Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 12:49:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ШАФЕРКАТА!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 238307 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #405 -: март 13, 2014, 12:06:10 »

да съжалявам че обърках имената smile
Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #406 -: март 13, 2014, 19:04:07 »

Aliska, и на мен синята ми се струва по-подходяща за шаферска, другата е много сладка - аз бих имала такава, но и според мен е по-ежедневна, дори малко плажна...
Активен
shaferche_
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 1



« Отговор #407 -: март 20, 2014, 16:53:12 »

Съжалявам, че се меся в разговора ви мили дами, но съм в изключително екстремно положение. Ще бъда шаферка на сватбата на сестрата на един мой много близък приятел. Сватбата ще е традиционна всичко ще е в един ден. Не е нито градинска нито в ресторант, първо ще сме навън, а след това ще се приберем вътре. В края на юни е, даже по-скоро юли. Та имам проблем с избора на модел на рокля, не мога да се спра на нищо. Уж знам какво искам, а като го видя и променям мнението си. С булката ходим на вече 2 проба този месец и на двете все нещо не ни харесва. Висока съм точно 160см и затова трябва да съм с къса рокля. Макар че в църквата ще ми е малко странно да съм с такава.  huhhuh.gif
Но истинския проблем не идва от това, на 17 години съм и общо взето познавам булката от доста време, но не сме приятелки. Все пак сме с 8 години разлика. Като ви гледам какви задачи ще давате на вашите шафери не мисля че ще мога да се справя. А преди да питате най-близката приятелка на булката ще е кума, а следващия и близък човек е брат й, така че той е шафер.
Та, ще съм ви благодарна ако ми препоръчате някакви модели или нещо такова, защото наистина съм в творческа криза.... cray
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: април 01, 2014, 11:42:40 »

shaferche_, в църквата ще ти дадат наметка и пола,ако си с много разголена рокля. Миналата пролет бях шаферка на моя приятелка и тъй като роклите ни бяха с дължина над коляното, изрязано деколте и презрамки, се озовахме с разни фусти и наметки, които изцяло ни покриха. Затова един съвет - за църквата си вземи някой по-голям шал, който да ти подхожда на облеклото и ако можеш, избери рокля с дължина под коляното.  girl_wink
 Иначе, булката ни избра роклите-бяха бели с коланчета в бордо под бюста.

P.S. и аз съм 160 см висока, но компенсирах с високи обувки.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #409 -: април 07, 2014, 17:22:23 »

здравейте момичета.вие правихте ли подаръчета на шаферките ви,нещо което да им остане за спомен.аз искам много да им направя подаръчета но не мога да реша още какво да е.моля за  малко идейки
Активен
liubcheto
Новак
*
Публикации: 14


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: април 08, 2014, 10:25:25 »

Здравей Jasminne, за сватбата  ми моята шаферка има рокля от бала си, само ще я направи къса, така че  варианта да и закупя рокля отпадна, а ми се искаше нещо да и подаря. Затова и предложих да и закупя бижутата за сватбата и тя прие, тъкмо ще си и останат хубав спомен след това.
Желая ти прекрасна сватбена треска и една невероятна сватба  danceg
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #411 -: април 09, 2014, 13:23:05 »

Такааа... аз твърдо бях против да имам шаферки , нооо братовчедките на ММ така ми се примолиха, че не можах да им откажа..

Те са на по 12 години и двете (не знам дали не са големи за малки шаферки), и не ми се иска да ги обличам в тези белите роклички, в които обличат 5 годишните... Идеи какви рокли можем да им вземем, така че хем да си изглеждат дечица, хем пък да не са бебешки?

И отделно от това нямам никаква идея, когато са такива шаферки - малки - какви задачки да им дам? Тоест те много искат да участват в деня и да се чувстват значими и всичко, но освен да им дам да носят букета, за друго не се сещам? Какво друго мога да им възложа?
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #412 -: април 10, 2014, 15:26:27 »

milenkata, за облеклото най-добре да си го изберат те, с помощта на майките си. Има много сладки рокли за момичета на тази възраст по магазините, хем стават за сватба, хем отговарят на възрастта им. Относно задачките, според мен спокойно могат да хвърлят късметчета и да ви донесат халките в ритуалната зала. Децата на кумовете ми са на 8 и на 13г, ще им дам в ритуалната зала да държат всяко по един пръстен в кутийка (за да не се изсипе) и ще ни ги донесат, когато бъдат повикани от служителката. Много са доволни от задачата си  Wink
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: април 10, 2014, 20:28:58 »

Малко вдъхновение:
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: април 11, 2014, 15:33:33 »

milenkata, на сватбата на моя близка приятелка имаше и големи (4) и малки (1) шаферки. Избрахме модел, който да подхожда на всички, като само променихме формата на деколтето за малката шаферка (големите бяхме с триъгълно деколте, а малката - с право). Някъде по-горе бях дала описание на роклята. И понеже моделът е семпъл, може да се носи и без подобен повод smile good
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #415 -: април 11, 2014, 16:09:35 »

Супер сте момичета! smile

За рокличките много хубави идеи ми дадохте, а иначе ето какво измислих като задължения за двете кукли

Носят букета   
Носят халките/чантата
Държат бонбониерата за почерпка (пред гражданското)   
Хвърлят късметчета(пред черквата)
Събират Букетите(при поздравленията)   
Раздават подаръчета за гостите

За 12 годишни девойки мисля че е ок...
Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #416 -: април 12, 2014, 17:47:06 »

Аз май ще имам само ситнежи за шаферки и няма да имам големи - всичките ми приятелки се омъжиха, аз съм последната smile Освен ако не може все пак и омъжени жени да са шаферки, как мислите?
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #417 -: април 12, 2014, 18:13:52 »

всичко може,даже няма и да се замаислят хората,че шаферките са омъжени.присъствала съм на сватба където имаше 5 шаферки от които 3 с деца.Прави това което на теб ти харесва
Активен
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: април 17, 2014, 09:29:43 »

Моите шаферки ще са на 9 и 12 (племеничките ни). Рокличките ще са семпли, до коленете с цветно коланче на талията. Още не съм решила но ще има и допълнителен аксесоар - гривна или диадема.
 Агентката ми предложи, да им украсим две кошнички и те ще си ги носят (вътре ще бъдат късметчетата, после може да ги ползват за да събират букетите или вътре да подредим подаръците за гостите т.н.) Смятах подаръчетата на гостите да са до тейбъл картичките по масите, но идеята да минава малка сладурана да им ги раздава ми се струва по хубава.
milenkata, ще се възползвам от твоето списъче smile
Lorenna, страхотна идея за пръстените в кутия, смятам и аз да я използвам. И двете са много ентусиазирани и мисля, че ще се зарадват много.Сигурна съм, че ще са много доволни от това, че имат задачи и нещата "зависят" от тях.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #419 -: април 17, 2014, 10:14:12 »

Vikito_19 разбира се smile  Така де - хем са деца, хем не са деца - трябва да се чувстват важни... Wink Аз пък ще ползвам идеята за деадемите smile blum
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines