Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 22:13:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ШАФЕРКАТА!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 240386 пъти)
 
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #255 -: май 18, 2013, 18:28:55 »

Ох, много са красиви lol)
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: май 19, 2013, 17:48:09 »

Аз вчера бях на сватба, на която малките шаферки имаха такива венчета:

Цветята бяха закрепени за едно пластласово кръгче, което даваше формата и им позволяваше да си ги слагат и махат колкото си искат smile
Активен
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #257 -: май 19, 2013, 20:14:05 »

Супер, това е от гипсофила и цената му ще е много добра! Много хубава идея!
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #258 -: юни 05, 2013, 20:06:00 »

А по нашите географски ширини се смята, че бялото е запазено само за булката:
Активен
LadyBug
Любопитен
*
Публикации: 28



« Отговор #259 -: юни 10, 2013, 14:23:37 »

 give_rose Здравейте  give_rose
Имам въпрос относно шаферките. Задължително ли е булката да им купува рокли? Не може ли просто да им вземе плат и те сами да си ошият по техен вкус ролките? И въобще, закон ли е булката да плаща разходите по шаферките като цяло?   huhhuh.gif
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #260 -: юни 10, 2013, 14:37:11 »

Не, закони няма, аз бях решила да направя така, купих плат и понеже всичките ми шаферки са разпръснати из света мислех да им го дам всяка да си шие каквото иска. В последсрвие обаче реших, че за координиране е мн по-лесно да се ушият с мерките на момичетата роклите в БГ, където и шева е по изгоден, а и като се поръчат повече рокли се прави отстъпка, освен това реших, че целите рокли трябва да са подарък от мен, вкл. шева, все пак аз искам те да бъдат в тези рокли облечени, моята представа беше, че тр аз да им осигуря облеклото. Всеки си го прави според собственото си усещане.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #261 -: юни 10, 2013, 14:41:08 »

Зависи smile На моите шаферки реших да дам пълна свобода откъм модел и материя, само цвета е определен и понеже всяка е със собствен вкус и възможности, всяка ще си избере по джоба - казала съм им че ще покрия определена сума, оттам нататък те си решават какво и от къде да си вземат. Зависи от шаферките и от отношенията ви. smile Не мисля, че има нещо задължително, още повече че това с шаферките и доста нова концепция в България.
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: юни 10, 2013, 14:42:16 »

give_rose Здравейте  give_rose
Имам въпрос относно шаферките. Задължително ли е булката да им купува рокли? Не може ли просто да им вземе плат и те сами да си ошият по техен вкус ролките? И въобще, закон ли е булката да плаща разходите по шаферките като цяло?   huhhuh.gif


Лично аз не съм купувала рокли, тези момичета сами си предложиха да са в един цвят, макар и с различни модели. А колкото до малките шаферки, който родителите им бяха преценили, че са такива, им бяха купили също лилави рокли, но аз това им го казах smile
Активен
LadyBug
Любопитен
*
Публикации: 28



« Отговор #263 -: юни 10, 2013, 14:51:15 »

И аз мисля, че така би било най-разумно спрямо тях. В моя случай аз съм извън БГ, а те са там, така че при следващото ми идване трябва да се зеамам вече с това. Мисля плата да го купя аз и съответно те да си преценят какви модели ще си ошият. И аз предполагам, че в БГ са по-достъпни тези услуги...
И още една идея имам: всичките ми бъдещи шаферки имат гаджета. Добре ли би било, ако момчетата (разбира се ако те искат) са със същия цвят вратовръзки, каквито са и роклите на момичетата?  smile
Благодаря за съветите ви!  thank you
Активен
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #264 -: юни 10, 2013, 14:51:54 »

https://www.facebook.com/TutuWorld?fref=ts  Момичета, някоя поръчвала ли е от тук?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #265 -: юни 10, 2013, 15:04:34 »

ЛейдиБъг, от личен опит ще ти кажа, че зависи от момчетата. Моите се оказаха упорити и не искат да са с еднакви вратовръзки, но не ми пречи особено. Wink Но можеш да пробваш, със сигурност е хубава идея!
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #266 -: юни 10, 2013, 15:13:11 »

Нашите шафери не знаят още че ще са с розови папионки :-), ще им бъде съобщено в деня на сватбата :-), но те са луди глави и не мисля, че някой ще има нещо против :-)
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #267 -: юни 10, 2013, 21:29:11 »

Аз също разглеждах опцията с ушиване на рокли, но така и не стигнахме до нея. Бях харесала едни рокли в американски сайт още в самото начало като започнах да разглеждам сватбени сайтове. С радост установих един ден, че са намалени, и направо ги поръчахме, защото едната живее там и ми ги прати по приятели. Роклите се оказаха много хубави като платове и изработка, и ми струваха по $100 всяка, те не очакваха да им ги плащам, но в крайна сметка си помислих, че ще им остане хубав спомен, а и за тях си е разход да участват в нашата сватба.

От познати знам, че за София с купуването на плата и цената за шев, роклите отиват на към 100-150лв всяка, зависи от модела и плата естествено. Аз предпочетох да вземем нещо готово, вместо да се чудя ще се получи ли или не.
Първоначално всички искаха да са с различни рокли в един цвят, накрая сами и чисто самосиндикално си избраха съвсем еднакви рокли в един и същи цвят, много ме зарадваха smile

Според мен обаче не си длъжна да ги купуваш, а и те не би трябвало да го очакват. Аз мислех да участвам с половината от цената на роклята за всяка, но в еуфорията реших изцяло да ги подаря  girl_wink
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #268 -: юни 10, 2013, 22:29:06 »

Да, и аз смятам, че по-добрата идея е да се поръчат от сайтовете, дори може би китайските биха били още по-изгодни, моите рокли ще излязат точно както каза малкабулка, около 150-160 лв. на рокля и това е защото намерих позната, която се съгласи да вземе на рокля за шеф по 100 лева, повечето шивачки ми искаха минимално 150. Какво ще се получи незнам, надявам се резултата да е добър...
Активен
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #269 -: юни 11, 2013, 07:25:51 »

Момичета, аз както ви казах имах идея да облека малките си шаферки еднакво - е, не стана. Даже едната по-скъпата ми се притеснявам, че няма и да е официално облечена. Мъчно ми е, защото просто нямам какво да направя по въпроса. Както и да е - пое им измислих да са с орхидеи в косите и да хвърлят листенца при влизането ни в ресторанта. Кошничките им ще са еднакви. Както и едно много сръчно момиче ми направи невероятни малки чантички, които вътре имат тефтерче. И те са ми еднакви. И мисля да приключа със шаферките.
А искрен се зарадвах, че моите приятелки са се наговорили тайно и ще бъдат облечени с еднакъв цвят - цвета на украсата ми. Поне те ме зарадваха адски много!!
Така...оплаках ви се
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines