Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:19:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 203471 пъти)
 
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #15 -: юли 18, 2012, 08:06:16 »

V_e_S_i, и моя баща се казва Владимир - синът ни е Владислав  heart.
Антонио не знам, май по-ми харесва варианта Антон, но това въпрос на лични предпочитания girl_wink

Anita81, от тези, които си споделила за момиче  на мен Стела и Емили   ми допадат  give_rose
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 18, 2012, 10:48:51 »

Емили ми е прекалено чуждо.....не ми харесва много идеята.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 19, 2012, 04:22:28 »

мерси за мненията Wink

Джозефин, аз не живея в БГ и искам име, което се произнася лесно и на бг и на английски.

Кристина ми е фаворит, понеже носи името на Христос и ще има имен ден на Коледа. Надявам се татито да го хареса. Още не сме обсъждали имена понеже имаме други терзания в момента, но се надявам скоро да го решим smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 19, 2012, 09:22:40 »

сега разбирам smile На мен примерно повече ми харесва просто Ема, вместо Емили smile
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 27, 2012, 17:23:29 »

Анита за да не стига до излишно конфронтации при избора на име на бебето, може да седнете с таткото и всеки независимо един от друг да напише имената, които харесва и предпочита, след това да сравните и ако има съвпадение на име да изберете него, ако няма просто да изкоментирате защо предпочитате това или онова име и в крайна сметка да изберете или някое от предложените или да изберете коренно различно име ..

при нас избора на име стана изключително лесно - с таткото бяхме говорили още преди да решим дори да опитваме за наши любими имена и когато мечтата ни се изпълни изобщо не сме мислили, името просто си дойде от самосебе си, но решихме да не го споделяме с никого, докато дъщеря ни не се роди .. на въпросите от страна на родителите и приятелите ни, споделяме само, че детето няма да бъде кръстено на абсолютно никого и така smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 18, 2012, 19:27:49 »

Милички, какво мислите за името Мария? След като почнахме да обсъждаме имена татито каза, че иска да кръстим малката на бабите - и двете са Мария, а мен ме притеснява факта, че е малко остаряло име вече и че в БГ май е често срещано име. Поне от едно време има доста с името Мария, не знам сега дали толкова често се ползва това име. Тук където живеем, не е често срещано, но в БГ.... Ще се радвам на мнението ви.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 18, 2012, 19:30:53 »

Ани ,на мен специално много ми харесва името Мария.Чудесно е!
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 18, 2012, 21:07:29 »

  Анита , моята беба живот и здраве ще е Мария, на никой просто сънувах сън а и нашия тати е чужденец , а тя ще носи както негово така и мое име, тук също има много Мария обаче са все с тире-Мария-Долорес, Мария-Анхелес, Мария ди лас Мерцедес и т.н
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 19, 2012, 13:32:11 »

Анита, мисля, че избора ти е прекрасен!
И да те успокоя, че доста малко деца и бебета вече се кръщават с това име. Дори е рядкост. Българско, красиво име, с чудесен имен ден!
И ние, без ничие настояване, ударихме с 1 куршум 2 заека - хем и двамата харесахме името Елица, хем и двете баби се казват Елена Wink
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 23, 2012, 15:33:39 »

Aнита според моите виждания името Мария е малко като Лили Иванова - никога няма да остарее biggrin на нито един език .. между другото това ще е част и от името на нашата дъщеря, аз не съм сънувала нищо, но просто обещах, че ако някой ден забременея детето ще носи име свързано с Господ и така smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 23, 2012, 15:57:21 »

мерси за мнението ви сладурки

не съм отхвърлила името  понеже носи името на Богородица и ще има имен ден на един от най-прекрансите дни. Не ми харесва само, че на кратко ще и казват Мима, примерно а не ми харесва как звучи. А да не говоря за Марче и Миче.Предпочитам на кратко да и казват Мери ама дали ще стане не знам. Това ще е в БГ само.

А тук най-вероятно ще си и казват Мария, поне не ползват съкращения на имената.

Все още се чудя. Всички имена които предложих с М бяха отхвърлени от татито, не му харесвали...
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: август 23, 2012, 16:26:31 »

Anita81 - от всички изброени кратки имена на Мария си изпуснала най- често ползваното. Всъщност на кратко и галено на Мария в повечето случай се казва Мими. Затова не се тревожи за Марче и т.н. Моята кръщелница се казва Мария и всички я наричаме Мими.  give_rose
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 23, 2012, 16:43:28 »

  айде и аз на всяка манджа мерудия, тук на Мария съкратено казват Мари или Мара, ние сме за цялото име на детето Мария, а в Бг както искат да и казват......
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 23, 2012, 22:44:33 »

Anita81 за краткото име в Бг както си ги научите вие според мен. Казвате им, че не е Марче, Мима и прочие, а че е Мери и така да я наричат и точка.  smile Една позната им беше казала да не наричат синът им Сашо, а само Алекс. Примерно нашата дъщеричка пък е Вероника и някои наши познати в Бг ме питаха дали Вера й казваме на галено. Отговорих им, че е Рони и така да я наричат, или на цяло име, ако предпочитат.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 23, 2012, 22:47:39 »

мерси, милички
Имаме време да мислим, но май това е варианта засега.Надявам се да се научат да и казват Мери. Мислех си директно Мери да я кръстим но ми звучи много странно с бг фамилия  - Мери Димитрова- някак си ми звучи чуждо и не ми харесва и този вариант.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines