Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:23:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И хората, които НЕ поканихме  (Прочетена 89458 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 16, 2012, 08:35:39 »

ами обаждаш се и казваш директно на конкретните индивиди, че са те разбрали погрешно и изброяваш поименно кои са поканени. Аман вече от наглост... angry
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #31 -: юни 16, 2012, 12:43:06 »

Аз пък не мога да разбера как това да отидеш някъде с партньор си = на маскен бал. Оливате се малко вече. Просто си предупредете гостите, за мен по подразбиране поканата важи за двама. Ако има други уговорки, трябва младоженците ясно да ги кажат. Т.е. не мисля, че хората са нахални, просто вие не сте си казали ясно.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #32 -: май 21, 2014, 13:54:44 »

Мили дами, отчаяно имам нужда от съвет sad
(ако не съм подбрала темата моля модератор да премести мнението в по-подходяща, просто не се сещам къде другаде да питам)

Та, на въпроса,

Работя в голяма фирма, от финансова невъзможност да поканя всичките си колеги , ще поканя само избрани и ще бъдат поканени само в ресторанта. Проблемът е че дори и с тази орязана бройка, ако всеки доведе жена си/ мъжа си - всичко се удвоява а практически не можем да си позволим да поемем толкова куверти.

Въпросът е - мога ли да поканя само колегите си, и да е тип нашите фирмени събираня (на които семействата не се водят) и да им кажа че ще си бъдат само колеги или съм длъжна да се съобразя със семейното им положение (всички са женени) ?

Ако им дойдат половинките масата става от 10 души на 20 души което ми оскъпява куверта с 900лв sad sad sad

Другия вариант е да редуцирам бройката на колегите, което пак е трудно защотоимам 4ма шефа (2 мъже и 2 жени) и ако трябва да са със семейства трябва да поканя само шефовете, а не хората които са ми наистина близки.

Ако пък поканя само низшите служители - шефовете ще се разсърдят... GROAN GROAN


Помгайтееее  help help help help help help help help help help help help help help
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #33 -: май 21, 2014, 14:01:28 »

 Offtopic имаше по подходяща тема но не се сещам коя blush преместете и моето мнение

Та въобще не се притеснявай, не ги кани с половинките. Аз моите колеги ги поканих с половинките но познавах много добре половинките им, а и една колежка ме прецака преди нас прави сватба и така ги кани и нямаше как. Каних с половинки такива само които са заедно от много време и женени, такива с от скоро гаджета им казах не smile.  Иначе ММ ме мъкне на сватби на колеги на които почти никой не познавам и си е пълна скука. Да даваш толкова много пари отгоре за някой да седи вкиснат и да не познава никой около себе си не си струва  good На поканите пишеш само името на колегата/колежката и им казваш директно че каниш само колеги. Няма да има сърдити и те ще се забавляват така повече smile Шефовете си покани, много голям кеф им е да знаеш. Моите се радваха много smile
« Последна редакция: май 21, 2014, 14:03:12 от mariola85 » Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 21, 2014, 14:02:28 »

Във фирмата, в която съм сме 3 -ма души само. Нямам намерение да каня шефа си - не зная дали е правилно
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: май 21, 2014, 14:09:50 »

Аз не виждам защо ще каниш шефове и колеги, това е сватбата ти, не конференция.  Покани само приятелите си,  ако сред колегите ти има такива чудесно.  Все пак живеем в такива времена,  че не вярвам някой да ти се сърди.  После може да почерпиш в офиса и да покажеш снимки Wink
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: май 21, 2014, 14:10:58 »

И аз се замислих върху това. Ще си поканя някои колеги, естеството на работа е такова, че няма да могат да дойдат всички, защото часовият пояс трябва да бъде покрит. Разказваха ми за сватба на колега и от разказа индиректно разбрах, че са били само колеги, без половинки. Чудя се дали се саморазбира, че са канени само колегите или трябва да го кажа. И, ако трябва да се каже, как се казва максимално коректно, без да е грубо.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #37 -: май 21, 2014, 15:11:38 »

И аз се замислих върху това. Ще си поканя някои колеги, естеството на работа е такова, че няма да могат да дойдат всички, защото часовият пояс трябва да бъде покрит. Разказваха ми за сватба на колега и от разказа индиректно разбрах, че са били само колеги, без половинки. Чудя се дали се саморазбира, че са канени само колегите или трябва да го кажа. И, ако трябва да се каже, как се казва максимално коректно, без да е грубо.

Госпожица,

за мой голям късмет работя в много задружен колектив, наистина много сполтен, събираме се поне веднъж месечно след работа на по питие или на заведение или на дискотека, всички са по - възрастни от мен но са страхотни. Ужасно трудно ми беше да отсея само 10 души. Колектива е 25 души в офиса и още около 30 по страната. Спряла съм се на моя отдел 3те ми колежки които много обичам и са ми приятелки, мениджърите и 4мата шефа..

Попринцип бих поканила само мениджърите и колежките (горе долу сме на едни години + / - 10г.), обаче едната шефка е малко дръпната и ще ми стъжни живота после.
Работя там от 4 години и наистина нон стоп се виждаме, събираме, ходим на плажове, на планина заедно, прекарахме миналата седмица  3 дни на Витоша... общо взето тези 10 души сме си най близки и аз искам да са до мен в този ден.

Благодаря Мариолка, мисля че ако им кажа че са само колеги на 1 маса събрани няма да е проблем smile
« Последна редакция: май 21, 2014, 15:20:33 от milenkata » Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 21, 2014, 15:29:03 »

Не мога да те посъветвам тогава pardon Аз живея в чужбина и тук няма кой да ми 'стъжни'  живота,  че не е поканен, но за мен това не е добра причина да поканиш някой на сватба.  Що се отнася до половинките,  аз не бих отишла на сватба без бъдещият ми съпруг Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #39 -: май 21, 2014, 15:29:19 »

 Offtopic моля продължете разговора тук smile :

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,32645.30.html
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #40 -: май 21, 2014, 16:14:04 »

"Не мога да те посъветвам тогава  Аз живея в чужбина и тук няма кой да ми 'стъжни'  живота,  че не е поканен, но за мен това не е добра причина да поканиш някой на сватба.  Що се отнася до половинките,  аз не бих отишла на сватба без бъдещият ми съпруг "

Аз също не бих отишла без бъдещия ми мъж, но пък не мога и да си позволя да дам толкова пари и за половинките на колегите ми...

При теб е малко по-различно, но както се казва гледам да не ми изстине мястото, защото добре ме осигуряват и за майчинството ще ми трябва. Реално тази шефка е единствената , която не ми е много по-сърце, но е най главната и няма как да я пропусна.:)Защо да сисъздавам проблем като мога да го избегна blum

Да не поканя никой също не е вариант, защото имам 3 ма души на които безумно много държа, и които много са помагали на мен и на мечи и си стахаме много близки... heart

Така че щом е вариант да поканя само колеги, без половинки (както се прави на тийм билдинг примерно) се надявам всички да сме ок с тази идея

Все пак благодаря на всички за помощта kiss2 give_rose
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #41 -: май 21, 2014, 16:17:33 »

аз прекарвам средно по 10 часа на работа, и работа с тези хора от 6 години. Те са ми повече от приятели и роднини. Те са хората с които се виждам по цял ден и не бих си представалиа  да не ги бях поканила. Те  бяха едни от най-веселите хора на сватбата . Според мен половинките ще им разберат че е ок сами да дойдат. Не е фатално, просто казвате им  с една голяма усмивка, че сте решили да каните всички без половинките защото примерно има някои които ще са сами да не се чувстват самотни  give_rose
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #42 -: май 21, 2014, 16:54:11 »

Що се отнася до половинките,  аз не бих отишла на сватба без бъдещият ми съпруг "


Ами недей, щом толкова не можете да се разделите за няколко часа. На нашата сватба междудругото поканихме колегите на мъжа ми и им казахме, че могат да си доведат половинката (понеже с половината сме много близки приятели така или иначе). В интерес на истината половинките, които не познавахме, просто не ги доведоха и за мен това беше супер от страна на момичетата, защото нито мъжете нито момичетата щяха да се чувстват комфортно. Така те си танцуваха спокойно цяла вечер и на мъжете си им е било спокойно вкъщи. Wink Аз не бих замъкнала мъжа ми на сватба на колега, защото не познава никой и ще му е доста скучно и неудобно, така че зависи от ситуацията, ама ако имаше някой дето да ми прави чупки, щото не можел да дойде без бъдещия си мъж, щях доста бързо да се изнервя.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: май 22, 2014, 05:40:17 »

Вчера чух друга версия: покани всички пък, който не ти е близък (аз имам и такива) сами няма да дойдат. Ух...
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #44 -: май 22, 2014, 09:30:06 »

Вчера чух друга версия: покани всички пък, който не ти е близък (аз имам и такива) сами няма да дойдат. Ух...

Според мен не разчитай на това, че ако въпреки всичко, решат да дойдат, незнам как ще им обясниш, че си очаквала да откажат smile

На нашата сватба аз бях покнила само една част от колегите - тези, с които си пия кафето всеки ден и с които работя от самото начало във фирмата и ги чувствам наистина близки. Бях ги поканила заедно с половинките им, даже и с децата, но всички видяха удобна възможност да оставят малките на бабите smile Имаше само 2-3 половинки, които не познавах и речих, че това ще е удобен момент да се запозная с тях. И както казах, поканих само една част, като учтиво преди да им раздам поканите им бях писала е-мейл, вкойто да ги помоля да не коментират с другите колеги, защото нямам възможност да поканя всички. За сметка на това след сватбата поръчах една голяма торта (почти сватбена) и поканих абсолютно всички на почерпка на "сватбена торта с уиски".

От друга страна, много от колегите като се жениха, се жениха тайно и не каниха никой.... така, че това също не смятам, че е проблем. А Ако наистина сте близки с тях, бихте могли да им обясните, че нямате възможност да ги поканите с техните половинки, но пък в същото време би значело много за вас, ако те (самите ви колеги) присъстват.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines