Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 09, 2024, 08:31:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 172161 пъти)
 
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #195 -: юли 20, 2012, 11:17:35 »

хоп, то ме и мен - официално отпускарка вече smile
Е, няма такъв кеф - толкова се успокоих, че съм се нахилила от два дни като зелка  sarcastic
Ние днес сме на преглед и нямам търпение да видя колко е пораснала нашата Бубка smile
Стискайте палци всичко да ни е наред и доки да ни позволи да се порадваме на моренцето  crazy
Инъче, аз все по-рядко усещам стягания и контракции, абе почивката си казва своето smile
И аз като вас нямах много апетит в жегите, но тази сутрин се събудих мега полудяла за пържени филийки и така се облажих....Но като цяло сега съм луднала по малините - нали им е сезон...правя си разни шейкове с тях и ми действат много енергизиращо и освежаващо smile Като се замисля, най-много ми се прияжда пържено, но засега се опитвам да се контролирам smile
Хубав ден от мен, коремчета  give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: юли 20, 2012, 11:36:36 »

Хо хо Сноуче и аз закусих пържени филийки,само че мама ме чакаше пред тях и аз наготово напълних стомахчето smile
Аз пък съм фен на прасковките и хапвам редовно .Вече излизат все по сочни.Бях наблегнала на дините ,но си разбутах бъбреците и 2 -3 дни бях с болки в кръста и отпред ниско долу,пих един спазмалгон ,спрях динята и сега всичко е ок .
Хубаво нещо си е почивката и аз с нетърпение чакам уикенда за релакс.
А,Сноуче видях ти аз лимонадката в седмичната тема .Аз си правя подобна ,само че два лимона,два лайма ,две лъжици мед и връзка мента.Мммм,чудесна е в жегите.Още повече ,че и ментичката си я имам в една скасийка на терасата.
Ето и една снимчица на коктейлчето.
« Последна редакция: юли 20, 2012, 14:28:50 от fiibi_bg » Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: юли 20, 2012, 15:26:56 »

аз пък ако знаете как налитам на кисело - лимоните са ми пръв другар biggrin макар че и дини праскови и пъпеши обичам много и за щастие нямам проблем с пишкането - преди да успее да ми се допишка, аз вече 100 пъти съм се изпотила, та не остава много biggrin
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: юли 20, 2012, 21:10:29 »

Здравейте момичета  Girl_hide
Mоя термин е 10.01 но все още няма тема за тези месеци и аз надниквам в тази,а и тук са се събрали доста бъдещи мами!Аз не сам в България за сега и ще сте ми от голяма помощ  give_rose
Днес разбрахме, че ще си имаме момченце  baby_boy всичо му е наред,таткото е на седмото небе  *YAHOO*Аз съм добре чакам си кравните изследвания.При мен проблема е яденето грам не ми се яде sad През деня ям плодове и кисели млека,вечер имам повече апетит и си похапвам по-добре.в първите месеци не ми е било лошо,но сега ми става понякога.Насилвам се да ям заради бебо.Имате ли болки ниско долу? На мен ми се случва понякога,доктора каза че е нормално.
Това е за сега от мен!Целувки на всички  give_rose give_rose give_rose
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #199 -: юли 20, 2012, 21:50:26 »

miauka, добре си ни дошла в темичката .... Ако знаеш как ти следих темичката и сватбените вълнения миналата годинаа - толкова си красива Girl_hide Честит ви малък мъж.....и нашата госпожица беше мъж до 20 седмица  sarcastic не се притеснявай, апетита ти ще се върне. Нормално е да усещаш лек дискомфорт и болки, защото точно в твоите седмици матката много активно започва да се разширява ...съвсем скоро ще започне да ти расте по-осезаемо и коремчето ... Усещаш ли вече бебо? Пиши ако имаш въпроси и притеснения smile Ти беше от Ямбол, нали? Нашия татко е оттам :)Вие къде живеете сега, ако не е тайна?

Мами, аз да дам отчет от преглда днес - добре сме, само вървим с около седмица назад, но така трябва да е и по моите изчисления, тъй като моя цикъл е по-дълъг от 28 дни   pardon Пък и може да ни е финна мадамата smile
Фийби, как ме разконспирира с тия лимонадиии...и аз правя всякакви интерпретации...ако знаеш как ти завиждам за ментата в саксия - миналта година имах, но за жалост умря sad Тази година сях разсад мента, босилек, розмарин, но не се получи и си останах без свежи подправки под ръка  pardon
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: юли 21, 2012, 14:19:04 »

Сноу много ти благодаря за милите думи  give_rose И аз съм гледала снимки от твоята сватба,много елегантна и се бях влюбила в обувките ти в цвят кралско синьо  smile И ти като мен с орхидея в косите  give_rose
За пола на бебето за мен не е от значение,но от самото ночало знам,че е момче!И ве го наричам ТОЙ и всички казваха "ами ако е момиче?"Незнам как но просто знаех smile И вчера на прегледа не се спря,по едно време така се беше разкрачил,че ясно се видя smile За мърдането понякога усештам нещо по-различно от къркорене на червата,но незнам дали не си внушавам!Благодаря ти изкрено се надявам да се завърне този апетит!Исках да попитам дали пиете витамини?Тук(в момента съм в Португалия) докторите казват,че задължително трябва да ги пия!
Целувки момичета smile

П.П Аз съм от Варна,но съпругами е от Благоевград и живеем там.В момента сме в чужбина...пълен сериал!
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #201 -: юли 21, 2012, 17:09:29 »

Явно съм се объркала нещо с родните градове  blush Ми, аз не пия витамини - просто наблягам на разнообразното хапване с много плодове и зеленчуци - моя доки не е почитател на изкуствените витамини...единствено говорихме да започна да пия омега 3 smile
Португалия звучи много екзотично - имам разни познати португалци и съм останала с впечатление, че имаме подобен темперамент с тях smile
Съвсем скоро ще започнеш ясно да разпознаваш мърдането на бебчо smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: юли 21, 2012, 18:38:38 »

Сноу ,аз омегата я пия от месец .Казват ,че била много полезна за умни бебета:).Иначе витамини и аз не пия.Особено в този сезон .
miauka за болките и аз мисля ,че е нормално от време на време.Но пий си но шпа -то и така ще си по спокойна.Аз постоянно имам някакви болки от различно естество,тъ са опъвания ,ту придърпвания ,нормално е
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #203 -: юли 22, 2012, 08:34:39 »

Тъкмо и аз щях да се включвам с въпрос за витамините понеже моята док спомена на последната ЖК за витамини след , като каза вече да спирам фолиевата. Вие пиете ли я между другото? Останахме си само със споменаването , и аз забравих и тя. След 3 седмици съм отново при нея на ЖК и мисля вече да я питам , но аз така или иначе гледам да наблягам на плодовете , сега ги има в изобилие. Много ми се яде диня и си хапвам и кайсии. Май това са основните. Иначе покрай работата хич време нямам да се храня така , както ми се иска , защото все бързаме и ядем по бюрата. И защо така ама хич не ми се работи. Ума ми е все другаде , вече мисля за други неща , правя нещата машинално на работа и добре , че му се вижда края. До края на лятото съм в офиса и после релакс , че после цяла зима ще сме с бебока в къщи живот и здраве.
На мен коремчето не ми расте и казах на доки , а тя ме нахока и каза , че има време да порасне smile. Важното е , че бебока си е наред , но малко от мързеливичките е. На ехографа тя все го бута , за да мръдне и да види нещо , че все дреме това бебе. Моя мъж каза , че прилича на мен , хаха. Да не говорим и , че трудно мога да кажа , че усещам нещо в корема си. Изобщоо.... мързелива работа е това моето smile. Иначе не се притеснява да е с 12 гр по - голямо от колкото трябва да е за седмицата си blush.
Аз вчера се сетих за резултатите от БХС. Моите понеже излязоха с много нисък риск и не съм ги давала на лекаря , който ми ги назначи , защото така или иначе ме вика чак септемрви. Каза само ако има нещо тогава. Сетих се , обаче , че срещу стойностите на 2-та хормона , които се изследват не пишеше реф.стойности и аз сега не знам в норми ли са тия хормони и изобщо какво означават. Някой да помага.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: юли 22, 2012, 09:16:41 »

red_roses стойностите на двата хормона сами по себе си не означават нищо.Доколкото знам търси се съотношението между тях,но не се безпокой все пак резултатите ти са много добри.
Запиши си час за ФМ между 20 и 22 седмица и това е.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #205 -: юли 22, 2012, 17:28:44 »

Аз си пия фолиевата - доки каза да не я спирам....инъче за омега 3 знам, че не само за бебка е добре, но и за мен....един пример: зимата мъжо имаше проблем с чернодробните ензими - за два месеца с фреш от цвекло и омега 3 го вкарах в референтните граници smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: юли 22, 2012, 18:10:52 »

милички, мажете ли си с нещо кожата? След като се изкъпя и кожата ми почва да се лющи, както когато се бели след като сме били на море и сме почернели. Особено се бели по корема ми дори имам малко парченце в пъпа но ме е шубе да бръкна да го обеля. Предполагам ми е суха кожата и затова така става. Коремчето ми доста порасна последните 2 седмици и може и на това да се дължи, но все пак явно иска някакво мазило- лоион за тяло или пък някакво олио за тяло, знам ли.... Дайте съвет....
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: юли 22, 2012, 21:30:43 »

Анита аз ползвам кремче по бабешка рецепта - невен и мас /от съвсем 1000% сигурно домашни продукти/ в комбинация с душ-гел на Dove за хидратирана кожа и съм повече от доволна .. за тия модерните кремове на разните фирми нищо не мога да ти препоръчам за съжаление blush

ние си имаме кошарка - технически погледнато не е наша - мамини си я купиха днес biggrin в жълто и лилаво, с хипопотамчета .. много ми е сладичка blush

за витамините и аз ги спрях, както вече ви казах заради запека, който ми докараха - обмислям варианта да си купя Омега 3 - ако може да ми дадете някои насоки вие на кои фирми ползвате продукта и какви са долу горе разфасовките и цените, много ще съм ви благодарна - също така на своя глава спрях малко магнезия, за да изпробвам дали беболина ще живне малко и ще стане по-активна, че покрай мен се строшиха да се оплакват от швакливи бебета, а пък моето е кротанче и не ще .. сега без магнезия я усещам 1-2 пъти дневно и това е то .. мъжа ми ме успокоява, че нашето е бебе с характер и си прави каквото иска, освен това съм с предна плацента и тя играе роля или пък, че в горещото и на мен не ми се мърда, пък какво остава за нея и така се старая да гледам положително, че всичко ни е наред blush
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: юли 22, 2012, 22:09:01 »

Anita81 и аз съм с душ гел на Dove.Сигурно от 15 години ползвам само такъв и винаги чудесно ми е хидратирал кожата.А сега има и нова серия ,която за суха кожа е много подходяща.Допълнително мажа коремчето с крем на Мустела - много е мек и приятен.
rafaeLa аз пия Omegadeffend  на PharmaSwiss.Мисля,че са 60 таблетки ,но сега не се сещам колко струва.Между другото омегата помага и за запека ,т.е. преодолява се.Даже може да се стигне до другата крайност при ежедневна употреба.Аз лично я пия през ден ,че са ми многоо големи хапчетата и трудно ги преглъщам.За магнезия не съм сигурна ,че влияе на движенията на бебчо,защото нашият е много бесен ,а аз пия 3 по 1 магнезий вече два месеца.По принцип не спирай на сама глава хапчетата си .Магнезия се натрупва в организма и първоначално няколко дни няма да се усети липсата му.По-добре поговори с лекаря си.Едно се убедих ,че е хубаво да говориш с лекаря си редовно и да си задаваш въпросите към него.Аз в момента поради постоянни притеснения да не досаждам на лекарката си ,въпреки че тя ме е уверила,че мога да й звъня когато пожелая се вкараха в супер гадни филми около ФМ ,която ми предстои.Четох каквии ли не идиотии в интернет и даже няколко нощи сънувам кошмари.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: юли 23, 2012, 08:58:52 »

Фийби мерси за инфото, аз като цяло тия неща за магнезия ги знам и не бих го спряла без да питам, едва след прегледа миналата седмица и след като си зададох въпросите, тогава пристъпих към действие .. а за филмите в главата ти - не знам дали ще те успокоя, но явно всички ги имаме, защото аз пък дълбоко се филмирам от нежеланието на бебка да мърда, така че да я усещам, особено когато всички около мен се оплакват от обратното - все са ми някакви фатални сцени в главата за трагичен край, от които ми побелява косата, но се старая да ги огранича до минимум и да си повтарям разни положителни неща от сорта на - ще родя живо и здраво бебе - или - всичко е наред с моето бебе - и т.н. и гледам да си намеря занимания отвличащи вниманието, за да не мисля глупости blush biggrin
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines