Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:37:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И хората, които НЕ поканихме  (Прочетена 89457 пъти)
 
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« -: май 19, 2012, 09:10:44 »

Момичета, надявам се че няма такава тема вече, поразгледах, но ако съм изпуснала, много се извинявам.

Исках да ви попитам за съвет, защото на всички други въпроси до тук успяхте да ми помогнете smile

С наближаването на сватбата се усещам, че ставам ужасно сантиментална и като видя някоя стара приятелка, ми се иска да я поканя. Ето утре ще се срещам с едно момиче от старата работа, с която не сме се виждали от една година горе долу. Момичета е много симпатично, в работа много се разбирахме, но тя напусна преди мен и след това почти не сме се виждали (тя имаше до скоро много ревниво гадже, което не я пускаше).
След напускането ми пък с едно друго момиче си поддържаме контак - седяхме бюро до бюро, всичко си споделяхме, докато бях там, макар че се познавахме от месеци. Даже тя беше първата, която научи, че съм бременна. И макар и рядко, продължаваме да се виждаме и чуваме. Не я бях предвидила първоначално в списъка на гостите, но сега ми се струва, че тя много ще се зарадва, аз я харесвам и купон става с нея и може би трябваше да я поканя, все пак сме минали през разни неща в работа - аз трябваше да взимам много важни решение миналата година по това време и тя ме съветваше  и изслушваше.
Третият човек е най - добрата ми приятелка от гимназията - пет години като дупе и гащи, после заминахме заедно за чужбина, живяхме една година заедно. След като аз се прибрах в България, две години не се бяхме чували, докато тя не ми се обади тази зима. Видяхме се, беше много весело, припомняхме си стари истории. Днес изведнъж ми се прииска и тя да е там и да сподели тези специални моменти с мен.

Давам ви три много конкретни примера, за да може да ми дадете конкретен съвет. Сватбата е малка - 50 човека, но можем да си позволим още. Ще има по равно семейство и приятели.

Мисълта ми е, дали не съм станала прекалено сантиментална покрай наближаването на сватбата. В акъла ми непрекъснато изникват хора от миналото ми, които са ми били много важни, но почти не присъстват вече в живота ми. Става въпрос общо за около 5 човека, т.е. не ми представлява никакъв проблем да ги поканя.

Отделно откакто се сгодихме са се появили и нови хора. Много се сближих с едно момиче, с което раждахме заедно, сега заедно си разхождаме децата. Но това всичко стана реално след като бях напечатала вече поканите.

Вие как отсявате гостите за малка сватба? Каните ли хора, които не сте виждали отдавна, но са ви по някаква причина важни, били са важна част от живота ви и пр?

Малко дългичко стана, благодаря на който имаше нервите да изчете smile
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 19, 2012, 09:34:53 »

Не се притеснявай толкова, те знаят че не можеш да поканиш всички!
Аз реших, че девойките, които няма как да поканя мога да викна на моминското - хем се видяхме, хем празнувахме, ама и не ме 'отежниха' като бройка за самата сватба. Друга двойка пък поканих само на взимането от вкъщи - дойдоха, пиха по едно с нас и после се разделихме. Хем те бяха щастливи, че ме видяха, като булка, хем не сме се притеснявали за сватбата.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 19, 2012, 09:57:07 »

Аз бих ти казала да поканиш всички, които са били важни в твоя живот и знаеш, че винаги можеш да разчиташ на тях, дори и да не се виждате често.
Аз имам 2 такива приятелки, с които се виждам веднъж на 2-3 години (не живеят в моя град), но като се видим все едно не сме се разделяли и знам, че винаги мога да разчитам на тях и да се чувствам спокойна и сигурна в тяхната компания. Надявам се да не си помислиш, че налагам мнение, споделям как е при мен Wink
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 19, 2012, 11:44:51 »

E, хайде сега - ние и с кумата се виждаме веднъж годишно  sarcastic
Активен
leny
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #4 -: май 19, 2012, 12:23:24 »

И според мен ако не представлява проблем - покани тези приятелки. Щом имаш само положителни спомени от тях - те могат само да допринесат за веселото настроение smile .Ако не -след сватбата ги покани на скромна почерпка, покажи им снимки...Важното е да си щастлива!  smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 19, 2012, 14:57:53 »

Аз също имам приятелки, с които се виждам супер рядко и по стечение на обстоятелствата те са ми най-близките, така че ако тези момичета са важни за теб - няма какво да се чудиш  give_rose
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #6 -: май 19, 2012, 15:18:13 »

Ох, това ни е голям проблем. Как да кажем на непоканените гости, че ще се женим. Икаме да им кажем по-рано, за да не излезе, че крием от тях. Обаче как? "Здрасти ние ще се женим, но вие не сте поканени." Малко тъпо ми звучи. Направо не знам какво да правим. cray
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 19, 2012, 15:52:56 »

аз не виждам проблем в това- казвам че сватбата е само в роднински кръг, че нямаме пари , и че ще почерпя по питие края на лятото , когато се видим и така .  деликатно  good
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #8 -: май 19, 2012, 19:46:32 »

Момичета, благодаря за мненията  give_rose

Не става въпрос за много близки мои приятелки, както вие се изказахте. По скоро хора, които са били важни за мен в един или друг период от живота ми, но вече не са. Виждаме се рядко, защото не търсим контакт, а не защото не ни е възможно.

А финансова пречка нямам да ги поканя, има и още места в ресторанта, за готини хора става въпрос, ще ни е приятно заедно. Просто като подготвяхме поканите аз не се сетих за тях, изобщо. Но после съм се присещала, мъчно ми е, че вече не са част от живота ми и си мисля, заради "доброто старо време" си струва да ги поканя и да споделим още един хубав спомен.

Младоженецът няма против, казал ми е каквото искам да правя.

Освен това се чудя как ще се приеме покана, изпратена толкова късно, едва три месеца преди сватбата. Дали няма да се сетят, че съм ги позабравила в началото или да си помислят, че запълвам места... ?

Нямам никакви притеснения да казвам на хората, че не са поканени. Всички знаят, че сватбата ще е малка. Дори днес една приятелка каза, че нямала да води приятеля си, защото не го познаваме добре. А аз съм го виждала, те са заедно от 3 години. Трябваше чак да я убеждавам да го вземе. Много разбрани хора са всичките ми приятели.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 19, 2012, 21:13:02 »

не е късно 3 месеца преди сватбата да им се даде покана.
а приятелките са ти мнго разбрани  , браво  Bravo Bravo
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #10 -: май 19, 2012, 21:54:16 »

3 месеца преди сватбата никак не са малко. Аз самата ще се женя след 3 месеца и поканите дори още не са готови. Според мен ги покани. Ако не всички- приятелката от училище. Помисли и също и с кого могат да си говорят, т.е. на кой от тях ще им е най-приятно на сватбата ти?
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #11 -: юни 06, 2012, 13:35:34 »

Аз поканих всички, за които се сетих, че искам да бъдат част от този ден; всички, които някога са били важна част от живота ми. Сватбата си е сантиментално събитие, не виждам защо не. Нашата беше средна- 80 души, без много роднини, само близки и приятели.
Имай предвид, че не всички ще дойдат и бройката ще намалее. Но по-добре да ги поканиш, а не после все да се чудиш "дали не трябваше да я поканя". Няма какво да загубиш, а снимките със стари приятели от детството точно на този ден за мен са много ценни. Разбира се не всичките си познати, само такива, които са важни за теб и си усетила, че искаш да са там. Моят съвет е смело да каниш, един път в живота е, прави каквото искаш Wink
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 06, 2012, 14:48:00 »

И аз си мисля, че щом го чувстваш така със сърцето си трябва да ги поканиш, 3 месеца са доста време, освен това.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 06, 2012, 19:50:42 »

А защо просто не ги събереш отделно на едно женско парти тези момичета.Може и да е във вас.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 07, 2012, 08:06:20 »

Аз имам подобен проблем и съответно също ви помоля за съвет. Нашата сватба от първоначално планирани 80 човека стана 90 а и е на път да стане към 100  Oh my ...
Проблемът е следният - имам няколко много близки приятелки (едната ми е бивша колежа от друг град, с която се чуваме редовно), другата ми е една от най-добрите приятелки. И двете искат и са намеквали, че трябва да дойдат с гаджетата си, а аз почти не ги познавам, а милото даже не ги е виждал... Честно казано не искам да ги каня, но и двете ще се обидят много ако им го кажа в прав текст. Как да им го кажа деликатно?
И още нещо, което направо ме втрещи. Случайно се видях с дна позната, която е от компанията на бившия ми, но си бяхме доста близки с нея дори и след раздялата с него. Но с нея не сме се чували и виждали повече от година и половина, а и преди аз й звънях по-често, отколкото тя на мен. А сме в един квартал. Видяхме се случайно на улицата, стана дума че се местим и от там, че ще се женим и тя ни в клин ни в ръкав: "Оооо, мислимо ако не получа покана!!!" Не стига това, ами намекна, че мъжът й няма да я пусне сама и той трябвало да дойде  shok
Как може да има толкова нетактични хора...
Jane, извинявай, че ти откраднах темичката, но ми е мнооого болна тема и това ме депресира излишно преди сватбата. Твоите приятелки явно са супер разбрани и аз бих те посъветвала да ги поканиш, ако не ви представлява проблем smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines