Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:38:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И хората, които НЕ поканихме  (Прочетена 89455 пъти)
 
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: май 15, 2015, 08:59:45 »

SummerMoon и при мен се получи нещо такова. Първо исках сватбата да бъде с не повече от 130 човека. В последствие само от страна на младоженеца станаха 180, от моя страна ще бъдат около 50-60. И като казах,че са много хора това и не можем да си го позволим ми заявиха да не се притеснявам,че ресторанта е голям, а пък кувертите им сме щели да платим от парите,които ще съберем crazy. Аз реших че няма да си хабя нервите за глупости и казах, тогава всеки да си плаща сам. Сега съм спокойна,че няма да натоварвам баща си допълнително,пък те да му мислят.
Активен
Miteva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: май 18, 2015, 11:15:56 »

Аз съм решила да каня няколко колеги, мисля като са ми готови поканите да им ги оставя по бюрата и да пусна мейл само до поканените колко са важни за мен и как държа да присъстват въпреки че нямам възможност да поканя целия тийм /40 души сме, няма как да стане/. Надявам се да няма обидени, но и да има, няма да ми накривят шапката.

Момичета, аз имам страхотен проблем с колегите си. Тъй като нашата сватба няма да е голяма - ще сме около 60 души - решихме да каним само близки и приятели. Моите колеги - наистина са ми само такива - те не само, че не се радват за мен, а и доста ми пречат. Аз не желая да ги каня - до тук добре, но... когато се сгодих, разбира се видяха пръстена и се гласят за сватба, няколко пъти казах, че сватбата ще е малка, но те продължават да си говорят  huhhuh.gif наистина не знам как да постъпя. Само да кажа, че едната ми колежка, която определено не ми е шеф беше водила разговор с един колега какво ще се промени след сватбата му и с една колежка, защо чак в 4-ти месец е казала, че е бременна - наистина не искам тези хора на сватбата си  cray
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: май 18, 2015, 11:23:38 »

Miteva Ако не ги искаш на сватбата си просто не ги кани. И мен много колеги ме питат кога ще е и дали ще ги поканя,но това че питат не означава,че съм длъжна да ги каня. Въобще не се притенявай и направи нещата както са ти на сърце.
Активен
Miteva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: май 18, 2015, 11:40:57 »

Miteva Ако не ги искаш на сватбата си просто не ги кани. И мен много колеги ме питат кога ще е и дали ще ги поканя,но това че питат не означава,че съм длъжна да ги каня. Въобще не се притенявай и направи нещата както са ти на сърце.

Проблемът е, че аз им казвам, че сватбата ще е малка и ще поканя само най-близките (тактична съм) и смятам, че са ме разбрали, а миналата седмица ме попитаха кога ще им дам поканите. Как да им кажа без да има напрежение?
Деликатно е - мислех си, че трябва да ме разберат - не искам да се карам с тях - все пак всеки ден сме заедно.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #94 -: май 18, 2015, 12:01:53 »

просто не отговаряй на въпроси по сватбата... Помни - една жена винаги има право когато даден въпрос не и харесва да отговори просто ... С УСмивка smile Усмихни се и се направи на рзсеяна...
Не е лесно, но се пробвай...
Подготви се психически че приказки зад гърба ти ще има и ще те одумват много, и ще се опитват да те провокират и ще пускат гадни коментари от типа "ние нали не бяхме поканени"... но това е живота - такива хора под път и над път... Днес работиш с тях, утре ще работиш с други... А мъжа ти ти е за цял живот blum
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: май 18, 2015, 12:05:31 »

 goodpost Миленка.. При мен имаше подобна ситуация, породена от това, че моя колежка се е омъжвала преди 2 години и на сватбата си е поканила всички, общо 70 човека от цеха, при сватба от 120 човека  crazy crazy crazy crazy crazy shok
Аз поканих само шефовете, не по задължение, харесвам ги и са забавни най-вече това, ще е шоу с тях, както и колегите ми в офиса 3-ма човека, едната жена не ми е никак приятна, т.е без нея! В цеха започнаха да подпитват, отговарям си на въпросите им, но още в началото заявих, че няма да поканя никого от тях. Не ми пука за коментарите им  Girl_hide
Активен
Miteva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: май 18, 2015, 12:06:34 »

просто не отговаряй на въпроси по сватбата... Помни - една жена винаги има право когато даден въпрос не и харесва да отговори просто ... С УСмивка smile Усмихни се и се направи на рзсеяна...
Не е лесно, но се пробвай...
Подготви се психически че приказки зад гърба ти ще има и ще те одумват много, и ще се опитват да те провокират и ще пускат гадни коментари от типа "ние нали не бяхме поканени"... но това е живота - такива хора под път и над път... Днес работиш с тях, утре ще работиш с други... А мъжа ти ти е за цял живот blum

milenkata, Така е smile само с усмивка - щом не разбират от дума - ще се правя на разсеяна. Определено ме притесняват коментарите, но си адски права - днес съм с тях, утре с други хора smile
Активен
Miteva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: май 18, 2015, 12:07:44 »

goodpost Миленка.. При мен имаше подобна ситуация, породена от това, че моя колежка се е омъжвала преди 2 години и на сватбата си е поканила всички, общо 70 човека от цеха, при сватба от 120 човека  crazy crazy crazy crazy crazy shok
Аз поканих само шефовете, не по задължение, харесвам ги и са забавни най-вече това, ще е шоу с тях, както и колегите ми в офиса 3-ма човека, едната жена не ми е никак приятна, т.е без нея! В цеха започнаха да подпитват, отговарям си на въпросите им, но още в началото заявих, че няма да поканя никого от тях. Не ми пука за коментарите им  Girl_hide

И аз така се опитах, но проблемът е, че хората са нахални  beating
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #98 -: май 18, 2015, 12:11:20 »

Хората са нахални и нагли , особено като опре до безплатно пиене и ядене...

Можеш да почрпиш след сватбата в офиса - купи бонбони, сладки, соленки, безалкохолни или поръчай кетъринг хапки - докъдето ти стигне бюджетът.
Аз така направих и не съм имала проблеми. Занесох бонбони и соленки и купих и една торта, оставих ги в сретата на офиса и казах всеки да се почерпи за наше здраве със съпруга ми...
Хората бяха доволни че са пили и яли без пари, почувстваха се значими, в същото време спряха да се сърдят че не са били поканени smile
Активен
Miteva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: май 18, 2015, 12:17:14 »

Хората са нахални и нагли , особено като опре до безплатно пиене и ядене...

Можеш да почрпиш след сватбата в офиса - купи бонбони, сладки, соленки, безалкохолни или поръчай кетъринг хапки - докъдето ти стигне бюджетът.
Аз така направих и не съм имала проблеми. Занесох бонбони и соленки и купих и една торта, оставих ги в сретата на офиса и казах всеки да се почерпи за наше здраве със съпруга ми...
Хората бяха доволни че са пили и яли без пари, почувстваха се значими, в същото време спряха да се сърдят че не са били поканени smile

И аз така мисля да направя - ако за тях наистина е важно яденето и пиенето - имат го Wink
Много ти благодаря Миленка, имах нужда от такава подкрепа smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #100 -: май 18, 2015, 12:23:58 »

Ядене пиене и клюки - това дай на българина и му гледай сеира ахахаха
Не е само за пиенето, ами че трябва да те обсъдят - роклята, сватбата, мъжа ти, майка ти, стринка ти - всичко което може да се изклюкарства..
Така че вземи им нещо малко, разкажи им с пет приказки за сватбата, ако имаш снимки толкова рано покажи и снимки и си готова - седмица след това ще са го забравили... Просто сега си новина номер 1 в офиса си:)

А за подкрепата - винаги - нали за това е форумът Wink heart
Активен
Miteva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: май 18, 2015, 12:29:05 »

Ядене пиене и клюки - това дай на българина и му гледай сеира ахахаха
Не е само за пиенето, ами че трябва да те обсъдят - роклята, сватбата, мъжа ти, майка ти, стринка ти - всичко което може да се изклюкарства..
Така че вземи им нещо малко, разкажи им с пет приказки за сватбата, ако имаш снимки толкова рано покажи и снимки и си готова - седмица след това ще са го забравили... Просто сега си новина номер 1 в офиса си:)

А за подкрепата - винаги - нали за това е форумът Wink heart

Права си Миленка - ще им дам храна за тялото и душата tease и ще мине бързо.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: май 18, 2015, 14:52:51 »

Миленка ти е дала много хубава идея, аз щях да ти предложа същото, тъй като планирам да го направя. Ние сме офис 100 и кусур човека, много нови хора, с които не работя пряко, а "старите пушки" вече ги няма. В нашия кабинет сме 4 човека. Поканила съм само една от тях, защото поддържаме и приятелски отношения извън работа. И да се сърдят, и да не се сърдят- все ми е тая. Реално трябва да направя 2 сватби за всичкия народ.  crazy
След сватбата ще занеса малка почерпка, да се почерпят за наше здраве и толкова. Някои от колегите ми само се озлобиха към мен, откакто разбраха за сватбата. Такива хора на тържеството не ми трябват.
Активен
Miteva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: май 18, 2015, 16:16:51 »

Миленка ти е дала много хубава идея, аз щях да ти предложа същото, тъй като планирам да го направя. Ние сме офис 100 и кусур човека, много нови хора, с които не работя пряко, а "старите пушки" вече ги няма. В нашия кабинет сме 4 човека. Поканила съм само една от тях, защото поддържаме и приятелски отношения извън работа. И да се сърдят, и да не се сърдят- все ми е тая. Реално трябва да направя 2 сватби за всичкия народ.  crazy
След сватбата ще занеса малка почерпка, да се почерпят за наше здраве и толкова. Някои от колегите ми само се озлобиха към мен, откакто разбраха за сватбата. Такива хора на тържеството не ми трябват.

О, Нансита, много добре те разбирам за озлоблението, аз и за това не ги искам. При мен реално става дума за 5 човека - не са много, но не са хората, които искам да виждам в толкова прекрасен ден за мен.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: май 18, 2015, 16:19:55 »

е, щом са само 5, спокойно можеш да ги заведеш на някой обяд, ако това е вариант за теб. Сватбата е личен празник, не е място да се събират сульо и пульо..
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines