Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:01:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И хората, които НЕ поканихме  (Прочетена 89481 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 07, 2012, 08:41:52 »

аз мисля че тр да си нагла като тези които се самопоканват и също толкова открито да им кажеш че  няма места . Каквото повикало, такова се обадило. Ако си любезна и увърташ, ще се самопоканят пак...
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 07, 2012, 09:10:38 »

На реплики "Мисли му, ако не получа покана" просто се усмихвах и не казвах нищо... естетсвено покана нямаше, ако не са били предвидени. Никой от тези не се е обидил, та сега си мисля, че даже са го казали на шега. Разпитват за сватбата, искат видеото, снимките, радват се, коментират във фейсбук и така  good

Но аз съм твърдо на мнение, че не можеш да поканиш някого без половинката му! Ние имахме доста близки приятели, които имаха приятели/ки от по-скоро, които не познавахме или познавахме бегло. Имах мои близки приятелки, с които винаги се виждаме по женски и аз съм виждала приятелите им само веднъж, а имаше и такива, чиито приятели/ки не бяхме виждали. Но да не ги поканим и тях е меко казано неуважение към приятелите ни - това е нашето мнение! Те са големи хора и сами могат да преценят дали ще дойдат с тях, дали те искат и т.н. Повечето дойдоха с половинките си, които уж никого не познаваха а накрая на вечерта бяха най-добри приятели с младоженеца lol и се забавляваха от сърце. Други пък не ги бяха взели, но благодариха за уважението и разбира се ни казаха предварително.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 07, 2012, 09:34:22 »

Christy, благодаря ти за по-различната гледна точка. И аз си мислех, че тези реплики са по-скоро шеговити, но се оказаха доста сериозни. А относно половинките на нашите приятели - всеки е на различно мнение явно. Аз нямам против, стига приятелките ми да изявят желание предварително да се съберем, да се поопознаем, да излезем заедно поне един път. Сватбата е много лично и семейно събитие и ние с милото държим поне да познаваме гостите си smile
По този повод майка му и баща му се майапиха, че на тяхната сватба имало 200 човека, от които те познавали едва половината, но тогава всичко е било много по-различно и разходите за 100 човрека допълнителни куверти не са били проблем smile
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 07, 2012, 09:45:07 »

Аз съм на мнение, че на сватбата трябва да присъстват хора, които те познават и знаят коя е майка ти например..... За мен това е повод да се съберем с най-най-близките си и да отпразнуваме ЗАЕДНО нашето щастие. Не мисля, че някой не познат би могъл да сподели момента с нас. Не исках и непознати лица по снимките си и т.н.
По -конкретно на въпроса, ако приятелките ти са много близки и са в сериозни връзки трябва да ги поканиш. Аз имам няколко такива много близки дружки, които са в много сериозно отношения с половинките си и просто ще е голяма обида, ако не ги поканя заедно ( а съм ги виждала няколко пъти). Няма как....
« Последна редакция: юни 07, 2012, 09:47:44 от manuella » Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 07, 2012, 09:50:05 »

Да допълня още, че няколко от приятелите на милото искаха да идват с приятелки (определено не серизони) на сватбата... Единия каза, че сега трябвало да си търси момиче за компания, а другия директно ме пита може ли да дойде с момиче - казах Не, сватбата ми не е повод за свалки... а за уважение към младоженците.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 07, 2012, 09:51:43 »

Добре, ако теб те покани твоя приятелка на сватбата си но без мъжът ти, защото не го познава - как би се почувствала? Може би в това е ключът - ако за теб е ок да бъдеш поканена само ти, все едно половинката ти я няма и да отидеш сама, може би затова разсъждаваш така - в което няма нищо лошо, само да уточня, различни хора, различни гледни точки  blum good

пп - не говоря за поредната едноседмична приятелка на Х - говоря за хора, които или са дали сериозна заявка че ще бъдат дълго с този човек (дай Боже) или които са в сериозни отношения. Имахме и приятел, чиято съпруга не познавахме - е как да не я поканим!? Имаше хора, които са в несериозна връзка попитахме ги директно и ни казаха че ще дойдат сами, така че... Написахме техните имена и им казахме сами да преценят дали ще дойдат двамата - тези с несериозните връзки директно ни казаха, че ще дойдат сами много ясно... Така че за мен е уважение към приятелите ви да поканите половинките им и уважение от тяхна страна да не мъкнат на сватбата ви Сульо и Пульо - ние такива случаи нямахме! Но пък и приятелите ни са най-близките, така че не виждам кой би ни причинил подобна изцепка...

Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 07, 2012, 09:56:50 »

Точно това се опитах да кажа в предишния ми пост - аз нямам приятелки, които не познават годеника ми, дори повечето от тях го познават много добре. Така че няма как да стане моя приятелка да ме покани на сватбата си без мъжа ми. Няколко пъти им намеквах да ни дойдат на гости да запознаем мъжете ни. Но все не остава време за това smile Все пак имаме цяло лято на разположение, надявам се до сватбата да са се запознали smile
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 07, 2012, 10:01:07 »

Това казвам и аз, поканих тези, които са в сериозни отношения  good
Отклоних тези, които са с временни и несериозни връзки. Просто защото нахалството им ме изнерви.
След моята сватба съм поканена на сватба на приятелка, която е виждала моя бъдещ мъж - 2 пъти за 5 мин. Поканена съм сама и изобщо не се обиждам, тъй като уважам и отивам заради нея, а не да си пия пититето с милото. Момичето си прави малка сватба - 60 човека само с най-близките.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юни 07, 2012, 10:03:12 »

Ивелка, и аз мисля че е редно приятелките ти да бъдат с половинките си. Не знам, аз не бих отишла на сватба без приятеля си (докато още не бяхме женени), особено ако не познаваам други хора на сватбата. Даже имах приятели, на които им беше малко неясно положениети и на поканата бяха написала името + придружител. Мисля си, че на такова официално събитие всеки трябва да е с половинката си.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 07, 2012, 10:07:00 »

 аз лично смятам да не поканя поредните за които имаше покана, но дори не си направиха труда да си я получат. просто им казах че оттеглям поканата.
А за приятелките/приятелите на близките ни хора- пресна случка- каня някой, чиято приятелка съм виждала 5 пъти, каня и нея. В последствие, в рамките на тази една година откакто подготвям сватбата, няма да преувелича ако кажа че това е единственото момиче, което не ми скъса нервите и ми помогна, за разлика от ПРИЯТЕЛКИТЕ МИ. pleasantry
Така че моят съвет е просто да прецениш колкото можеш, дали съответните хора си заслужават каненето, колкото и малко да ги познаваш.
Сватбата е за да се уважат младоженците и няма да поканя жени, които не са благоволили дори да се запознаят с мен, или мъже , които им е се едно дали ще дойдат. независимо на кого са гаджета.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 07, 2012, 10:34:34 »

При нас приятелите с непознати половинки/гаджета/ бяха поканени сами.За никой това не беше проблем.Близки приятели със сериозни връзки които да не познавахме половинките нямаше.
Аз не бих се разсърдила да ме поканят без половинка.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #26 -: юни 07, 2012, 15:17:54 »

За натрапниците- казвайте "о, ще видим, но тя сватбата ще е малка, в тесен кръг". Така им намекваш, че няма да ги поканиш.

За половинките- не знам, все си променям мнението...Имахме една "половинка", която не познавах, гаджета бяха от 2-3 месеца, но тя ми беше разказвала много за него и й направих кефа да го поканя. Други непознати половинки нямаше. А за "да си взема мацка за компаниЯ ги режех, разбира се. Ако искат свалки- на сватбата има свободни момичета, ще си намерят там, но не и да водят непознати.

Аз не бих се забавлявала без мъжа си на сватба честно казано.
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #27 -: юни 08, 2012, 16:36:24 »

Ивелка, разбрани са много, така е  good

Аз ако бях в твоята ситуация, щях да поканя гаджетата на двете момичета. Лично не бих се обидила, ако някой ме покани на сватба без приятеля ми, но просто няма да отида. Ако нямате финансовата възможност да ги поканите - просто им кажи, не е срамно, но приеми варианта, че може и да не дойдат. На моята сватба ще има много хора с половинки, които не познаваме - или аз или мъжът ми или и двамата. Не ме притеснява това, сигурна съм, че ще са готини хора. Също като Christy смятам, че би било неуважително, а и не смятам половинките на приятелите си за сульо и пульо. Нашите покани, дори за в момента необвързаните, са + придружител. А пък сватбата ни пак е малка 60 - 70 човека и то това с музикантите и фотограф.

Третото момиче, от компанията на бившия, даже не би ми дошло на акъла да я каня - хем нахална, хем не съм я виждала от сто години - да бе да. Никому не си длъжна, това си е твоята сватба, изобщо не се оставяй такива коментари да те карат да се чувстваш виновна! Във въпросната ситуация предполагам просто си замълчала? Така и трябва, абсолютен игнор заслужава такова нахалство.



Активен
Bride_
Новак
*
Публикации: 17



« Отговор #28 -: юни 13, 2012, 12:00:56 »

С наближаването на сватбата бройката на гостите постепенно спадна. От 150 на 120 ги намалихме, като оставихме само най - близките и всички добронамерени приятели, които имаме - като в бройката сме включили и половинките на някои, които ще водят втори човек със себе си. По принцип при нас се получава така, че с хората, които не бихме поканили нямаме контакт, така че имаме 'имунитет' срещу подобни изказвания както по - горе бяха описали момичетата.
Активен
kanela
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #29 -: юни 15, 2012, 19:26:09 »

Хора голяма мъка ми е с тези половинки и незнайни гаджета....разбира се, всички съпрузи и сериозни половинки на наши приятели са поканени, ноо..едно от момичетата, който съм поканила, оня ден се изказала аз ще идвам с приятеля си, тя няма да има против" !!! Та аз незнаех че изобщо има приятел, впоследствие се разбра, че тя му е любовница!! И иска да идва с него! Има и още такива случаи, даже някои също искат да идват с "дама" - все едно са на маскен бал?! За децата незнам какво да кажа..не е много правилно да водиш деца на сватба без да предупредиш, особено ако поканата е само за родителите и няма друга уговорка..
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines