Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 00:56:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 168543 пъти)
 
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 03, 2012, 10:45:33 »

мисля и в Токуда да раждам smile
Колко е раждането в Токуда?
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юни 03, 2012, 11:46:14 »

Момичета, извинявам се, че нахлувам така във вашата тема, защото съм в другата, която е за юлските бебета... видях, че обсъждате запек!
При мен от 5-6 месец се появи, та до момента, голям проблем! Пробвала съм всичко, от Активия, сини сливи, круши, ябълки, мюсли, имах дни само на супи и салати, ноо не става!
Взех веднъж дуфалак на своя глава, но после два-три дена бях с ужасни болки, защото той те напъва да ходиш до wc-to, накрая отидох при моя доктор и той ми се скара, че не съм го питала.
Не пийте нищо без да питате гинеколога си, но това, което аз знам от моя е, че тези лекарства (ако така мога да го нарека) като дуфалака, могат да предизвикат контракции! Казвам го от личен опит, просто не пробвайте изобщо.
После прочетох в един друг форум за свещички EVA Q, специално разработени за бременни. Взех си ги, помагат да, но когато питах пак моя доктор, пак същото- карат те почти веднага да влезеш в wc-то и да напъваш, а това не е добре, защото пак може се стигне до контракции.
Това, което на мен ми препоръчаха и за което гарантирам с две ръце е течен парафин. Продава се в аптеките, напълно безвреден е, препоръчва се не само за бременни, но и за хора, които имат проблеми с изхождането. На мен ми казаха по една супена лъжица дневно, като гледате да има повече интервал между ядене и прием на лекарства (около час-два). Аз го пих само три дена и сега няма и помен от запека. Дано не ми се появи пак, но и да се появи вече знам какво действа smile Пожелавам ви лека бременност на всички и здрави бебета на финала smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 03, 2012, 11:52:28 »

Здравейте ,

Записвам се и аз в тази темичка ,тъй като очакваме нашето слънчице към средата на Декември .Сега съм 13 седмица и май съм най-малко бременната тук smile:)Ще се радвам да споделям с вас ,че дотук имам доста трудна бременност:(.Надявам се ,разбира се всичко да е ок и да бъдем най-щастливите родители през Декември ..
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 03, 2012, 12:47:38 »

Фийби, това е страхотна новина, честито! Една лека и успешна бременност ти пожелавам   give_rose
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #34 -: юни 03, 2012, 15:11:39 »

Фийби,честито и леко бременеене.За дуфалак,аз лично нищо не съм пробвала,но докъто бях и двата пъти в болница си ни предлагаха дуфалак на корем, така че не мисля,че е вреден,пак казвам аз не съм пробвала и не знам би действал.Ние с беболинка тези дни много километри навъртяхме,но слава богу се чувствам прекрасно(след един месец на легло,сега съм преродена).Мацки заглеждате ли се вече по колички,легълца и изобщо пазарувате ли????????Аз съм купила за сега една шапка, ръкавички и буйки.
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юни 03, 2012, 18:11:26 »

Фийби много се радвам за теб. От тук натам леко бременеене и позитивно мислене.  Bravo
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 04, 2012, 00:06:59 »

Lawyer, много мерси за инфото относно запека. Аз нямам намерение да позлвам каквито и да е лекарства. Искам да си става без тях, но ето вече 2 дни и пак не съм ходила. Просто нямам напъни за да ме карат да отида, а знам че това хич не е добре.
 
Катенце, аз съм купила една шапчица, лигавниче, чорапки smile За количчки и други такива неща мисля че е много рано още.

Мацки аз да ви питам пак.

Нормално ли е някой дни да чувствам че ми е тежко на корема макар да съм яла много малко. Днес например усещам че ми е тежко, корема е твърд а съм яла само малко макарони за закуска и 2 принцеси със сирене и кашкавал за обед, но съм изпила 1.5л вода. Може би се дължи на това че не съм ходила до тоалетна от 2 дни, но вчера също ми беше малко тежко. Не чувствах някакъв неустоим глад както чувствам някои дни но си ядох 3пъти макар и леки неща- принцеси, салата, малко бутчета със салата за вечеря.

И друго да питам. Много често ми се случва да се задавям с храна. Уж ям бавно но понякога ми засяда малко парченце в гърлото. Днес пак- ядох принцеси и малко парченце заседна в гърлото без да се задавя, просот ми дразнеше гърлото. УСпях да си гълтам следващите хапки, пих вода но не мина. така 3-4 пъти докато накрая мина с малко вода но сега сякаш ми дразни малко гърлото. Случва ли ви се и на вас да се   задавявате с храна и как реагирате в случая? В смисъл изкашляте се, пиете много вода или нещо друго. Притеснява ме да не навредя на бебо  стези чести задавяния. Уж не оставам без въздух-щом не усещам задух и мога да си дъвча и гълтам свободно, но все пак май не е нормално да ми се случва толкова често.
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #37 -: юни 04, 2012, 08:38:48 »

Анита нормално е вечер да ти е по-тежичко на корема,макар и да не си яла,аз също имам чувството,че вечер се пръскам по шевовете,обяснявам си го с това,че от повечето движение през деня и храната просто коремчо натежава.За задавянето,няма как да навредиш на бебе,освен ако наистина недай си боже е много сериозно,в такива моменти просто се старай да не се стресираш и дишай *THUMBS*Ние от събота започваме ремонта и съм супер доволна,откога го чакам danceg
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юни 04, 2012, 17:19:40 »

Фийби, добре дошла, лека бременност smile

Катенце,мерси, мила, дано е така

За корема, понякога наистина ми е доста голям и много тежък и твърд, а друг път, както днес например ми е нормално голям, в смисъл личи ми, че съм бременна, но не е прекалено голям, а леко закръглен, не ми е тежко нито пък ми е твърд, поне засега де. До довечера не знам как ще съм, понеже при мен е още сутрин.

Иначе последните 3-4 дни нямам кой знае какъв апетит. В смисъл, преди чувствах глад доста често. Даже на моменти се чудех къде го събирам това ядене, а сега ям защото трябва да ям. Ям горе долу нормално каквото обикновено си ям, малко по-малко да е, но не е с апетит и защото съм гладна, а го ям защото трябва да ям. Не чувствам глад, не ми стържат червата, както преди ако не ям няколко часа. Не знам дали просто е нромално някои дни да изпитвам неустоим глад, а други дни да нямам апетит. Как сте вие с апетита? 
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #39 -: юни 05, 2012, 08:25:15 »

И аз нямам кой знае какъв зверски апетит,хапвам си както преди да забременея,с изключение на закуската,преди не закусвах blum
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 05, 2012, 10:11:52 »

Аз да споделя как съм с килограмите - засега минус 2 .Апетита ми е сведен до нула ,даже всички постоянно ми мърморят да хапвам .Обожавам всякакви тестени изделия ,а като доказано месоядно преди бременността ,сега не близвам месце.Опитвам се да ям сезонни плодове.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юни 05, 2012, 10:27:23 »

Колко е раждането в Токуда?
Сама си отговорих.
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #42 -: юни 05, 2012, 11:10:26 »

Фийби и аз бях така в твоите седмици,вида на месо ме отвръщаваше,сега взех да хапвам по малко,че ми беше паднал хемоглобина.Posum яз нямам представа за цените,но съм сигерна,че имат сайт,в който е описано give_rose.Аз днес се събудих с ужасни болки в гърба и меслех да си почивам повече,но станах,къпах се,оправях си косата,маникюра, сварих и едно пиле и сега се каня да поработя малко,лек ден от мен(при нас се притъмни и май ще вали)
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 05, 2012, 17:13:11 »

Катенце, Фийби, значи да не се притеснявам, че не ям достатъчно. Верно, че карам главно на принцеси, салатки и плодове, и много малка вечеря, която рядко е с месо. Мислех, че като нямам апетит нещо не ми е наред, но явно е нормално да сме на моменти. И аз преди постоянно ядях месо, сега хич не ми се яде, ям го насила.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #44 -: юни 05, 2012, 21:12:08 »

ей, яко се е активизирала тази темичка ...супер smile
Съжалявам, че не бях много редовна последните дни, но съм в командриовка и нета ми е ужасен bad
fiibi_bg , страхотна новинаааа yahoo Добре дошла тук smile Дано да ти премине бързо неразположението и да си изкараш една спокойна и готина бременност.
И аз като вас не хапвах месо със седмици....нямах апетит, а хемоглобина ми е на долната граница.....и за края на 4-ти месец бях качила само 2 кила. Тук обаче сме на all inclusive под час и направо ме е страх да си помисля колко съм качила за има-няма 5 дни....И допреди седмица почти нямах корем - сега имам чувството, че расте с часове...
posum, извинявай - чак сега видях поста ти ....пише цените в сайта на Токуда, но накратко за другите - 1500лв за избор на екип и около 500лв-пакет изследвания и грижи за бебето.
Да ви се похваля, бебо вече ме рита smile

Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines