Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:20:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИМЕ ЗА БЕБЕТО !!!!! ЧАСТ 6  (Прочетена 203423 пъти)
 
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: януари 10, 2013, 18:02:01 »

Абе и на мен ми разправяха така, че щели на Александрина да и викат Сашка, но да ти кажа не е така smile Когато ти викаш на малката Алекс, хората чуват и малко или много се съобразяват или поне при нас е така smile Досега никой не и е казал Сашка.
А и щом имате близък, на който искате да я кръстите и той се казва Александър, най-близко и производно име е това, другите са само първата буква. Но и те са хубави  good
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: януари 10, 2013, 18:03:24 »

ще видим ако се падне момиче, че още не знаем пола ще навивам мъжо, ако не мъжкото име е готово, а свекъра ще грейне от кеф smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #122 -: януари 10, 2013, 18:59:52 »

Съставено е от срички от нашите имена и започва с буквичката на баща ми yahoo. Всички са доволни.
Кое е името smile Интересно ми е, защото и майка ми така е измислила моето навремето - Силвена, сега и тя е доволна и аз blum Всъщност в последствие съм срещала адашки, но според нея е нейно творение blum

Ние си имаме един Иван heart Второто живот и здраве искаме да е Никол - ако е момиче, и Никола - момче smile Вече името е ясно, само чакаме удобния момент и дано след това всичко е ОК blum

Иначе аз много харесвам български имане за момче - Симеон, Борис и т.н. ... а за Иван ясно blum
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: януари 10, 2013, 22:44:47 »

Здравейте и от мен, реших и аз да се запиша в темичката. Ние живот и здраве началото на април чакаме нашето малко момиченце. В началото доста спорехме с мъжа ми, защото той много държеше и продължава да иска да се казва Рая, а аз си бях харесала Ивет и Симона - не искаме да се казва ня някого определено от бабите или дядовците както "традицията повелява". Но на мен Рая не ми допада, някак си не го усещам като Името за детето ми  pardon . Накрая стигнахме до консенсус да я  кръстим София.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #124 -: януари 10, 2013, 23:27:01 »

София е много хубаво име good На мен поне много ми харесва smile Ами ако София ви изненада и трябва да е мъжко име има ли вариант smile
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #125 -: януари 11, 2013, 18:36:57 »

deskatap, София е прекрасно име, лично аз много го харесвам, това име носи и жената, която доведе на този свят моето момченце - д-р София Павлова и съм особено сантиментално настроена към него. И аз си усетих името на детето, като че ли имаше всякакви знаци, които ми го подсказваха, така че все едно малчо сам си го избра pleasantry. А и не на последно място се състои от нашите имена с баща му. Другите ни общи фаворити за мъжко име бяха Давид и Андрей. Аз лично харесвам български имена и някои интернационални като Максим и Доминик и такива, които носят значение. Когато бях малка, преди поне 15 г., че и повече повтарях на майка ми, че искам да си кръстя дъщерите Ясмин и Естир (харесваха ми имената, още повече значенията им, а и дори за миг не си и помислях, че може да имам момче blum) и майка ми горката се стъписваше и все ми казваше "Ама, как бе, мамо с такива имена, ами като ги заведа на детската площадка и другите баби вземат да подвикват Миме, Таня, как ще ме гледат като викна Ясминче" pardon pardon pardon. А ето, че след близо две десетилетия държавата ни е пълна с всевъзможни чуждоземски и далеч по-екзотични имена или пък с няколко най-масови. Ето откъс от последно изследване на НСИ по темата за имената:

За родените през 2011 г. най-разпространеното име за момчетата вече е Александър - близо 1 296 от живородените момчета през този период.

На второ място по разпространение е Георги - 1258.

Традиционните имена имат все по-малко разпространение.

Спрямо структурата на общото население по имена, Иван е на четвърто място, Димитър и Николай - съответно на пето и седмо място като между тях е Даниел, а Йордан и Христо - след 20-о място.

Все по-често сред родените през 2011 г. се срещат имена като Мартин, Виктор и Кристиян.

За живородените през 2011 г. се запазва по-голямото разнообразие на имената сред момичетата, които по принцип са по-малко от момчетата.

От родените през последната година

най-много са момичетата с имената Виктория и Мария по 914.

На трето място е Александра - 653. По-често срещани са Никол, Габриела, Рая, Симона, Йоана, Теодора, Елена и Сияна.
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: януари 11, 2013, 21:45:57 »

София е много хубаво име good На мен поне много ми харесва smile Ами ако София ви изненада и трябва да е мъжко име има ли вариант smile

Ами надявам се да няма изненади, два пъти ме гледаха и казаха, че ще е момиче (таткото много искаше момче и като разбрахме пола аз не спрях да се смея, че чак лекарката ми каза да стоя мирно  yahoo ). А преди това като сме си говорили за имена ни идваха на ум само женски и нито едно мъжко, някак си нито едно не ни допадаше - явно е имало защо  chee .

deskatap, София е прекрасно име, лично аз много го харесвам, това име носи и жената, която доведе на този свят моето момченце - д-р София Павлова и съм особено сантиментално настроена към него. И аз си усетих името на детето, като че ли имаше всякакви знаци, които ми го подсказваха, така че все едно малчо сам си го избра pleasantry

La_Fleur , ти от Пазарджик ли си? Защото аз съм от там (в момента с мъжът ми сме в Испания, но не за дълго  yahoo след 1 месец се прибираме ) и досега когато ми е трябжало да ходя на профилактичен преглед съм ходила при една АГ лекарка, която се казва така.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #127 -: януари 11, 2013, 22:19:42 »

 Offtopic Да, от Пазарджик съм, deskatap ! smile Лекарката е същата, страхотна е, радвам се, че името ми на детето ми (не)случайно съвпадна и с нейната фамилия! girl_wink
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: януари 22, 2013, 22:19:10 »

На мен страшно много ми харесват имената Дара и Златина smile Живот и здраве след една-две годинки (да мине сватбата първо) да си имаме дечица -женските имена са лесни smile
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: януари 23, 2013, 02:14:35 »

Mucka<3 Дара е много хубаво име, важното е с таткото да сте на едно мнение и най-важното да си усещаш името, че е на твоето си детенце.
Активен
krisi1812
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: май 24, 2013, 19:51:09 »

Здравейте,
очакваме нашето второ бебече през август и срещаме огромни трудности с избора на име -бебето е момче. С каката не сме имали този проблем, още преди да забременея знаех,че ще имам момиченце с името Дара. Но с юнака сега не можем да решим, отпаднаха няколко имена и за момента са останали Андрей и Симеон. Таткото е оставил на мен да реша. Очаквам вашето мнение
« Последна редакция: май 24, 2013, 19:53:16 от krisi1812 » Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: май 25, 2013, 08:14:26 »

Аз съм за Симеон. Нямам конкретна причина да ти обясня, пък какво аз чувствам необяснимо по темата хич не е от значение в случая. Единственото разумно, което се сещам, че Андрей е заплашен да е първи номер в училище, пък винаги много съм им съчувствала на първия номер. В моята глава е нещо много ужасно. Но като се вземе предвид количеството Александровци, даже и първи номер може да не е  smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: май 25, 2013, 17:31:52 »

На мен също повече ми допада Симеон.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: май 25, 2013, 18:39:35 »

На мен ми харесва Андрей  good.Ще го кръщавате ли на някой или просто си се спряла на тези имена?
Активен
krisi1812
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: май 25, 2013, 21:00:35 »

Благодаря за мненията ви, няма на никой да го кръщаваме, просто харесвам имената. Отворена съм и за всякакви други предложения
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines