Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:50:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 203445 пъти)
 
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #285 -: юли 26, 2014, 20:09:13 »

Хммм  crazy на какво се натъкнах сега... По повод значението на имената попаднах на статий за нашето последно предложение - Анна. Та... в първата пише, че е женско име с библейски произход. В превод от иврит означава благодат. Хората с това име празнуват имен ден на 9 декември, когота Българската православна църква отбелязва „Зачатие на Света Анна“.
Като майка на Богородица Св. Анна закриля брака, семейството, девствеността, бременните жени и вдовиците. До тук добре, а на следващата статийка -  благоразположение, милост (иврит). В Стария Завет Хана е бездетна жена. Тя се помолила на Бог да я благослови с дете и обещала да го посвети на Него. Молитвите й се сбъднали и синът й Самуил станал един от най-известните пророци. Заради тази легенда името й се обяснява и с цяло изречение - "Бог ме благослови със син". В Новия Завет историята се повтаря: св.Анна е бездетна жена, която се помолила на Бог да я благослови с дете и обещала да го посвети на Него. И нейните молитви се сбъднали: сдобива се с дъщеря - Дева Мария.
На първото което прочетох така се зарадвах, че си казах "ето това е", но второто....  angry с това, че е била бездетна малко ме притесни  shok
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #286 -: юли 27, 2014, 07:50:30 »

SweetDream, хайде сега, бездетна....Та нали след това има най- любимата на Бог дъщеря.
Познавам няколко Анни /с две и с едно н/, всички си имат деца smile.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: юли 27, 2014, 08:15:32 »

SweetDream, погледни тук какво си пише за името:

http://www.behindthename.com/name/anna
http://www.behindthename.com/name/anne-1
http://www.behindthename.com/name/anne-2 - брей :-)

С две думи: много хубаво и силно име! Няма от какво да се притесняваш!

Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #288 -: юли 27, 2014, 22:19:10 »

 Благодаря Ви много момичета!  pqz
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: май 15, 2015, 06:49:09 »

Мамчета какво ви е мнението за имената  Ели, Лили и Мая? Повече май клоним към Лили, което от английски означава лилия, но ще бъде вписана в документите си като Лили а не като Лилия, защото се пише LILY. Знам че в БГ това име се свързва с името Лиляна, на които на кратко казват Лили. Ели тук се изписва Ellie. Искаме да е кратко и лесно за произнасяне и на английски и на БГ.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: май 15, 2015, 06:56:02 »

Аз съм пристрастна и бих избрала Ели, на английски също ме кефи как се изписва. Но Лили много ми допада също! Красиво женско име е Лилия, но уви, правя асоциация с отвратителна колежка на работа и....
Така че, Ели и Лили са ми фаворитите good
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: май 15, 2015, 07:45:04 »

племеницата ми е Мая и определено много харесвам името .. има си имен ден, лесно се помни, хем традиционно, хем интернационално .. определено гласувам за него give_rose
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: май 15, 2015, 08:12:13 »

Аз съм за Ели, защото моята мама е Ели smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: май 15, 2015, 08:15:42 »

+1 за Ели  good
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #294 -: май 15, 2015, 09:12:35 »

Аз съм за Лили! Прекрасно е това име, винаги ми е харесвало. Ели също е хубаво, но по някакъв начин ми звучи по-обикновено, защото е по-често срещано, много жени на галено ги наричат така.. от Елиза, Елица, Елена, Елеонора, Елия и т.н. Имам съученички, които са кръстени Ели, т.е. тяхното "галено" име е всъщност истинското им име. Лили освен от Лилия, което е прекрасно цвете, не го свързвам с друго и определено ми звучи нежно, сладко и мелодично, лесно би се съчетало с каквато и да е фамилия. Но решението си зависи изцяло от родителите, много са факторите и опитът на всеки е различен, едни имат познати с тези имена, които не понасят и това им влияе, други са пристрастни по други причини, аз се опитвам да бъда обективна. А като се замисля разликата между Ели и Лили е една сричка, така че не е кой знае колко по-различно като звучене. И все пак като се роди бебка, още като я видите, ще знаете името, тази магия винаги се получава и то точно навреме, така че ако сте се спрели на тези две имена и накрая се окаже, че в последния момент решите друго, няма смисъл да го мислите отсега. Оставете се на емоциите и усещането за детето, нека то да си избере името.
« Последна редакция: май 15, 2015, 09:14:39 от mariestrellas » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: май 15, 2015, 09:16:11 »

Всъщност Ели и Лили са галени на Елизабет, в някои случаи smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #296 -: май 15, 2015, 09:17:48 »

На мен Лили ми харесва най-много. Може да си празнува на Цветница - любим моя празник.
За Ели в България ще има да се обяснява, че не е Елена или производно, а си е само Ели.
На моя близка детенцето пък е Мая. Странно, обаче всички деца го изговарят правилно първо нейното име. smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #297 -: май 15, 2015, 09:30:29 »

Аз съм за Лили. smile Ели наистина и тук и в чужбина обикновено е галено и не знам, не ми харесва, междудругото аз и на моята не й казвам Ели, а Елина, защото Ели честно казано ми простее.

Мая не е лошо, но не ми харесва достаъчно, Лили е много нежно и сладко име. smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: май 15, 2015, 09:40:28 »

междудругото аз и на моята не й казвам Ели, а Елина, защото Ели честно казано ми простее.



Ами, някои явно си падаме по "простите" неща.

Аличка, ние пък с мъжа ми решихме дъщеря ни да празнува имен ден на Цветница - тя е Елица. Асоциираме го с малка еличка и затова smile. Друг вариант беше да е на Св.Константин и Елена, но така го усетихме smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: май 15, 2015, 10:10:07 »

Анита, и трите имена са кратки, прости и международни и имат именни дни, тъй че както ви харесва на вас. То всеки да питаш , ще ти каже нещо различно. Аз вина ги свързвам имената с енергия, която носят, а това си е лично усещане.
То примерно голяма част от имената,с които някои хора си кръщават децата на мен не ми харесват. Но има ли значение.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines