Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 00:12:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И хората, които НЕ поканихме  (Прочетена 89839 пъти)
 
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 22, 2014, 10:48:57 »

Аз също си мисля, че не може да се разчита много на това. За половинките не се притеснявам, не вярвам да ги вземат, а и да ги, ще питам предварително за потвърждение, защото в крайна сметка ще ми трябва бройка, която да кажа на ресторанта.
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 27, 2014, 10:54:53 »

ами ние директно си им казахме на колегите че поканата е само за тях ,защото иначе щяха да дойдат 16 човека вместо 8
Активен
Dessitka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #47 -: май 28, 2014, 16:11:52 »

Здравейте, момичета и момчета smile
Имам едно питане към вече преминалите през красивото събитие и паметния ден на сватбата, и през цялата свързана с това организация smile
На нас с половинката денят "Х" още ни предстои.
Все още сме във вихъра на организацията и сега сме на етап - избистряне на списъка с гостите за нашата сватба.
И тук идва моето питане...
При обсъждането кого да поканим изникна въпроса - повечето ни приятели са или вече семейни или сериозно обвързани. И от моя страна, и от страната на половинката има обаче хора, които другият не познава - приятели, съученици, колеги...
И се стигна до въпроса и дилемата - дали когато се кани гост, винаги се кани в пакет "+1" - т.е. - независимо дали се познава или не втория човек, той се счита за поканен.
Например - аз съм предвидила да поканя няколко мои колежки. Мъжът ми не познава колежките, а аз пък не познавам и никога на съм се виждала с техите съпрузи/мъже.  И при това положение - трябва ли да ги каним заедно или поканата да си бъде само за съответните момичета - колежки...
Същото важи и за един от гостите на моето либе...Той му е близък приятел от студентските години, обаче живее в друг град и за съжаление аз никога не съм се запознавала с него. Момчето обаче има жена и детенце. И при това положение - трябва ли да ги каним в пакет...
Като седнахме със списъците в ръка, и се зачудихме....
Защото ако поканим всеки с половинката, списъкът ще нарастне значително, и то все с хора, които дори не познаваме....
Моля за вашия съвет и препоръки - наистина ще са ми от полза smile
Благодаря много smile give_rose
И се извинявам предварително, ако питане като моето вече е било обсъждано в някоя тема... Victory
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 28, 2014, 18:27:26 »

Здравей, Dessitka!
Попаднах случайно на въпроса ти и реших да ти отговоря, понеже и ние имахме подобни дилеми.
Що се отнася до колежките - бих ги поканила сами, без техните половинки, защото все пак се водят в графа колежки и най-вероятно не са ти близки приятелки.
Относно добрият приятел на твоя годеник - редно е да го поканите с половинката, още повече ако са семейство с детенце.
Моят съвет е да се водите от интуицията си - няма ясни правила кой трябва да се кани и кой не.
Аз ако ти кажа, че след нашата сватба разбрахме, че родителите на кумовете ни - и от двете страни били обидени, че не сме ги поканили, защото такава била старата българска традиция shok А ние въобще не сме близки с тях, дори нашите родители не са приятели с тях, макар, че сме комшии...
Така че хора всякакви и винаги ще има недоволни, най-важното е вие да се чувствате добре и да не се натоварвате с излишни разходи за гости, с които едва ли ще се видите повече.
Успех и приятна подготовка на сватбата give_rose
« Последна редакция: май 28, 2014, 18:30:45 от ivelka » Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: май 28, 2014, 18:35:20 »

 Деситка, ние избрахме да поканим колегите на годеника ми и техните семейства (влк. децата)  pardon
 Годеникът ми много си харесва колегите и понеже петъка преди сватбата му е и последен работен ден в тази фирма, решихме да поканим всички  smile
Поне на запад сватбения "етикет" повелява сериозните половинки и годеница/годеник да се канят, дори и да не се познавате, но ако искате сватбата да е интимна или ако не искаш напълно непознати на сватбата - тактично го споменете като каните гостите си и те ще разберат  give_rose а който не е разбрал ще те попита и тогава ще се уточните.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: май 28, 2014, 20:36:30 »

Ние поканиме всички роднини и приятели с половинките им. Повечето половинки ги познаваме и преди сме излизали с тях и се знаем(става въпрос за приятелите). А половинките на повечето роднини си ги познаваме от години и според нас не е честно да поканиш единия,а другия не. Не е важно да сме си супер близки,но поне от уважение. smile Има и такива половинки на приятели на милото,които аз не познавам,има и такива, които той не познава, но това не ни притеснява. Обичаме влюбените!  yahoo
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: май 29, 2014, 05:55:19 »

Мен ме успокоява, че на предишна сватба в офиса са отишли само колегите, без половинките. И то това е било сватба извън София, с нощувка. А и още нещо: не малка част от колегите си нямат половинки. И с тях мисля, че ще се съобразят женените.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #52 -: май 29, 2014, 06:04:28 »

Колкото повече са двойките, толкова по- пълен е дансингът. По принцип, на сватба се канят и половинките на омъжените. Пък вече решението е тяхно, дали ще дойдат в пакет.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #53 -: май 29, 2014, 09:38:58 »

Деси писала съм по нагоре за колегите и момичетата помогнаха, относно всички останали с милото взехме крайното решение  - приятели със сериозни връзки , които познаваме (съпрузи или двойки на повече от 6 месеца връзка) се канят в пакет, такива които нямат половинки или често ги сменят ги каним сами smile

Даже мечи има един приятел от детските години, аз го познавам - момчето живее в Англия. В момента си е тук и като му казахме за сватбата, директно му казахме ако дотогава има сериозна приятелка разбира се да заповяда с нея, ако не обаче на нашата сватба не желаем хора, които не познаваме (сватбата не е голяма и е само с най близките) и му казахме че такива от типа "днес прекарахме ноща заедно айде утре на сватба" да ги нямаме!:D

Всичко зависи от вашите си гости, от това какъв бюджет имате и тн. Ние с мечи общо взето и двамата познаваме важните за нас приятели и решихме че излишни хора, които ще са там за принципа не ни трябват. Това е събитие , което поне ние искаме да споделим най-близките си, и затова максимум 1-2ма души няма да познаваме на сватбата си smile

Ти най добре можеш да прецениш кои са ви близки и кой искате да бъде до вас в този ден, но да каниш хора само заради принципа, поне според мен не е редно
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: май 29, 2014, 10:00:13 »

При нас е нещо като при миленката. Решихме, че не искаме хора които не познаваме, за това някои гости ще са без половинките си. Примерно имаме един приятел, който е от Първомай, но учи тук, той си има приятелка там, но ние не я познаваме и за това ще поканим него, но примерно имаме няколко мн близки приятели чиито половинки познаваме и те ще са заедно. Другото което ни спира от канене на всички половинки е бюджета, не разполагаме с много за това взехме това решение, надявам се да няма сърдити като дадем поканите.
Всъщност само на кумата приятеля ще е там, а не го познаваме много добре, но все пак тя ще ми е кума и сметнах, че е редно smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 30, 2014, 14:45:09 »

Аз не бих се обидила ако не ме поканят а поканят само мъжа ми на сватбата на негов колега.Досега 4 пъти са ни канили-3 пъти ни каниха общо и един път без половинка.И трите пъти в които бях поканена не отидох.Просто реших че не ми е мястото там.Те са си колеги и си имат техни приказки и теми.Познавам доста от колегите му ,но все пак реших ,че трябва да отиде сам.Мисля ,че не трябва чак толкова да се притеснявате ако решите да не каните половинките.
На нашата сватба повечето приятели с половинки които не познаваме и не са сериозни връзки бяха поканени без тях.Нямаше отказали да дойдат при тези условия,нямаше и обидени.Близките хора ще ви разберат,истинските приятели няма да се разсърдят ако поговорите спокойно с тях и им обясните вашите съображения.
Активен
Dessitka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #56 -: юни 09, 2014, 15:12:12 »

Здравейте, мили момичета и момчета! smile
С извинение за закъснялото включване - модераторите бяха преместили темата, и докато я открия, в навалицата, голямо ровене падна.
Благодаря от сърце на gucci, milenkata, svekarva, Miele, blackisback, crazynelly, tinycat и ivelka butterfly Flower Дадохте ми кураж и повече увереност за организацията и гостенския въпрос.. give_rose Надявам се да ни разберат приятелите и колегите, защото каквото и да е, всичко опира до финанси, за съжаление... Иначе ще се получи сватба с повече непознати, отколкото познати...Ще пиша пак, като поизбистрим списъка... smile
Хубав и усмихнат следобед от мен и до скоро писане smile
Активен
vania_kk
Ентусиаст
**
Публикации: 52


« Отговор #57 -: юни 12, 2014, 14:44:32 »

Ние няма да имаме гости. Ще отидем с кумовете за 2 дни в Несебър и ще купонясваме. В началото се притеснявах от реакцията на родителите ни, но те не възразиха. Единственият гост, за когото ми е много тъжно, че няма да присъства е синът ни, но с така стеклите се обстоятелсва по организацията няма да има кой да го гледа  cray
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юни 28, 2014, 21:11:04 »

Ние поканихме колегите. Мина доста естествено и притесненията ми не се оправдаха. Естеството на работа ни е такова, че през уикенда винаги трябва да има по двама работещи и няма как реално всички да дойдат. Така че съм доволна как минаха нещата.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #59 -: юли 06, 2014, 10:17:43 »

За мен лично приятелите на моите приятели са и мой приятели. В този смисъл не мога да поканя някой без неговата половинка. Все пак не забравяйте, че почерпката въпреки, че е масова практика не е задължителен елемент от сватбата. Тя се прави с благотворителна цел, а именно всички почерпени да ви пожелаят всичко най хубаво в живота и колкото по-искрени са те в пожеланията си толкова вероятността да се сбъднат пожеланията им е по-голяма. За съжаление напоследък много хора предпочитат пожелания под формата на финикийски знаци, което е груба грешка според мен. Парите правят живота по-удобен, но не и по-щастлив. Искрените пожелания и позитивни мисли на хората спрямо вас е нещото, което носи истинското щастие.
 give_rose give_rose give_rose
Колкото до тези, които канят шефове и колеги, не е редно според мен. Повечето от тях го правят с користни цели, като се надяват да получат някакви облаги след това на работното място. Да затвърдят лидерско място, да станат по близки със шефа, или просто да запазят работното си място по-дълго. Има и много други причини сред които е и липсата на личен живот у някои хора, при които доминира служебния такъв. При тези случай просто няма кой друг да поканиш, когато твоя живот е твоята работа. Няма лошо.
Моите искрени пожелания, към онези от вас които са поканили своите колеги, защото са толкова добри хора, че успяват дори и на работното си място да създадат добри, приятелски и междучовешки взаимоотношения.
 give_rose give_rose give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines