Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 01:46:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 204088 пъти)
 
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: октомври 29, 2012, 16:58:15 »

Сава?
На мен лично много ми харесва smile

Това също е в списъка за мислене!  give_rose
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: октомври 29, 2012, 16:59:30 »

На мен ми харесва с двете м-та така е по-оригинално някак---според мен де...иначе може Емануела, Елица /нищо, че не е производно на Емилия/  give_rose
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: октомври 29, 2012, 17:13:38 »

На мен женско име със С ми е фаворит София  heart Незнам защо,но много ми е на сърце  smile И един ден живот и здраве ако име дъщеря искам така да я кръстим,хем ми харесва името хем ще започва и с буквата на баща ми  heart А за мъжко Стефан,Станислав, Самуел...
Ние чакаме момче smile Името даже не сме го обсъждали защото от както се познаваме знаем,че ако имаме син ще се казва Александър!Знам,че е много популярно,но и моя свекър,като този на Josephine, носи това име и искаме да е на него.Той е невероятен човек!!!Аз се омъжих в друг град,той винаги ме е приемал като негово дете,за него мога да пиша 100 часа само хубави неща  smile Съпруга ми ме пита "Ако искаш да го кръстим Алекс",но на мен си ми харесва Александър, Алекс ще остане за галено,това Сашо хич не ми допада  nea
За женско с Е веднага се сещам за Ема,аз съм фен на книгите на Джейн Остин  girl_wink
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: октомври 29, 2012, 17:23:02 »

 Offtopic и аз обожавам Джейн Остин...как не се сетих по рано за това име  give_rose

и за да съм и по темата Емили  give_rose
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: октомври 29, 2012, 17:24:03 »

С "Е" ми харесва Елица - много е нежно smile Иначе мойе и Елеонора, Елвира, Елис.... въпрос на вкус. А за Алекс и Сашка - ами какво лошо има - една моя близка приятелка си се казва Сашка и ми е толкожа сладко като и казвам Саше, а и на приятелите ми Александровци. Не го свързвайте винаги с фолка - това ще си отмине , а Саши е нежно галено име!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #95 -: октомври 29, 2012, 18:09:35 »

На мен Емилия ми харесва и така /имам близка приятелка с това име, много красива и добра/. Някъде бях чула Елия , май го ползваха за производно на Елена, но пък повтаря много повече букви от Емилия.
Активен
mirodi
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #96 -: октомври 29, 2012, 18:45:59 »

Имена със С мога да предложа Симона и Северина - аз ги харесвам много, но за жалост на нас ни трябва име с Е (производно на Емилия)... pardon

Извинявам се, че се намесвам, но виждам, че сте в чуденка за име с буква Е. Затова реших да дам моето предложение - Елия. Страшно ми харесва, много звучно и нежно име!  Wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: октомври 29, 2012, 20:24:45 »

с А Адриана,Ади,Анита,Анелия
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #98 -: октомври 29, 2012, 22:02:23 »

Благодаря ви за предложенията, милички - Ема отдавна е в списъка и вероятно щеше да е единственото име в него, ако около нас нямаше още две сладурки - Ема и Емма  pardon
Имаме си резерва с Е, но май като видим бебето ще разберем кое е нейното име smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: октомври 30, 2012, 08:20:57 »

да и ние искаме да имаме момче и да го кръстим Александър на свекъра, и не ни пречи че ще му викаш Сашо smile
Проблема е че ако е девойка мъжа ми не иска да й викат Сашка, затова не иска да е Александра и мислим за други варианти. Анелия и Анита го свързвам с неприятни за мен хора....Анастасия не е лошо....Ани ми е много кратко, Ади също...затова бях се спряла на Аделина, че хем ми е благозвучно хем е красиво и не много късо smile

Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: октомври 30, 2012, 10:40:15 »

При нас именат са две Алекс и Виктор. Аз много харесвам Виктор и Алекс ми е на сърце,но някак си е умалително и ни можеш да му викнеш сърдито!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #101 -: октомври 30, 2012, 10:52:13 »

Хахаха, ами тъкмо няма да му се сърдиш. Звателен падеж, валидин за българския език все още, на чужди имена вучи странно. "Викторе,....." става, но само защото сме свикнали, за разлика от "Алексе, ела да те гушна!" Съседката е на Але и Альо за по- строго на нейния Александър.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #102 -: октомври 30, 2012, 13:34:21 »

Относно име с Е - моя позната се казва Евелина. Малко е странно, като се налага да се обяснява, че се пише с Е, а не с И, но пък е интересно като име.

А за Сашка - звучи ми отвратително много преди да се сетя за асоциациата с попфолка. Просто това Сашка смачква хубавото име. Звучи ми като Пешка. pardon Нещо като преди години, когато на Евгени или Евгения им казваха Женя. Последното май идва от братска Русия, но на мен не ми харесва и това е. За хубаво или лошо в днешно време децата са толкова интернационализирани, че едва ли сами ще се сетят да кажат Сашка.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: октомври 30, 2012, 15:43:37 »

да именно звучи ужасно за жена...ама не си права че не го казват децата, само за да се заядат най-малкото биха го казали...освен ако тя не обича да й се казва така...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #104 -: октомври 31, 2012, 13:33:47 »

Оф, това не се бях сетила, че може да го казват напук. Само и само да дразнят  beating biggrin

Иначе Елица е страхотно име  good

На мен фаворит за женско име със С, може би ми е Славея. Звучи ми женствено и нежно. Нищо, че въпросната дама от Столичаните, е толкова люта българка  blum


Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines