Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 16:57:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 169024 пъти)
 
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #210 -: юли 23, 2012, 10:27:24 »

Момичета, тези настроения и филми са нещо напълно нормално - хормоните ни си играят с нас ...моя мъж се е видял в чудо с моите настроения......Единствено , не позволявайте да ви завладеят, защото това се отразява на бебчо.
rafaeLa, от опит ти казвам, че не е добра идея да спираш магнезия - аз преди време си докарах контракции, провеждайки същия експеримент....В последствие поговорих с доки и той ми обясни, че магнезия няма общо с мърдането на бебето. Както ти е казала Фийби на магнезия му трябва продължителен прием, за да се натрупа в организма и това може да се следи като си пуснеш кръвни изследвания за серумен магнезий.....ние с доки действаме по този начин, тъй като аз пия доста сериозна доза магнезий - 3x2.....Ти си знаеш как да постъпиш, но като препатила ти казвам, че контракциите хич не са приятно нещо......Ако искаш да събудиш бебето можеш да пробваш със силна музика, едно кафенце или малко кола - почти винаги помага smile Нашата бебка пък винаги усеща, когато съм в колата - явно друсането по "равните" софийски пътища не и се нрави особено smile
Anita81 аз като човек страдащ от сухата си кожа и преди да забременея се мажех всеки ден с крем/лосион за тяло....сега се мажа още по-сериозно, като корема, дупето, бедрата и гърдите мажа с анти-стрии продукт.....досега измазах 3 опаковки крем против стрии на Орифлейм, една на Мустела и в момента се мажа с Мамма Донна на Чико - важно е мазането да започне отрано, за да подготви кожата за сериозното разтягане. Говорила съм и с доцентка-дерматоложка, която също ми препоръча да се мажа постоянно с богати овлажняващи кремове....моето коремче се издува много вечер и на моменти имам чувството , че ще се пръсне, особено след похапване на диня...и тогава се мажа с маслото против стрии на Икаров - то не ми попива и си ходя известно време с изпъчен лъщящ корем - мъжо много ми се смее smile
Относно Омега 3, аз вече пия тази на Орифлейм - тя представлява пречистено рибено масло, т.е. не е синтетика ...говорих по въпроса с доки и той одобри с двете ръце избора ми.....60 таблетки за 30 дневен прием са около 30лв...Малко като реклама прозвуча (ако прецените изтрийте поста ми), но аз съм мега доволна от продуктите и хранителните добавки на въпросната марка pardon
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: юли 23, 2012, 13:06:15 »

Аз се извинявам, че се намесвам във вашата темичка, но ми е интересно и чета всички бебешки теми smile
rafaela, те момичетата са ти го казали за магнезия, но и аз ще ти потвърдя. На мен ми се наложи да го пия първо 3 на ден по 2 хапчета, а след това по 4 пъти на ден. Т.е. в много големи количества... изобщо не се отразява на движенията на бебето, моето е супер активно! Освен това, магнезия е добавка, а не лекарство и действа, както ти е казала Фийби, с натрупване. Не ги спирай изобщо, защото много помага. Полезно е, даже и на малки деца го изписват. На мен магнезия в комбинация с гинипрал, ми помогнаха да докарам до термин бременността (още броени дни остават).
За мазилата, аз се мазах със зехтин, но много малко време. Сега си карам на някакво обикновено лосионче и то не всеки ден, според мен зависи много каква е кожата и колко е еластична. Но ако е много суха, задължително всеки ден мазане  good и пак не е гаранция, че няма да има стрии sad Стискам ви палци на всички, спокойни месеци до финала  give_rose
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: юли 23, 2012, 18:32:35 »

да, благодаря ви за съветите, момичета .. както казах аз към спирането на магнезия пристъпих след консултация с лекар /пиех по 1 табл. Нутримаг, което е 140мг/дневно / и при условие, че ако усетя дори и една контракция започвам пак да го пия .. засега не съм пила магнезий от 4 дни и не съм имала контракции - днес беболинка ми е по-активна - рита от време на време и ме успокоява .. аз се надявам като порасне още малко и й отеснее квартирката да стане по-активна, а също и да не ми се налага да възстановявам приема на магнезий ..
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: юли 24, 2012, 07:57:55 »

Здравейте, момичета, досега само ви четях, защото не бях казала в работата, но сега вече се  включвам официално. Добра група се е събрала с есенно-зимни мамчета. Аз съм в 19 седмица, чувствам се добре. Уморявам се и спя повече, често спя и следобед, което никога не съм правила.
 В началото ми се виеше свят, но след края на трети месец съм ок.
Купих си Мама дона на Чико, но забравям да се мажа. като цяло цялата ми кожа е станала много много суха.Пия Актив мама през ден по едно хапче и продължавам фолиевата киселина докато ми свърши опаковката.
 Другата седмица съм на ФМ при Марков в София и тогава се надявам да знам пола, макар, че наистина няма значение и даже се чудя дали искам да знам.
Вие къде ходихте или ще ходите на ФМ? имам записан час и за Томова за 8, много се чудих при кой да ида. От Димитрова се отказах, защото няколко човека ми казаха, че била доста груба и не обяснявала много.
Ще ходите ли на море? Докторът ми каза, че няма проблем, стига почивам повече по пътя, защото от самото движение се получавали вибрации, както и да не стоя на слънцето от 12 до 16.ч. не смея да резервирам още почивка, защото постоянно си вкарвам паранои. На вас какво ви казаха?
Активен
Ivonbufon
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Only God can judge me!


« Отговор #214 -: юли 24, 2012, 09:07:37 »

Здравей roumyana, добре дошла. Лека и успешна бременност ти желая и едно здраво и хубаво бебче накрая  smile
За пътуването, не е чак толкова страшно. Аз в 23 седмица минах цяла Европа с кола. Единствено те съветвам да си почивате повече по пътя и използвай всяка почивка да се разхождаш. Малко е гадничко когато друса, най-вече по нашите гадни пътища, но ако си наместиш добре седалката в подходяща поза и шофьора кара внимателно не е проблем. Пък и колко да ви е пътя до морето- 5-6 часа, най-много. Аз се чувствах по-добре като шофирах, отколкото като се возех, но въпрос на предпочитание Wink
Относно слънцето, на мен също ми казаха да внимавам. Обаче, аз тъпа и упорита, нали тук не виждаме много слънце, та в България малко попрекалих. Повече течности и задължително силни мазила  Sunshine
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: юли 24, 2012, 09:13:01 »

Руми добре дошла при нас! според мен за пътуването на морето трябва да говориш с твоя ЖК, защото той най-точно може да ти каже, а за сухотата по кожата - моята също се промени - преди бях с ужасно мазна кожа, а сега се люспя като змия .. може освен кремчето да пробваш и с хидратиращ крем сапун или душ гел .. на мен ми помага smile
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #216 -: юли 24, 2012, 10:17:44 »

Привет и от мен. Аз изкарах една ужасна нощ. Не съм спала почти , т.е. спах ама има няма 3 часа . От снощи съм с главоболие , абе гадна работа. Кръвното е ту нормално , ту ниско. Даже се обадих в работата и казах , че няма да отида. На мен , обаче ми се заформя някакъв проблем с ... нервите или и аз не знам. Изпадам в някакви паники абсолютно без причина , 2 пъти по - горещо ми е от примерно преди да забременея и просто изляза ли навън и почвам цялата да горя. Започва се едно сърцебиене , едно чувство на страх , хващам апарата за кръвно - то разбира се е високо в такъв момент.Обливат ме някакви горещи вълни , пламвам цялата , явно нещо от хормоните не знам. Почнах сериозно да се притеснявам за тези състояния да не вредят на бебо макар , че са някакви моментни ама все пак. Доки ми каза да пия валериан при нужда и накрая ще взема да пия иначе не знам от какво се провокират тези състояния. Имам чувството , че от хормоните и горещините. След като ми стане така почвам да мисля за бебето и дали е добре , дали не му се е случило нещо sad.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: юли 24, 2012, 10:33:11 »

благодаря за милото посрещане.
Ред росес, според мен трябва да се успокоиш, аз също си вкарвам разни паранои, но видях, че има и по-зле от мен,  мъжът ми се кара, че се вкарвам във филми, но знам, че е неизбежно да се притесняваме. Но ако няма реален проблем, по-добре да не се притесняваме,  но в крайна сметка мисли позитивно. Сърцебиене и аз получавам от време на време, но според мен е нормално, заради увеличения обем кръв в организма. Недей да си мериш постоянно кръвното. просто си полегни и си почини, аз също имам дни, в които не ми е добре и ми е отпаднало, но си поспивам, полежавам и се нормализират нещата.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: юли 24, 2012, 11:00:49 »

Руми, честито! Знам, че сме от един град с теб, при кой лекар ходиш да ти следи бременността?
Пътуването не е проблем, ако и бременността ти не е проблемна- нямаш контракции, скъсяване на шийка. Това е най-важното! Аз пътувах в началото, впоследствие ми забраниха, ама защото беше започнало скъсяването. Ако ги нямаш тези неща, си ок  good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: юли 24, 2012, 13:29:35 »

lawyer благодаря ти, аз ходя при Ямаков и преди си ходих при него. За сега нямам проблеми, но точно понеже четах разни работи , на кой какво му се случило, което е много погрешно и ме е страх да направя резервации за морето. Иначе лекаря каза, че няма проблем, само да почиваме по-често, но последно бях преди няколко седмици. предполагам след ФМ ще имам по-добро инфо кое как е.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: юли 24, 2012, 16:19:12 »

Руми, Welcome Приятен престой в групата и успешен изход от нея girl_wink

За пътуването
да се включа - знам, че ако нямаш проблеми не е забранено, но все пак наистина трябва да се внимава, някое но-шпа превантивно примерно и по-чести почивки
 give_rose Аз сега на 04.08 отивам за 5-6 дни на морето  witch Swiming и се надявам всичко да е ОК. Като се върна ще съм в началото на 8-ми месец, но не се притеснявам - нали мъжа ми е с мен, има болници наблизо, така че....няма страшно  Blush Blush

Аз да ви се оплача, че въпреки че се мажа със зехтин и хидратиращ лосион още от 2-3 месец някъде, кожата ми се нацепи по корема на няколко места и от вътрешната страна на бедрата, ама така по-назад почти под д...то blush blush Мажа се по два пъти на ден и кожата не ми седи изобщо суха, напротив, на допир винаги е мека и хидратирана, но..........явно си е до ген pardon Една приятелка ми вика - купи си лосиона на Мустела......е хубаво, ама за какво - да дам още 30-40 лв и да продължат да излизат стрии, то вече е станало, тези едва ли ще намалеят сега, а и не вярвам да предотвратя появата на нови. nea nea Най-вероятно аз съм податлива на това......... pardon

Да ви се похваля, че си купихме количка, в темата за покупките съм писала, няма да пълня темата тук излишно Wink

Хайде, това е от мен!  Цунки по пупите!
Активен
Ivonbufon
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Only God can judge me!


« Отговор #221 -: юли 24, 2012, 17:15:58 »

V_e_S_i, аз също като теб съм " податлива", имам си още от тийнейджърските години на места, вече съм се примирила с тях. От години ползвам продукти на Palmer's и съм много доволна.  За сега по корема нямам, слава богу, а вече си е доста голям. Не знам от кой град си, но знам, че се продават и в България. Имат дистрибутори, а във Варна знам една аптека, където със сигурност се продават и то на съвсем прилични цени. Ако имаш познати в Англия може някой да ти изпрати. Тук са доста по-евтини.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: юли 24, 2012, 17:18:57 »

Ред Роузис точно заради бебото и хормоните, които по принцип се грижат за него и го пазят ти имаш горещи вълни, пристъпи на паника и кофти кръвно .. нищо няма да му стане на бебчето от тях, почти всяка бременна ги е изпитала тези екстри на някакъв етап от бременността, ние даже може да сме щастливи, че хващаме промоцията баш, когато коремите ни трябва да са нааай-големи времето вече да не е горещо и да се чувстваме нормално good
Веси честита ви количка, ние в неделя се сдобихме с кошарка /мама и тати ни я купиха blush /, а по-рано капарирахме количка, но смятаме да я купим едва след като бебка се роди, обаче веднага отскачам до съседната тема да видя новата ви придобивка!
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: юли 24, 2012, 19:58:20 »

Здравейте момичета  Girl_hide

roumyana честито!Много се радвам за теб!Въпреки,че не се познаваме лично аз съм изчела всички теми за бебеправещите,срещала съм твоите публикации знам,че е едно много желано бебче!Пижелавам ти лека бременност и всичко най-добро за вашето семейство!
Взех си изследванията от тях стана ясно,че нямам имунитет срещу Тохоплазмоза(моя организъм никога не се е заразявал до сега)и сега трябва да съм още по-вниматвлна!Освен да мия добре плодовете ако е възможно о да ги беля,месото да е много добре обработено(аз не обичам кръв в него) да внимавам с сиренето,да стоя далеч от котки!Моята майка винаги е държала на хигиената,а аз никога не съм обичала котки явно за това не съм се заразявала до сега.Тук в Португалуя е един от най-благоприятните климати за Тохоплазмозата и това ме притеснява а и ,че при евентуален проблем не съм аз застрашената а бебо! Но няма да влизам в паранои,ще правя това което са ми казали докторите и всичко ще е наред smile Позитивното мислене е от голямо значение!
Веси много ти се радвам smile Вече си на фаза покупки за малката принцеса!Много хубаво име сте и избрали smile
Момичета на вас кога запичнаха да ви личат коремчетата?На мен може да се каже,че много леко ми личи.Аз никога не съм имала корем тежа 60кг и съм висока 1,78см но много искам вече коремче и да усещам бебо!!!
За мазането аз си купих крем против стрии на Мустела и се къпя с хидратантен дужгел!
Целувки на всички  give_rose
« Последна редакция: юли 24, 2012, 20:01:25 от miauka » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: юли 24, 2012, 21:06:43 »

Руми ,добре дошла в темичката.Колкото повече ,толкова повече smile.Много се радвам ,когато темичката се раздвижи така.
За ФМ аз съм в петък при доц.Димитрова.И аз чух ,че е грубичка ,но записах си час още преди месец ,така че няма вече накъде.Много се вълнувам от тази пуста ФМ,вкарвам си и аз всякакви филми ,даже два дни си бях забранила интернет,което успя да ме поуспокои малко.Но колкото повече приближава напрежението нараства.
За пътуването мога да предложа освен консултация с лекар ,да пътуваш на максимално пусната седалка и възглавничка задължително.
За кремчетата за мазане аз писах за Мустела ,че ползвам ,но май наистина си е генетично и понякога мазането и с най луксозни мазила не помага.Аз уж се оглеждам всеки ден и засега не съм забелязала да са ми се появили стрии.
red_roses спокойствие,мила.Знам,че е трудно ,но трябва да се опиташ да овладееш хормоните си .
Веси честито за покупката и аз отивам да видя в темичката
miauka и аз отначало много исках да ми личи коремчето ,но сега ,когато сериозно расте се притеснявам да не ми стане много тежичко последните три месеца.И без това имам предишни проблеми с кръста,но ще се справя някак си.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines