Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 04:17:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ШАФЕРКАТА!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 241209 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: март 22, 2013, 13:46:33 »

След сватбата, именно покрай драмите с претенциите на някои хора, просто престанах да общувам с тях, освен за честитки по празници. То не бяха приказки колко бил дебел платът, то не беше защо този модел, а не онзи, все едно не се бяха съгласили 4 месеца преди това, всичките на предложението ми и все едно не бяха избрали именно те, крайния модел. Така че си отваряйте очите момичета, ще се разбере много скоро кой ви е приятел и кой фръцла. nea
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: март 22, 2013, 13:54:57 »

След сватбата, именно покрай драмите с претенциите на някои хора, просто престанах да общувам с тях, освен за честитки по празници. То не бяха приказки колко бил дебел платът, то не беше защо този модел, а не онзи, все едно не се бяха съгласили 4 месеца преди това, всичките на предложението ми и все едно не бяха избрали именно те, крайния модел. Така че си отваряйте очите момичета, ще се разбере много скоро кой ви е приятел и кой фръцла. nea

Най-вече заради такива евентуални случки аз реших, че не искам да ангажирам никой със цвят на роклята, модел и др. Искам да се чувстват добре и комфортно. Ще си имат отличителен белег, че са шаферки и всички трябва да са доволни. Поне така си мисля де.. Но в процеса на подготовка се разбра, че никога не можеш да угодиш на всички..
Отделно моите шаферки (големи) са само две. Най-добрата ми приятелка, която до този момент, освен подкрепа и разбиране не съм получила друго (за което съм й страшно благодарна) и зълва ми, за която вече ви споделих.
Но наистина щом има такива претенции, при положение, че това е ТВОЯТ ден, а не техен и че си се спряла на тях и си ги удостоила с такава чест... Не знам какво да кажа просто..  crazy
Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: март 22, 2013, 14:28:02 »

Напълно споделям мнението ви, това е деня на булката, но срещу комплексите, човек трудно може да се бори. Именно за това се отказах от моите - 2 ми сестри и сестрата на Милото. Цветът на сватбата ни е жълто и след поредица от мрънкания, как не им отивало жълто и т.н.( даже едната ме пита не може ли да дойде с черно), реших, че без шаферки ще се чувствам най-добре, а и няма да си  променя цялата концепция за сватбата заради тях. Просто им казах, че няма да имам шаферки и да не се притесняват повече.
Ако за теб Ани, наистина не е от значение как ще е облечена, не си заслужава да си съсипвате отношенията, но не забравяй, че не може и да позволяваш да ти се качват на главата.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #183 -: март 22, 2013, 14:38:23 »

След сватбата, именно покрай драмите с претенциите на някои хора, просто престанах да общувам с тях, освен за честитки по празници. То не бяха приказки колко бил дебел платът, то не беше защо този модел, а не онзи, все едно не се бяха съгласили 4 месеца преди това, всичките на предложението ми и все едно не бяха избрали именно те, крайния модел. Така че си отваряйте очите момичета, ще се разбере много скоро кой ви е приятел и кой фръцла. nea

Да аз имах подобно преживяване с една единствена приятелка, която беше наистина най-добрата ми прка на времето преди да замина от бг (7 години минаха от тогава), правила е неща за мен, които не могат да бъдат описани с думи както и аз за нея, ценни неща за които ще съм и вечно благодарна както и тя на мен, но хорта се променят с времето и обстоятелствата, имам обяснение за държанието й, но не ми се навлиза в дълбоки постове, а и са си лични неща, както и да, човек тр да маха с ръка понякога и да не се натоварва излишно заради дребни неща, останалите момичета са луди на тема шаферка много са ми сладки и милички, искат постоянно да ми помагат и да правят неща, а аз нямам толкова мн задачи чак ми е неудобно, че не мога да им дам неща за вършене :-)), те не само че няма да правят фасони, а напротив щастливка съм, че ще имам шаферки готови да направят всичко за мен не само в деня на сватбата heart, хаха дори вече и плана кой ще ми вдига роклята в тоалетната е готов :-) Bravo
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: март 22, 2013, 14:40:18 »

Аз ще имам 5 шаферки. Супер съм доволна, че го приеха с охота и много се зарадваха, даже ме натискаха да им измислям рокли. В крайна сметка реших да им кажа ориентировъчни цветове и те да си харесат различни рокли, каквито им подхождат. Спряла съм се на зелено-тюркоаз-синява гама biggrin Представям си нещо такова като на снимките, дано се получи.




Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: март 22, 2013, 14:40:38 »

Напълно споделям мнението ви, това е деня на булката, но срещу комплексите, човек трудно може да се бори. Именно за това се отказах от моите - 2 ми сестри и сестрата на Милото. Цветът на сватбата ни е жълто и след поредица от мрънкания, как не им отивало жълто и т.н.( даже едната ме пита не може ли да дойде с черно), реших, че без шаферки ще се чувствам най-добре, а и няма да си  променя цялата концепция за сватбата заради тях. Просто им казах, че няма да имам шаферки и да не се притесняват повече.
Ако за теб Ани, наистина не е от значение как ще е облечена, не си заслужава да си съсипвате отношенията, но не забравяй, че не може и да позволяваш да ти се качват на главата.

Евриала, много добре си постъпила. И аз щях да направя така, ако имах конкретен цвят за облеклото на шаферките.
Идеята на сватбата е всички да са весели, щастливи и да се радват за младоженците, а как се изкривяват нещата..
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #186 -: март 22, 2013, 15:27:58 »

Традицията с шаферките мисля, че е сравнително нова и взаимствана от чужбина. Т.е. никой не го очаква на 100% и не е задължително. Въпреки това и на мен ми допадна идеята, а и исках моите най-близки приятелки да се почувстват още по-специални като такива. Рзбрахме се, че ще бъдат в една гама, най-вероятно синята, и всяка една ще има свободата да си избира своя модел. Не мога, а и не искам да ги карам да обличат една и съща рокля, просто са много различни и прекрасни такива каквито са, затова искам да се чувстват добре. Разгледах доста рокли от т.нар. mismatched bridesmaids  тенденция и мисля, че има по нещо за всеки вкус и фигура. Ако момичетата, които мислите да поканите за шаферки не са ви достатъчно близки - по-добре си спестете нервите и не ги канете. Има характери, които не могат да загърбят своето его и това дава горчив привкус на всичко, даже е способно да провали настроението на останалите момичета.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: март 22, 2013, 15:51:57 »

аз ще имам 6 шаферки и кума. Всичките искам да са в един цвят и една материя (лилав сатен), но реших, че, тъй като има различни телосложения и т.н., а искам да се чувстват комфортно и красиви, ще им дам възможност всяка да избере модела на ролята от предварително избрани от мен 20-30 модела. Тъй като аз купих плата и ще плащам за роклите, мисля че ще има по-малко фасони, въпреки, че вече се сблъсках с няколко. Взех мерките на всички освен на  кумата. Сега вече съм на фаза отиване при шивачката. Искам кумата и главната ми шаферка да се открояват и за това съм предвидила аксесоар за тях в другия цвят на сватбата - зелено. Ако се получи както е в главата ми, ще стане много красиво. Исках да се посъветвам с вас, обаче - мислите ли, че ако си спестя разхода за букети за шаферките ще е проява на лош вкус? Много бих искала да имат малки букетчета, но вече минавам доста над бюджета и незнам...Решихме, че само семейството и шаферите/кумувете ще имат бутониери (да, и за жените ще са бутониери, но по-нежни), така че може би ще е ок без букети...
какво мислите. На снимките тъпо ли ще изглежда ако са с празни ръце?
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: март 22, 2013, 16:13:27 »

Ами, лично аз не мисля, че е задължително да имат букети. Да си призная честно аз не съм мислила моите да имат букет, последните няколко дни се замислих, като видях толкова много хубави снимки. Като цяло идеята ми е те да си имат отличителен белег - гривна или вид венче в главата, по този начин си личи, че са по-специални, а и самият факт, че ще имат специални рокли, за които ти плащаш.. Мисля, че не би трябвало да има фасони smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #189 -: март 22, 2013, 16:17:02 »

И аз плащам за роклите и сме също на фаза шиене в мом.  Bravo, и също мисля да им направя подарък, като прическите и грима им бъдат от моята гримиьорка и моята фризьорка, затова и ми е голяма чуденката за тези букети, че ако струват колкото моя незнам къде ще му излезе края. Затова в момента обмисляме с мама вариант, тя да ги направи букетчетата им или някой познат незанимаващ се професионално с такива неща.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: март 25, 2013, 13:27:54 »

рокли за шаферки:
http://ivon.bg/rokli/oficialna-roklya-c-t-nki-prezramki-eva-and-lola.html
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: март 26, 2013, 15:26:59 »

идеи как да облечете малките и подрастващите шаферки на сватбата си, много ми хареса както тоалета, така и аксесоарите към него:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=577942772225377&set=a.354593324560324.88237.177041602315498&type=1&permPage=1
Активен
jutka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #192 -: март 26, 2013, 19:21:54 »

Ухуууу, да се похваля и аз...снощи поръчахме роклите за шаферките в модерния цвят ментааа  danceg
http://www.boohoo.com/restofworld/dresses/prom-dresses/icat/prom-dresses/evening-dresses/katie-one-sholulder-sequin-trim-prom-dress/invt/azz53584
Нямам търпение и те да дойдат...май станах булката, поръчала почти всичко от Интернет  girl_wink
« Последна редакция: март 26, 2013, 19:40:52 от jutka » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: март 26, 2013, 19:27:38 »

страхотна рокля, честито. и аз почти всичко от нета поръчвах. danceg

една яка златиста:
http://www.promgirl.com/shop/dresses/viewitem-PD871563?utm_source=facebook&utm_medium=dressbattle&utm_campaign=13_3_26_db_pg
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: март 27, 2013, 10:25:28 »

jutka, браво за избора на шаферски рокли - страхотен модел! Bravo
milenuity, моят съвет е да направите за шаферките специални гривни с цвете за китката на ръката на всяка и да си спестите бутониерите (според мен ще е кофти да се продупчат с игла красивите рокли, които ще им шиете). Така и букетите ще са излишни, а гривните ще ви излязат много по-евтино!
Може да са от изкуствени или естествени цветя - вие решавате smile
П.С: Погледнах в албума ти и много ми харесват аксесоарите за сватбата и цветовата ви комбинация! Bravo
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines