Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

август 02, 2024, 11:27:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 170592 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: юли 09, 2012, 16:52:27 »

Ред розес, не го мисли толкова БХС. Почти на всички резултатите са наред. Не очаквам нещо по-различно при теб, така че си изкарай почивката без притеснения и внимавай в това слънце да не се дехидратираш- пий доста вода ако се разхождаш по жегите smile И аз като теб нямах никакъв апетит до скоро. Все ядех назорлен, от няма как. Нищо не ми  беше вкусно, нищо не ми се прияждаше. Сега обаче си хапвам с апетит. Хапвам си месо даже доста често всеки ден по нещо- кюфтета, пържоли, пилешко и т.н. Бобовите ги избягвам понеже ми образуват газове. Отделно хапвам салатки и плодове. Преди бях по ябълките, напоследък ми се ядат праскови и круши, дини- все летни плодове. Предполагам съм на вълни  в това което ми се хапва. И твоят апетит ще дойде, не се притеснявай smile

Кристиан, изпуснала съм те между постовете- добре дошла и лека бременност ти желая Wink
« Последна редакция: юли 09, 2012, 17:02:19 от Anita81 » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: юли 11, 2012, 12:21:01 »

Ох,моите проблеми край нямат :(Преди четири седмици ми откриха стрептокок ,който лекувах с антибиотик и свещички.Сега направих контролно изследване и се оказа ,че не е повлиян и пак започвам антибиотик,може би друг.Утре ще се срещна с моята лекарка да обсъдим точният антибиотик.Ужасно се притесних ,защото всякаква страшни истории с тези стрептококи ,най-вече свързани с раждането.Някоя ,ако има инфо ще съм благодарна или ако има същият проблем.Оказват се доста упорити бактерии ,които около 40 % от жените ги имат.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: юли 11, 2012, 13:36:12 »

Fiibi, как се откриват тези стрептококи, с микробиология ли или по друг начин?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: юли 11, 2012, 13:38:44 »

С микробиология
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: юли 11, 2012, 13:46:45 »

Благодаря ти за информацията и не се притеснявай, ще се изчистиш от тези гадини!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: юли 11, 2012, 13:50:40 »

По принцип тази микробиология задължително се пуска в началото на 9-ия месец ,но много акушер - гинеколози си я пускат и в началото ,за да може ,ако има проблем да се лекува.При мен се оказа за съжаление вторият случай,но понеже споделих с лекарката за неспицифично течение.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: юли 11, 2012, 14:03:20 »

Ами, мен понеже ме следеше стриктно и постоянно ме преглеждаше гинекологично, като при всеки преглед вземаше секрет от влагалището, което изследваше за наличие на бактерии и прочие гадини (т.нар. бактериоскопско изследване). Но тези прегледи ги правеше още от третия месец нататък, а сега вече в началото на 9-ти ми пусна микробиология освен на вагинален секрет и на анален.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юли 11, 2012, 14:33:07 »

Ох,моите проблеми край нямат :(Преди четири седмици ми откриха стрептокок ,който лекувах с антибиотик и свещички.Сега направих контролно изследване и се оказа ,че не е повлиян и пак започвам антибиотик,може би друг.Утре ще се срещна с моята лекарка да обсъдим точният антибиотик.Ужасно се притесних ,защото всякаква страшни истории с тези стрептококи ,най-вече свързани с раждането.Някоя ,ако има инфо ще съм благодарна или ако има същият проблем.Оказват се доста упорити бактерии ,които около 40 % от жените ги имат.

Много се извинявам,че се намесвам в темата  give_rose Фийби, действително са много упорити бактерии, но до раждането ще се излекуват,не се тревожи. Не си казала дали са го направили, за това ще си позволя само да кажа - 1.Правиха ли ти в лабораторията тест за повлияемостта на стрептокока?Моя бивша колежка имаше страхотен проблем, но бързо се излекува благодарение на това,че в лабораторията направили тест от кои лекарства се повлиява конкретния стрептокок (не го обясних много кадърно,но вярвам,че се разбира) и 2. Предполагам,че мъжа ти също се лекува? При него няма ли подобрение? Защото е хубаво след като ти ги носиш, той също да се изследва и лекува, иначе ще си предавате инфекцията един на друг  give_rose Стискам палци да се излекуваш по-бързо, не се притеснявай и..лека бременност!
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: юли 11, 2012, 14:41:26 »

Аз доколкото знам от това, което са ми правили на мен, задължително като правят микробиология, ако се установят бактерии се прави и антибиограма (мисля, че така се казва), която показва какви антибиотици може да се приемат. Предполагам навсякъде процедират по един и същи начин  crazy
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: юли 11, 2012, 14:47:39 »

 beb4eto_na_me4o  да ,правили са ми антибиограма ,както каза lawyer .А колкото до съпруга - те не се предват по полов път.Ей това и мен ме тревожи дали ще ги излекуваме до раждането и понеже четох на няколко места за преждевременно раждане поради наличието на тези бактерии се чудех дали се е получавало ,защото не са лекувани или от какво?Аз затова и попитах в предишен пост на колко момичета им е правена микробиология в 3-4 месец,не говоря за тази преди раждането.Тя е ясно ,че е задължително.
Между другото lawyer твоят лекар явно е много прецизен ,съдейки и по другите ти постове.Стискам палци за леко раждане.Чак сега видях ,че е наближило и ще ти отворя темичка. give_rose
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: юли 11, 2012, 15:01:22 »

Благодаря ти Fiibi smile да, доволна съм много от доки, прецизен е, затова и хвана отварянето на вътрешния отвор на маточната шийка и съм му изключително благодарна, че макар и в късен месец (6-ти) ми направи серклаж, благодарение на който износвам бебо и до момента smile Малко се отплеснах...
Мога да ти дам съвет относно преждевременното раждане, доколкото знам има някакъв тест (забравих името), който се прави на определен етап от бременността и показва дали има някакъв риск от такова нещо или не. Попитай за всеки случай твоя доки и стартирайте лечението. Доколкото знам наличието на каквито и да е бактерии води до риск от пукане на околоплодния мехур и преждевременно раждане. Затова е важно да се следи секрета от влагалището. Бъди спокойна, пий си лекарствата и мисля, че няма да имаш проблеми  give_rose
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #176 -: юли 11, 2012, 15:11:53 »

fibi на мен ми бяха пуснали микробиология в края на 3-я месец.Пуснаха ми паралелно с това и цитонамазка.
Ти не се тревожи (макар че няма как да не се ) ,но всичко ще се оправи и скоро ще се отървеш от тези гадинки.
И момичета моля ВИ от сърце да спрете да се ровите в нета и да си пълните главите с информация ,която понякога неможем да разберем.(надявам се да ме разберете какво искам да Ви кажа )
« Последна редакция: юли 11, 2012, 15:29:31 от Bibsi8792 » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: юли 11, 2012, 15:45:52 »

Bibsi8792 и на мен ми пуснаха цитонамазка - тя поне е перфектна.Мерси за съвета ,но човек като е в паника и първият си въпрос го задава в нет-а.Сигурна съм ,че утре на срещата с лекарката ще получа много по изчерпателни и сериозни отговори ,но пусто сърце не трае до утре smilesmile
lawyer и аз прочетох това ,за което си писала.Благодаря ти !
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: юли 11, 2012, 16:00:30 »

Фийби, не искам да те шашкам или притеснявам, от двама лекари АГ знам,че е възможно да бъдат предадени по полов път стрептококите, сега се обадих на моята АГ и я попитах за лична информация - тя също каза,че може да се предадат и е хубаво да се изследва и половинката. Не натрапвам мнение, дано не ми се обидиш,че съм си позволила да попитам и да пиша  give_rose  Вие си преценяте, разбира се, имате си лекар, на който вярвате...
П.С. в нета пише,че е важно от кой тип са - А или Б. По време на бременност може да бъде опасен тип Б, но риска е около 1% ( цитирам сайта, в който четох) за бебето. При всички положения спокойно, лекува се, щом взимаш мерки, всичко ще е наред!  give_rose Успех
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: юли 11, 2012, 17:24:45 »

Мога да ти дам съвет относно преждевременното раждане, доколкото знам има някакъв тест (забравих името), който се прави на определен етап от бременността и показва дали има някакъв риск от такова нещо или не.

тества се плацента-асоцииран плазмен протеин А или PAPP-A, а изследването се прави още при БХС в 11-14г.с. good
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines