Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 14:41:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 204062 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: декември 13, 2016, 13:04:39 »

Понеже ме споменавате, да се включа и аз. smile
Симеон е ясен, за него и не съм мислила, че някой ден ще живее в чужбина.
За Сами беше мислене, признавам си, като ние твърдо сме с изискване името да звучи добре на български и да не създава проблем на детето в чужбина. Достатъчно ни е трудна фамилията, съмнявам се, че има западен език, на който да може да се произнесе правилно, въпреки усилията на хората.
Та Самуил го избрах във, време когато в България не беше модерно, но дори и сега пак се спряла на него, това че дадено име е твърде популярно към даден момент, не би ме спряло.
Освен това името си има история, Сами се "случи" един месец след спонтанен аборт, от един опит и си е моето малко чудо, дар от Бога, което приблизително е значението на името, така че колебания не съм имала като ми попадна веднъж в полезрението.
Асоциирам го с английското Самюел като тук го произнасят долу горе така, "Самуел", с ударение на "а".
Симеон е "Симион" с ударение на "и".

Преди за име на момиче бях избрала София, сега ми отпада, някак не ми допада докрай идеята за трите "С", въпреки че е интернационално, харесва ми, където се казва идеално като за нашият случай.

За момиче вече си имаме вариант, който си има и история, така че като изключим някои проблеми с документите и транслитерацията, които трябва да решим, за друго нямаме грижи.

За момче все още сме ?, като решихме да го мислим, ако има нужда smile

От посочените имена, тук има много малко.

Алина е много често срещано име за момиче, Лукас, Давид от списъка. Но това е само за немско говорящта част, предполагам в другите части е различно.
« Последна редакция: декември 13, 2016, 13:23:18 от Marri » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #316 -: декември 13, 2016, 14:11:06 »

Ние в нашата отчетна си имаме Роня, такава малка сладурана е с това име  heart

Аз същото щях да кажа за Самуил, много напомня на Самуел и не е толкова трудно за чужденците smile имаме в отчетната Самуел в Холандия.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: декември 13, 2016, 14:14:27 »

Никога не съм чувала име Роня, интересно е, но не съм сигурна, че ми звучи добре... Сигурно просто не съм свикнала.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #318 -: декември 13, 2016, 14:20:44 »

И аз за първи път чувам Роня. Рая може би е единственият вариант с Р, дето да ми харесва. Повечето хора, които знам под формата на Радост, все са били бурсуци.  blush Нещо като Снежки и Снежанки - все са по-мургави. crazy Това са лични сблъсъци и наблюдения....
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #319 -: декември 13, 2016, 14:27:15 »

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%BD%D1%8F,_%D0%B4%D1%8A%D1%89%D0%B5%D1%80%D1%8F%D1%82%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0

smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #320 -: декември 13, 2016, 15:04:20 »

Гледам за имена си говорите пак smile
Много пъти съм казвала колко ми харесват на Мари на момчетата имената и на мен  heart За момиче със С ми харесват Симона и Сияна, Саяна или нещо такова...с Р нищо не ми идва  huhhuh.gif
Мари, дано не се наложи да мислите мъжки имена    give_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #321 -: декември 13, 2016, 15:04:34 »

Тъкмо за Роня дъщерята на разбойника щях да напиша и аз!

Али, не е измиване на ръце това с чуждите имена в чужбина, разбирам ги хората, много  е неприятно по 1000 пъти да те карат да повтаряш името, да спелуваш и накрая грешно пак. Познавам момиченце с прекрасното име Евгения,  рядко успяват да й кажат името правилно, или е Южени или е Джени, а пък аз примерно много мразя да се изменя така името.

Аз съм привърженик на това името да го има и на български. Много френски имена харесвам, Матео примерно страшно много ме кефи, обаче ми звучи странно на български.
Първият път избрахме Виктор, втория, живи и и здрави, още не сме мислили, ама пак ми се иска да го има и в България.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: декември 13, 2016, 15:08:59 »

От предния ми пост се чудя за име с  Р и нито женско се сещам, което да харесвам, нито мъжко  shok

Матео е супер  good
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #323 -: декември 13, 2016, 15:14:21 »

С Р се сетих за Радина, също ми харесва. Матео ми е много любимо мъжко име, имах съученик с това име и си звучеше добре с българските две Wink Но си е въпрос на комбинация от трите, като цяло да звучи добре. Иначе тази традиция да се кръщава на баба и дядо или на бащата не я примам за моите неродени Петковци blush
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #324 -: декември 13, 2016, 15:16:55 »

Аз пък много исках да кръстя, много мерак имах, ама на свекъра името просто не става за днешни времена а буква само не исках. Живот и здраве имам голям мерак някой ден на свекървата да си кръстя обаче smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #325 -: декември 13, 2016, 15:34:10 »

[quote author=marry_me link=topic=32962.msg713009#msg713009 date=1481634861
 тази традиция да се кръщава на баба и дядо или на бащата не я примам за моите неродени Петковци blush
[/quote]
Аз бях точно на такова мнение, докато не срещнах свекър ми и свекърва ми. Те са ни помагали в наистина много, ама много трудни моменти. Казвала съм - и финансово са помагали, свекър ми ми плати шофьорски курс, когато бяхме на една заплата, и ни направиха предишния апартамент от - до, свекър ми намери още 3-ма души, заедно с които дариха кръв за мен, когато берях душа, свекърва ми готвеше и чистеше, когато още живеехме при тях, а ние се скапвахме от работа,винаги помагат за детето, ако се налага или ги помолим, че даже и сами предлагат.... И още хиляди дребни неща!
Сега ми се иска и нашите да усетят подобно уважение. Просто и двете двойки заслужават да има кръстени внуци на тях. Това е най-малкото, което можем да направим.
Ако пък някой зорлем ме накара да го правя - такъв отпор ще срещне! diablo Още повече в нашето семейство никой на никого не е кръщаван.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: декември 13, 2016, 15:37:36 »

 goodpost goodpost Али  goodpost goodpost

Все едно аз съм го писала.. Ако някой ме принуди, никога не бих!! Но толкова искам да кръстим детето ни, един ден, на майка ми или баща ми.. Толкова ни помагат, че просто  shok Илиян ме подкрепя и поне няма да имаме разногласия като му дойде времето Wink

Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #327 -: декември 13, 2016, 15:41:00 »

Али, това, което са направили е страхотно, щом го чувстваш така значи е правилно за вас smile Просто искам децата ми да имат собствена съдба и път и не искам да ги орисвам с чужди, поне така го вярвам. Аз също много харесвах свекър ми, със свеки също имаме добри взаимоотношения. Може би имам малко доза късмет имената, които харесвам са с първата буква на свеки и на нейния баща. Така че с един куршум два заека в моя случай lol Ако не ми уври за нещо друго главата след време  pardon

ЕДИТ: Преди много години ми беше попаднала една статия за Кабала и вибрациите на името, бях ученичка и ми направи силно впечатление. Гласеше нещо от този сорт, буквите на името представляват периоди от живота на човек, всяка буква има различна вибрация, едни имат по-ниски от други. Като се определи вибрацията на буквите, се свързват с линия и става като вълни. Може да има много голяма разлика, примерно предходната буква да е с ниска вибрация, следващата с по-висока, тогава има подем в личен план на лицето, но може да има и спадове (изпитания). Не знам дали е вярно, но имената, които харесвам са точно против системата на Кабала lol Затова евреите са удължавали имената с глухи звуци, които не се произнасят, но се пишат. Вярвали са, че удължават живота на човек...
« Последна редакция: декември 13, 2016, 16:02:38 от marry_me » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #328 -: декември 13, 2016, 16:29:25 »

Разбойническата дъщеря беше настолна книга на децата, направо е изядена с кориците.  heart  Мисля обаче, че Роня е галеното на Вероника.
С "р" ми харесва името Рада.  Познавам две жени, които се казват така и са изключителни, от стари родове, с много качества heart Едната има внучка родена в Америка и е кръстена на баба си. Хехе, ако вибрациите и са като на баба и, направо е щастливка.
П.П. Сега се сетих, че в един период много исках да съм кръстена на цвете. И понеже съм от високите и големи жени, реших, че най- добре ще ми подхожда Ружа, Роза и Ралица /макар да е плевел/са за дребни и нежни Wink
« Последна редакция: декември 13, 2016, 16:41:05 от svekarva » Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #329 -: декември 13, 2016, 16:41:04 »

Свекърва, Рада е много хубаво име и има хубав заряд и според мен  good

Да ви разкажа сестра ми как се е сдобила с нейното. На баща ми майка му, баба ни (свекървата)  funnytooth беше Славка, майка е искала да кръсти сестра ми Славена. Обаче в началото на 80-те имало някаква песен Силвия lol която баща ми харесвал и така сестра ми на песен  DANCE DANCE DANCE

ЕДИТ: Да не се чудите, ако има Издиславчовци после  funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines