Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 10:02:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 9  (Прочетена 193318 пъти)
 
lennysf
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #405 -: октомври 29, 2012, 16:45:23 »

Аз мога да кажа за Акорд, че съм супер доволна. И това че обслужването отговаря на цената не е точно така. Според мен доста надхвърлиха очакваното от нас. Освен че кувертите им са на нормални цени то и всички други условия са най-приемливи. Украсата на столовете си влиза в цената-на други места ни искаха дори и по 5лева. Такса за допълнителен час е 60 лева. На места ни искаха по 100-за първия,200 за втория и т.н..Такса алкохол е еднократно 150лева.Малко преди нашата сватба направиха така че ад си поръчаш алкохола от тях на доставна цена и каквото ти остане се приспада от цената, което според мен е супер.
Бяхме на много сватби през тези 2 години и съвсем непристрастно мога да кажа,че персонла се грижеше за нас повече от нужното.
Относно климатизацията се чувствахме много добре, но все пак бяхме началото на октомври 110човека.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: октомври 29, 2012, 20:24:43 »

Благодаря за предложенията Flyin, но честно казано обиколих всички изброени от теб ресторанти(и много други), но всеки имаше нещо, което не ми хареса. Във Феста имаше големи колони, точно в средата на дансинга, "Глория палас" беше доста занамарен(имаше дупки от цигари по пердетата, изтъркан паркет, оръфан мокет, а и се оказа, че управителят на ресторанта е едновременно и готвач, което ми се стори малко странно). България за сега ми е резервен вариант, но и там има нужда от освежителен ремонт, а ние ще имаме гости от чужбина и за мен е важно ресторантът да е поне малко поосвежен. Ресторантът в малкото НДК ми хареса, защото беше един от малкото посетени, който беше ремонтиран наскоро. Това,което не ми допадна там беше управителят(не знам дали не беше собственикът). Държеше се доста нагло, задаваше ми много лични въпроси и правеше доста неуместни коментари. Изобщо, поведението му изглеждаше доста несериозно и не си представих как ще работя с такъв човек и още повече, че моят приятел живее в чужбина и ще ми се наложи аз изцяло да комуникирам с него. По този повод ме интересува при вас как са минали нещата там и дали сте работили със същия управител? Ще съм много благодарна ако ми кажеш и защо сте отхвърлили ресторант Акорд. Той е един от малкото, които още не съм посетила и ми се ще да получа малко повече инфо за него ако е възможно! Благодаря предварително! smile
Offtopic Тръгнах да ти пиша лично съобщение, но си нов потребител и имаш лимит на пощата. Ако евентуално има какво да изтриеш, че да освободиш място, или после като насъбереш по-голям лимит, свиркай smile Не ми се иска да споделя цялостното ми мнение във форума Offtopic

Само още нещо ми хрумна - за ресторант Principi di Piemonte имам много положително мнение, бяхме на сватба там миналата година в началото на май, младоженците са много близки наши приятели и съответно за доста неща ги разпитахме. Управителят е супер точен, имат много добри условия (например наливна бира, basic украса и тн), обслужването беше на много добро ниво и освен това атмосферата е приятна. Има кофти колони из цялото заведение, пък и не може да побере повече от 70 души (според мен), но като цяло е супер избор.  good
« Последна редакция: октомври 29, 2012, 20:28:27 от flyin » Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #407 -: октомври 29, 2012, 23:01:54 »

    Смятам утре да посетя Principi di piemonte, но не предполагах, че е за толкова малко хора, което означава, че едва ли ще е подходящ за нашата сватба. Посетих Акорд и останах с добри впечатления, дадоха ми и доста изгодни оферти(може би най-добрите досега) но не смятам, че това е подходящият ресторант за нашата сватба. Засега сме се ориентирали към Лебеда, но ще посетя последно още един два ресторанта, включително и "Holiday inn" и тогава ще вземем окончателно решение. Лебеда има някой негативи, но на фона на повечето ресторанти, смятам че е много стилен.Наистина не предполагах, че е толкова трудно да се намери хубав ресторант за сватба и в момента, в който ще резервираме някой, ще се чувствам изключително облекчена! smile
Активен
lennysf
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #408 -: октомври 30, 2012, 09:12:48 »

Ресторанта ан Интерпред събира повече от 70 човека.Аз лично бях на сватба с 100човека и всичко беше наред. Имаше място з атанци и не ни беше тясно. Аз много го харесвам, но ние като ходихме ни искаха 3лева за обличане на стол и овъртайм: първи час -100лева/втори 200лева/трети 300лева. Другият недостатък според мен е че няма хотел за гостите от провинцията.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #409 -: октомври 30, 2012, 10:28:34 »

    Благодаря за бързия отговор, бих била много благодарна ако някой ми препоръча хубав ресторант за 100 човека. Търся стандартните неща( една зала, където гостите да са заедно, достатъчно място за танцуване, повече прозорци и светлина,по възможност с по-висок таван и много важно- да не лъха на соц). Бюджета е до 60 лв. за куверт. Не ми трябва градина и няма да правя изнесен ритуал. smile

Дали видяхте и хотел Каса Бояна в Бояна, Сити Хотел на Дондуков и Берлин в Бояна, не видях дали сте ги посетили ако да, извинявам се. Тези нямат соц фрагменти smile
« Последна редакция: октомври 30, 2012, 10:31:04 от DjNick Mc » Активен
desirer
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 190


« Отговор #410 -: октомври 30, 2012, 12:17:36 »

Каса Бояна и Берлин не могат да поберат повече от 90 човека, от опит знам smile Даже над 80 според мен ще е малко кофти.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #411 -: октомври 30, 2012, 13:13:40 »

От лично наблюдение (не еднократно) мога да споделя че :
В Берлин няма проблем до 110
Каса бояна няма проблем до 80-85.
« Последна редакция: октомври 30, 2012, 13:35:07 от DjNick Mc » Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #412 -: октомври 30, 2012, 14:34:54 »

Каса Бояна и Берлин много ми харесаха, както и ресторантът в хотел Вега, но те(според мен) са с по-малкък капацитет на гостите. Днес видях Principi di piemonte и останах приятно изненадана от залата, но ако сватбата се прави там, акцентът трябва да е в зелено, а и колоните малко ме притесняват. Там ми хареса и това, че имат пиано и съответно ще има възможност, при посрещането на гостите, да има класическа музика на живо. Остана ми да посетя и Holiday inn и ще трябва да вземаме решение. Ако някой има впечатления от там, ще съм благодарна да ги сподели! smile
Активен
Maria681
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



« Отговор #413 -: октомври 30, 2012, 15:15:38 »

За Холидей Ин emmmmmy  беше писала доста информация назад в темата - можеш да се върнеш назад да прочетеш. Аз също го разгледах, но бегло, защото се оказа, че не позволяват внасянето на домашна ракия, а при нас се оказа така, че тя придоби сантиментална стойност и нямаше как... Всичко останало ми се видя много хубаво там  good
Успех
Активен
SkyFly
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #414 -: октомври 30, 2012, 16:07:57 »

Здравейте, от няколко месеца чета форума (върнах се и доста назад в темите за ресторантите). След доста мъки и промени в списъка с нашите фаворити исках да помоля някой да сподели конкретни впечталения за обслужване, храна и климатизация в Best Western Plus City Hotel Sofia (ние се интересуваме от по-голямата зала там, а не от самия ресторант). Като цяло има ли някой недоволен от този хотел-ресторант?
Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #415 -: октомври 30, 2012, 17:00:33 »

Както казах, засега сме се насочили към Лебед, но има някои неща,които ме притесняват там и не знам какво да правя. Едно от тях е, че там правят по две сватби на ден. sad Не знам дали е възможно за един час да се почисти, да се подреди и фирмата за украса, с която ще работя, да приготви зала за 100 човека. Може би е възможно, но дали ще бъде на  професионално ниво?! Някои ресторанти, които посетих ми казаха, че това е недупостимо и не правят компромис с качеството. Ще се радвам да чуя мнения и препоръки!
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: октомври 30, 2012, 17:26:25 »

Както казах, засега сме се насочили към Лебед, но има някои неща,които ме притесняват там и не знам какво да правя. Едно от тях е, че там правят по две сватби на ден. sad Не знам дали е възможно за един час да се почисти, да се подреди и фирмата за украса, с която ще работя, да приготви зала за 100 човека. Може би е възможно, но дали ще бъде на  професионално ниво?! Някои ресторанти, които посетих ми казаха, че това е недупостимо и не правят компромис с качеството. Ще се радвам да чуя мнения и препоръки!
За мен това е пълен абсурд crazy Какво става, ако например предишната сватба има някакво закъснение, или пък  някой развеселен, подпийнал гост, не му се тръгва. А и дори всичко да върви по план, пак ми се струва много рисковано, особено, ако твоята сватба и втора.
Активен
desirer
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 190


« Отговор #417 -: октомври 30, 2012, 19:45:15 »

Или обедната сватба иска 2 часа овъртайм..... какво прави Лебеда тогава?!?!? Аз на нашата сватба си мислех че макс до 1 ще откараме, а ние до 3 в ресторанта докато саберем багажа докато се намотаме стана 4, даже с част от гостите останахме до 5 на терасата smile Така че това с двете сватби ми се вижда доста неприятно и непрофесионално
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #418 -: октомври 30, 2012, 20:03:48 »

 Не знам колко е професионално, но хората работят по този начин още, когато сте били в първи клас. Ресторантите, които практикуват този начин на работа си правят сметката и общо взето няма издънки. Често има и изключения, с неприятни сценки. Но бизнесът си е бизнес, парите е важно да са множко като оборот.
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #419 -: октомври 30, 2012, 22:10:26 »

От лично наблюдение (не еднократно) мога да споделя че :
В Берлин няма проблем до 110
Каса бояна няма проблем до 80-85.

Не мога да се съглася. Разбира се, в случай, че младоженците искат да има "въздух" по време на тържеството, хората да не са наблъскани и да има дансинг - условия, които смятам, че са напълно задължителни за едно сватбено тържество. Каса Бояна толкова много ни хареса, че чак се замислихме как да орежем гостите, защото нашите бяха 90...е, нямаше как това да се случи. От самото заведение ни казаха, че за да се получи тържеството преко сили не трябва да са повече от 80 човека и това е максимума, на максимумите...
Съответно нашето тържество беше в Берлин, гостите както написах по-горе - 90. Ами пак бяха в плюс. Имаше маса зад колоната, тоест хората които бяха и с лице и с гръб към нашата маса, бяха в кофти позиция...и то е ясно, че все някой ще трябва да е на неудобното място, но да си зад колоната... От ресторанта казват, че 90 човека е максималния капацитет, така че 110 човека ми се струва несериозно да се поберат в този ресторант. Дори, когато им казах, че гостите ни ще бъдат 90, ме попитаха - 90 сте поканили или 90 са потвърдили!?
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines