Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:26:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 203428 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: август 23, 2012, 23:01:34 »

На мен между другото ми харесва как звучи Мери Димитрова, много свежо.  smile

Аз пък да ви разкажа за нашата история около името и по-скоро фамилията. Понеже бащата е с фамилия Тодоров, ако искахме да кръстим детето на негово име трябваше да е Тодоров, не може Тодорова понеже за тях се води друго име, защото е с допълнителна буква. Обаче на нас въобще не ни харесва комбинацията Вероника Тодоров, много грубо ни звучи и я кръстихме на мен (аз не съм си сменила фамилията при брака). Бащата нямаше против въобще, даже напротив. На родителите ни казахме след това, на тях малко странно им стана, ама това е положението. Тук при нас по принцип като се роди детето го пишат на фамилията на майката и вече след това при регистрация може да се смени на фамилията на бащата или майката.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 24, 2012, 02:13:19 »

Princess_of_the_Dawn, то и при нас ще е Димитров, не Димитрова- т.е. Мария Димитров или Мери Димитров, но предполагам в бг документи ще я водят Димитрова, затова писах Мери Димитрова. Иначе тук по закон приемат фамилията на бащата така както си е и тъй като няма А на края, следователно и в нейната фамилия няма да има А. Другият вариант е както при вас- ако искам А накрая трябва да е на мойта фамилия понеже тук си се водя с моминската фамилия, понеже за тях брака не бил уважителна причина да си сменя фамилията макар, че в бг документи съм с неговата фамилия. Много е сложна цялата история с тези фамилии не знам какво им пречи да си ги пишеш както решиш ама тва е положението.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 24, 2012, 04:07:09 »

Anita81, в България, ако я регистрирате и вадите паспорт мисля ще я пишат както на акта за раждане, тоест ако е Димитров, така ще я пишат. Не може на различни документи с различно име да се води. Но пак попитайте за всеки случай. Ние  пък искахме фамилията й да е на първото име на баща й, но не позволиха, трябва да е фамилията на майката или бащата, то и може би по-добре стана, иначе тримата щяхме да сме с различни фамилии, по границите, особено на българската голям купон щеше да е.  yahoo
« Последна редакция: август 24, 2012, 04:10:14 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 24, 2012, 05:48:25 »

Анита,
при записване на дете, родено в чужбина, се изисква акта за раждане от страната, в която е родено детето. Този акт за раждане трябва да е с апостил, както и преведен на български.
Съответно при издаването на БГ акт за раждане се пише това, което е написано на другия акт за раждане.
Името на Леа е Леа Елизабет Димитров и не сме имали абсолютно никакви проблеми нито с акта за раждане, нито с БГ паспорт.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 24, 2012, 16:13:51 »

мерси, милички

да е жива и здрава миличката, пък Димитров или Димитрова, няма кой знае какво значение. Както я запишат така, то така или иначе не зависи от мойто желание...
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 24, 2012, 17:03:01 »

За краткото име винаги има начин. Моето дете се казва Георги, но никой от семейството ни не харесва Гошо като кратко име. От самото начало му казваме Гого или Гоги (като лесно съкращение за запомняне от него самия) и много рядко някой се обръща към него с Гошо.  Със сигурност през живота му ще го има като обръщение, но когато се наложи едно като масово, то си е основно. Например в детската градина им казах как предпочитам да го наричат и те се съобразяват. Близките също. Така че кръщавайте си децата както искате и след това налагайте избраното кратко име.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: август 31, 2012, 14:48:35 »

Не знам дали при вас се е случило, но аз преди да забременея си имах фаворити имена, но след като забременях, много странно съвсем други имена, започнаха да ми харесват, такива, които преди това съм намирала за абсурдни. Знам, че бремеността променя много неща и не знам дали това е едно от тях. Да не говорим, че и нищо конкретно не мога да реша.
Мъжът ми отказва да коментира избора на име, било рано още. Аз имам подозрения, че той би искал да кръстим детето на баща му, но може би не иска да се налага или да навлиза в излишни спорове. Има един вътршен глас, който ми казва да го кръстим на баща му, доброто в мен smile от друга страна винаги съм казвала, че няма да кръстя детето си на никой, защото вярвам, че се предава енергия и може да прилича детето на този, на който е кръстено. Вие какво смятате за кръщаването на двекър/свекъра?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #37 -: август 31, 2012, 15:06:16 »

roumyana , напълно те разбирам  heart  heart  heart! Аз послушах добрия глас в мен и кръстих децата на дядовците /първото на свекъра/. Взели са само най- хубавото от дядовците, чиито имена носят. Първият повтаря трите имена, казват, че такива деца са големи късметлии. Мога да твърдя, че той е най- прекрасното дете, което човек може да има. Казваме му на цяло име, не на галено, както на свекъра. Изобщо не ги свързвам двамата...Моето си е мое, съвсем различно е. Говоря съвсем честно, можеш да прочетеш и какво съм написала за децата си в Горещия стол. Не се притеснявай за вибрациите, те зависят и от времето, в което се излъчват. Казваха, че дори и да е клониран, човек пак ще носи собствената си съдба. Бащите много се радват, ако децата им са кръстени на родителите им, макар да не искат да го признаят.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: август 31, 2012, 15:19:10 »

Ах, свекърва, с този пост, почти ме убеди да го кръстя на свекъра, защото детето ще носи трите му имена. Още повече, че името е хубаво, а и  нищо лошо не мога да кажа за моя свекър, само хубави неща. То аз знам, че всички ще се зарадват много, а остава ли нещата за последния момент-считай раждането, то ще см се размекнала и ще го кръста на него, ясно си е. Ама поне моя мъж да каже нещо в тази насока, той спомена де, помеже детето ще се ражда декември живот и здраве, че може да го кръстим на името на светеца, ако се роди на имен ден. даже си говорихме, че може и на майка ми да го кръстим, той даже предложи да го кръстим на нея, но тя е починала, а съм чувала, че не е хубаво първото сете да се кръщава на починал човек и така ... има време още, ще помислим. А знам, че майка ми ако беше жива, щеше да ми каже: "Недей така, не бъди лоша, кръсти го на човека, той заслужава, толкова много е направил за вас, а и така ще зарадваш хората". Той и мъжът ми, ако знае, как да го каже, няма да му откажа, ама все се правя на интересна и на много отворена.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #39 -: август 31, 2012, 16:22:37 »

Руми, аз съм срещала едно твърдение (обаче не знам ти как приемаш тези неща), че когато жената забременее, духът на детето "се навърта" около нея и помага да се изгради тялото му точно такова, каквото му е необходимо. И в един момент прошепва на майката името си. И това име тя или го сънува, или и се забива като пирон в главата, или изведнъж почва много да и харесва. Нормално е да смениш вкусовете за име.

Колкото до предишните поколения, неизбежно детето ще прилича на някой от дадовците / бабите. (Все пак ще има 25% общи гени с тях.) През поколение се прехвърлят много черти и качества, че и болести, но тук да не си говорим за такива неща. Щом ти харесва името и човека, който го носи, можеш да го кръстиш с това име, но да си знаеш, че си го кръщаваш само по себе си, а не непременно на някого. Например аз много харесвам името Димитър и една нощ сънувах толкова жив сън, че все едно съм го преживяла наистина, сънувах как съм родила момче и то се казва Димитър, още му помня чертите на лицето. Обаче и мъжът ми така се казва, че и баща ми, че и дядото на мъжа ми, че моя прадядо... еми какво да се направи сега!!! Но като се появи наистина детето, то ще си дойде с името. Понякога разбираш името, щом видиш детето. Една позната влезе да ражда Иван, а я изписаха с Деян. Всички бяха шокирани, а таткото най-много, но тя просто каза, че като го е видяла и е разбрала, че трябва да се казва Деян и това е. На мен пък са ми късали кръщелното. За няколко часа съм била Белослава, а сега съм Екатерина.  pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #40 -: август 31, 2012, 16:42:11 »

И ти ли??!

Аз пьк сьм била Ралица...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #41 -: август 31, 2012, 18:03:28 »

Аз пък съм трябвало да бъда Екатерина, на името на майката на баща ми. Майка ми обаче ме кръстила с името на чичо ми, което започва с първата буква от името на нейната майка. После в семейството винаги се говореше, че толкова приличам на баба си Екатерина по нрав и по външен вид, че все едно съм кръстена на нея. Даже съм чувала и майка ми да съжалява......Интересно е, че брат ми се ожени на 45 години след два неуспешни годежа и много любовни терзания за Екатерина. Просто къщата си е чакала името.....
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #42 -: септември 01, 2012, 08:35:59 »

Свекървичке, направо!
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: септември 01, 2012, 13:10:48 »

И ти ли??!

Аз пьк сьм била Ралица...

Затова значи си моята кръвна група Bravo
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: септември 02, 2012, 22:01:37 »

Мацки, аз пак да ви питам.
Как ви звучи името Мария Никол Димитров? Питам понеже тук децата нямат бащино име и обикновено бг пишат името на бащата като второ име, но не могат да го впишат с -ов накрая и затова пишат точно името на таткото. На нас обаче тази идея не ни харесва как звучи и понеже таткото е Николай мислехме просто да добавим Никол като второ име, само ако в документите не е вписано като второ собствено име. Та опцийте са Мария Димитров или Мария Никол Димитров. Как би се приело едно такова име в БГ ако някой ден се върнем да живеем в БГ? Какво е мнението ви?
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines