза: "Като го родиш и го видиш, ще му дадеш името. Затова не се мисли предварително, за да може детето "само да си каже името".
 Затова и аз ще ти кажа така - като се появи на бял свят, като го гушнеш и погледнеш в очите, ще знаеш дали ще е Даниел или Александър  smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines