Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 02:36:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 168713 пъти)
 
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #60 -: юни 13, 2012, 13:49:17 »

rafaeLa, добре дошла при нас  Welcome и леко бременеене

Anita81 , нищо не ми каза докторката - само ми хвърли бомбата, каза, че ще се наложи серклаж и ме пусна да си ходя....добре че ходя при по-внимателен доктор на частно, та той ми каза, че такова нещо като къса шийка при мен - няма  pardon Аз по принцип лекувах проблеми с шийката повече от година и при всичките доктори и прегледи никой не ми беше казал, че е къса, та веднага се усъмних в правотата на тая докторка.... А ти как си? Какво ти казаха последно - потърси ли второ мнение? И според мен е нормално корема да ти е различно подут когато си хапнала.....аз като похапна по-добре и без да съм бременна ми ставаше като на сомалийче подут корема, пък сега е съвсем осезателно smile

fiibi_bg , понеже днес е сряда.....стискам палци резултатите от БХС-то да са добри (всъщност аз съм сигурна , че са добри lol
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юни 13, 2012, 17:23:03 »

Сноу-уайт, мерси за отговора
Утре съм на ултрасаунд и се надявам всичко да е наред. И на мен досега никой не ми е казвал да имам къса шийка. Аз по принцип съм ниска и слаба и съм родена в 7 месец. Та все си мислех че може да изникне някакъв проблем, но силно се надявам да е фалшива тревога. Като цяло аз си върши домакинската работа не се залежавам но и не се претоварвам. Стана свърша нещо за 30-40мин после седна, по някое време свърша нещо друго. Единствено избягвам да се навеждам, а вместо това клякам, понеже лекарката каза да не се навеждам, даже за да изкарам миялната. Не знам каква е причината за това, но предпочитам да клекна, поне до утре де. Всеки ми казва че ако е било наистина притеснително тя сама щеше да ме рпати на ултрасаунд а не аз да си го искам. Отделно щеше д апита работя ли и да дад еболнични, а тя нищо от това не направи. Чак когато питах за пътуването тогава го каза. Явно не я притеснява ко йзнае колко но иска да е предпазлива. ПО-лошото е че нищо не обясни, хвърли бомбата и каза не с епритеснявай. Ми то така лесно, ама аз си знам какво ми е сега.

Стискайте палци всичко да е наред утре. А мисля че и със сигурнсот можем да научим дали е момченце или момиченце. Нямам търпение да идва утре да си видя слънчицето и да се успокоя. После имам преглед при мойта лекарка другата седмица и след това съм на ФМ на 5 юли, където също се надявам вси1ко да е наред и да мога да си отдъхна до края на бременността ми.


Рафаела мерси  и на теб за отговора.

Фийби, чакаме новини и от теб smile
« Последна редакция: юни 13, 2012, 17:25:04 от Anita81 » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юни 13, 2012, 19:14:01 »

Рафаела привет и от мен.

Аз си получих резултатите по и-нет и мисля ,че са ок.
1:3200 е вероятността за Даун ,а за всички останали заболявания 1:100000.
Това е обобщения резултат .Възрастовият ми риск за Даун е 1:270 и биохимичния в 1:310 ,но доколкото успях да прочета информативно най-важни са резулатите от ултразвука ,те имат най-голяма тежест.За възрастовият риск е ясно - аз си бях подготвена за това ,защото съм на цели 36 години.Важен е общият резултат ,който е мн.добър 1 :3200.
Следващото към което се ориентирам е ФМ ,там ще получа още допълнителна информация за състоянието на бебо.
Иначе жегите прекарваме на климатик вкъщи и в офиса и определено не ми тежат засега.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юни 13, 2012, 19:33:19 »

 :bravo:fibi_bg.следя и вашата темичка и ако ми позволиш да ти коментирам ,при мен също за възрастта излезе висок риск ,но гинеколога ме успокои и каза ,че при жени на и над 35( аз съм на 35 първа бременност със жив плод)е нормално ,не го притеснява това и не ме прати на амнио ,макар ,че аз се бях подготвила,важно е размера на нихалната гънка ,трябвва да не превишава 3 см и на феталната 20 седмица размер на сърчице и органи ,ако има нещо притеснително ще ти кажат.адвам се много за вас! give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юни 13, 2012, 19:49:31 »

Благодаря ти Carol и аз мисля като теб .А нухалната гънка ни е 1.5 ,което смятам е добре на този етап,даже много добре:)
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юни 13, 2012, 19:57:53 »

Да супер ! всичко е в норма! това е,че като сме малко по-големи на години и ни се въртят в главата какви ли не истории....
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юни 13, 2012, 20:42:19 »

благодаря за милото посрещане, момичета give_rose

Фийби браво за добрия резултат! нухалната ви гънка е като по учебник ..

да ви кажа тоз БХС /откъм кръвните изследвания/ май си е чиста бошлаф работа .. само изкарва акъла за няма нищо .. мойта снаха в момента е в пълна паника баш заради един такъв кофти резултат /тя е на 34 години/ и се опитвам да й налея ум в главата, че няма защо да се тормози, понеже ехографското изследване показва, че бебото е съвсем в ред без никакви отклонения, ама тя си знае нейното и туй то .. :/
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юни 13, 2012, 21:33:12 »

ох рафаела,аз знам какво е... бях се уплашила жестоко,но докато не ми разясни гинеколога за какво става дума,бях не на себе си.Никой лекар предполагам,който види ,че има някакво отклонение,някаква аномалия, би си замълчал,както виждаш понякога ни изкарват акъла за глупости,та камо ли ако има уголемяване о недоразвитие на някоъ орган,някаква стойност в изследванията  и т.н
Ако снаха ти  нспокойна да търси начина да прави изследвания докато н се успокои,но най-важното е да разберем ,че в случая синдром на Даун зависи от възрастта на майката ,обаче има и други фактори,тъй като ми  коментираха на фм 20 седмица за момиче на 20 години и фетус с много сериозни проблеми( не дай Боже никому)така ,че природа,Божа абота или както искате го наричайте ,но тмата е обширна и разбирам всиччки които се притсняват и аз съм минала от там...
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #68 -: юни 15, 2012, 09:10:50 »

Здравейте и от мен smile Фиби, браво - резултатите са добри, аз нали ти обещах smile
И аз чакам с нетърпение ФМ - имам час при МАрков на 4 юли....
Анита, как мина прегледа? Има ли новини? Аз искам да ти кажа, че до момента не съм се спряла - организирах скромната ни сватбичка (подписване) за по-малко от месец...ходим по огледи за жилище,аз не съм спирала да ходя на работа, а сега имаме и много зор...дори преди седмица ходих в командировка в Пампорово - е одрусах се малко по разбитите пътища, но освен, че започнах да усещам бебо след пътуването нямаше други последствия smile Освен това, аз изрично питах доктора дали мога да пътувам и той каза, че няма проблем....Все си мисля, че ако имах къса шийка това щеше да се прояви под формата на някакви оплаквания  pardon
Инъче, аз съм добре - за няма и седмица ми изпъкна коремчето и сега мозъка ми е малко в стрес - дрехите изведнъж отесняха, та ще трябва да се снабдявам с нови  pardon
Единственото ми оплакване е, че съм се изпъпчила леко - по принцип имам много чисто лице, но какво да се прави - и това ще мине smile
Желая ви прекрасен ден и целувки от мен smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юни 15, 2012, 15:38:45 »

Сноу-Уайт, прегледа мина добре.Оказа се че шийката си е нромална- 3.1см и притесненията са били излишни. Занесох после резултатите на мойта лекарка и тя каза, че всичко е наред и ако искам д апътувам мога, но да спираме често за почивки и седалката да ми е пусната до долу, т.е. да съм легнала все едно.

При това положение предполагам е ОК да си се върна към обичайния начин на живот.

Докторът погледна и частите на тялото на бебчо и каза че всичко изглежда нормал, но още е много рано за ФМ понеже съм 18 седмица а тя се прави между 20-22, така че тогава ще са окончателни резултатите. Попитах дали е момче или момиче и каза че не вижда нищо между краката, т.е. 99% момиче. Той и предния път каза че е 95% сигурен че е момиче. Сега каза 99%, та ще видим по-сигурно на следващия ултрасаунд след 3 седмици. По-важното е да е добре и всичко да е наред. Аз нямам претенции за пола.

Това което ме притесни е, че докторът доста силно натсикаше накрайника на ултрасаунда върху корема ми. Даже на няколко пъти го разтърси върху корема ми за да накара бебето да се завърти. При едно от натисканията доста ме заболя. Нямам оплаквания след това, но ми се стори прекалено силно това натсикане. Имах чувството че ще нарани бебчо, толкова силно беше. Знам че е доктор и той знае добре колко силно може да натиска и какво да прави, но все пак не ми се стори нормално.

Фийби, браво за резултатите
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юни 15, 2012, 18:16:19 »

Ето минавам и аз оттук и видях ,че сте драснали някой ред.

Ани ,супер за добрите новини .Дай Боже всичките да са такива в тази темичка.Не се безпокой за натискането и на мен така ми направи един път лекарката ,за да събуди бебо smile
Сноу и аз като теб постоянно съм в движение .Днес даже попрекалих с работата ,но два дни ще почивам .
За ФМ аз съм се записала за 28.07 при д-р Димитрова във Фемина.И на мен ще ми се наложи дълга разходка до Софето ,но нищо .

Върнах се да допиша за коремчето .Сноу и моето изпъкна изведнъж и съпругът много му се радва smile.Веднага се снабдих с две роклички за лятото и сега се чувствам чудесно.Мисля и да започвам да се мажа с кремче.Купих си на Мустела ,но досега отлагах мазането ,поради липсата на коремче smile
« Последна редакция: юни 15, 2012, 18:18:32 от fiibi_bg » Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #71 -: юни 15, 2012, 21:01:25 »

Ето ме blum Мацки,браво за добрите новини give_roseАни,няма как доктора да е навредил на бебо и мен все ме натискат, няма страшно.Аз днес бях на ФМ и новините са страхотни,всичко ни е наред,бебка като за пръв път беше много спокойна,баздаде целувки на всички,пояде си малко пъпна връв и така dancegИмаме и снимка на бубката,много ми е сладка на мама калинката Girl_hide.Това е от мен и лека вечер
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #72 -: юни 16, 2012, 12:32:38 »

търсих, търсих такава тема в началото и съм я пропуснала, а сега пък не ми остава време да пиша smile
18гс + 2 дни, чакаме девойка с предполагаем термин 10.11.12 smile моето коремче също се показа за седмица - две и ние много му се радваме smile онзи ден разбрахме и пола от ФМ, докторката беше много готина и всичко ни е наред smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юни 16, 2012, 17:24:58 »

Карамелче, добре дошла smile

Момичета, днес както си седях и готвих и ми текна кръв от носа.Нормално ли е и на какво се дължи? 15мин преди това съвсем леко ми текна за малко и спря. И по-късно текна от същата ноздра. Легнах за малко, но усетих че кръвта отива в гърлото ми и се изправих.

Четох че се дължи на притока на кръв или на високо кръвно, както и при сух климат. Интересното, е че днес даже не е сухо ами си е горещо.

Случва ли ви се и на вас?
« Последна редакция: юни 16, 2012, 18:14:35 от Anita81 » Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #74 -: юни 16, 2012, 18:48:42 »

Anita81, на мен ми се случи 2 пъти, някъде в 4 или 5 месец. Случва се при бременни, стават по-чупливи капилярите, не се тревожи. В книгите за бременни, които прочетох пише, че трябва да се обърнеш към лекар само ако се случва много често или не можеш да овладееш дълго време кървенето. При мен странното беше, че преди това никога през живота ми не ми беше текло кръв от носа, дори и при удар.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines