Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:55:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 203432 пъти)
 
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #270 -: юли 24, 2014, 19:39:30 »

При нас остават 44 дни до термина ми, което разбира се не означава, че неможе да дойде бебка и по-рано. nadelina88  името което той беше предложил за момиче, преди да знаем пола дори беше Виктория (а и все още си държи на него де), но аз категорично му отказах- не харесвам имена с "В", а и по ред други причини  angry Не мога да кажа, че едва ли не сме се вглъбили в идеята да измисляме име, защото както казах сега е много зает и нямаме много време. Последното ни четене на именници беше може би преди 3 седмици и на нищо не сме се спирали. Тогава аз предложих Андреа, но както аз отказах неговото, така и той моето - причината: сещал се за нашата чалгарка Андреа  Oh my ...
Еднократно сме споменавали някакви кратички имена без съдържанието на буквите които искам разбира се, съвсем неутрални именца, но нищо, останахме си само със споменаването  nea
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #271 -: юли 24, 2014, 22:38:28 »

 Ние с таткото на фъстъчката бяхме в съвсем същото положение smile Неговите предложения ми се струваха твърде обикновени и стандартни, а моите на него-странни и редки. Накрая много близка приятелка и съфорумка ни даде именник. Извадихме десетина имена, поразмишлявахме около седмица и се спряхме на едно.
Според мен е най-добре да имате вариант, който се харесва и на двама ви. Иначе няма да се чувствате истински комфортно. Все пак и двамата цял живот ще наричате с това име вашето мъниче.
Аз самата твърдо вярвам, че името дава отражение върху човека и живота му. Нека се замислим колко пъти сме тръгвали с определена нагласа към някого преди срещата ни наживо само заради звученето на името. Например моето е хладно и строго и в служебна кореспонденция кара хората да са леко дистанцирани и респектирани. Като се поопознаем и се отпуснат, ме свързват със и използват само кратката и по-топла негова форма smile
« Последна редакция: юли 24, 2014, 22:40:21 от michelle » Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #272 -: юли 24, 2014, 22:42:55 »

Благодаря на всички Ви за мненията. То е ясно, че детето без име няма да остане. Та.... ще поживеем и ще видим  Wink
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: юли 25, 2014, 06:39:57 »

Sweetdream, друго име, което се сещам, но без "Д" в него е Ани/ Ана/ Анна. И в Америка не би им било проблем да го произнасят правилно.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: юли 25, 2014, 06:53:02 »

Една позната кръсти дъщеричката си Дивна. Звучи ми много мило и красиво.

На мен ми харесва много и Дария. Но няма н...

Относно Андреа - то вече почти няма име без да има и чалгарка с такова...Така че, ако наистина си толкова за него, обмислете го след няколко дни пак...Името си е супер. Италианско ми звучи, не чалгарско Wink
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: юли 25, 2014, 07:24:33 »

При нас остават 44 дни до термина ми, което разбира се не означава, че неможе да дойде бебка и по-рано. nadelina88  името което той беше предложил за момиче, преди да знаем пола дори беше Виктория (а и все още си държи на него де), но аз категорично му отказах- не харесвам имена с "В", а и по ред други причини  angry Не мога да кажа, че едва ли не сме се вглъбили в идеята да измисляме име, защото както казах сега е много зает и нямаме много време. Последното ни четене на именници беше може би преди 3 седмици и на нищо не сме се спирали. Тогава аз предложих Андреа, но както аз отказах неговото, така и той моето - причината: сещал се за нашата чалгарка Андреа  Oh my ...
Еднократно сме споменавали някакви кратички имена без съдържанието на буквите които искам разбира се, съвсем неутрални именца, но нищо, останахме си само със споменаването  nea
Всъщност Андреа е много хубаво име.
На нашите кумове детето им се казва Андреа и няма такова слънчице!  give_rose
А и да ви кажа,че певицата,която хората я знаят като Андреа,всъщност се казва Теодора.
Не виждам защо трябва да си правите асоциация с това име и тази певица. Това е просто нейн псевдоним,а не истинско име.
Не мисля,че щом тя го ползва като прякор за кариерата си трябва да смятаме,че това име е покварено и едва ли не децата ни ще приличат на Андреа.
Много хубаво име е!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #276 -: юли 25, 2014, 07:26:55 »


Относно Андреа - то вече почти няма име без да има и чалгарка с такова...
Пък те /изпълнителките/, преди да си намерят творчески псевдоним, обследват имената с кого ли не за да им носи успех. Поне така казват по интервютата  Wink.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #277 -: юли 25, 2014, 07:43:14 »

Хора, гадно си е, когато асоциацията за едно име вече ти е неприятна, да я превръщаш в приятна, и то с детето ти. Напълно разбирам мъжа. Не става дума за това, че детето му ще прилича на чалгарката, а за това, което вече носи това име в съзнанието му.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: юли 25, 2014, 08:11:41 »

Абсолютно съгласна съм с Неделина. При нас дечко си дойде с името /в деня на св. Мина, т.е. празнуваха Виктор и Минчо/, но името си го бяхме избрали още от 2-рия месец на бременността ми. Даже си му викахме по име, когато му говорехме в корема ми. Аз нямах нищо против да е Виктор, но мъжът ми асоциираше името с човек, който му е неприятен. Естествено не настоявах, защото и аз имах такова име за момиче да речем. Просто се поставих на негово място и определено не ми стана приятно. Хубаво е и двамата родители да харесват името на детето. Често казано не вярвам в кармите на имената. За мен човек се определя от характера си, възпитанието си, а не от името smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: юли 25, 2014, 09:01:00 »

Я и аз на всяка манджа меродия.
По принцип Андреа е италианско име и е мъжко, женският вариант на името е Андреина, ако и харесва може да го предложиш на мъжа ти. Друго име с Н и Д, което на мен лично много ми харесва е Андриана.
Пожелавам ви успех с избора, но каквото и да изберете, като се роди детето то ще насити името си с положителни за вас асоциации.
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #280 -: юли 25, 2014, 22:21:07 »


А и да ви кажа,че певицата,която хората я знаят като Андреа,всъщност се казва Теодора.
Не виждам защо трябва да си правите асоциация с това име и тази певица. Това е просто нейн псевдоним,а не истинско име.

И аз това му казах. На мен не ми стана ясно защо го свърза точно с това при положение, че той уж много не е по тази музика..  crazy
 А иначе имаме малък напредък  danceg Снощи ей така предложи името Анна  Bravo което не е зле, то е ясно, че единия трябва да направи компромис в даден момент, но поне малко от малко името да ни харесва и на двамата.
Активен
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: юли 26, 2014, 09:04:55 »

Момичета, за името, и аз подкрепям това, че детенцето само си "избира" името... Ние с мъжа ми преди месец започнахме да умуваме за друго име на дечко, но преди два дни попаднах на един факт, който отново ме върна към първоначалното ни решение.
Бебето много буйстваше в корема ми, още преди да разберем дали е момче или момиче. Съпругът ми се пошегува, че малкото място не може да си намери и е досущ като един малък ZappelPhilipp (това е немска приказка за едно малко момче, което не може да седи спокойно на едно място и накрая преобръща масата с покривката по време на обяд). На шега започнахме да наричаме малчо Филип, а после като разбрахме, че е и момче, нараво си паснаха нещата. Малкото съкровище и до днес ми дава доста голям зор в корема, много рядко се укротява, за да поспи, постоянно хълца, или се върти, раздава шутова или се протяга така, че ми спира въздуха...
Опитахме се с мъжа ми да измислим алтернатива на името, и се бяхме насочили към Александър. Обаче, преди два дни, познайте какво открих. Датата, на която трябва да се роди, е именния ден на Филип.
И това ако не е знак, пък на! Дечицата сами ни помагат с имената....
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #282 -: юли 26, 2014, 10:38:19 »

Ами то в исторически план са имена на баща и син Wink
Активен
mariestrellas
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #283 -: юли 26, 2014, 14:22:01 »

Devisil, стори ми се много интересна вашата история с избора на име на малкия немирник, наистина страхотно, че освен всичко друго, има и такова обвързване на датата на раждане с избраното име, както и че и на двама ви се харесва това хубаво име, което не е толкова често срещано. Сетих се само да допълня за значението на името, защото го свързах с това, което пишеш за малкия юнак, че доста буйствал и раздавал ритничета отсега, толкова енергичен и неуморим, та името означава "обичащ конете", освен за вече споменатата роднинска връзка между баща и син:

Филип - грц. "конелюбец" (от гръцки phil - обичам, hyppo - кон). Името на един от апостолите, на 5 испански и 6 френски крале, както и на Филип II Македонски - баща на Александър Велики и основател на Пловдив. Имен ден на 14 Ноември - Свети апостол Филип.

Между другото това е и едно от най-любимите ми мъжки имена, фаворит.
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #284 -: юли 26, 2014, 19:54:41 »

devisil това което разказваш е наистина много хубаво. Радвам се, че не сте имали затруднения в избора на име  Yes
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines