Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 02:19:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 168694 пъти)
 
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: юли 24, 2012, 22:33:02 »

Фийби какво точно те притеснява при ФМ, дали ние които вече сме минали през нея няма да можем да ти уталожим страховете?
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: юли 25, 2012, 05:08:01 »

Руми, добре дошла и лека бременност. Помня че по едно време подготвяхме сватбите си а сега горе долу по едно време ще гушкаме бебчета Wink

Ред розес, и аз мисля че горещините и хормоните си оказват влияние и затова се чувстваш така.

Веси,честита количка. Ние не сме гледали нито, колички, нито кошарки все още.Дори с покупките на дрешки сме в застой- само едно боди, шапчици, ръкавички, но искахме да минем ФМ за да видим какво  е бебчето преди да правим покупки. тепърва започвам да купувам дрешки, а за количка и кошарка чак като анближи ноември.

Фийби, не се притеснявай за ФМ- нищо работа е, просто у/с и съм сигурна че всичко ще е наред. Само моя съвет е след акто свърши си искай доклад с данните от прегледа- глава, крака, ръце,корем и т.н. а не само да ти кажат всичко е нромално и тва е. От всичко изчетено стигам до извода че докато не видя с очите си че всичко е анред, докато не сверя данните с тези които трябва да са по компютъра не вярвам на никой. Изпатила съм си доста и за това вече питам всичко преди да си тръгна от преглед. Питам за всяко едно отклонение кеото виждам, а то се вижда ясно в доклада, поне в моя и другите които съм виждала. Питайте, уверете се че наистина всичко е нормално а не само приказки. Знам че са малко крайни мерки, но по -добре да си знаеш точните мерки и седмици.

Сега за мен. Ние в крайна сметка решихме да не правим амнио. Изчетохме нета последната седмица и стигнахме до извода че шансовете за Даун са настина нищожни, както казват лекарите. Гворихме и с генетик който ни увери че няма връзка между това че на мъжа ми брат му имаха бебе с Даун и нас. Имаше много спънки към взимането на час за амнио- първо съм вече в края на 23 седмица, второ не можехме да открием лекарката за да се разберем за час, трето - тя ни се накара едно хубаво за това че четем в нета, за кво била тя тогава и т.н. а когато и задам въпрос никога не ми отговаря  а почва да ми се кара за всяко нещо. Намерихме статия според която при липса на маркери за Даун, риска се намаля още повече и ако е 1:16000 както в нашия случай, става 0.4:16000, което прави 1:40000. т.е. риска е супер нищожен. Беше много трудна и изнервяща седмица. Беше ни много трудно да вземем решение. Дори бяхме взели час за амнио за днес и вчера решихме да го откажем в поселдния момент. Все още се надявам да сме взели правилното решение. Знаем че оставащите 3 месеца и 1/2 ще са изнервящи и притеснителни също, особено ако следващия ултрасаунд покаже че все още сме 1 седмица наза, но се надяваме да сме взели правилното решение и всичко да е наред.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: юли 25, 2012, 09:00:52 »

Ани резултата от ФМ не е ли задължително да ти го дадат? защото моя док. не само че дори не ни е питал, ами още като свърши изследването разпечата резултатите, обясни ни ги и подчерта много ги да пазим, защото може да се наложи да си ги нося с мен в болницата за раждането .. направо се изненадвам от думите ти .. в смисъл не казвам, че са грешни, просто не мога да повярвам колко различен подход имат различните лекари crazy искам и да те посъветвам да не се притесняваш относно факта, че бебчето по ехограф върви с 1 седмица назад .. това е ужасно условно твърдение, защото машината го изчислява въз основа на някакви таблици, заложени в паметта й и които нямат нищо общо с твоето бебе, освен това, ако ти си дребничка /или и двамата с мъжа ти не сте волейболисти/, от къв зор да се ражда голямо бебе - че то физически за теб не е здравословно .. тя природата не е вчерашна и си знае добре работата .. то и на моята бебка с нейните 388гр. преди 2 седмици ми казаха, че била едра по ехограф и върви с 10 дена напред, ама аз както нямам никаква представа кога е зачената и имам само някакви предположения, ако те са верни, то тя не само, че не е едра и не върви напред, ами си е точно колкото трябва голяма .. затова лекаря е този, който да прецени обективното състояние на бебето и който да го погледне на екрана и според това, което е учил и опита натрупан в практиката, да ти каже точните факти, а не да цитира някакви си там данни, дет ги пише еди къде си ..
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #228 -: юли 25, 2012, 09:13:04 »

колко хубаво се е напълнила темичката smile аз да кажа за размерите - ние преди 2 седмици бяхме 489гр и лекарката каза, че всичко било нормално.. явно се разминават стандартите, така, че не се притеснявайте! аз съм дребничка, мъжа ми е със среден ръст.. и хич не се притеснявам.. а и всичко си зависи от точността на измерването, която е спорна Wink
за стриите - и аз на корема нямам, обаче на Д-то ми се появиха малки червени чертички и ще почвам да ги третирам.. пък каквото стане де smile
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #229 -: юли 25, 2012, 11:34:57 »

Ехо,мацки помните ли ме :girlhide:Аз не съм писала много отдавна,но нямаше какво да споделя.Ние сме добре,вчера ходихме на доктор и всичко си върви перфектно вече беба е 842гр.,като цяло вървим малко дребнички,но и за мен няма да е лесно да родя голямо бебе,та ми е съвсем по мярка blum.Чела съм ви само по диагонал,но да честитя на новите мамита,поздравления на тези с хубавите резултати.Анита не се притеснявай,че вървите седмица назад,при всички е така и ние вървим по някои показатели назад,важното е да сме в допустимите граници @}->--Веси,поздравления за количката,аз от другия форум я видях blum И ние взехме,нашата е Бертони Плазма,взехме също така и креватчата,едно за стаята на бебето и едно за нашата и сме готови с големите покупки.Това е от мен мацки smile
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #230 -: юли 25, 2012, 14:48:36 »

Ама тя ни се е раздвижила темичката още повече  yahoo
Руми, честито и добре дошла при нас  Bravo give_rose
Честити покупки, милички smile Ние още не сме почнали да пазаруваме...само зяпаме...а и се възвърна една мааалкичка вероятност да успеем да си намерим жилище преди да се роди бебка smile
Колкото до изоставането или "вървенето напред" на бебето, има един много точен показател за точната му възраст - малкия мозък - той се развивал равномерно през цялото време и дължината му била показател за точните дни и седмици на мъничето. Моята бебка също е с една седмица назад, но аз това и без доктори си го знам.....
Няма страшно с ФМ - напротив, за мен тя беше едно прекрасно изживяване - аз за миг не се бях притеснила - няма за какво, сигурна съм smile
И, ей, въпреки хормоните, положително мислене и усмивка му е майката smilesmile Целувки от мен smile
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #231 -: юли 25, 2012, 16:13:27 »

Здравейте.
Ред Роузис точно заради бебото и хормоните, които по принцип се грижат за него и го пазят ти имаш горещи вълни, пристъпи на паника и кофти кръвно .. нищо няма да му стане на бебчето от тях, почти всяка бременна ги е изпитала тези екстри на някакъв етап от бременността, ние даже може да сме щастливи, че хващаме промоцията баш, когато коремите ни трябва да са нааай-големи времето вече да не е горещо и да се чувстваме нормално good
Много положително ми подейства поста ти още вчера като го прочетох. Аз много се притеснявах да не му стане нещо на бебока от толкова много емоции ама явно точно бременността ме кара да се чувствам така и явно ще е една от екстрите. Не ми харесва , че в момент на паника вдигам малко кръвното , но после се нормализира и мисля , че не е страшно.
В момента съм в болнични понеже в тия горещини не мога да стоя в офиса , както казах обливат ме вълни , а колегите спират климатика от време на време и аз още повече откачам и не мога да стоя. Отделно имам много нерви на работа и едвам се сдържам. Тази седмица малко почивка , но ми остават още 5 седмици да се пържа в офиса. Как ще ги изкарам направо не знам , но ще стискам зъби , защото му се вижда края.
Аз не разбирам много от мерки и седмици на бебетата , моята док казва , че бебето си върви точно толкова колкото трябва да е. На последната жк го изкара 122 гр и почти 10 см дълго , аз имам една книжка в нас и там пише бременността по седмици и за моята седмица пишеше , че бебето е 9 см и 110 гр. Ама това са някакви ориентировъчни мерки все пак. Важното е да се развива пък и да е по - дребно какво от това. Нека е живо и здраво.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: юли 25, 2012, 17:09:05 »

Рафаела, по принцип трябва да ти дадат разпечатка с данните и да ти ги обяснят, но аз не съм в БГ и тук някой лекари ги дават,д руги -не. Ние си имаме разпечатка, но знам за доста случай в който няма такава разпечатка, просто им е казано всичко е нормално и тва е. Вярват на думи а нямат фактите. А реално погледнато на девер ми които имаха бебе с Даун им бяха казали всичко е нормално, пир условие че виждат че имат маркери за Даун.

Мойто притеснение относно изоставането е че знам точно кога е заченато бебето и знам че наистина е 1 седмица назад. И другото притеснение идва от факта че аккто преди бях писала на мъжа ми на брат му бебето също беше 1 седмица назад и се оакза че има синдром на Даун. Е верно,,че миличкото си имаше маркери за Даун, а нашето няма ама все пак..... Отделно ни водят в 10% и ни викат в 27 седмица отново на ултрасаунд за да видят растежа как върви. Иначе аз съм ниска и слаба- 160см и в момента съм 51кг бременна в 6 месец (преди бременността бях 44кг). Мъжът ми е средно положение- нито едър нито слаб- 180см и около 76кг.  НАдявам се бебка да навакса или ако не, поне да е здрава пък после ще има време да качва кг.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: юли 25, 2012, 17:34:37 »

Ани аз не знаех, че не си в БГ, тази информация съм я пропуснала blush относно притеснението ти виж сега - според мен няма защо да се притесняваш, защото те са имали бебе с Даун, ама тооо роля в таз работа имат и гените на майката, така че щом като веднъж е изключен този фактор, можеш да го забравиш .. изоставането според мен също е относително, защото ти наистина си дребничка и предполагам, че и сама не си се представяш как раждаш бебе 3.500-4кг., та ако това ще те успокои защо не попиташ лекаря си мнението му за изоставането въз основа на вашите данни ли се обосновават или спрямо общоприетите мерки и теглилки дето се отнасят и за жени високи 1.80м. и тежат 80-90кг. .. пък и то това изчисляване е тоолкова условно - бебчетата мърдат в матката, доктора я успял да измери правилно бедрото и главичката на бебето, я не е успял, пък то и от самия ехограф си зависи колко е в час и колко не е .. та мисълта ми беше да му зададеш въпроса конкретно за вас ли е говорил, като си е давал мнението или сте му били просто поредния преглед и е гледал да ви махне от главата си с някакви общи такива приказки ..
Ред Роузис след тия 5 седмици какво ще става??
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #234 -: юли 25, 2012, 18:33:40 »

Ред Роузис след тия 5 седмици какво ще става??
Ще изляза в постоянен болничен.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: юли 25, 2012, 19:09:09 »

Рафаела, изоставането е на основа мерките вкарани в компютърната система. Лекарката не се притеснява от изоставането. Според нея е нормално особено с мойте размери и кг. Мисля че съм прочела прекалено много информация и знам доста неща, затова и се притеснявам при всяко несъответствие, ама кво да направя като живота ме е научил да бъда подозротелна и да си проверявам всяка дадена ми информация. Пътят ми до тази бременност не беше от най-кратките и силно се надявам всичко да е наред.

Сега да ви питам, може ли според вас да ядем кисело или прясно зеле? Питам понеже ми се е прияло готвено зеле, пък четох че не се препоръчва именно заради това че расте в земята и може да е носител на токсоплазмоза. Но пък според мен дори да не може да се измие много добре, все пак се вари/пече, не се яде сурово, би трябвало да  е ок  crazy
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: юли 25, 2012, 19:22:14 »

Ани то всички сме се научили да се притесняваме, затова и се опитваме да се успокоим едни други .. ние нашето бебе го чакахме 2 години и половина и само и единствено на Господ мога да благодаря и чудото, което ни прати, защото медицината не можа да помогне, дори днес ходих да се помоля на св. Анна, нали е нейния празник да ни пази и закриля .. относно зелето - аз ям и прясно и кисело, но готвено, за да може високата температура при варенето да убие, ако има някакви микроорганизми .. в този смисъл на прясна салата не го ям, не само заради възможността от разни микроорганизми, ами и защото сега не му е сезона тук и е само вносно, а пък от де да го знам колко време се е лашкало по кораби и тирове, и през колко ръце е минало ..
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: юли 25, 2012, 19:27:08 »

Anita81,
отново се включвам (може би грубо, за което се извинявам).
Според мен трябва да спрете да четете в интернет. Четете книги, които обясняват какво се случва с теб седмица по седмица, как би протекло раждането, видове раждане, видове упойки, какво да очакваш след раждането, какво се случва първите 6 седмици.

За изоставянето на детенце в растежа - ВАЖНО е според мен НЕ да навакса тази 1 седмица, а да продължава да расте пропорционално. Това, което имам вредвид е както главичката да е нарастнала, когато отидете в 27-ма седмица, така и крачетата, тялото.

Съжалявам, че лекарката Ви се кара. Аз лично не бих допуснала подобно нещо, особено, като сте в чужбина. Когато говориш с нея - казвате фактите, а не къде сте ги прочели. Ако Ви нагруби - можете да намекнете, че е груба, както и че има расистко мислене, което доста ще я стресне. Поне в САЩ това винаги е работело за мен.
Успех!

 Offtopic Аз смятам, че всичко в нормално количество, което е готвено е ОК да се консумира. Няма значение боб или зеле.
« Последна редакция: юли 25, 2012, 19:29:24 от Anichka » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: юли 25, 2012, 21:11:50 »

Мерси, Рафаела и Аничка

Аничка, аз книги чета, ама там не пише какво да гледам на ФМ, нито кой маркер какво означава.

Относно лекарката ми. Да определено е груба. Мен честно казано ме  е страх да я питам нещо, защото каквото и да питам все ми се кара. А нали уж тя ми е лекаря, тя е човека към който да отправям въпросите си, тя е тази която трябва да  е готова да даде отговор на всичките ми въпроси. Оказва се, че не го прави и когато потърся нужнаат инфо в нета после ми чете конско как така чета  в нета, за кво била тя. Ами а де и аз тва с епитам. За кво е тя след като не отговаря на въпросите ми. Същата работа и със секретарката и. разборам че са заети и не съм само аз, има и други пациенти, ама не съм аз виновна че е толкова натоварена в графика си. А да не говоря че дори не мога да я намеря в случай на спешност понеже не си е дала телефона, за всичко минавам през секретарката и. Ще я изтърпя още 3 месеца и 1/2 но знам, че колкото и да съм търпелива, в един момент ще ми кипне чашата и ще и вдигна скандал. Тя ме кара да се чувствам като идиот след всяка консулатция при нея.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: юли 25, 2012, 21:28:04 »

Анита да ти кажа споделям мнението на Аничка .. кво е тва викане насреща ти, ама покажи малко роги и ти .. вчера говорих с моя приятелка, дет е в болница сега и не смее да попита нищо докторката щото й се карала .. айде моля ви се - на мен що не ми се кара никой, нали ако ми кажат нещо на криво и ще викна до бога .. явно не само тука докторите са наели чалъма, че като правят лоши мутри и говорят на въпреки и ще ги оставиш на мира .. в крайна сметка работата им е затова - не само да лекуват, а и да обясняват защо (не)правят това или онова .. разбирам, че понякога това може да е дразнещо, ама в крайна сметка като не искат да комуникират с пациентите си да станат патоанатоми .. тогава никой няма да ги пита за абсолютно нищо ..
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines