Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 12, 2024, 02:58:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 169383 пъти)
 
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #180 -: юли 12, 2012, 10:06:57 »

ох....голяма мъка са тези бактерии, инфекции...ужас, направо. Оправяйте се бързо момичета smile
Аз да ви питам как сте с насторението ? Мен си ме тресат хормоните и на моменти не мога да се понасям .... но и хората не ми помагат - само някакви страшни и тъжни истории ми разказват..... вчера ревах като малко дете - не можах да си сдържа емоциите, а знам че малкото човече ги усеща тези неща, пууу
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #181 -: юли 12, 2012, 11:54:46 »

Излязоха ми резултатите - риска за даун е 1:17 000 , а останалите синдроми - 1:100 000. Мисля , че са повече от супер , само ме притесни възрастовия риск за даун - 1:850 предвид предните ми хубави стойности, то пак не е рисково , но явно тия възрастовите са някакви статистики по - скоро.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #182 -: юли 12, 2012, 12:13:50 »

браво за хубавите резултати, мила  Bravo То цялото изследване се базира на статистика, затова аз само обяснявам на разни познати да не се шашкат дори и при недобри стойности smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юли 12, 2012, 12:24:03 »

Аз минавам да се похваля ,че стрептококите се оказаха ентероколи,което от една страна е супер ,защото явно първият път сме ги излекували тези стрептококи ,а и ентероколите не са чак толкова страшни май ,защото сега първоначално ще съм само на глобули ,а след следващата микробиология ако не са изчезнали ще пия Оспамокс.Той е разрешен за бременни.Ох ,много се успокоих.Ситуацията не е идеална ,но не е страшна
red_roses резултатите са много добри .Браво!И споко ,моя възрастов риск е 1:250 ,ама какво да се прави.Дори и ехографските и биохимичните резултати да са ок ,възрастта винаги променя резултата.
Snow_White и аз вчера плаках заради пустите му бактерии.Знам,че не бива ,но ние не сме машини все пак.Колкото до хората - нямам идея защо се кефят да разказват всякакви идиотии.Защо не разказват само хубави истории незнам.Някак си повечето жени ,които са раждали даже преувеличават историята около родилният процес или бременността според мен с цел да се изкарат много смели.Аз специално за раждания съм забранила да ми се говори.А по принцип най-много споделям с мама и тя ми действа много зареждащо и оптимистично.Вчера вечерта три часа стоя вкъщи докато милото се прибере от работа и ми преминаха всякакви притеснения и даже спах като къпана:):)Как искам и аз да бъда такава майка за детето си.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #184 -: юли 12, 2012, 13:18:14 »

Фиби, сигурна съм че ще бъдеш толкова прекрасна майка, че и повече...
И аз не знам защо раждали жени плашат така - колко страшно било всичко...аз пък мисля, че да си майка и да си бременна са естествени неща, заложени изначале в жената - и женските инстинкти са толкова силни, особено след раждане....както и да е - отплеснах се smile Просто трябва да се науча да не допускам подобни приказки да ми влияят smile
П.П. Много се радвам, че си по-добре и стискам палци бързо да се махнат тези гадове (гуш от мен)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #185 -: юли 12, 2012, 13:37:58 »

Ами да ви кажа, аз като родих (от един момент нататьк бях с упойка), чувството ми за раждането беше "Това ли било?! Че то не било чак толкова страшно, колкото сме чували...". И лично бях по-неподготвена и ми беше по-кофти вьзстановяването, отколкото раждането. И накрая, колкото и банално да звучи, наистина се забравя.

Фийби, без да искаш и да си го поставяш за цел, ще бьдеш за дьщеря си такава майка, каквато е твоята за теб, защото несьзнателно вьзпроизвеждаме моделите на родителите си, дори и когато не го желаем. И е много по-трудно човек волево да НЕ прилича на майка си, отколкото да бьде като нея. Радвам се, че имаш такава опора в нейно лице, това е наистина прекрасно  good good good

Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: юли 12, 2012, 17:02:14 »

Фиби, по-скоро да се оправяш, мила

Ние вчера се срещнахме с мойта лекарка и според нея всичко с бебка е наред. Каза да не се притесняваме че главичката е малка- била дълга, но тясна,т.е. овална а не кръгла и понеже на мъжа ми главата също  е овална, тя кза че най-вероятно е взела неговата глава. Също каза че нямаме никакви маркери за Даун и според нея амниото е излишно. Според нея всичко си е наред и просто си имаме една малка бебка, което си било в кръга на нормалното- едни са големи,д руги малки. А и аз съм слаба и ниска. Каза да и занесем резултатите от ултрасаунда, който ми е другата седмица и ще говорим пак, но според нея няма причина да поемаме риска на амниото. Решихме да изчакаме другия ултрасаунд и тогава ще решим какво да правим.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: юли 13, 2012, 14:00:13 »

Да се намеся и аз малко  blush  Най-много се ядосвах, когато някой ми каже "не се става лесно майка". Че аз не съм твърдяла никога обратното, ама да ти го тръбят всички си е меко казано досадно. Като преживяла раждане без никакви упойки смело заявявам - боли, ама се преживява, че и забравя. Още същия ден до обед (понеже родих сутринта) заявих, че нямам против пак да раждам. В живота има толкова много болки, които траят по-дълго и са по-силни... - има зъбни болки, които са по-силни, например. Според мен всичко си зависи от настройката към раждането. Моята е, че колкото и да боли, рано или късно ще свърши!  give_rose
На всички ви пожелавам да останете с впечатления от раждането като моите или по-добри!  give_rose
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #188 -: юли 13, 2012, 14:19:47 »

Хихи ако зъбните болки са по - силни от родилните значи и аз съм готова за раждането като се има предвид преди 1 седмица какъв кошмар изживях с една болка в зъба и венеца. Понеже не мога да пия обезболяващи мислех , че умирам и повече не мога да понеса. Беше нещо страшно. Как изкарах нощите само аз си знам. Не ме е страх мен от болката , сякаш на болка издържам , по - скоро се страхувам дали всичко ще мине както трябва и да няма усложнения. Също така много се страхувам , защото термина ми е началото на януари , което ще рече , че мога да родя и на връх нова година и умирам от ужас да не са пияни лекарите или пък моя да не може да дойде и ей такива неща smile.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #189 -: юли 13, 2012, 15:13:41 »

red_roses не дърпай котката за опашката...Ако мислиш отрицателно и че ще са пияни докторите, вероятността да се случи е голяма ...мисли положително и вярвай в щастливата развръзка smile
Между другото и братовчед ми чака бебе и са им казали термин 31 декември 2012 , а както се шегува той - в 23:59ч.  danceg
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: юли 13, 2012, 15:53:06 »

ред розес, взимаш ли достатъчно калции? Да не би проблемите със зъбите да се дължат на недостиг на калции?

Аз днес виждам че вече съм влезнала в 6 месец  yahoo
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #191 -: юли 13, 2012, 16:18:26 »

Anita81 , ами според мен вземам , пия почти всеки ден мляко , отделно доста често си похапвам кашкавал и сирене даже без да наблягам , че трябва , просто ми се яде. Онзи ден ми се развали друг зъб и просто явно ще патя със зъбите.
Хихи , относно раждането наистина си имам такива опасения , сега не ми е толкова притеснено , защото е далечко , но може би като дойдат празниците леко ще вляза в паника като видя как града замира и всичко живо е по масите smile. Надявам се да родя преди НГ , но малко ме съмнява. Когато ,тогава. Как сте с кръвното  , на мен днес ми е доста ниско - 95/65 , което за мен е свръх ниско. Обичайно съм с 110/70 и съм свикнала на него даже мислех , че е високо за бременна понеже повечето поддържат доста ниско. Беше ме страх да не го вдигам , че майка ми е хипертоничка ама явно ниско ще е за сега поне.Доки пък и тя все ми се кара , че разликата между 2-те граници била малка и все ме праща на кардиолог , а аз бягам по тъч линията , защото се вманиачава според мен smile.
Който работи - до кога мислите да сте на работа? Аз отдавна уведомих ръководството , че съм до края на лятото.Нямам търпение , нещо хич не ми се ходи smile.
« Последна редакция: юли 13, 2012, 16:24:55 от red_roses » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: юли 19, 2012, 20:32:05 »

Ехо,мамчета как сте?Никакви ви няма.Аз вчера бях на лекар само за преглед и нашият мъж е вече 270 гр.Ритка си и си играе постоянно ,абе много е динамичен:).Вече го усещам по осезаемо ,особено през нощта ,тогава май падат големи игри в корема ми.
Тези дни ще пускам кръвни изследвания и съм се захванала сериозно със здравословно хранене,въпреки че май трудно успявам.Два дни пия по чаша сок от червено цвекло с ябълка и морков ,ям сусамки и други такива уж полезни неща.Гледам да компенсирам количеството с качеството ,защото честно да ви кажа в тези жеги нямам кой знае какъв апетит.

Вие как сте?
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: юли 19, 2012, 23:25:16 »

Фийби много се радвам, че сте добре, аз днес бях на извънредна консултация, защото изпаднах в паника, че не усещам бебка .. бяха се събрали 4-5 дни, в които я нямаше никаква и днес отидох да я видя - добре си ми е чаавенцето /пу-пу-пу да не му е уроки/, просто не маха с ръчички и краченца, а се движи с цялото си телце и затова така се получило при нас, тази вечер ще спя спокойно blush имах възможност и да попитам док. чак толкова наложително ли е да пия витамините за бременни, че от тях съм запечена и ми е ужасно храносмилането, а пък той ми вика - през лятото с всички тия зеленчуци и плодове, какви са тия химии дето ти се въртят из главата, та се успокоих съвсем .. та така .. това е в общи линии покрай нас give_rose
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #194 -: юли 20, 2012, 06:30:35 »

И аз се чудех къде отидоха всички , но нали е отпускарския сезон сега smile.
И ние онзи ден бяхме при док. Потвърди за момченце и аз бях много щастлива. Моя мъж макар и да не признава тайно се надяваше на момче и го зарадвах много и сега е горд smile.Всичко си му е наред на бебока , 122 гр е и е 9,8 см. Имам си тука една книжка в нас и пише , че в моята седмица бебето трябва да е около 110 гр и 9 см. Е , ние мисля вървим по план с мерките , че си имаме и даже грамчета отгоре LAUGHTER. На мен коремчето не ми личи и казах на доки , че вече почвам да се притеснявам , а тя ме нахока и каза да не бързам толкова , че много тежи иначе , имало време smile. Аз и на кила не съм много качила и викам брех какво става , явно по към края ще ставам хипопотам chee. Относно храненето - аз ям 3 пъти на ден - закуска някакви филийки обикновено , след това на обяд задължително готвено , следобед плодове и нещо сладко ако много ми прималее , че обикновено така става. Вечер нещо по - леко - или салатка със сирене или пак готвено , но не цяла порция. Така нито ми става тежко нито дебелея прогресивно. Отделно аз и преди да забременея все си бях на някакви режими мои си , но обичам много сладко и тестяно. Мислех , че като забременея ще залитам по тези храни , но сега някак си от вътре ми идва да не ги купувам често , защото знам , че нищо полезно за бебето няма там .
« Последна редакция: юли 20, 2012, 06:39:04 от red_roses » Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines